Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2004., 12:54   #1
Stambeni krediti - molim pomoć

Pozdrav svima,
ovakva je situacija - plaća 5.000,u stanu trenutno sa majkom, bez financijske podloge ili potpore sa strane, znači bez depozita,a vrijeme mi je da poduzmem nešto u vezi kredita jer mi je dragi prijavljen na crkavicu, znači ja moram dizati kredit.
GDJE? Koju banku mi preporučate, osim Erste, jer mi firma ne da administrativnu na plaću (nažalost)
DA LI JE 50.000€ dosta?
OSTALO ( što je dobro znati)?
Molim za bilo kakav savijet, jer sam tek u početku proučavanjai svaki savijet bi mi jako puno značio...
HVALA
HVALA
HVALA
Michelle_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 14:40   #2
1. Ja imam kredit u Erste i nemam administrativnu zabranu na plaću (jednostavno - moraš postati njihov klijent, što je uvjet za kredit i rata se skida trajnim nalogom). Ali ne zagovaram Erste, jednostavno meni je odgovaralo jer mi se više stvari poklopilo.

2. 5000 Kn je čisto OK plaća. Koliko znam, ZaBa i Erste traže kreditnu sposobnost u iznosu rata+1700 Kn. Dakle, s tvojom plaćom rata ti može biti nekih 3300 Kn tj 440€. To je dosta za sasvim pristojnu cifru (cca 60,000€)

3. Koliko kredita je dovoljno, ovisi koliki stan kupuješ. Ako misliš kupiti gotovo (useljivo) a da je u gradu (Zagreb?) i da nije novogradnja, računaj si 1100€/m2. Ako kupiš staro i derutno pa ideš uređivati (kao npr. ja) onda si računaj 1200€/m2 (s adaptacijom, naravno).

4. Zgodno je ako taj stan u kojem sad živiš možeš dati pod hipoteku, uz novi naravno, onda imaš više mogućnosti izbora. Stvar je u tome da banke uglavnom traže 10-35% veću vrijednost stana od iznosa kredita, tako da često nije dovoljan samo stan kojeg kupuješ.

Pitaj šta te još zanima.
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 14:54   #3
Hvala Bari,

daj mi malo više objasni tu hipoteku, jer se baš ne usudim stavljati hipoteku na mamin stan... a ništa drugo nemam, daj mi reci da li postoji mogućnost da uzmem hipoteku na mamin stan pa kada si kupim novi, "skinem" hipoteku sa maminog stana i stavim na novi??
I bila sam u Erste u petak i rekli su mi da nemam šanse dobivanja kredita kod njih zbog nemogućnosti administrativne zabrane, da li si ti uzeo ovaj kredit koji reklamiraju bez jamaca?
Hvala, pusa
Michelle_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 15:03   #4
Ja sam uzeo kredit prije nego što su krenuli ovi novi - možda se nešto promijenilo
Nema potrebe stavljati hipoteku na mamin stan pa onda na kupljeni, nego u tom slučaju ideš odmah na kupljeni stan. Ovak ti to ide:
1. Nadješ stan
2. Zatražiš kredit (predaja dokumentacije uklj. vlasnički list za stan-to ti da prodavatelj stana)
3. Procjena vrijednosti stana od banke
4. Odobravanje kredita
5. Sklapanje ugovora o kreditu i sporazuma sa prodavateljem da će mu banka sjesti na stan (jer je pravno stan njegov sve dok mu ti tj.banka ne iskešira lovu)
6. Isplata kredita na račun prodavatelja, i ti se možeš useliti

E sad reci šta ti je od ovoha najmutnije pa da razradimo...
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 08:39   #5
Sve mi je bistro....
hvala ti, puno
Michelle_24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.