Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2015., 22:23   #2001
A ovo je najbolje!
Članak 10:
15. prema gostu odnositi se uljudno, korektno i profesionalno
Eto nam je i to počela država uvoditi u zakone.
-----------------------------
A tek ovo:
16. postupati s povećanom pažnjom, prema pravilima struke i običajima (pažnja dobrog stručnjaka)
Što je pisac ovim htio reći?
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 01.10.2015., 23:22   #2002
... pa to je za ugostiteljske objekte, a ne za nas "fizicare"
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 02.10.2015., 06:49   #2003
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... pa to je za ugostiteljske objekte, a ne za nas "fizicare"
Uh dobro, već sam umrla od straha da se nešto promijenilo.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 03.10.2015., 07:14   #2004
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Dopustite da Vas ovim putem podsjetimo na značaj održavanja pozitivne suradnje s avio-kompanijom Ryanair, značaj za Vas kao privatnog iznajmljivača, ali i cijelu regiju, te ukažemo na važnost Vaše participacije u istome.

Vjerojatno ste i sami svjesni što, s obzirom da je zadarska regija pretežito auto-destinacija, u današnje vrijeme znači direktna avio-povezanost s glavnim europskim središtima, tj. što znači u brojkama prisutnost Ryanair-a na Zračnoj luci Zadar:

- 150.000 putnika slijeće godišnje na zračnu luku Zadar putem Ryanaira;
- preko 120€ je prosječna dnevna potrošnja koju doznajemo iz istraživanja Sveučilišta u Zadru što je dvostruko više od prosječne potrošnje turista u RH prema istraživanju TOMAS;
- cca 1000 letova/rotacija ostvari se godišnje;
- letovi od travnja do studenog;
- dostupna strateški prioritetna tržišta na nacionalnoj razini:
- Skandinavija; Velika Britanija; Njemačka; Francuska; Belgija; Irska

Svakako treba naglasiti kako se cijeli projekt ne može održati bez udruženog sudjelovanja svake od skupine dionika: lokalne i regionalne samouprave; sustava Turističkih zajednica, gospodarskih subjekata turističkog sektora, te naravno vas,.
Stoga je Vaša podrška u ovome trenutku kada osjećamo posljedice značajnih izmjena u okružju posljednjih godina koje značajno ugrožavaju ovaj kompleksan projekt od velikog značaja, poput uvođenja PDV-a od 25%, te smanjivanja sredstava namijenjena udruženom oglašavanju na nacionalnoj razini.

Prethodno navedeno ukazuje kako se radi o trenutcima krucijalnim za daljnji razvoj naše destinacije u cjelini. Zato je iznimno bitno da se uključite te podržite projekt Ryanair dobrovoljnim iznosom od 200KN/SMJEŠTAJNOJ JEDINICI GODIŠNJE, te time doprinesete stabilnosti programa.




A onih 0,8% što uplaćujemo turističkoj zajednici? a PDV državi? sad još i energetski certifikat? nek im restorani i hoteli uplate, oni ionako najviše profitiraju od avionskih gostiju.
Znaš što mi je žena koja se kuži u hrvatski turizam odgovorila nakon što sam joj poslala tvoj post?
"Uglavnom su sve brojke netočne (prenapuhane) da bi se opravdalo ulaganje 2 mil eura godišnje koje je država RH davala Ryanu, a više ne želi..."
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 08.10.2015., 02:31   #2005
Najnovije o Energetskim certifikatima?

Ne znam ima li negdje na forumu friških postova o Energetskim certifikatima? Vjerovatno ste svi dobili na mail ponude od apartmanije, kao i upozorenje o lažnim certifiatima. Ima li neko iskustvo kako ste prošli, koliko je koštalo?

Jedan tekst na Forumu kaže:

''Dakle u izvjestaju se sve dokumentira, potkrijepljeno slikama, dokumentacijom, opis stanja kuce, gradevinski elementi, sustava grijanja, hladenja, svi potrosaci, potrosnja, radi proracun, analiza potrosnje prema racunima, prijedlog mjera usteda itd. (u grubo da ne nabrajam sve).

