Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 08:14   #41
bez obzira sto nisi spolno aktivna, otidji kod ginekologa
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 09:18   #42
Quote:
angielol kaže: Pogledaj post
Pozdrav...preko godinu dana imam problema sa ljustenjem koze stidnih usana,svrbezom te ponekad bjelicastim iscjetkom. Redovno koristim dnevne uloske te sam pomislila da je u tome problem jer je sve pocelo s pocetkom koristenja ulozaka,no cak i kad ih prestanem koristiti na nekoliko dana,problem se nastavlja..Ponekad osjetim neugodan miris no primarni mi je problem ljustenje koze te pojavljivanje bjelicaste mase kod klitorisa. Sve to nestane s tusiranjem,no vrati se ubrzo.Koristila sam bademovu i nevenovu kremu, no bez znacajnog poboljsanja. Takodjer sam koristila caj za takve probleme,no takodjer bez poboljsanja. Kod ginekologa nisam bila i nisam ulazila u spolne odnose. Ako imate neke savjete ili iskustva sa slicnim simptomima,bila bih Vam veoma zahvalna kada biste ih podijelili sa mnom.
Zbog korištenja dnevnih uložaka vaginalna flora ti se poremetila i razvila ti se gljivična infekcija. Sam prestanak korištenja istih neće riješiti problem. Nabavi Canesten kremu i vaginalete u kompletu i drži se u kutiji propisane terapije (stavljaju se vaginalete jednom dnevno po noći i maže dva ili tri puta dnevno kremom vanjski dio). Ukoliko nakon tjedan dana ne bude poboljšanja, obavezno odi kod ginekologa.
U buduće izbjegavaj nošenje dnevnih uložaka i neka ti gaćice budu od 100% pamuka i izbjegavaj krojeve koje se uvlaće tipa tanga.
Higijenu održavaj gelom za pranje intimnih dijelova tijela tipa lactacyd i nikako se nemoj prati običnim sapunom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 10:39   #43
Pozdrav! Ne znam gdje da pitam, čini mi se da je ova tema najbliža mom problemu. Dakle, već dosta dugo imam neku ranicu, kao rascjep između vagine i anusa gdje je koža tanka. Bila sam više puta kod ginekologa, probala sam i rojazol i canesten i plymicol, čini se da nisu gljivice. Papa test i ostalo je uredno. Izgleda kao da je pukla koža, svrbi, peče, smeta, ajme meni. Probala sam sa uljem gospine trave i nevenovom kremom, svejedno ništa. Nedavno mi je drugi ginekolog rekao da je to ragada i da mažem sa rojazolom, ali ništa se nije promijenilo. Ima li netko pojma šta je to i kako to riješiti??? Inače često imam problema s gljivicama, pogotovo od kad pijem Belaru.
naomic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:04   #44
Rane, crvenilo i grebanje dok hodam

Pozdrav zene, imam isti problem kao vecina vas pocne kao upala, pocrveni a onda nastanu rane koje se prosiravaju dok hodam jer me donji ves grebe dok hodam. Trenutno radim na resavanju problema. Kod mene je pocelo time sto sam promenila brijac po preporuci drugarice koja ima mnogo osetljivu kozu, ispostavilo se da mi taj brijac nikako ne odgovara. Onda sam dobila i hitno je trebalo kupiti uloske, gde one koje koristim nije bilo, menstruacija je pogorsala iritaciju, a nakon menstruacije i moja glupost da kupim nove dnevne uloske. Kao slag na tortu, moj novi decko i odnosi sa njim.
Jekaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:32   #45
Smile

Dok sam ustanovila uzoroke trebalo mi je 5meseci (bar se nadam da sam ih ustanovila).Trenutno mazem Hypervag intim gel, koji je na bazi kantariona i nevena, namazem ga i setkam se jedno 20-ak minuta u bade mantilu dok mi koza malo upije (ima bolje koristim kremu vec 3dana). Pocela sam da stavljam i vaginalete macmiror (veceras sam stavila prvu), koje mi je ginekolog prepisao. Cim pocnu rane i grebanje dok hodam u nenormalnoj kolicini mi se pojavi sekret, to je rezultat same borbe unutrasnosti da nadoknadi sluz koja ne postoji zbog rana (tako mi je ginekolog objasnio). Koristim vec 4god gel za intimnu negu iz Avon-a ali sam trenutno prestala da ga koristim posto mozda mi i on pogorsava sve, dnevne uloske koristim jer vaginalete cure i nocu i ostaci danju. I jos jedna stvar lateks mi pogorsa sve, dogovorila sam se sa deckom da neko vreme nemamo odnose i da se ne brijam dok mi ovo sve ne prodje skroz. Dzabe se ja zalecim kad lateks iziritira jos vise. Probacu da se perem i kamilicom. Ne znam da li ima na hrvatskom trzistu jer ja sam iz srbije, guglajte da vidite sta sadrzi gel a sta vaginalete ako meni pomogne . Javljam se da kazem kako sam prosla.
Jekaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.