Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 09:01   #41
danas je 4 dan..... kad se probudio jako ga je boljelo, jedva je nekako nakon plakanja popio Dalsy...
Bojim se nadolazečih dana...
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 09:21   #42
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
danas je 4 dan..... kad se probudio jako ga je boljelo, jedva je nekako nakon plakanja popio Dalsy...
Bojim se nadolazečih dana...
Ma bit će sve OK....što se tiče pljuvanja..ako ga je jako boljelo pljunuo je..ali bih ga odmah nagovorila da popije čaja....prvih tjedan dana je bilo malo teže .ali već nakon tog tjedna nisam mu davala ništa protiv bolova
Možda je on to koliko-toliko dobro prošao jer je bio stvarno malen.
__________________
VALENTINA-09.02.1995.
NIKOLINA -07.12.1998.
MATIJA -30.05.2005.
maniva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:59   #43
6 dan.... bolovi bolovi i samo bolovi....
Dalsy svaka 3 sata.... bole ga uha, glava i grlo....
Zvala sam odjel kažu da pričekamo do sutra jel je to normalno nakon vađenja sve tri mandule...... ali ljudi moji..... ovo je užas.....
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:15   #44
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
6 dan.... bolovi bolovi i samo bolovi....
Dalsy svaka 3 sata.... bole ga uha, glava i grlo....
Zvala sam odjel kažu da pričekamo do sutra jel je to normalno nakon vađenja sve tri mandule...... ali ljudi moji..... ovo je užas.....
hej, jeste li danas bolje?
Mi idemo u petak na Sv. Duh -ćini se da se treča ponovno pojavila.3 godine nakon operacije....
__________________
VALENTINA-09.02.1995.
NIKOLINA -07.12.1998.
MATIJA -30.05.2005.
maniva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 18:21   #45
evo me.....
11 dan od operacije, znači sve tri mandule.....
Dobila sam jučer i phd nalaz, jbt odrezano mu je sve po 4*3 cm.....
jakooo puno, velike rupe..... ali dobro je, nije ništa ozbiljnije pokazao nalaz...
Prije 2 dana tj prije dvije noči smo imali jako veliki šou, nije prokrvario, ali se itekako gušio, nije mogao popit sirup i stvarno je jako plakao, ali mislim da sad to več lagano pšrelazi u naviku ( tuljenje bez razloga), u jutro smo odmah otišli k dr koji ga je operirao da vidim dal če počet krvarit il je sve u redu...
Sve bilo u redu, al se mali stvarno uplašio....
Sad.. danas, jučer..... noči su mirne, jedan čepić na spavanju kad se počne budit i ponovno zaspi, preko dana mi je sad več stvarno jako nervozan..treba puno jesti a kaže da ga boli, vjerujem da ga boli..... ali ipak mislim da mu je več dosta kuče i svega, jbg djeca se vani grudaju on doma...

Uglavnom sve u svemu, izgubili smo jako puno živaca....
krivo su nas uputili od početka, rečeno je meka hrana prvih 7 dana, a to uopče nije tako.....
Pravilo je da što je rupa veča to se prije treba početi jesti kruta hrana da se to čisti...
Nakon dan i pol što sam ga doslovno šopala s kruhom, mesom, čevapima...... bolovi su nestali i naslaga se počela skidat, sirup smo ukinuli.....
Eto ga, nadam se da čemo uskoro sve to ostavit iza sebe, jedino što je ostalo za sad i to od kad jede kruto je to da je komplrtno izgubio svoj glas, ali kaže dr da je to normalno radi rupa koje ima u grlu i iznad nosića...
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 22:31   #46
Treci krajnik

Jedno pitanje samo

Dali ostaje ožiljak nakon operacije 3 krajnika i ugradnje ventilacijske cjvčice?

Molim vas Brzo
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 09:06   #47
Itko?
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 23:34   #48
Ne znam za cjevcice al nakon trecega ne.

Moj ima zakazanu novu operaciju, krajnik se vratio i stvara smetnje
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 10:49   #49
Quote:
CakanoAlen kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje samo

Dali ostaje ožiljak nakon operacije 3 krajnika i ugradnje ventilacijske cjvčice?

