Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 10:04   #7741
Ima li netko iskustva sa firmom iz Slavonije koja prodaje Salamender pozore ? U Rijeci?
Dakle=... Razlika u cijni od ponude koju sam dobila od Alu Bena za rehau je duplo!
Kako znati da je Salamander okvir bas taj? Oni kao direktno iz tvornice narucuju?!
Jass is offline  
Old 29.09.2016., 12:32   #7742
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Faktor distancera ostakljenja:
Vrijednost 0,07 = standardni ALU-distancer, 0,04 = PVC-distancer, 0,032 = toplinsko izolacijski distancer
Ako je vrijednost stolarije ranga cca 25 - 30000 kn... + 1500 kn...sam odluci dali ti se isplati.
Hvala na prikazu vrijednosti
Vrijednost stolarije je veća od navedenoga ali dati 1500kn za 0,032 bolji rezultat... Mislim da ne ... Uložim to u nešto drugo
Mislim da prozori i vrata u cjelini (profil +staklo) sa ovim okovom od Siegenia-e daju odličnu kombinaciju.
Hvala DeeJay Dee na komentaru oko okova
didda is offline  
Old 29.09.2016., 13:12   #7743
Rolete na izbačaj + rolo komarnik ?

Pozdrav!
Zamijenio bi stare drvene novim PVC prozorima. Prilikom skupljanja ponuda prodavači su me uglavnom odgovarali od roleta na izbačaj pogotovo u kombinaciji sa rolo komarnikom. Kao da je to komplicirano za izvesti i da se može s vremenom oštetiti komarnik... Zaključio sam da im se to neda raditi čisto zbog montaže i kasnije zbog garancije ako nešto ne funkcionira kako treba.

Evo ovdje sam izgooglao jedan takav prozor kakav želim. Roleta na izbačaj + rolo komarnik:
http://www.palus.hr/index_rolete_izbacaj.html

Znam da roleta i rolo komarnik u pravilu imaju vodilice u jednom tijelu. Kod ovog sistema na izbačaj to su onda dva tijela jer se vodilica rolete mora moći pomicati. Mora postojati i neki međuprostor u koji se sklope škare od vodilica.

No koliko je to uistinu komplicirano? Meni je ta funkcionalnost roleta na izbačaj predobra. Mogu imati otvoren prozor za prozračivanje a ujedno se zaštititi od sunca/kiše.

Inače, ugradio bi GEALAN STANDARD S 8000IQ sa nekim boljim okovima.
Ako imate preporuku za izvođača molim poruku u inbox.

Hvala!
sarac is offline  
Old 29.09.2016., 13:16   #7744
Inace, kakvi su ovi Gealan profili, konkretnije model S 9000, ali i GU okovi?

Postoji li po vama neka mini rang lista ovih osnovnih proizvodjaca?
__________________
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
dr.van nostrand is offline  
Old 29.09.2016., 14:04   #7745
vrlo dobri.

postoji:
- veka
- rehau
- salamander
- gealan
- kömmerling
- ..... itd.
DeeJay Dee is offline  
Old 29.09.2016., 14:52   #7746
Quote:
sarac kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zamijenio bi stare drvene novim PVC prozorima. Prilikom skupljanja ponuda prodavači su me uglavnom odgovarali od roleta na izbačaj pogotovo u kombinaciji sa rolo komarnikom. Kao da je to komplicirano za izvesti i da se može s vremenom oštetiti komarnik... Zaključio sam da im se to neda raditi čisto zbog montaže i kasnije zbog garancije ako nešto ne funkcionira kako treba.

Evo ovdje sam izgooglao jedan takav prozor kakav želim. Roleta na izbačaj + rolo komarnik:
http://www.palus.hr/index_rolete_izbacaj.html

Znam da roleta i rolo komarnik u pravilu imaju vodilice u jednom tijelu. Kod ovog sistema na izbačaj to su onda dva tijela jer se vodilica rolete mora moći pomicati. Mora postojati i neki međuprostor u koji se sklope škare od vodilica.

No koliko je to uistinu komplicirano? Meni je ta funkcionalnost roleta na izbačaj predobra. Mogu imati otvoren prozor za prozračivanje a ujedno se zaštititi od sunca/kiše.

Inače, ugradio bi GEALAN STANDARD S 8000IQ sa nekim boljim okovima.
Ako imate preporuku za izvođača molim poruku u inbox.

