Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 13:46   #1
Što kupiti kad si kum na krizmi?

Za mjesec dana sam krizmani kum,Neznam šta kupiti klincu od 15 godina(imam osječaj da očekuje više nego mu ja mogu kupiti),dali mi je dovoljno 2500-3000 kn za poklone.Ako ima netko tko je u sličnoj situaciji nek da neki savjet.
Šta vi obično kupujete u takvim situacijama,i kolko love potrošite
proxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:48   #2
Quote:
proxima kaže: Pogledaj post
Za mjesec dana sam krizmani kum,Neznam šta kupiti klincu od 15 godina(imam osječaj da očekuje više nego mu ja mogu kupiti),dali mi je dovoljno 2500-3000 kn za poklone.Ako ima netko tko je u sličnoj situaciji nek da neki savjet.
Šta vi obično kupujete u takvim situacijama,i kolko love potrošite
Kupi mu sat.. imas skroz ok satova do 1000 kn.

Osim ako ti je i to puno..

Ili neku narukvicu..
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:49   #3
ja sam kupio zlatni lančić s križem
mislim da je bilo čist ok,tak da sam to kupio i kad sam drugi put bio kum

P.S.malo si fulo mjesto za topic
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:51   #4
dovoljno mu je 2500-3000, i nemoj mu kupiti narukvicu,sat ajde ajde,ali narukvicu ne.

I je mi moze netko reći zasto se baš za krizmu,dobivaju tako skupi darovi općenito.koga god znam svi su dobivali ili par milja kuna ili skupe stvari,čemu to?
Nidhelpkvikli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:57   #5
Quote:
proxima kaže: Pogledaj post
Za mjesec dana sam krizmani kum,Neznam šta kupiti klincu od 15 godina(imam osječaj da očekuje više nego mu ja mogu kupiti),dali mi je dovoljno 2500-3000 kn za poklone.Ako ima netko tko je u sličnoj situaciji nek da neki savjet.
Šta vi obično kupujete u takvim situacijama,i kolko love potrošite
Pa ljudi potrose koliko mogu, netko ima vise para netko nema para...Kupis komad nakita, sat, nesto takvo...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 14:17   #6
moras ipak znati neke osnovne interese djeteta, je li informatika, glazba, umjetnost...

imas stvarno puno novca na raspolaganju, mozes kupiti nesto simbolicnog nakita za uspomenu i doobar mobitel il mp3 player, dobar bicikl.

najteze se konzultirati s roditeljima koji u pravilu znaju, ali im je neugodno reci, da te ne uvale u trosak, tako da trebas inzistirati.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:10   #7
Quote:
proxima kaže: Pogledaj post
Za mjesec dana sam krizmani kum,Neznam šta kupiti klincu od 15 godina(imam osječaj da očekuje više nego mu ja mogu kupiti),dali mi je dovoljno 2500-3000 kn za poklone.Ako ima netko tko je u sličnoj situaciji nek da neki savjet.
Šta vi obično kupujete u takvim situacijama,i kolko love potrošite
Sad baš ako hoćeš - rekonstruiran koliko je vrijedio poklon koji je naša kći dobila za krizmu: mislim, oko 400 kuna. Garant nije više. Radovali smo se što smo s još jednom osobom bliskije povezani, a darić ostaje za uspomenu. Ja doista ne razumijem zašto poklanjati toliko skupo? Nije li to zapravo uvredljivo prema svima?
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 17:03   #8
Največa glupost koja je došla u modu poslije špicoki je to ''predarivanje'' na krizmama, pričestima i krstitkama..bezveze...nešto simbolično treba kupiti i kvitac..a ne sad 2000-3000 kuna. Pa ne ženi se jeboga život! Koliko češ mu onda za ženidbu dati...15000 kn-a?
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 18:27   #9
Kaj te briga kaj on očekuje, ti kupi kaj si možeš priuštiti - kuma uzimaš radi prijateljstva, a ne radi love, ak mu je do love, nek si uzme Todorića za kuma! Kaj bi trebal kupit mu garsonjeru na moru!?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:15   #10
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Kaj te briga kaj on očekuje, ti kupi kaj si možeš priuštiti - kuma uzimaš radi prijateljstva, a ne radi love, ak mu je do love, nek si uzme Todorića za kuma! Kaj bi trebal kupit mu garsonjeru na moru!?



