Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2011., 20:49   #201
Na stranicama ima, znači u ponudi ga imaju, a da li ga imaju na stanju, to je drugo pitanje
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 21:01   #202
a to se može saznat pozivom ili se baš mora otići u t-mobile dućan?
bisque is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 21:07   #203
Kad pišem poruke pri pisanju mi se pojavljuju razne varijante riječi, uglavnom na nekim stranim jezicima i neke koje nemaju veze sa onime šta pišem, jel se može to kako isključiti?
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 21:44   #204
Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
Nigdje, nigdje ne mogu naći hrvatske znakove Može pomoć?
Um... stisneš slovo i držiš dok ne iskoče svi znakovi?

Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Kad pišem poruke pri pisanju mi se pojavljuju razne varijante riječi, uglavnom na nekim stranim jezicima i neke koje nemaju veze sa onime šta pišem, jel se može to kako isključiti?
Menu - Settings - Language & Keyboard - Touch Input - Text Input - isključi Prediction, Spell correction i Word completion.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 23:54   #205
da li u t-mobileu mobitel dolazi s dodatnom microSD karticom? Piše na netu da je kao s mobitelom uključena od 4GB, a na t-mobile stranicama to nigdje ne navode
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 02:19   #206
Može li mi netko reći u čijoj ponudi (tmobile, vip, tele2, tomato, bonbon itd.) se može kupiti ovaj mobitel i po kojoj cijeni?
Gdje je najpovoljniji?
Mjuzik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 02:48   #207
Jer nađoh da u T-mobajla cijena HTC Desirea, uz preplatnički ugovor na 24 mjeseca, uz najjeftiniju "Tarifu za Sve 60" ispadne 1348,00kn s time da sad traje ona akcija pa prvih godinu dana ne plaćaš tarifu 60 nego 30kn, jesam dobro shvatio? Evo link: http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-12...SIRETWISEPILOT
Mjuzik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 03:25   #208
Quote:
Mjuzik kaže: Pogledaj post
Jer nađoh da u T-mobajla cijena HTC Desirea, uz preplatnički ugovor na 24 mjeseca, uz najjeftiniju "Tarifu za Sve 60" ispadne 1348,00kn s time da sad traje ona akcija pa prvih godinu dana ne plaćaš tarifu 60 nego 30kn, jesam dobro shvatio? Evo link: http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-12...SIRETWISEPILOT
cijena nije loša ali s obzirom da sam skoro dvije godine na toj tarifi svatko ko bude uzeo taj mob mora računati na to da si uzme i neki podatkovni paket sa strane jer takav mob bez interneta je samo mobitel.oni nude povoljnu cijenu podatkovnog prometa ali ne i ukljućen promet u pretplati a i ako imaš nešto ukljućenog prometa onda je to možda bijednih 20mb.znam da ima wi-fi ali i tu je t-mobile napravio caku a ta je da je u mjesećnoj naknadi ovisno o paketu dozvoljeno koristiti preko njihovih hot-spotova samo neko određeno vrijeme osim ako neuzmeš iTarifu od 150kn na više gdje je neogranićeno tako da razmisli malo.

moja preporuka je da odeš u vip i vidiš dali još postoji mogućnost njihovog 50% mjesećne naknade i uzmeš si mob za 900 kuna na tarifi 250 - 50% = 125 a za to dobiješ 500 besplatnih minuta prema mobilnim i fiksnim mrežama,200 besplatnih poruka i pazi sad 1Gb interneta koji je dovoljan i bez korištelja wifi-a a nisam našao da ogranićavaju wifi ako ga negdje koristiš.

znaći u t-mobile uređaj košta 450kn skuplje a dobiješ paket koji te bez obzira na cijenu sigurno neće zadovoljiti ili uzmeš za 900 u vipu i dobiješ odlićan paket a ako ti je to puno onda se strpi 6 mjeseci ili godinu dana(nisam siguran) i smanjiš si tarifu na nižu uz neku naknadu.

točne stvari možeš provjeriti na t-mobile stranici(traži specifikacije tarifa)

još nešto za tarifu koju spominješ u t-comu nije navedeno korištenje njihovih hot-spotova niti vrijeme koje možeš provesti surfajući preko istih tako da teba biti oprezan
__________________
Car caruje,a Dundo Maroje

Zadnje uređivanje skorpy1981 : 02.01.2011. at 03:34.
skorpy1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 10:04   #209
Cool

Moze li netko objasniti kako napraviti folder na sd? Hvala
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:14   #210
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Moze li netko objasniti kako napraviti folder na sd? Hvala
Na PC-u ili samom mobu?