Kad se napravi izvjestaj i ti svi podaci na temelju toga se onda certifikat generira i dobis onu konacnu vrijednost u koju grupu ti kuca spada.
Naravno da to sve iziskuje vremena i zato su takvi certifikati skuplji. Ljudi cesto podlegnu raznim opcijama niskih akcija gdje to ne dobe, vec netko naprosto izmulja certifikat, isprinta im i to da bez izvjestaja. I misle da su prosli za 1000kn jeftinije, dok zapravo kupili su bezvrijedni certifikat jer on bez izvjestaja ne vrijedi.

Tako je, dva su zasebna uveza i to dobis dva primjera izvjestaja i dva primjera certifikata. Izvjestaj ti dode kao seminar jer na kraju i ima oko 60tak stranica zavisno o velicini stana/kuce.''

I obavezno tražiti da ti pokažu kopiju maila - da su to poslali u Ministarstvo. I tek onda im se plati?

Zadnje uređivanje Bayadera : 08.10.2015. at 02:43.
Bayadera is offline  
Old 08.10.2015., 13:04   #2006
Quote:
Bayadera kaže: Pogledaj post
Ne znam ima li negdje na forumu friških postova o Energetskim certifikatima? Vjerovatno ste svi dobili na mail ponude od apartmanije, kao i upozorenje o lažnim certifiatima. Ima li neko iskustvo kako ste prošli, koliko je koštalo?

Jedan tekst na Forumu kaže:

''Dakle u izvjestaju se sve dokumentira, potkrijepljeno slikama, dokumentacijom, opis stanja kuce, gradevinski elementi, sustava grijanja, hladenja, svi potrosaci, potrosnja, radi proracun, analiza potrosnje prema racunima, prijedlog mjera usteda itd. (u grubo da ne nabrajam sve).

Kad se napravi izvjestaj i ti svi podaci na temelju toga se onda certifikat generira i dobis onu konacnu vrijednost u koju grupu ti kuca spada.
Naravno da to sve iziskuje vremena i zato su takvi certifikati skuplji. Ljudi cesto podlegnu raznim opcijama niskih akcija gdje to ne dobe, vec netko naprosto izmulja certifikat, isprinta im i to da bez izvjestaja. I misle da su prosli za 1000kn jeftinije, dok zapravo kupili su bezvrijedni certifikat jer on bez izvjestaja ne vrijedi.

Tako je, dva su zasebna uveza i to dobis dva primjera izvjestaja i dva primjera certifikata. Izvjestaj ti dode kao seminar jer na kraju i ima oko 60tak stranica zavisno o velicini stana/kuce.''

I obavezno tražiti da ti pokažu kopiju maila - da su to poslali u Ministarstvo. I tek onda im se plati?

Da li je na kraju potreban energetski celtifikat za privatne iznajmljivace ili ne?!
audi q is offline  
Old 08.10.2015., 13:10   #2007
Quote:
audi q kaže: Pogledaj post
Da li je na kraju potreban energetski celtifikat za privatne iznajmljivace ili ne?!
kako kad...kako kome... kako gdje


kad nabaviš kristalnu kuglu onda se javi


ili možda da tražimo nekog tko zna gledati u grah
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 08.10.2015., 13:17   #2008
... he he u interesu im je vako pravit se lud, potle novegodine kad krenu sa multama ce si obezbjedit potreban priliv novca, sto da se muce pametovat, dok ima tko da plati i suti
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 08.10.2015., 16:36   #2009
Dnevnik.hr, 16.09.2015. članak:

Od 1. siječnja iznajmljivači moraju imati ovu potvrdu!
Bez energetskog certifikata više ne možete prodati svoj stan ili kuću, a od 01. siječnja 2016 godine i sve nekretnine koje se iznajmljuju će morati posjedovati energetski certifikat!

