Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 23:33   #1
misljenje drugih ljudi

neznam dal ima vec kakva rasprava oko togak ima ispricavam se...
al vidim da je tu dosta ljudi otvoreno i zanimalo bi me, odnosno primjecujem da mi dosta ovisi moje ponasanje o misljenju drugih ljudi i na taj nacin mi utjece na samopouzdanje.. imate li kakav savjet kako da to promijenim?
damian123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 23:39   #2
Vjerovatno imas manjak samopouzdanja. Zato, napravi plan i onda se drzi njega- poslusaj ostala misljenja, ali se ipak ne udaljavaj.
I skini igru Gta San Andreas- ukucaj sifre i uzivaj u svemocnosti.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:42   #3
Ljudi kojima se jako važno čini mišljenje drugih ljudi, obično su ili oni kojima trebaju birači ili oni koji sebi vide kako su jako mali,a drugi im se pritom čine jako velikim(iako bi zapravo trebalo biti obrnuto).

Ti bi sam sebi trebao biti jako veliki,a svi drugi mali...A da bi sebi postao jako velik preduvjet je da imaš hrabrost steći puno životnog iskustva u teškim situacijama u kojima bi drugi većinom pokleknuli,propali,prolupali i slično ili se jednostavno-ne bi snašli,tj. imali snage i mozga sve to preživit i izaći jači...
I onda ćeš kao i svi borci počet razmišljat na način "Gdje ste vi bili dok sam ja..."
Hm.jel možda pili kavu ili rašpali nokte? I sad ja kao trebam uzet u obzir vaše mišljenje ?
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 05:38   #4
U redu je da ti je bitno mišljenje drugih ljudi. U tome se sastoji dobar dio sociologije. Samo je bitno da razgovaraš sam sa sobom. Što ti je bitno u životu i čije ćeš mišljenje uzeti u obzir. to je već druga storija.

Većinom ljudi daju mišljenje iz osobnog iskustva ili trenutnog raspoloženja. Nemoj da te ponuka ili te spriječi da na kraju ne poslušaš svoj unutarnji glas. Niti jedan čovjek ne može biti uvijek 100% siguran u sebe. To je sasvim normalno...ali isto tako je dobro naći način na koji se nositi s tim. ja sam primjerice jako iskrena, a dosta ljudi to ne podnosi. (Jer ne žele čuti istinu)

Ako ti znaš kako stojiš sam sa sobom, onda te tuđi komentari, kakvi god bili ne bi trebali pogađati (izuzimam razdoblja kad si loše raspoložen, tada se svaka primjedba utrostruči, zato se mudri uvijek smješkaju....osmijeh ne donosi negativnu energiju...osim onih stvarno zavidnih ljudi koji ne mogu živjet ni sami sa sobom....a uostalom takve ni ne trebaš...te ih procijeniš kao neuračunljive...)

Bitno je kakvim si ljudima okružen. Izbjegavaj negativne ljude.


Samopouzdanje mora varirati. Ali isto tako moraš nekakvu sigurnost naći u nekim dubljim stvarima (samouvjerenost je kad sebi vjeruješ, kad znaš na čemu si sam sa sobom)

Znaš onu: Nije bitno što je tko rekao, nego tko je što rekao!!! (Budimo realni, svi smo mi većinom jako subjektivni i reagiramo u trenutku)



__________________
Hot Iced Steamed Chocolate Vanilla Caramel Dark Latte Mocha Frappuccino Cappuccino Macchiato Coffee, Double or Triple (not sure) and extra Whipped Cream Syrup, make it all Decaf, ...yeah...thanks...
silly_lovefool is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 09:30   #5
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post

