Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 23:06   #2701
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Ok. ali sad ovi tvrde da oni ne smiju platit ako nije R1
joj što ja volim te tako pametne

jedini zko u ovoj priči nešto ne smije smo mi... mi ne smijemo izdati ER1

platiti mogu ili unaprijed uplatom na tvoj račun ili kešom prilikom dolaska... za sva ostala objašnjenja najjednostavnije im je reći neka promjene knjigovođu
Opal Zg is offline  
Old 20.04.2016., 23:07   #2702
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Ĺ to ukoliko neka firma Ĺľeli rezervirat apartman par dana za radnike?

Kako im onda izdati raÄŤun?

Pošto R1 ne može je li dovoljno samo tamo gdje piše gost ( u onim Računima za iznajmljivače) napisat uz ime gosta i podatke o tvrtki?
Isprintaj na printeru fakturu i naslovi je R1 s podacima tvog zira i s rednim brojem koji ti ide od paragona, a potom napisi na paragonu racun na ime firme te toj firmi das oba racuna pa nek oni uplate na tvoj ziro a ti sacuvaj obe kopije, ok jasno da ces sacuvat ovu s paragona.

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Old 20.04.2016., 23:10   #2703
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Ok. Imali smo i prije slučaj tako i sve je bilo OK. ali sad ovi tvrde da oni ne smiju platit ako nije R1 sto je meni čudno pa zato provjeravam.
Tako sam ja ove godine izgubila nekoliko tura gostiju jer su me uvjeravali da ne mogu platiti. A šta ćeš, ne možeš grlom u jagode.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 20.04.2016., 23:14   #2704
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Isprintaj na printeru fakturu i naslovi je R1 s podacima tvog zira i s rednim brojem koji ti ide od paragona, a potom napisi na paragonu racun na ime firme te toj firmi das oba racuna pa nek oni uplate na tvoj ziro a ti sacuvaj obe kopije, ok jasno da ces sacuvat ovu s paragona.

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
U tom slučaju mozemo nagrabusit i mi i oni. Koliko sam skuzio oni na temelju R1 odbijaju neke poreze ili pdv. A ne mogu ga odbit ako ga nisu ni platili jer nije ni uključen u cijenu.

Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
joj što ja volim te tako pametne

jedini zko u ovoj priči nešto ne smije smo mi... mi ne smijemo izdati ER1

platiti mogu ili unaprijed uplatom na tvoj račun ili kešom prilikom dolaska... za sva ostala objašnjenja najjednostavnije im je reći neka promjene knjigovođu
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Tako sam ja ove godine izgubila nekoliko tura gostiju jer su me uvjeravali da ne mogu platiti. A šta ćeš, ne možeš grlom u jagode.
Da jako čudna situacija. Da moraju npr radit na nekom manjem otoku gdje su sami mali iznajmljivači bi izgubili posao onda
number 19 is offline  
Old 20.04.2016., 23:14   #2705
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Isprintaj na printeru fakturu i naslovi je R1
NE SMIJE napisati er1 ako nije u sustavu pdv-a

Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Tako sam ja ove godine izgubila nekoliko tura gostiju jer su me uvjeravali da ne mogu platiti. A šta ćeš, ne možeš grlom u jagode.
zanimljivo kako plaćaju sve ostale gotovinske račune, a ovaj kakti ne mogu

imala sam i ja na početku šou sa knjigovodstvom od zubara, čak su i neku reviziju upleli da oni meni objasne kakav ja račun njima trebam pisati... na kraju je ispalo da sam ja od početka bila u pravu i da je moj račun njima apsolutno prihvatljiv

trajala je ta saga neka dva ili tri dana i kad su napokon priznali da sam u pravu onda je moja kčer komentirala da sva sreća da se ja u to kužim jer nju bi sigurno uvjerili da radi po njihovom
Opal Zg is offline  
Old 21.04.2016., 14:41   #2706
Mogu vam potvrdit da je Opal u pravu i da bez brige iznajmljujte svima bez obzira tko uplacuje

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Old 22.04.2016., 18:18   #2707
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Ok. Imali smo i prije slučaj tako i sve je bilo OK. ali sad ovi tvrde da oni ne smiju platit ako nije R1 sto je meni čudno pa zato provjeravam.
Koješta, račun se izdaje prema propisima koji vrijede za izdavatelja računa, tj. je li on trgovačko društvo, u sustavu PDV-a, obveznik fiskalizacije, itd., a ne prema željama primatelja računa.

Inače, "R1" računi više ne postoje, to je do prije godinu dana bila obavezna oznaka za one koji su u sustavu PDV-a (i plaćaju PDV po izdanim računima), no tada je oznaka ukinuta.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 27.04.2016., 19:34   #2708
Evo nešto iz novog pravilnika:

- U cilju zaštite okoliša, rublje za krevet i ručnici mogu se mijenjati na zahtjev gosta, ako je o tome istaknuta obavijest u objektu.

