Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2014., 11:31   #161
Quote:
Điđiđiđi kaže: Pogledaj post
Da ubacim tu svoju listu najgorih stvari iz tzv. povijesnih filmova
-Jeste vidjeli ikad da oklop zaustavlja udarac? Bogataši su ih plaćali kao novi BMW, a kad ono zajeb, ubiju ih čačkalicom
-Srednjovjekovna bojišta očito su bila puna žena, manekenki od 50 kila koje vitlaju oružjem od pola svoje težine i razbacuju bradate muškarčine okolo kao đubar.
-Moderan mentalitet srednjovjekovnih ljudi. Ne da mi se opisivat. Kingdom of heaven kao najgori primjer.
-Jedan ubod nožem u trbuh uzrokuje momentalnu smrt, isto tako plitak rez mačem preko torza ili strijela bilo gdje u trbuh/prsa.
Da ne pričamo o tome da su svi noviji "povijesni" filmovi pod utjecajem Xene princeze ratnice (i to čak oni koji se ozbiljno reklamiraju kao povijesni spektakli poput Troje). Dakle, žene, manjine svi se bore rame uz rame, u borbi se redovito koriste highkickovi (baš me zanima kako bi takva prenemaganja zaista prošla na bojnom polju), karate potezi ,"leteći ljudi" i slične idiotarije. A govorimo o srednjem vijeku ili antici. Gladijatoru kapa dolje ako zbog ničega onda zbog toga što nas je poštedio takvih gluparija i pokušao bar bitke (uvodna bitka protiv Germana i "Kartažani" u Koloseumu) prikazati donekle realno.
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 17:59   #162
Da je Gladijator povijesno točan, trajao bi 15 minuta -- ne tri sata. Legija koja onako izgubi formaciju protiv barbara bi nakon bitke bila desetkovana. Pod uvjetom da pobijede.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 20:34   #163
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Da je Gladijator povijesno točan, trajao bi 15 minuta -- ne tri sata. Legija koja onako izgubi formaciju protiv barbara bi nakon bitke bila desetkovana. Pod uvjetom da pobijede.
U odnosu na Jednu Troju ili 300 Gladijator je povijesno prilično točan. Bar što se bitaka tiče... jer nema letećih ljudi, udaraca nogama i karatiranja
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 03:03   #164
300 je ekranizacija jednako debilnog stripa. Sa povijescu nema osobite veze, osim toga sto su postojali tamo nekakvi Spartanci i Perzijanci.

Za tocan povijesni film pada mi na pamet Tora! Tora! Tora!, samo sto nije osobito dobar kao film, jer je skoro dokumentarac. Cak su nekoliko dokumentaraca napravili od njega.

Gettysburg je isto dobar.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 09:08   #165
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
U odnosu na Jednu Troju ili 300 Gladijator je povijesno prilično točan. Bar što se bitaka tiče... jer nema letećih ljudi, udaraca nogama i karatiranja
Troya i Excalibur su baš mitovi i bajke, 300 je kao negdje na rubu, ali kao što su neki forumaši rekli, to je ekranizacija stripa i fantazija, dakle nemaju veze s temom.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 05:36   #166
Detaljna kritika filma Ironclad:
https://www.youtube.com/watch?v=m0zYZhJXELQ
https://www.youtube.com/watch?v=_pGKiOi76cI
https://www.youtube.com/watch?v=CtMMY-QqRYQ
https://www.youtube.com/watch?v=tALpizMxU-8
https://www.youtube.com/watch?v=c4-MkDLJJeA
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 07:48   #167
Ironclad je jedan od boljih filmova u zadnjih par godina.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 18:06   #168
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
meni osobno od ovih novijih :

Najgori ratni film : U-571 Sve što je u filmu prikazano je povijesno neistina, počevši od broja podmornice koja je zarobljena, preko njemačkog kapetana koji je prikazan kao zvijer iako su svi (uz jednu iznimku) bili gentlemeni koji su se držali pomorskog kodeksa, do američkog herojskog žrtvovanja i preseravanja.. Jednom riječju teška debilana od filma.
Najbolji ratni film : Zvijer rata- afganistanski rat. Tenka t-62 se izgubi u bespućima afganistana, ganjaju ga mudžahedini a zapovjednik je luđak (inače, film je američki, orginalni naziv je The beast of War ). Meni osobno genijalan film zbog atmosfere..
9. četa isto Afganistan, samo što je ovo ruski film. Priča je o borbi za neku kotu..
zaboravio si najvažniju stvar u vezi U-571 akciju su izveli britanci a ne ameri kako je navodno prikazano u filmu, bila je velika afera oko toga
Offskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 18:18   #169
Pravu U-571 su potopili Australci u sijecnju 1944.
Akcija na kojoj se bazira film je zarobljavanje U-110 od strane britanaca u svibnju 1941.
Ameriknci su takodjer zarobili podmornicu, U-505 i to u lipnju 1944.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 20:19   #170
A Enigmu su crackali Poljaci.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 20:28   #171
Kad se pojavi žena u filmu, znam da će film dalje biti neko sranje.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 18:16   #172
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ironclad je jedan od boljih filmova u zadnjih par godina.
Uvijek ga želim pogledati pa nađem nešto drugo, kakav je ostalima na temi?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 19:46   #173
Ironclad je,po meni,vrlo dobar film......skoro pa odlican......mada mislim da glavni negativac engleski kralj Jovan "bez zemlje" nije bio toliko negativan (maltene lud) kao sto ga predstavljaju u filmu....dobar deo filma se snimao u Srbiji,tj kod srednjevekovnog grada Maglič kod danasnjeg Kraljeva....