Hvala!
Šarac moje iskustvo od prije par godina
trebali isto rolete na izbačaj
prvi ponuđač iz Međimurja rekao to teško da ćete naći da vam itko radi
kako imamo prozore na jugu nisam dozvolila da ne budu rolete bez izbačaja jer to puno znači
tražili čini mi se preko 17 ponuda od različitih proizvođača
na kraju našli da se te rolete itekako rade i konačna cijena koju smo platili od tog prvog međimurskog ponuđača je bila za oko 1000 EUR manja
dakle ovi koji ti prodaju priču da se to ne može ili da je teško izvedivo bježi od tih i takvih
__________________
Cash Only
PennyPenny is offline  
Old 29.09.2016., 15:35   #7747
Quote:
PennyPenny kaže: Pogledaj post
tražili čini mi se preko 17 ponuda od različitih proizvođača
na kraju našli da se te rolete itekako rade i konačna cijena koju smo platili od tog prvog međimurskog ponuđača je bila za oko 1000 EUR manja
I tko vam je to na kraju radio? (može i na PM)
Koja je marka prozora i roleta?

hvala
sarac is offline  
Old 29.09.2016., 15:59   #7748
Quote:
sarac kaže: Pogledaj post
I tko vam je to na kraju radio? (može i na PM)
Koja je marka prozora i roleta?

hvala
ovo i mene zanima.

nego, , kad se pogleda ostatak ovog foruma i nesputano komentiranje ljudi i firmi, zašto se ovdje ne smiju spominjati konkretna imena? zašto se od nabave stolarije radi takva misterija, obavezne pm i pp i tome sl.?
uzadnjicas is offline  
Old 29.09.2016., 16:04   #7749
Quote:
sarac kaže: Pogledaj post
I tko vam je to na kraju radio? (može i na PM)
Koja je marka prozora i roleta?

hvala
poslala sam ti već PM
__________________
Cash Only
PennyPenny is offline  
Old 29.09.2016., 16:33   #7750
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ovo i mene zanima.

nego, , kad se pogleda ostatak ovog foruma i nesputano komentiranje ljudi i firmi, zašto se ovdje ne smiju spominjati konkretna imena? zašto se od nabave stolarije radi takva misterija, obavezne pm i pp i tome sl.?
zato jer je znalo bit i često jest nepravedna (i neobjektivna) reklama, i samih trgovaca/montera.

direktnim imenima firmi možeš komentirat neposredno dobro ili loše osobno ili čije već iskustvo, al tražit pomoć u stilu "koju točno da firmu žicam ponudu, koja je dobra itd." je malko bzvz u ovim javnointernetskim okolnostima.
DeeJay Dee is offline  
Old 29.09.2016., 16:35   #7751
pa ok, ali vidim da ljudi komentiraju svoja neposredna iskustva a neće napisati o kome se radi. nije jedan slučaj, ima ih puno.
uzadnjicas is offline  
Old 29.09.2016., 16:59   #7752
Quote:
sarac kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zamijenio bi stare drvene novim PVC prozorima. Prilikom skupljanja ponuda prodavači su me uglavnom odgovarali od roleta na izbačaj pogotovo u kombinaciji sa rolo komarnikom. Kao da je to komplicirano za izvesti i da se može s vremenom oštetiti komarnik... Zaključio sam da im se to neda raditi čisto zbog montaže i kasnije zbog garancije ako nešto ne funkcionira kako treba.

Evo ovdje sam izgooglao jedan takav prozor kakav želim. Roleta na izbačaj + rolo komarnik:
http://www.palus.hr/index_rolete_izbacaj.html

Znam da roleta i rolo komarnik u pravilu imaju vodilice u jednom tijelu. Kod ovog sistema na izbačaj to su onda dva tijela jer se vodilica rolete mora moći pomicati. Mora postojati i neki međuprostor u koji se sklope škare od vodilica.

No koliko je to uistinu komplicirano? Meni je ta funkcionalnost roleta na izbačaj predobra. Mogu imati otvoren prozor za prozračivanje a ujedno se zaštititi od sunca/kiše.

Inače, ugradio bi GEALAN STANDARD S 8000IQ sa nekim boljim okovima.
Ako imate preporuku za izvođača molim poruku u inbox.