Izvadak iz članka:

''Odredba o obvezi pribavljanja energetskog certifikata u dijelu koji se odnosi na iznajmljivanje, davanje u zakup i davanje na leasing zgrade ili njezinog posebnog dijela, sukladno članku 203. Zakona, stupa na snagu 1. siječnja 2016. godine. Iznajmljivanje se u ovom kontekstu odnosi i na turističku djelatnost, stoga su i vlasnici apartmana dužni od 1. siječnja 2016. godine, prije iznajmljivanja pribaviti energetski certifikat ukoliko se radi o zgradi koja se iznajmljuje i koja ima ukupnu korisnu površinu veću od 50m2, te ukoliko se radi o posebnom dijelu zgrade koji se iznajmljuje (apartman) i koji se nalazi u zgradi koja ima ukupnu korisnu površinu veću od 50m2 bez obzira na površinu tog posebnog dijela (apartmana).

Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja''

U tom članku se još i preporuča, tj linkovi vode na Crno jaje za koje je i na ovom Forumu rečeno da vrvi certifikatorima koji ti uzmu lovu za bezvrijedan, nevažeći certifikat. Eto, svi hoće da zgrnu lovu do 01.01.2016. ili bar dio kolača za reklamiranje. Cosa nostra, nema sumnje, ali ne bih volila da moje roditelje rebnu sa 10.000kn kazne, bilo zakonito ili nezakonito.
Bayadera is offline  
Old 08.10.2015., 16:59   #2010
Quote:
Bayadera kaže: Pogledaj post
Izvadak iz članka:

bla bla...

1. turistička djelatnost nisu samo mali iznajmljivači

2. ja nemam rješenje o iznajmljivanju niti o lesingu niti o davanju u podnajam, a bome niti ne kupujem niti prodajem ...imam rješenje o pružanju ugostiteljskih usluga u domaćinstvu

3. ako link iz članka vodi na ponudu crnog jaja onda je i vrapcu na grani jasno da je cijeli članak sponzoriran i smišljen da tjera vodu na nečiji mlin

4. sve da se nadležni i usuglase da moramo imati taj papir za izvaditi isti imamo dovoljno vremena
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 08.10.2015., 18:01   #2011
... pod toč 4.
pa i ne bas, koliko sam citala PRAVI certifikat je dizertacija zgrade. E sad samo za povadit svu potrebnu dokumentaciju, narocito za stare zgrade, treba fanj vremena, a nas ima podosta. Ukljucujuci sve one koji misle prodati-kupiti i iznajmiti, a ozbiljnih i kompetentnih certifikatora bas i nema puno, jer treba nastojati izbjegnuti ove muljatore okolo.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 08.10.2015., 22:33   #2012
Mislim da ipak ne moramo žuriti, pogotovo iznajmljivači koji rade samo ljeti. Ima dosta otpora ovom čudnovatom zakonu od strane kompetentnih ljudi i organizacija, a i turističkih zajednica. Možda ipak ne prođe, jer je stvarno nesuvislo.

Šta kažu vaše lokalne turističke zajednice, šta preporučuju?
Bayadera is offline  
Old 08.10.2015., 22:58   #2013
Quote:
Bayadera kaže: Pogledaj post
Dnevnik.hr, 16.09.2015. članak:

Od 1. siječnja iznajmljivači moraju imati ovu potvrdu!
Bez energetskog certifikata više ne možete prodati svoj stan ili kuću, a od 01. siječnja 2016 godine i sve nekretnine koje se iznajmljuju će morati posjedovati energetski certifikat!

Izvadak iz članka:

''Odredba o obvezi pribavljanja energetskog certifikata u dijelu koji se odnosi na iznajmljivanje, davanje u zakup i davanje na leasing zgrade ili njezinog posebnog dijela, sukladno članku 203. Zakona, stupa na snagu 1. siječnja 2016. godine. Iznajmljivanje se u ovom kontekstu odnosi i na turističku djelatnost, stoga su i vlasnici apartmana dužni od 1. siječnja 2016. godine, prije iznajmljivanja pribaviti energetski certifikat ukoliko se radi o zgradi koja se iznajmljuje i koja ima ukupnu korisnu površinu veću od 50m2, te ukoliko se radi o posebnom dijelu zgrade koji se iznajmljuje (apartman) i koji se nalazi u zgradi koja ima ukupnu korisnu površinu veću od 50m2 bez obzira na površinu tog posebnog dijela (apartmana).

Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja''

U tom članku se još i preporuča, tj linkovi vode na Crno jaje za koje je i na ovom Forumu rečeno da vrvi certifikatorima koji ti uzmu lovu za bezvrijedan, nevažeći certifikat. Eto, svi hoće da zgrnu lovu do 01.01.2016. ili bar dio kolača za reklamiranje. Cosa nostra, nema sumnje, ali ne bih volila da moje roditelje rebnu sa 10.000kn kazne, bilo zakonito ili nezakonito.
Ne znam kakvi lazni certifikatori, ja sam kupio certifikat preko crnog jaja za 500-ak kn za jedan stan (nema veze sa turizmom) i bez problema je otisao na prodaju. Certifikat je bio sasvim u redu, gdje god je trebao biti prilozen sve je proslo sasvim u redu.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/o...---408772.html
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Old 09.10.2015., 08:39   #2014
Quote:
Bayadera kaže: Pogledaj post
Ne znam ima li negdje na forumu friških postova o Energetskim certifikatima? Vjerovatno ste svi dobili na mail ponude od apartmanije, kao i upozorenje o lažnim certifiatima. Ima li neko iskustvo kako ste prošli, koliko je koštalo?

Jedan tekst na Forumu kaže:

''Dakle u izvjestaju se sve dokumentira, potkrijepljeno slikama, dokumentacijom, opis stanja kuce, gradevinski elementi, sustava grijanja, hladenja, svi potrosaci, potrosnja, radi proracun, analiza potrosnje prema racunima, prijedlog mjera usteda itd. (u grubo da ne nabrajam sve).

Kad se napravi izvjestaj i ti svi podaci na temelju toga se onda certifikat generira i dobis onu konacnu vrijednost u koju grupu ti kuca spada.
Naravno da to sve iziskuje vremena i zato su takvi certifikati skuplji. Ljudi cesto podlegnu raznim opcijama niskih akcija gdje to ne dobe, vec netko naprosto izmulja certifikat, isprinta im i to da bez izvjestaja. I misle da su prosli za 1000kn jeftinije, dok zapravo kupili su bezvrijedni certifikat jer on bez izvjestaja ne vrijedi.

Tako je, dva su zasebna uveza i to dobis dva primjera izvjestaja i dva primjera certifikata. Izvjestaj ti dode kao seminar jer na kraju i ima oko 60tak stranica zavisno o velicini stana/kuce.''

I obavezno tražiti da ti pokažu kopiju maila - da su to poslali u Ministarstvo. I tek onda im se plati?
Evo ja sam u izradi istog. Kosta me 800 kn. Slikala je zenska cijeli stan, zarulje, sve potrosace, pvc, drvene prozore, 3 prosle uplatnice struje i vode (10 min. Posla za sve). I kaze da ce na temelju toga odrediti koji cu energetski razred biti, mozda b mozda c. Frend si je radio certifikat za stan koji je kupio (rupa od stana) i dobio b razred a meni govori b ili c (demit fasada, pvc, juzna strana je kod mene). Uglavnom imaju exel tablicu u koju ubace -pvc-drverna stolarija-- bla bla i to platis 800 kn (neki vise , neki manje) Sranje totalno, kradja para. Sere mi se na te nase zakone!
lenda is offline  
Old 09.10.2015., 08:49   #2015
Slicno iskustvo, radio sam ga ranije za sasvim drugu stvar, nikakva velika nauka. Napravljen i prihvacen od nadlezne institucije bez ikakvih komplikacija ranije opisanih.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 09.10.2015., 18:05   #2016
Evo tu vam ima na stranici Ministarstva graditeljstva i pr. uređenja objašnjenje za što točno treba certifikat.
http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=32651
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Old 09.10.2015., 18:54   #2017
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam u izradi istog. Kosta me 800 kn. Slikala je zenska cijeli stan, zarulje, sve potrosace, pvc, drvene prozore, 3 prosle uplatnice struje i vode (10 min. Posla za sve). I kaze da ce na temelju toga odrediti koji cu energetski razred biti, mozda b mozda c. Frend si je radio certifikat za stan koji je kupio (rupa od stana) i dobio b razred a meni govori b ili c (demit fasada, pvc, juzna strana je kod mene). Uglavnom imaju exel tablicu u koju ubace -pvc-drverna stolarija-- bla bla i to platis 800 kn (neki vise , neki manje) Sranje totalno, kradja para. Sere mi se na te nase zakone!
A ovo mi je zbilja glupost na kvadrat. Pa ja po zimi imam vrlo malo gostiju i to onih koji uglavnom su tu nekim poslom te dođu navečer npr. u 8 i idu nazad doma ujutro u 8. te rijetko i stignu upalit klimu, špaher ili što drugo. I normalno da mi je potrošna struja za krepat od smijeha. Po tome bi ispalo da ću dobiti A razred.
A za vodu još gluplje: pa razlika je jel se svaki dan tušira jedna osoba ili četiri osoba ili se danima nitko ne tušira, tj. nikoga nema u stanu. A da ne kažemo da veliki broj nas još uvijek ima sistem naplate vode da se ukupna potrošnja zgrade podijeli s brojem prijavljenih članova.
I kako oni po tome mogu odrediti u koji razred spada moj apartman?
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 09.10.2015., 19:11   #2018
Ove uplatnice su nonsens. Bitno je od čega je objekt napravljen, izolacija, vrsta vanjske stolarije, vrste prozora i pripadajući koeficijenti, da li je objekt samostojeći ili u nizu i još ponešto. Broj i površina prozora su bitni, način grijanja... ali šta će im uplatnice to znaju samo oni.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 09.10.2015., 19:33   #2019
uplatnice su generalna glupost... pa nije isto ako zimi grijem tek toliko da mi cijevi ne popucaju ili grijem na 23....ispada da mi je kuća super truper ako grijem samo jednu sobu umjesto 300 kvadrata