Ti bi sam sebi trebao biti jako veliki,a svi drugi mali...
Eh, a zašto bi on to sebe trebao vidjeti velikim, a druge malim? Nije li to onda ista stvar samo s druge strane?
Mislim da se problem manjka samopouzdanja može riješiti samo promišljanjem da smo svi tu negdje, ni bolji ni lošiji jedni od drugih, već samo različiti. I prihvatiti tu različitost, te ustrajati na onome što nam se kod nas sviđa, a korigirati ono čime nismo zadovoljni.
Samopouzdanje i tako ne izgrađujemo na temelju mišljenja drugih, već na osnovu zadovoljstva samim sobom.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:21   #6
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Mislim da se problem manjka samopouzdanja može riješiti samo promišljanjem da smo svi tu negdje, ni bolji ni lošiji jedni od drugih, već samo različiti. I prihvatiti tu različitost, te ustrajati na onome što nam se kod nas sviđa, a korigirati ono čime nismo zadovoljni.
Samopouzdanje i tako ne izgrađujemo na temelju mišljenja drugih, već na osnovu zadovoljstva samim sobom.Eh, a zašto bi on to sebe trebao vidjeti velikim, a druge malim? Nije li to onda ista stvar samo s druge strane?
Nije to baš ista stvar,zato što sama riječ samopouzdanje dolazi od pouzdanja u samoga sebe,svoje prosudbe,svoje odluke,svoje vrijednosti,svoje sposobnosti,svoje osjećaje itd...
Centralna ličnog života neke osobe (uporište) trebala bi biti ona sam,a ne drugi ljudi,iz čistog razloga što se čovjek sam rađa i sam umire,a sve druge osobe su mu tu samo privremeno ( duže ili kraće).I nitko ga ne može usrećiti kao sam sebe uz preduvjet da naravno zna što želi od života.Postojanje drugih mu tu može samo malo pripomoć ili pri-odmoć...i zato bi on sebi u svojim očima trebao biti veliki,a drugi mu tu mali..
Samopouzdanje se ne izgrađuje baš toliko na osnovu zadovoljstva samim sobom,koliko na životnom iskustvu.
Neki čovjek može nizat uspjeh za uspjehom,a opet ne bit trajno ni samopouzdan i ni sretan,jer mu taj uspjeh dođe samo kao privremeno triumfalno zadovoljstvo koje ne mora nužno trajno izokrenut njegov negativistički stav o sebi...i opet poslije kratkotrajne opijenosti može mislit kako je zapravo jadan,nemoćan,nesposoban i slično...

Dok s druge pak strane mnoge osobe provedu mlađu dob smušene,iskompleksirane i nesigurne u sebe,samo zato jer nemaju definirane vrijednosne sustave,nepoznaju same sebe i ne znaju što žele,a u četrdesetima recimo postanu sigurne i jake,a da nisu pritom ostvarile baš nikakve velebne uspjehe spomena vrijedne na kojima bi temeljile zadovoljstvo sobom...
al čovjek jednostavno skužio da smo svi više manje slični po nekim životnim htjenjima,a različiti po osobnim karakteristikama...i prihvatio to sve pod normalno...
Sviđa mi se tvoje razmišljanje o vrednovaju i ljudskoj različitosti.
Nema boljih i/ili lošijih različitosti,samo različitosti manje ili više prilagođenih okolini,društvenim normama i društvenoj definiciji sreće i uspjeha...

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 03.05.2011. at 14:35.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:32   #7
Ljudi kojima je jako stalo do mišljenja drugih su ljudi bez vlastitog stava.
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 23:50   #8
Quote:
silly_lovefool kaže: Pogledaj post
Ako ti znaš kako stojiš sam sa sobom, onda te tuđi komentari, kakvi god bili ne bi trebali pogađati
ovo realno je tako, ali nije lako doći do ovog stadija, osim ako osobi nije urođena ta osobina i kao takva lako primjenjiva u životu.

moj savjet bi bio da treba krenuti nekom lakšom autosugestijom kako bi čovjek došao do tog cilja, kada govorimo o onima koji moraju raditi na takvim stvarima.
pokretačka ideja bi mogla biti težnja da se sami sa sobom osjećamo sretnim, veoma mi je teško vjerovati da je neki ideal sreće dobro izgledati u tuđim očima.
uvijek će postojati ljudi koji (možda) neće podržavati naše stavove i postupke, ali glavno pitanje bi trebalo biti da li mi podržavamo svoje stavove i postupke. ako zadovoljiš sam sebe, i osjećaš se sretnim samim sobom onda takvu energiju spontano i odašilješ, pa sve lančano ide u pravom smjeru.