inace,po meni je jedna od najvecih mana istrojskih filmova kada likovi koji se u njima pojavljuju imaju mentalitet ljudi iz (druge polovine) 20 ili 21 veka......tj nacin razmisljanja,ponasanja,govora itd,sve je isto kao danas,samo radnja se desava npr u 2 veku pre nove ere ili u 12 veku....

po meni,jedan od filmova koji najbolje predstavljaju mentalitet ljudi iz proslosti (konkretno 12 veka) je francuski film Posetioci (Les visiteurs).....iako to nije bio glavni cilj filma,jer je film komedja......ali mislim da su potpuno pogodili kako su se ponasali plemici,kmetovi iz 12 veka...
Knight 79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 11:56   #174
Quote:
Knight 79 kaže: Pogledaj post
inace,po meni je jedna od najvecih mana istrojskih filmova kada likovi koji se u njima pojavljuju imaju mentalitet ljudi iz (druge polovine) 20 ili 21 veka......tj nacin razmisljanja,ponasanja,govora itd,sve je isto kao danas,samo radnja se desava npr u 2 veku pre nove ere ili u 12 veku....
To ja cijelo vrijeme govorim. Pa samo kad popričaš sa starijim ljudima iz zabitih krajeva, možeš vidjeti koliko su ljudi bili drugčiji prije 60 godina, o srednjem vijeku da ne pričamo. Ovi iz filmova po ničem se ne razlikuju od nas.
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:23   #175
Teško je očekivati od moderne filmske industrije da će se redatelji potruditi u potpunosti predočiti duh vremena na koje se odnosi film npr da likovi govore na način vremena na koje se odnosi film, a i glumcima je to dodatni napor, njima je jedino bitan spektakl... Ali zato ono što mogu je, ako već rade film o nekom povijesnom događaju, ili obrađuju jedan dio npr. Ilijade (Troja) da se onda drže svih točnih podataka, a ne da je Troja snimljena tako da Ahilej ulazi u grad i sudjeluje u paljenju i uništavanju i kao slučajno ga pogodi strijela, a sve samo zato da bi curice duže vrištale u kinu jer se njihov ljepotan Pitt pojavljuje na platnu. Zato je to po meni, najgori povijesni film, ako ćemo ga smjestiti u tu kategoriju. Ni Aleksandar Makedonski nije daleko od te titule.
__________________
...pivamo ti s placa , rive i sa pjace...
Patria Nostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 11:00   #176
Shvaćam što si htio reći, ali tema pada Troje uopće ne može biti povijesna, iz jednostavnog razloga što je riječ o mitskom zbivanju, neodvojivom od mita u koji je zapakiran.
Npr. film "Troja" bez pojave božanstava je vjeran predlošku koliko i grčki mit prepričan u Sudaru Titana. S Krakenom.
Holywood i cijela filmska industrija nas sve izgleda smatra za glupane koji se oduševljavaju scenarijima s pokretne vrpce. A ako ćemo pravo, pretjerano se ni ne bunimo, pa možda bolje nismo ni zaslužili.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 15:11   #177
A di i kome da se bunim...
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 16:09   #178
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
A di i kome da se bunim...
Pa neideš u kino gledati debilne filmove = manja zarada za njih
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 20:09   #179
Fury mi je prešišao čak i Ryana..izašao sam iz kina...nakon što je cijela regimenta ss-ovaca srljala na nepokretni tenk i ginula kao da je Bato za šarcem..i onda padne mrak a ovi i dalje trče ko kokoši na metar dva od tenka..i onda onaj izlazi uzima streljivo ili ne znam što..ala brale odo ja iz kina,šteta novaca
mustang72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 02:29   #180
Je taj fury je i meni diga zivce nisan sta gundat u kinu, smece zesce..
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.