Mi smo za krsnog kuma uzeli muževog vjenčanog kuma jer smo dobri s njima.
Moj muže njemu nije bio vjenčani(jer se tada nisu družili nešto puno).Naime,oni ne mogu imati djece tako da smo se premišljali upravo zbog finncijske strane(kako vratiti dar u svatovima,a sad još krštenje).Na kraju je presretan što će biti kum malomu jer to gleda kao čast a ne financijski izdatak.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 18:53   #11
Kupi Bibliju!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 20:08   #12
Meni je to isto koma koliko se to dariva i organizira. Sve je to prenapuhano i najmanje ima veze s vjerom i duhovnošću. Ja sam isto kuma ove godine, ali moja kumica uopće nije htjela razgovarati o poklonu, kaže da joj to nije važno pa smo ostavili po strani, za sada.

Nemam namjeru kupiti nešta skuplje od 400-500 kuna, niti imam love, niti me je zbog love tražila za kumu, mogla je onda piknuti bogatije jer dobro zna kakva nam je financijska situacija. Ispeći ću joj tortu, pokloniti buketić cvijeća, platiti slikanje, kupiti nešta za uspomenu u dogovoru s njom što će zadovoljiti obje.

Mislim da su te krizme nepravedno zasjenile vjenčanja koja kao fešte i mjesto za darivanje ipak trebaju imati prvo i glavno mjesto u životu mladih ljudi.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 22:46   #13
kod nas je običaj kupit bibliju i neki nakit tj lančić s križićem ili tak neš. to smo dobile i ja i sisterka za krizmu (imali smo različite kumove, nevezane jedne s drugim i nismo niš zahtjevale) tj ja sam dobila lančić a sisterka narukvicu. sister isto kad je bila kuma je tak kupila. meni se to čini korektnim. ne kužim kaj će klincu od 14 godina 3 i pol soma? nečija mjesečna plaća
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:28   #14
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
kod nas je običaj kupit bibliju i neki nakit tj lančić s križićem ili tak neš. to smo dobile i ja i sisterka za krizmu (imali smo različite kumove, nevezane jedne s drugim i nismo niš zahtjevale) tj ja sam dobila lančić a sisterka narukvicu. sister isto kad je bila kuma je tak kupila. meni se to čini korektnim. ne kužim kaj će klincu od 14 godina 3 i pol soma? nečija mjesečna plaća
Pa, hoćeš da ti ja kažem?
Ja se krizmam u subotu. 21 travnja u 11 sati
Zanima me skladanje i 3d modeliranje te bi mi novac super došao za kupnju jedne gige rama , zvučne kartice i polovnog pianina.Ako misliš da sam sebičan, e bogami nisam.Ja zaslužujem svaki peni koji ću dobit.Ne očekujem od nokoga 3000 kuna ali ipak, supač će se najesti škampi na buzaru, brancina na gradelami, sira sa tartufima, odličnog pršuta od 9 kila i još pun kurac priloga ne brojeći kolače i deser, a sve domaće i ne kao svi ostali u nekom restoranu nego u kućnoj udobnosti.Pa zašto bi kupili nešto što košta 400? Ako ne misliš i ti tako, onda idi u neki agroturistički restoran da jedeš sve navedeno.1500 kn po osobi minimalno.Baš me bolu kurac za kršćanstvo i crkvu općenito. Ja sam ateist a krizmu ću iskoristiti da pokupim lovu i zlato. A imao sam i nekoliko neugodnih epizoda sa kršćanima...
Ćasna me cijelo vrijeme trača pred prijateljima pa me sad zovu "ateist luđak" buduću da su svi veliki vjernici i nisu navikli u svojoj sredini imati nekoga tko ne vjeruje u boga.Neki misle da sam zbilja lud, da sam sklon suicidu i čak im je rekla da me se klone Kuja!!! To je tipično ponašanje kršćana. čak mi je radila probleme za krizmu i morao sam raditi koliko oćeš ludosti da već jednom prestane srati.Nakon krizme NIKAD ME VIŠE U CRKVI NEĆE VIDJETI!! ja to ne želim u životu, pa makar to stvarno postojalo i morao ići u pakao.Kršćani, slobodno me quotajte i kritizirajte, bilo bi to totalno tipično za stav i prihvaćanje tuđih mišljenja većine od vas.
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:58   #15
Quote:
Mr.Marino kaže: Pogledaj post
Kršćani, slobodno me quotajte i kritizirajte, bilo bi to totalno tipično za stav i prihvaćanje tuđih mišljenja većine od vas.
macak, takav buntovni, materijalisticko-nihilisticki stav i :ne mozete vi mene platit koliko ja vrijedim: zivotna filozofija kao tvoja je danas vrlo rasirena i normalna za djecu tvoje dobi, jedino sto si ti iskren i poradi toga izlozen kritici, a ostali se licemjerno ne izjasnjavaju. daklem, to je sasvim ok