možda je nekim ljudima (ovo je moja pretpostavka) potreban dodatni trud da izgrađuju svoje stavove, jer nekima je "lakše" osluškivati druge, pa bi onda i na tome trebalo poraditi. jednostavno se truditi imati vlastito mišljenje, svjesno razmišljati o tome

a težiti vlastitoj unutarnjoj sreći ne bi trebao biti tako strašno zahtjevan posao.

obraćanje u drugom licu nije išlo kvotanom niku, nego pokretaču teme, i generalno
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 23:57   #9
Moraš se puno družiti s ljudima. To je jedini način da razviješ vlastiti karakter.
zelenigrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 20:22   #10
Quote:
damian123 kaže: Pogledaj post
neznam dal ima vec kakva rasprava oko togak ima ispricavam se...
al vidim da je tu dosta ljudi otvoreno i zanimalo bi me, odnosno primjecujem da mi dosta ovisi moje ponasanje o misljenju drugih ljudi i na taj nacin mi utjece na samopouzdanje.. imate li kakav savjet kako da to promijenim?

Drago mi je da je netko pokrenuo tu temu jer se i meni isto događa. Uvijek ćeš naići na osobe koji će te komentirati i pred nos će ti približvati mane, jer je to ono što ljudi na osobama prvo primjete. Naravno, morat ćeš se naučiti to ignorirati ali ne u potpunosti jer ako budeš skroz to ignorirao/ignorirala možda izbjegneš i komentar koji je stvarno koristan. Ja se trenutno služim onim nije te bira što drugi misle. Ja se ne trudim mijenjati cijela jer ne želim samu sebe izgubiti. Neki dan sam si uzela, otišla u prirodu i razmišljala: što je to pogrešno u meni? Prisjećala sam se svih komentara i osjećala sam se kako se sve više povlačim u sebe...I odlučila sam se ne obazirati na sve komentare. Fokusirala sam se na ono što roditelji misle o meni i što bliske osobe misle o meni jer znam da oni točno vide i da neće ništa uveličavati: da su iskreni! Uskoro sam se još malo više informirala o svojim manama i polako ih počela brisati.... Ali prvo je da ne smiješ samu sebe izgubiti i ne smiješ drugima dopustiti da utječu na sebe. jer ti samu sebe stvaraš kao osobu, a ne drugi...Mislim, ne bi trebala dopustiti da drugi od tebe rade osobu. Jednom sjedni sam/a u tišini i razmisli o sebi. Što ti smatraš lošim na sebi...probaj malo proraditi na nekim stvarima koje smatraš da su loše!

