Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2006., 18:24   #1
Kivi

Našao sam se u situaciji da imam 2 kiwia u vrtu- muško i žensko.
Čini mi se da trebaju rezidbu.
Kako ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 18:26   #2
skarama.


oprosti, znam da sam beskorisna ali nisam se mogla suzdrzati...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 18:30   #3
Sad je već kasno, režeš ih prije nego počnu pupati i stvarati nove listove i grane. Pričekaj sljedeću godinu, a ove godine obilježi (npr. zaveži likom ili konopom) grane koje su dale plod i te grane negdje kad prođu mrazevi na proljeće odreži. Rezove zaštiti voćarskom smolom ili kako se to već zove.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 22:06   #4
Da, režu se na proljeće. Mi inače imamo ogromne kiwie koje nema šanse da kod orezivanja sa voskom zaštićujemo stoga nam uvijek kapa kao kiša..ali preživi i sve je u redu...
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 09:17   #5
Quote:
Cats kaže:
Sad je već kasno, režeš ih prije nego počnu pupati i stvarati nove listove i grane. Pričekaj sljedeću godinu, a ove godine obilježi (npr. zaveži likom ili konopom) grane koje su dale plod i te grane negdje kad prođu mrazevi na proljeće odreži. Rezove zaštiti voćarskom smolom ili kako se to već zove.
Znači režem one koje daju ploda ?
Ako drvo da ploda...
Ok. Hvala.
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 09:19   #6
Gle, ja imam samo jedno muško stablo u vrtu, ima cca 5 godina i lani smo imali preko 80 plodova. Samo ga po ljeti kad je vruće navečer zalijevaj, ne daj da bude žedan.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 14:39   #7
kiwi...

mi smo prosle godine posadili muski i zenski, koliko treba vremena da pocnu davat plod?
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:39   #8
dali netko zna kako ih razlikovati ? mislim muški i ženski ??? Jedan se posušio.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 10:49   #9
sto nitko nezna nakon kolko godina pocne davat plodove?
flOorKilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:58   #10
nakon dvije do tri, dokazano u praxi.
Samo je problem što u zg teško može sazrit.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 12:10   #11
KIWI - kako ga zaštititi od hladnoće

U proljeće ove godine posadio sam u dvorište dva ženska i jedan muški kiwi (dvogodišnje sadnice).
Živim u kontinentalnom djelu Hrvatske (Moslavina), gdje temperature zimi mogu pasti i ispod -15 C. Za mjesto sadnje odabrao sam južnu stranu i zavjetrinu od kuće. Kako da zaštitim korjen ili stabljiku od hladnoće? (Ako se može izbjeći zatrpavanje stabljike stajskim gnojem jer je uz kućni ulaz).
Poslije prvog mraza listovi su kao "ofureni" dok su kod susjeda kiwiji stari oko 5 godina listovi još kao i u ljeti (naravno to su stari kiwiji sa plodovima).
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 15:06   #12
Zatrpaj mu kornjene, a cak i prema gore, najvise sto mozes sa slamom. U doba najnizih temperatura pokrij sa starim krpama, mozda jutenim vrecama citavu biljku, barem u Januaru kad je najhladnije.
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 17:43   #13
Hvala.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 16:30   #14
Smile Kiwi u slavoniji -moguce ili ne..?

Živim u Osijeku i zanimame da li bi ovdje mogao uspijevati kiwi. Htio bi ga imati kao ukras u dvoristu s tim da bi preko zime bio zasticen, jer bi dvoriste bilo zatvoreno i temperatura nebi bila manja od 0.
Hvala
xy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 18:33   #15
O kiwiju ne znam puno, ali moja tetka ga uzgaja usred Skopja i na Prespanskom jezeru. Ne vidim zasto ne bi mogao i u slavoniji. Imas muske i zenske te na 5 zenskih ide jedan muski, koliko se sjecam. Mogu tetku pitati za pojedinosti ako te zanima jer je zena strucnjak.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 18:40   #16
Normalno da možeš.Tam od kud je kivi isto pada snjeg
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 20:14   #17
Quote:
xy99 kaže:
Živim u Osijeku i zanimame da li bi ovdje mogao uspijevati kiwi. Htio bi ga imati kao ukras u dvoristu s tim da bi preko zime bio zasticen, jer bi dvoriste bilo zatvoreno i temperatura nebi bila manja od 0.
Hvala
Ja sam u Moslavini tako da imamo iste temperature i u gradu znam petoro ljudi koji imaju višegodišnji KIWI. Plodova ko u priči, a priči nikad kraja.
Samo ako hoćeš plodove moraš imati i na dvije ili tri ženske sadnice, jednu mušku (inaće ništa od plodova). Po mogućnosti posadi dvogodišnje sadnice. Skuplje su ali će sigurno uspjeti. I sam sam posadio ovo proljeće kiwi u dvorištu.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:11   #18
Puno hvala svima na odgovorima...
iskreno nisam imao pojma da kiwi ima musko i zensko kao i da je iz zimskih krajeva.
nebi ga uzgajao radi plodova (mada nije na odmet) nego vise radi toga da mi dvoriste izgleda ljepse. trenutno imam vinovu lozu koju bih vadio i na to mjesto bih zasadio kiwi.
kada bi bilo najbolje vrijeme za to i koliko "jako" moze narasti?
znam da gnjavim s pitanjima ali...
xy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 21:57   #19
Sadi se u proljeće (mada može i u jesen). Ja sam dvogodišnje sadnice kupio za 100kn komad (visoke oko 2 metra). Kupio sam 2 ženske i 1 muški koji sam posadio u sredinu, te mislim formirati brajdu. Hoću osim estetike i duboki hlad (za 4-5godina), a bit će i plodova. Ovih dana pobrao sam kod punice sa jedne ženske stabljike stare oko 5 godina 30-ak kg kiwija.
Narasti može koliko god imaš veliku brajdu ili mrežu ili nešto slićno. Raste i širi se kao korov, ali treba puno vode.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 10:00   #20
To je onda bas nesto sto meni treba. Jer ja sad ima veliku brajdu koja pravi veliki hlad ali mi je previse za odrzavanje. prezahtjevna je. mislim da kiwi nije tako ili se mozda varam. i svidja mi se sto brzo raste a voda uopce nije problem. a gdje si ih kupio jel ima nesto blize osijeku?
xy99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.