Hvala!
Rolete na izbacaj nebi trebalo biti problem ugraditi to je kao sto si pisao jos jedan dodatni par vodilica-medjuprostor (kako bi se mehanizam izbacaja rolete mogao spremiti-uvuci) kroz koje nazalost nemogu zajedno ici i komarnici.
Znaci problem za izvesti i montirati su rolete na izbacaj i komarnici zajedno.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 30.09.2016., 00:38   #7753
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Sta te konkretno zanima, mozes malo detaljnije.
nigdje nisam našao da se ta kombinacija koristi, znači reflektira se i sunčevo zračenje izvana i toplinsko izunutra. Iako bi to i sam low-e trebao raditi ali se on navodno više grije od stopsol-a..
joskoo is offline  
Old 30.09.2016., 09:10   #7754
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Rolete na izbacaj nebi trebalo biti problem ugraditi to je kao sto si pisao jos jedan dodatni par vodilica-medjuprostor (kako bi se mehanizam izbacaja rolete mogao spremiti-uvuci) kroz koje nazalost nemogu zajedno ici i komarnici.
Znaci problem za izvesti i montirati su rolete na izbacaj i komarnici zajedno.
Ovo sam već dosta puta čuo, da komarnik i rolete na izbačaj ne mogu zajedno.Kod mene je to napravljeno bez ikakvog problema, štoviše raspon rolete je cca 165. Neki su i oko toga radili problem. Meni se čini da je stvarni problem u tome koliko tko zna.
ssm is offline  
Old 30.09.2016., 12:09   #7755
Ajde molim te slikaj jednu tu tvoju roletu, jednu sliku gdje se vidi izlaz iz kutije kad su roleta i komarnik djelomicno spusteni i drugu sliku polozaja rolete i komarnika kad je komarnik spusten a roleta izbacena, bas me zanima a ujedno da naribam nos svom izvodjacu koji mi se kleo da to nikako nije moguce izvesti (nisu pik zibneri vec dugogodisnji izvodjaci koji se bave PVC stolarijom).
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 30.09.2016., 12:45   #7756
nda, to navodno kod nekih proizvođača stolarije može, kod nekih ne...hm.

ili da ipak nije da "kod nekih, češćih, montera ne može (čitaj: ne da im se ), a kod nekih, rjeđih, može..?"
DeeJay Dee is offline  
Old 02.10.2016., 12:05   #7757
Čim se ukaže sunce i prestane kiša stavim slike.
ssm is offline  
Old 02.10.2016., 13:54   #7758
Odlučio sam se za PVC stolariju, sada još samo moram odlučiti za način ugradnje.

Uzeti ću Rehau Synego profile, s trostrukim staklima i Sigenia okovima.
Kuća je novogranja, sa termo ciglom 25cm i ići će 15 cm stiropora.
E sada, da li se isplati uložiti 6000 kn u RAL ugradnju prozora?

Izvođać kaže da mu nije problem RAL ugradnja, ali da on sebi nebi ugrađivao na taj način, te da bi radije uzeo kvaltetniju Wurth pur-pjenu, a 6000 kn uložio negdje drugdje.
Gin Tonic is offline  
Old 02.10.2016., 20:42   #7759
Da ne pišem ponovno - link na post kao odgovor.... a Wurth nema u ponudi elastične prozorske PU pjene.
viz is offline  
Old 02.10.2016., 20:59   #7760
Quote:
viz kaže: Pogledaj post
Zanimljiv napis jednog forumaša na svom web-u:
"često se događa da investitori koji grade moderne objekte kupuju iznimno kvalitetne prozore čija cijena može premašiti iznos od 100 000 kuna, te iste prozore ne ugrađuju po RAL normi za ugradnju prozora ( ili sličnoj smjernici), nego kako se to radi u klasičnoj gradnji. Ako uzmemo da je proizvođač kvalitetan i da je cijena prozora 70 000 kuna, RAL ugradnja je 4000 kuna, dolazimo do iznosa od 74 000 kuna. Ukoliko se ne ugrade prozori po RAL normi, efekt tih kvalitetnih prozora nakon 2. godine je na razini prozora od 40 000 kuna sa RAL ugradnjom (36 000 +4000). Dakle investitor koji ugradi prozore vrijedne 70 000 kuna klasičnim načinom je zapravo bacio 30 000 kuna!!! "

No bez obzira na to npr. Illbruck elastična pjena koja je dio takvog sustava FM230 se gotovo niti ne prodaje kad sam pitao trgovca, iako je samo nešto skuplja od obične neelastične PU pjene!
znači RAL ugradnja vrijedi puno više od boljih / skupljih prozora?
radi li uopće u Hr netko RAL ugradnju s elastičnom pjenom?
uzadnjicas is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.