Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2016., 15:37   #441
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
dokad treba srediti potvrdu o psihofizičkim sposobnostima? koliko sam vidio, nema još ništa objavljeno ni na stranicama mefos ni na stranicama sveučilišta pa ako zna netko otprije. i što je sa ovom predpraksom? to pretpostavljam da nije prostorno ograničeno gdje raditi za one koji su dalje od os? može i kod obiteljskog liječnika i u kbc-u? ako je u kbc-u ne trebaju biti neki specifični odjeli ili? ti se papiri pretpostavljam dobiju na upisu i treba li tada fakultet znati gdje će se to odraditi ili se samo po završetku donose potpisani papiri? e, i koliko traje ta predpraksa?
Potvrdu o psihofizičkim sposobnostima dones kad budu upisi.
Imas na stranicam faksa potpis nastavnih bazi pa probaj tamo u jednu ak mozes, al mozes i kod obiteljskog liječnika, na kraju sam doneses potvrdu da si to obavio. Traje 40 sati, tjedan dana u biti
No-One is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 14:11   #442
Pozdrav, ima li ovdje možda nekoga tko studira izvanredno preddiplomski studij sestrinstva ili med.lab.dijag. na ovom faksu?
__________________
Run, Forrest, run.
aralia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:18   #443
Pozz, u velikoj sam nedoumici u vezi upisa tako da bih bio jako zahvalan na odgovoru.

Može li mi netko opisati malo fakultet, je li težak, koliko čega ima, koliko ima gledanja mrtvih tijela, nekih rana i tako toga što ne mogu baš svi gledati (ja ne znam hoću li to moću podnijeti, hoću li moći to gledati tako da me zanima oko toga sve).

Hvala!
Lacoste210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:05   #444
Zna li netko koliko je bodova prošle godine imao zadnji kandidat na upisu Medicinsko laboratorijske dijagnostike??
khvavathava9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:34   #445
Ima li netko rang listu proslogodisnjih upisa na medicinu?
Wota is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:40   #446
Samo znam da je zadnji imao 746.8 bodova...ako ti to pomaže, a koliko sad vidim smanjili su upisnu kvotu sa 75 na 60 i ove godine ima oko 7000 više maturanata
khvavathava9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:44   #447
Quote:
khvavathava9 kaže: Pogledaj post
Samo znam da je zadnji imao 746.8 bodova...ako ti to pomaže, a koliko sad vidim smanjili su upisnu kvotu sa 75 na 60 i ove godine ima oko 7000 više maturanata
da, zato i pitam :/
Trenutno ima 810 prijavljenih za medicinu, vidjet cemo sto ce bit
Wota is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 19:18   #448
Quote:
Wota kaže: Pogledaj post
da, zato i pitam :/
Trenutno ima 810 prijavljenih za medicinu, vidjet cemo sto ce bit

Znaš li možda bodovni prag od prošle godine za laboratorijsku dijagnostiku?
khvavathava9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 21:44   #449
Quote:
Lacoste210 kaže: Pogledaj post
Pozz, u velikoj sam nedoumici u vezi upisa tako da bih bio jako zahvalan na odgovoru.

Može li mi netko opisati malo fakultet, je li težak, koliko čega ima, koliko ima gledanja mrtvih tijela, nekih rana i tako toga što ne mogu baš svi gledati (ja ne znam hoću li to moću podnijeti, hoću li moći to gledati tako da me zanima oko toga sve).

