Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 15:09   #1
Peku me ruke od paprike

Dirao sam u neznanju žile jako ljute paprike i sada me dlanovi peku kao da su zapaljeni. Dali netko zna što da radim da me prestanu peći?
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:16   #2
pokušaj ih potopiti u hladnu vodu, što dulje. upili su ti se ti sokovi u kožu, mislim da bi sad to trebao duže namakati, a hladna će ti goditi. ne znam baš da li da koristiš sapune....možda neki blagi, dječji.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:24   #3
Malo sam gledao po netu i piše da gel od biljke aloe vera otklanja pečenje trenutno.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:41   #4
Nisam se sjetila, moguće. Al svakako prije dobro, dobro peri ruke...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 00:07   #5
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
Nisam se sjetila, moguće. Al svakako prije dobro, dobro peri ruke...
iz mog prošlogodišnjeg iskustva; toliko me je jako peklo, dan i noć (nakon ljutih feferona), da mi je jedino pomagalo to što sam imala bijele pamučne rukavice koje sam namakala u hladnu vodu i držala ih dok se nisu osušile i tako non-stop. Nisam spavala cijelu noć i šizila sam cijeli dan, a toplina - pečenje - širilo se od dlanova prema vrhovima prstiju.
Ove godine - paprika i feferoni se čiste rukavicama - neću se više patiti.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 14:21   #6
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
.
Ove godine - paprika i feferoni se čiste rukavicama - neću se više patiti.
dakle, nije bez veze da je na paketu dm-ovih rukavica umjesto wc-a nacrtana hrpa feferona
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:33   #7
dm jednokratne rukavice - obvezna oprema. ja ih koristim i kod čišćenja i guljenja tikvica. odlične su za kaj god treba po kuhinji, samo paziti da se ne probuše kod rezanja.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.