slušaj ljude, ali ne svakoga! ne slušaj nekoga tko se našao komentirati tvoj komentar. Tu osobu ne poznaješ i anonimna je. slušaj osobe koje ti nešto znače i kojima nešto značiš ti jer će prema tebi biti iskreni. i nakon nekog vremena lijepo ih upitaj da li primjećuju ikakve promjene. Ja sam to isto uradila i uspjelo mi je šta misliš da li bi neke velike osobe i zvijezde uspjeli da su slušali druge ? skoro svaka osoba koja je poznata u svijetu koja je nešto uradila za svijet kaže da ju je netko pokušao zaustaviti....
DanceInTheDarkx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 22:36   #11
Quote:
damian123 kaže: Pogledaj post
neznam dal ima vec kakva rasprava oko togak ima ispricavam se...
al vidim da je tu dosta ljudi otvoreno i zanimalo bi me, odnosno primjecujem da mi dosta ovisi moje ponasanje o misljenju drugih ljudi i na taj nacin mi utjece na samopouzdanje.. imate li kakav savjet kako da to promijenim?
Ne obraćaj pažnju na mišljenje drugih ljudi
Radi po savjesti .....
A ustvari nisi rekao-la o čemu se radi ?
Ljudi će uvijek naći manu svakome a oni sami su kao savršeni
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:38   #12
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Ne obraćaj pažnju na mišljenje drugih ljudi
nemoguće. ipak smo socijalna bića. mora ti bit stalo do mišljenja drugih, inače otpadaš iz društva.
sad je samo pitanje čije ti je mišljenje bitno i kako utječe na tebe. Ja imam nekakvu predodžbu o tome na kojem sam intelektualnom nivou prema okolini. Cijenim mišljenje onih za koje smatram da mi imaju nešto za objasnit, da nešto mogu naučit, da možda imaju objektivnije i bolje mišljenje od mene u određenim temama/okolnostima. Samim time se i ja razvijam. Jebiga, nisam najpametniji na svijetu
Ali isto tako, postoji veliki broj ljudi čije mišljenje smatram nepotrebnim, glupim, dosadnim.......i kao takvo, ne utječe na mene.
__________________
Steklovata - Novi god
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 20:45   #13
jednostavno se ne trudi svima ugodit i prestani razmišljat i analizirat svoje riječi i postupke stavljajući se u tuđu kožu (em je zamorno, em te dodatno 'paralizira' i stvarno, al stvarno nikad ne možeš znat šta i kako tko misli) + ono šta drugi misle više govori o njima samima nego o tebi + rijetko tko se baš zamara razmišljanjima o drugima nego su fokusirani na sebe (eto, uzmi sebe za primjer)... zato se opusti, budi svoj (i budi normalan ) ne možeš se baš svima sviđati, ali svakako će se naći oni koji će te prihvatit baš takvog kakav jesi
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 20:54   #14
Vecina pljuje prema ljudima koji traze misljenje drugih ljudi bez da razmisle zasto ti ljudi to uopce rade.Svi razlozi koje je ta vecina nabrojala su samo moguci razlozi a postavljac teme mozda nije bio dovoljno precizan.Trebao bi se on mozda ocitovati da li se boji tudjeg kritiziranja, da li ga nesto smeta u tudjem misljenju koliko cesto ga smeta i sto ga tocno smeta, da li ulazi u konflikt cim netko ima drugacije misljenje od njegovog itd.
Sve to igra ulogu da bi se dao konkretan odgovor.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 21:05   #15
nadam se da ovo nije bilo upućeno meni, jer ja ne pljujem po dotičnom (ako tako izgleda - nije namjera), već mu pokušavam reći da se treba opustiti... a usput znam kako mu je, jer sam i sama bila smorena razmišljanjima o tuđim razmišljanjima... btw, potpis ti je
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 21:17   #16
ima neko pojma o psihologiji ili slicno tome zivcani sustavi blabla..,o ljudskom tjelu točnije vidu..i to! nek se javi.. hvala unaprijed !
__________________
Ako želiš bit ću ja.,program tvog kompjutera¨¨..:D ooooo daaa ! :D
lledenaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 00:54   #17
Quote:
damian123 kaže: Pogledaj post
neznam dal ima vec kakva rasprava oko togak ima ispricavam se...
al vidim da je tu dosta ljudi otvoreno i zanimalo bi me, odnosno primjecujem da mi dosta ovisi moje ponasanje o misljenju drugih ljudi i na taj nacin mi utjece na samopouzdanje.. imate li kakav savjet kako da to promijenim?
Taman sam htjela nešto izfilozofirati kad vidim da si otvorio thread 29.04. danas je 13.05. nikome nisi odgovorio i imaš samo jedan post. Tebi nije važno mišljenje drugih ljudi, kad ovo ne čitaš, ili još gore čitaš i ne odgovaraš.