i kakve veze ima potrošnja vode u cijeloj priči
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 09.10.2015., 19:59   #2020
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
A ovo mi je zbilja glupost na kvadrat. Pa ja po zimi imam vrlo malo gostiju i to onih koji uglavnom su tu nekim poslom te dođu navečer npr. u 8 i idu nazad doma ujutro u 8. te rijetko i stignu upalit klimu, špaher ili što drugo. I normalno da mi je potrošna struja za krepat od smijeha. Po tome bi ispalo da ću dobiti A razred.
A za vodu još gluplje: pa razlika je jel se svaki dan tušira jedna osoba ili četiri osoba ili se danima nitko ne tušira, tj. nikoga nema u stanu. A da ne kažemo da veliki broj nas još uvijek ima sistem naplate vode da se ukupna potrošnja zgrade podijeli s brojem prijavljenih članova.
I kako oni po tome mogu odrediti u koji razred spada moj apartman?
Da li ikako mozes kontrolirati konzumira li maloljetnik alkohol u tvom apartmanu? Ne bi smjela ulazit u apartman dok je iznajmljen,a kamoli kontrolirati tko iz koje case pije.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...ma/846934.aspx
Ali ako nemas naljepnicu mozes dobit kaznu par tisuca kuna. Koji je smisao te naljepnice?
http://4.bp.blogspot.com/_zGnH6HWaAi..._lisa_sign.jpg
Isti kao i smisao energetskog certifikata, i niza drugih propisa koji postoje u RH i EU.
cemu trazit smisao? moras ga imat,kupi preko crnog jaja, ili nekog drugog gdje vec nadjes najjeftiniji i imas famozni certifikat.
Smisao je da ti certifikatori izmuzu lovu, ili da ti drzava izmuze ako nemas certifikat. Iznajmljivaci su u plusu, tu jos lova kapa, i svi bi sad tu nesto se ogrebali, od fotografa, do kvazi agencija, certifikatora... Kome ce inace uvalit certifikat, kamenskom u stecaju? Nema tu love, dzaba im trud.
Po meni bi svim iznajmljivacima sa slabom kategorijom trebala drzava platit novu stolariju i fasadu da budu energetski ucinkoviti. Odakle lova? Neka skinu koliko treba od placa drzavnim sluzbenicima, da vidimo kad ce opet nekom od njih pasti na pamet sjajna ideja poput ove da mali iznajmljivaci (koji sami placaju rezije) moraju imati certifikat.
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.