Hvala!
Ukoliko nabrojano ne podnosiš, medicinski fakultet nije za tebe.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 00:06   #450
Pozdrav!
Jedno pitanje.
Trenutno sam završio 3. razred i iduće školske godine sam 4. razred. U ove 3 godine mi ocjene nisu bile nešto posebno bajne što zbog profesora koji su previše tražili, a ništa nisu objasnili, što zbog predmeta koji su mi bili dosadni i tako. Planiram 4. razred poboljšati prosjek što više mogu i što bolje se spremiti za maturu da ju što bolje napišem. Imam li kakve šanse za upad na medicinu jer stvarno, ali stvarno želim upisati taj faks (u Osijeku naravno :-) ), ili moram prolaziti sve razrede s 5 kako bi upao?
Hvala! :-)
sectumsempra7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:56   #451
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
naravno da postoji -- uvjet za bilo koji MEF u Hrvatskoj jest najmanje dvije odslušane godine kemije, fizike & biologije i latinskog. latinski možeš odslušati & položiti nakon upisa na MEF, rok ti je do upisa u drugu godinu studija. kemiju, fiziku & biologiju moraš odslušati i položiti na nekom pučkom učilištu prije nego uopće možeš pristupiti maturi, raspitaj se gdje se u tvojoj blizini odvija takva nastava.

nakon toga, najnormalnije pristupaš državnoj maturi, polažeš i prijavljuješ ono što se traži za MEF Osijek (ili drugi MEF, svatko ima svoje uvjete) & ukoliko upadneš u kvotu - možeš upisati studij. na tebi je da procijeniš koliko je to objektivno isplativo ili moguće.
Vidiš ja sam zvao NCVO i rečeno mi je da za OS ne treba. Što možeš i vidjeti kad odabereš taj studij na računalu. Dok za ostale treba. Jedini uvjet za MEFOS je psihofizička potvrda (uz maturu). Zvao sam telefonski NCVO i to su mi potvrdili, pošto sve ide preko njih.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:06   #452
Bok, mislite li da će 783,67 bodova biti dovoljno za upad na medicinu u Osijek ili Rijeku ?
Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 22:49   #453
Hitno!

Može li se sa fakulteta u Zagrebu (zbog izgubljenog prava studiranja) prebaciti na medicinu u osijeku, smjer med.lab.dijagnostika? priznaju li položene kolegije? kako to kod vas funkcionira, dopuštaju li oni to i da l' se plaća i bla bla..? bilo kakve informacije su dobro došle!

hvala puno unaprijed
Maja1105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 14:00   #454
Fizijatrija: sveučilište OS ili veleučilište ZG

Moram prihvatiti i potvrditi fizijatriju, pa molim mišljenje ako ima tko kakvih saznanja:
muči me da li je bolje: sveučilište medicinski faks u OS ili veleučilište redovno u ZG?
Negdje sam našel da nakon završenog prvostupnika u Zg treba prvo 3 g raditi, pa tek onda se može na diplomski?
da li je tako i u OS?
lp
slaven_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 16:42   #455
Pozdrav, zanima me postoji li mogućnost prebacivanja s medicinsko laboratorijske dijagnostike u Osijeku na medicinu u Osijeku?
Hvalaa
Lacoste210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 18:29   #456
Quote:
Lacoste210 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me postoji li mogućnost prebacivanja s medicinsko laboratorijske dijagnostike u Osijeku na medicinu u Osijeku?
Hvalaa
Nope, moras preko mature i toga se upisat
No-One is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 11:39   #457
Baš nikako? Jer ipak je to isto sveučilište i isti fakultet, samo drugi smjer?
Ako nije bilo dosad kakve su šanse da bude od ove godine?
Lacoste210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 12:08   #458
Quote:
Lacoste210 kaže: Pogledaj post
Baš nikako? Jer ipak je to isto sveučilište i isti fakultet, samo drugi smjer?
Ako nije bilo dosad kakve su šanse da bude od ove godine?
Nazalost nikakve, jedino ponovno pisati maturu za nagodinu, teško da i priznaju predmete koji se polože na 1. godini dijagnostike. Prebacivanje je moguće s druge medicine; npr. u rijecu, splitu ili zagrebu.
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 14:38   #459
Nazvao sam referadu i rekla je da se može uz plaćanje 9000 kn i još se po novome treba pisati matura opet, ne znam točno koji predmeti.
Lacoste210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 15:36   #460
Hoce li netko napravit grupu za 1. godinu medicine u osijeku?
Wota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.