Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2007., 17:30   #1
Zakonski minimum

Evo procitao sam sve postove o gradnji kuce, ali nema odgovora na ono sto me zanima.

Po zakonu ne mogu graditi kucu u samogradnji posto nisam na podrucju "posebne skrbi" (necu sada ulaziti u to koliko je to retardirano), nego moram platiti "ovlastenu tvrtku" ili tako neka "pametna" definicija.

Moje pitanje je - koliki je apsolutni minimum koji mi mora obaviti firma?
Nosiva konstrukcija + krov?

Znam da tapete sigurno mogu i sam postavljati, ali zanima me tocno odakle mogu sam preuzeti. Ako netko zna koji se "clanci" odnose na to i gdje se mogu naci - rado bih to procitao

Hvala
Krcko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:00   #2
Quote:
Krcko3 kaže: Pogledaj post
Evo procitao sam sve postove o gradnji kuce, ali nema odgovora na ono sto me zanima.

Po zakonu ne mogu graditi kucu u samogradnji posto nisam na podrucju "posebne skrbi" (necu sada ulaziti u to koliko je to retardirano), nego moram platiti "ovlastenu tvrtku" ili tako neka "pametna" definicija.

Moje pitanje je - koliki je apsolutni minimum koji mi mora obaviti firma?
Nosiva konstrukcija + krov?

Znam da tapete sigurno mogu i sam postavljati, ali zanima me tocno odakle mogu sam preuzeti. Ako netko zna koji se "clanci" odnose na to i gdje se mogu naci - rado bih to procitao

Hvala
Upravo to što si i napisao ... firma bi ti trebala napraviti objekat do roh-bau faze (pod krov) i još ti treba neki ovlašteni električar koji će dati pečat na zahtjev za priključenje objekta. Ostalo sve u principu možeš sam ili uz pomoć poznanika.

Neznam da li je ovo striktno ovako definirano u nekom zakonu, ali u praksi to tako hoda.

Firma bi ti kao trebala stajati iz statike kuće, a kao dodatnu zaštitu možeš koristiti i nadzornog inženjera koji bi trebao kontrolirati ključne faze gradnje (temelji, armatura, međukatna konstrukcija, krov, ..).
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 21:12   #3
Hvala na odgovoru
Vec sam se zabrinuo da nitko nije siguran kako to sve hoda sa ovim novim zakonom / ima. Od uvijek su ljudi sami zidali kuce. Da i ne spominjem vikendice I uvijek je sve bilo ok. Barem ja nisam cuo da se ikome ista srusilo (osim ono kad bageri dodju zbog odsustva gradjevne dozvole ).

Ali Ok, sada barem znam kako otprilike to sada funkcionira i da nije potpuno nelogicno (samo djelomicno ).

Thx again
Krcko3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.