Što me opet dovodi do mog mudrog odgovora: treba prema ljudima biti senzitivan, slušati ih kad govore, pokušati shvatiti kako razmišljaju, u interakciji dati im pažnju, svi smo mi ipak i socijalna bića, pa se treba socijalizirati s poštovanjem prema drugima i njihovom mišljenju, i znati, koliko god ono iščašeno bilo, (ako nije bolesno) , imaju ga pravo imati, ono je formirano različitim vrstama uvjetovanja i njihovim životnim iskustvima.

Ako to radiš drugima matematički precizno će to biti odraz istog takvog poštovanja prema samom sebi: biti ćeš senzitivan na vlastite potrebe, znat ćeš što ti govori tvoje iskustvo, osluškivat ćeš svoj unutarnji glas, kojem ćeš posvećivati istu pažnju kao što to činiš u odnosu sa drugim ljudima. Tako nećeš imati problema imati svoje mišljenje, stav, polazište i ne ugađati se tuđem. Bit ćeš jednako obazriv prema sebi i prema svijetu. To je način superiornog čovjeka. A to zahtjeva dugo putovanje rada na sebi koji počinje sa izbacivanjem iz svog unutarnjeg bića sve što nisi ti. To je putovanje "putem kojim se rijeđe ide", daleko je lakše ugoditi se mišljenju komšiluka.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 01:42   #18
Svakome je stalo to tudjih misljenja, onaj ko kaze da mu to nije bitno..taj sere da prostite na izrazu.To utjece na nasu tastinu, ali na samopouzdanje, to je vec malo dublje, pronadji nit koja te smeta, bilo da su prijatelji, djevojke, rodbina jer s ovim vrlo malo rekao. Prosao sam ja tu skolu davno, ali da mi je stalo do tudjih misljenja, da, ali ne u mjeri da me dira u vlastito samopouzdanje.
__________________
"Kad bi ljudi koristili metodu osvete "oko za oko", cijeli svijet bi bio slijep" - Mahatma Gandhi
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 01:53   #19
Quote:
Dijaa kaže: Pogledaj post
nadam se da ovo nije bilo upućeno meni, jer ja ne pljujem po dotičnom (ako tako izgleda - nije namjera), već mu pokušavam reći da se treba opustiti... a usput znam kako mu je, jer sam i sama bila smorena razmišljanjima o tuđim razmišljanjima... btw, potpis ti je
Nije bilo upuceno tebi naravno vec bilo kome tko odmah napada samopouzdanje koje se odmah stavlja u pitanje.
Ljudi olako zakljucuju nesto na temelju jedne jedine recenice u kojoj se u biti nista nije otkrilo
U svemu postoji razumna mjera pa i u uvazavanju necijeg misljenja, a ono oko cega bi ljudi ZAISTA trebali puno vise vodit racuna je OD KOGA dobivaju to misljenje jer zaista nije isto!
Btw.....Hvala ti za kompliment avatar ti je zakon
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 02:28   #20
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Nije bilo upuceno tebi naravno vec bilo kome tko odmah napada samopouzdanje koje se odmah stavlja u pitanje.
Ljudi olako zakljucuju nesto na temelju jedne jedine recenice u kojoj se u biti nista nije otkrilo
U svemu postoji razumna mjera pa i u uvazavanju necijeg misljenja, a ono oko cega bi ljudi ZAISTA trebali puno vise vodit racuna je OD KOGA dobivaju to misljenje jer zaista nije isto!
Btw.....Hvala ti za kompliment avatar ti je zakon
ja pomislila da je upućeno meni, pa reko di je našao da pljujem po liku
usput se slažem sa svime gore navedenim... samo nije lako kad se jednom nađeš u tom krugu analiziranja vlastitih postupaka i tuđih reakcija; pa kad počneš od muhe radit slona ili umišljat stvari, npr. netko se smije, ti misliš da se baš tebi smije, a u biti je bezazleno (smije se nečem stotom)... u stvari, nemam šta inovativno reći, osim da to prođe, samo treba promijenit fokus i opustiti se, bit ono šta jesi, a u isto vrijeme raditi na sebi (u svakom pogledu)...

btw, hvala i tebi za avatar (nikad neću izgubit tu dječju stranu )
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.