- grijanje najmanje 20 °C u svim prostorijama u kojima borave gosti, osim u objektu u kojem se usluge pružaju ljeti

- Smještajni kapacitet objekta određuje se prema broju fiksnih kreveta, a u studio apartmanu prema broju pomoćnih i fiksnih kreveta, ovisno o površini modula.

- studio apartman – najviše četiri osobe na pomoćnim (sklopivim) i/ ili fiksnim krevetima u postojećem objektu.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 28.04.2016., 15:09   #2709
Ima li tko informaciju za popuste. Moraju li bit navedeni na cjeniku ili se mogu davat po volji. I sto ako recimo vecina gostiju dobije popust th plati manje od cijene istaknute na cjeniku? Ima li to ikakve veze ili?
number 19 is offline  
Old 28.04.2016., 15:54   #2710
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
I sto ako recimo vecina gostiju dobije popust th plati manje od cijene istaknute na cjeniku? Ima li to ikakve veze ili?
ništa dok je taj popust prikazan na računu... tvoja volja je hoćeš li spustiti cijenu i kada i kome ćeš ju spustiti

na cjeniku bi trebale biti cijene... popuste zakon ne spominje
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 29.04.2016., 08:45   #2711
I ja ću morati mijenjati cjenike ove godine, jer sam oglasila na dosta mjesta gdje su mi cijene uvećane za proviziju. Znači, moram naznačiti najskuplje cijene na cjeniku? I onda obračunavati popuste? Koliko znam, mi možemo davati popuste na računima, ali na računu nikako ne smije biti naznačena cijena koja je veća od one na službenom cjeniku, je li tako?
vikky is offline  
Old 29.04.2016., 08:49   #2712
Tocno. Zvekni visoku cijenu, bar ce gosti kad ju vide biti sretni kako su jeftino prosli
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 29.04.2016., 10:42   #2713
... znaci na cjeniku je dovoljna JEDNA,
ona najvisa cijena, preko koje nesmijemo
naplacivati
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 02.05.2016., 12:17   #2714
Sta nikako nije moguce napraviti kategorizaciju objekta na ime osobe koja nije vlasnik stana ali zivi sa tom istom osobom koja je vlasnik stana.
lenda is offline  
Old 02.05.2016., 13:03   #2715
I mene ovo zanima, koji je postupak, i kako ide s izjavom vlasnika, da li se taj obrazac dobije u uredu.

Čitala sam samo ovdje http://www.klub-iznajmljivaca.com/st...jivac-premine/ ,ali nije taj prijenos samo za slučaj smrti ili naslijeđivanja, piše da se može prenijeti i u slučaju bolesti.

I da ne treba nova kategorizacija.
Mirotta is offline  
Old 02.05.2016., 13:16   #2716
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Sta nikako nije moguce napraviti kategorizaciju objekta na ime osobe koja nije vlasnik stana ali zivi sa tom istom osobom koja je vlasnik stana.
moguće je, ali osobe trebaju biti u bliskom srodstvu i imati prijavljeno prebivalište na istoj adresi;

odnosno, kategorizacija se napravi na vlasnika stana, a onda se ta ista podijeli na vlasnika i srodnika, odnosno vlasnik daje suglasnost drugoj osobi da iznajmljuje u svoje ime, ide rješenje na tu drugu osobu i sve ostalo kao i na vlasnika (porezni broj, knjiga prometa, e-visitor ...);

i nije potrebna nova kategorizacija, već se radi prema postojećem i važećem rješenju

ovako je bilo kod nas prije pola godine
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 02.05.2016., 13:19   #2717
Aha,... Znaci za curu i decka koji zive na istoj adresi ne vrijedi?
Mozda jedino ako idem kod javnog biljeznika potpisat da smo van bracni drugovi ili kako se to već zove.
lenda is offline  
Old 02.05.2016., 14:27   #2718
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Aha,... Znaci za curu i decka koji zive na istoj adresi ne vrijedi?
Mozda jedino ako idem kod javnog biljeznika potpisat da smo van bracni drugovi ili kako se to već zove.
Mani se toga i ženi se kada se budeš htio ženiti, potpisujem papira kada budeš htio potpisivat papire, ali nikako radi iznajmljivanja.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Old 02.05.2016., 14:34   #2719
Ma to je sve ugodno sa korisnim, samo ne znam da li ce pomoci.
lenda is offline  
Old 02.05.2016., 18:44   #2720
Isprintala sam fakturu na airbnb stranici za smještaj koji je rezerviran u 8. mjesecu. Da li idem odmah u finu platiti porez ili tek kad gost dođe/ode?
supergirl1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.