Ako je na PC-u, ubodi USB kabel, kad dobiješ izbornik na mobu odaberi Disk drive i onda će ti se kartica pojaviti u Windowsima.

Ako je na mobu, moraš skinuti neki file manager (npr. EStrongs File Explorer), otvoriš, stisneš Menu, pa New, pa odabereš Folder.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:45   #211
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Na PC-u ili samom mobu?

Ako je na PC-u, ubodi USB kabel, kad dobiješ izbornik na mobu odaberi Disk drive i onda će ti se kartica pojaviti u Windowsima.

Ako je na mobu, moraš skinuti neki file manager (npr. EStrongs File Explorer), otvoriš, stisneš Menu, pa New, pa odabereš Folder.
Ovo prvo jer mi treba da napravim ringtone folder da kad me netko zove svira pjesma koju ja želim
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:47   #212
Jel stvarno u t-mobileu nema više ovog mobitela?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 12:26   #213
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Ovo prvo jer mi treba da napravim ringtone folder da kad me netko zove svira pjesma koju ja želim
Stavi si album/stvar u folder 'Music' koji već je na SD kartici. Tamo su onih "divnih" 6-7 skladbi koje već vidiš u Music aplikaciji.

Onda kad odspojiš Desire, pokreni Music aplikaciju i vidjet ćeš novu stvar/album.
Stisneš menu tipku i pojavi ti se izbornik sa opcijom Set as ringtone. Nju odabereš i onda te pita želiš li kao phone ringtone, contact ringtone ili ju želiš trimat.
__________________
Aujourd'hui, je dis bonjour à la vie.
ĆelaviBradonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 14:28   #214
Quote:
ĆelaviBradonja kaže: Pogledaj post
Stavi si album/stvar u folder 'Music' koji već je na SD kartici. Tamo su onih "divnih" 6-7 skladbi koje već vidiš u Music aplikaciji.

Onda kad odspojiš Desire, pokreni Music aplikaciju i vidjet ćeš novu stvar/album.
Stisneš menu tipku i pojavi ti se izbornik sa opcijom Set as ringtone. Nju odabereš i onda te pita želiš li kao phone ringtone, contact ringtone ili ju želiš trimat.
Hm, tako jednostavo, a štaš kad sam noob, da su prodavači u vipu znali vjerojatno mi nebi ni dali da ga kupim
Hvala ti puno
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:58   #215
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Hm, tako jednostavo, a štaš kad sam noob, da su prodavači u vipu znali vjerojatno mi nebi ni dali da ga kupim
Hvala ti puno
Baci oko na neke starije postove, imaš tamo alternativnih opcija.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:09   #216
Pozz ljudi

Evo i ja sam nedavno uzeo HTC desire VIP i nikako se ne mogu naviknuti na njega, tj. prvo što me j... to je baterija. Inače koristim i 3gs sa T-mobile i mogu reći da mi je njegova baterija ok, konstantno upaljen 3g, znači gledanje mail-a i razgovor baterija traje 1.5 do 2 dana i čak malo pregledavanja nekog sadržaja s neta, a HTC me j... i ne izdrži ni jedan dan a na mobu nisam radio doslovice ništa samo uključen e-mail i to nisam uspio uspostaviti odlazni mail, niti 10 min razgovora. Wifi također ne mogu uspostaviti iako na iphone wifi radi čim upišem wep key bez problema. Kako da uspostavim mail i wifi jer na iphone ga rješim u sekundi.
postavke za mail imam od t-com-a i to je pop.t-com.hr i mail.t-com.hr.
U čemu je problem koji se meni događa

Pozdrav
odelzhausen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:19   #217
Quote:
odelzhausen kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi

Evo i ja sam nedavno uzeo HTC desire VIP i nikako se ne mogu naviknuti na njega, tj. prvo što me j... to je baterija. Inače koristim i 3gs sa T-mobile i mogu reći da mi je njegova baterija ok, konstantno upaljen 3g, znači gledanje mail-a i razgovor baterija traje 1.5 do 2 dana i čak malo pregledavanja nekog sadržaja s neta, a HTC me j... i ne izdrži ni jedan dan a na mobu nisam radio doslovice ništa samo uključen e-mail i to nisam uspio uspostaviti odlazni mail, niti 10 min razgovora. Wifi također ne mogu uspostaviti iako na iphone wifi radi čim upišem wep key bez problema. Kako da uspostavim mail i wifi jer na iphone ga rješim u sekundi.
postavke za mail imam od t-com-a i to je pop.t-com.hr i mail.t-com.hr.
U čemu je problem koji se meni događa