medjutim, malo sam zabrinuta za tebe obzirom na kolicinu bijesa koju ispoljavas. chill out, man
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 18:28   #16
Quote:
Mr.Marino kaže: Pogledaj post
Baš me bolu kurac za kršćanstvo i crkvu općenito. Ja sam ateist a krizmu ću iskoristiti da pokupim lovu i zlato.
tebi treba za krizmu kupit kilu naranči i bibliju.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:07   #17
Quote:
Mr.Marino kaže: Pogledaj post
Pa, hoćeš da ti ja kažem?
Ja se krizmam u subotu. 21 travnja u 11 sati
Zanima me skladanje i 3d modeliranje te bi mi novac super došao za kupnju jedne gige rama , zvučne kartice i polovnog pianina.Ako misliš da sam sebičan, e bogami nisam.Ja zaslužujem svaki peni koji ću dobit.Ne očekujem od nokoga 3000 kuna ali ipak, supač će se najesti škampi na buzaru, brancina na gradelami, sira sa tartufima, odličnog pršuta od 9 kila i još pun kurac priloga ne brojeći kolače i deser, a sve domaće i ne kao svi ostali u nekom restoranu nego u kućnoj udobnosti.Pa zašto bi kupili nešto što košta 400? Ako ne misliš i ti tako, onda idi u neki agroturistički restoran da jedeš sve navedeno.1500 kn po osobi minimalno.Baš me bolu kurac za kršćanstvo i crkvu općenito. Ja sam ateist a krizmu ću iskoristiti da pokupim lovu i zlato. A imao sam i nekoliko neugodnih epizoda sa kršćanima...
Ćasna me cijelo vrijeme trača pred prijateljima pa me sad zovu "ateist luđak" buduću da su svi veliki vjernici i nisu navikli u svojoj sredini imati nekoga tko ne vjeruje u boga.Neki misle da sam zbilja lud, da sam sklon suicidu i čak im je rekla da me se klone Kuja!!! To je tipično ponašanje kršćana. čak mi je radila probleme za krizmu i morao sam raditi koliko oćeš ludosti da već jednom prestane srati.Nakon krizme NIKAD ME VIŠE U CRKVI NEĆE VIDJETI!! ja to ne želim u životu, pa makar to stvarno postojalo i morao ići u pakao.Kršćani, slobodno me quotajte i kritizirajte, bilo bi to totalno tipično za stav i prihvaćanje tuđih mišljenja većine od vas.
čuj ako si se ti prodao za 3 i pol soma tvoj problem. te si novce mogao sam zaradit u to vrijeme koje si potrosio na vjeronauk. možda bi malo više poštivao neke stvari
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 23:44   #18
ma jesi li popizdija??????

toliko love za krizmu?
pa šta ako si kum.
meni se kći krizmaje za misec ipo
svi je pitaju ---Šta bi ti?

ona bi lovu. svi ti balavci oče lovu
kažem joj--o.k. ako dobiješ šta love dat češ da pokrijem malo ceha restorana

e,ova je popizdila (16)--kaže mi--nema šanse-(to ona samo misli)
dakle,to moje dite ima sve--od pc-a,mp3,moba(2-3)kom...i šta ja znam više
i ona kaže da joj ništa netriba osim love koju će potrošit u pizdarije(doslovno)

da sam kuma kupila bi štagod zlata(bilog) za uspomenu i to je to
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 01:17   #19
Moj muz je prije 2 g. kupio kumcetu kompjuter
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:23   #20
Quote:
jupi kaže: Pogledaj post
e,ova je popizdila (16)--kaže mi--nema šanse-(to ona samo misli)
dakle,to moje dite ima sve--od pc-a,mp3,moba(2-3)kom...i šta ja znam više
Isprike za off topic:

Ajme, pa nije valjda da djeci (dobro, šesnaestogodišnjakinjama) trebaju 2-3 mobitela istodobno?! Pa ja imam jedan jedini, i ne pada mi napamet komplicirati si život dodatnim... pitam, jer moje dijete je beba pa se pokušavam pripremiti za ono što me čeka
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.