Molim vas Brzo
Ne
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:37   #50
moja hrče u snu, ne jako i ne stalno al malo diše na nos pa jedno vrijeme otvori usta i hrče
kako da znam jel to treći krajnik?
nisu joj upale toliko česte, nosić joj je curio evo sada a zadnji put je curio u 9 mjesecu (od 9 mj nije bila bolesna)
dosad je dva puta tako hrkala, prije godinu ipo kad je bila u bolnici i lani jednom prije ljeta

sad mi hrče evo nekih tjedan dana, a nikako da to prestane
kako da znam jel treći krajnik?
inače, sve ostalo je super

i da, jel može biti uzrok ovom što i dalje hrče ova bakterija koju je imala u nosu a nije popila odgovarajući antibiotik, iako nos više ne curi*?
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...

Zadnje uređivanje ane_007 : 10.02.2012. at 18:59.
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:26   #51
kako izgleda anestezija za dijete koje ide na operaciju treće mandule?
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 17:25   #52
Ne znam kako tocno izgleda al znam da je moj reko da je dobio maskicu i da su mu rekli da puse balon

Bio je pod opcom, od izlaska iz sobe do povratka u nju proslo je cca 40 minuta, znaci pod anestezijom je bio cca 20min. Sad nas isto ceka 20.3.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:45   #53
Mi smo imali operaciju trećeg krajnika i stavljanje cjevčica prije točno tri godine. Nakon dugo vremena stalnih bronhitisa, visokih temperatura, odlazaka na inhaliranje jedna mala operacija je riješila sve.
Ostavili smo ga dan prije u bolnici, bila sam sa njom dok nije zaspao, ujutro operacija, i došli smo po njega odmah popodne (nisu nam dali prije).

Bio je malo ošamućen, više je izgledao pospan, ali već sutradan je bio na nogama i sasvim u redu. To ljeto smo bili atrakcija na plaži sa čepićima zelenim za uši i plivaćom kapicom , ali ljeto je bilo i više nego zabavno i meni i njemu.
Kupili smo čak 4 različite kapice sa otkačenim natpisima, i skoro postavili novi trend

Prije operacije je non stop bio na antibioticima, sluh na desnom uhu bio jako poremećen, a sada, hvala dragom Bogu, u tri godine je uzeo samo jednom antibiotik. Prehladica ima, ali ništa strašno. Još uvijek tu i tamo zna hrkati noću, međutim više kada je umoran, ali više ne diše na usta kao prije, i pun je života.
devadasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:49   #54
Nama je odgodena operacija zasada jer mu krvna slika nije dobra.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 14:25   #55
Da li je neko imao operaciju u Puli?Mi imamo zakazanu za 9.mj.Mali ima 4 godine i do operacije trece mandule smo dosli zbog loseg sluha.Zanima me da li cu i koliko moci biti uz njega?Koliko dugo ce biti u bolnici?
__________________
fata
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 21:47   #56
moja mala ima 16 mjeseci.diše isključivo na usta, hrče ponoći i radi pauze u disanju.ima zadah iz usta. već joj 4 mjeseca bez prestanka curi nos, nekad bijelo-prozirno, nekad žuto-zeleno, ali 4 mjeseca ful jako bez prestanka. svakih 5 dana otprilike dobije temperaturu preko 38, koja nekad zna trajat samo 1 dan, a nekad tjedan dana. trenutačno ima upalu uha i dobila je antibotik.nakon svih silnih pretraga što smo napravili, zaključak je da definitivno treba vadit treći krajnik pa idemo u srijedu po termin za operaciju.
ja sad naravno umirem od straha jer ima samo 16 mjeseci, jer joj ne mogu ništa objasniti što je čeka i zašto će je boliti užasno me strah anestezije!
jel netko zna koliko se otprilike čeka operacija u riječkoj bolnici?
i kako se dijete uspavljuje za anesteziju, samo maskicom ili kroz braunilu??
i jel smije imati dudu nakon operacije?kaže mi stara da ne smije, a ne znam kak ćemo to onda izdržat!!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 09:37   #57
Treća mandula

(za admina: ako je bila tema spoji, sorry


Sin je dva puta operirao treću mandulu, izgleda da ima opet! Teško diše, nos zaštopan...ima li netko sličnih problema? Preporuke? Slana soba ili što?
MasterofReality is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 12:15   #58
Moj je trebao ici drugi put pa su rekli da se nece vracat vise?? Zasad je odgodena operacija.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:38   #59
kojom brzinom se one vraćaju?

znam da se ne moraju vratiti ali da se često vrate?

jel se tu priča o mjesec,dva tri,pet ili tipa jedna, dvije godine i više?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:02   #60
Moj je operirao u 6.mj 2010.
U 6.mj 2011. mu je raden ct i pokazao se veliki treci, znaci manje od godine (bio je prije nego smo saznali). Cca dva mjeseca nakon ct-a mu je poceo smetati opet.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.