Pozdrav
upravo mudrujem jednu nazovimo to kalibraciju baterije na desireu pa ako to pomogne što javim pa probaj ućiniti isto da sad nepišem postupak.uglavnom treba pogasiti sve što ima na desireu.šalim se ne sve ali u setingsima nađeš aplikacije i pogledaj na one koje trenutno rade i pogasiš ih.to ti je prva linija obrane.znaći svaki puta kad bi stavio mob na stol ili u đep prvo na setingse i pogasi sve što ti je iz neznam kojeg razloga ostalo raditi u pozadini.e zatim skini live wallpeper i stavi si neki obićan.preporućam da bude malo tamniji jer displeju tada netreba puno snage kad ga stalno prćkaš.u setingsima si iskljući automatsku sinkronizaciju i te fore tj staviš da sve rućno sinkroniziraš.iskljući wifi i bluetooth.u setingsima smanji svjetlinu ekrana ili stavi na automatski pa isprobaj.eto za sad imaš da vidiš koliko ćeš napredovati.znaći napuni do vrha bateriju i onda se pridržavaj ovoga pa ćeš barem za 25% produžiti vijek trajanja baterije.


što se tiće povezivanja sa wifi ja sam na vipu i gdje god sam došao bez ikakvih problema nađe signal i spoji se.jedino sa metrokarnetom se nisam mogao spojiti neznam zašto ali neće.pogledaj sa t mobile-om jer imaš odobrenje da koristiš njihove hotspotove tj to ti ovisi o paketu koji imaš.ako ideš na bonove obrati se operateru a ako imaš pretplatu pogledaj na njihovim stranicama



http://www.mrgadget.com.au/gadget/20...-battery-time/ evo ti link i probaj po tome.meni je sa jednog dana popravilo se na oko 40 sati
__________________
Car caruje,a Dundo Maroje

Zadnje uređivanje skorpy1981 : 03.01.2011. at 00:22. Reason: dodatak linka vezanog za post
skorpy1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 03:58   #218
Meni su ovi koraci na Mr. Gadgetu pretjerani. OK ako želiš imati dumbphone, ali smartphone mora biti syncan kako bi stalno imao sve na uvidu konstantno.

Display najviše jede baterije pa je ovo sa svjetlinom dobar savjet.

Dobro da nisu predložili neki task killer
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 10:35   #219
sve to stoji i sve to štedi bateriju.po meni zašto bi se nešto automatski sinkronizizalo svakih 5 minuta ako neplaniram tu aplikaciju koristiti primjer 2 sata a ako hoću rućno to obavim kad hoću i eto opet smartphona ovdje je stvar oćuvati bateriju barek kvalitetnih 24 sata a to se nemože postići ako je sve na njemu popaljeno.

vidjet ću danas koliko se isplatila jućerašnja kalibracija baterije što sam napravio.evo oko 7 sati(znaći bez korištenja moba spavao sam)nije potrošio ništa iako piše da i ako neradi ništa troši oko 15 do 20 posto
__________________
Car caruje,a Dundo Maroje
skorpy1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:40   #220
Kalibracijom baterije ćete teško išta postići, jedini način je instalirati sve update-ove (zadnji izašao krajem 12og mj. a i 2.3 Ginger će vrlo brzo, od 16.12 se vrti na Nexusu S), i smanjiti svjetlinu zaslona, i skratiti vrijeme za koje će se ekran sam ugasiti koliko je god moguće.

Netko je povukao pitanje Task killera, ja ih više ne preporučam (više, jer na 2.1 Eclairu, su stvari bile drugačije, i onda je to još i imalo nekakvog smisla).

BTW: skorpy u navigaciji su sljedeće karte:

Austria_83_NQ_DA_TI_JV_2010.Q1_100715 29.483kb
BosniaHrz83Navigo_2010.07_100805 5.040kb
Croatia_83_NQ_DA_TI_AP_2010.Q1_100712 11.373kb
Croatia83Navigo_2010.07_100805 6.985kb
Hungary_83_NQ_DA_TI_AP_2010.Q1_100712 29.986kb
Montenegro83Contrast_2010.07_100805 530kb
Serbia83Contrast_2010.07_100805 4.595kb
Slovenia83_Monolit_2010.07_100811 31.170kb
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.