Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 16:37   #21
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
ovdje nije rječ o CR motoru nego PD
Imaš na linku katalog pa vidi, ti se kužiš u te seljoberske aute
ROAD RUNNER is offline  
Old 17.09.2010., 16:38   #22
netreba meni link... autor teme je odi bitan...a dobro smo skontali njeno pitanje...
2007 je PD tehnologija....
RENT-A-IDIJOT is offline  
Old 17.09.2010., 17:07   #23
Da, ali u katalogu imaš samo 2.0 i navedene konjaže motora. Pošto ja ne znam koji je to, povjeri ti.
ROAD RUNNER is offline  
Old 17.09.2010., 20:18   #24
te po 2800 su bosch
netreba ni gledat

a bosch se ni ne kvare a neidu umjesrto siemens niti obratno
_slatk_i is offline  
Old 17.09.2010., 20:28   #25
Bome ima vas podosta koji ste mijenjali dizne.
Brazil is offline  
Old 17.09.2010., 20:31   #26
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
ima i toga.... po novome dizne se priznju i ako istekne garancija od 100 000km... bitno je da se odrzava u servisu (ovl)....
Jel mi možeš reći od kad je to? Meni riknula prije dva tjedna, platio u ovlaštenom 6800kn, auto ima servisnu(120000km), a niko mi to nije rekao.
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Old 17.09.2010., 20:35   #27
nebavim se tim nego samo sarafljenjem al dobro znam da su mi rekli da se te dizne priznaju i nakon garancije ako je auto i dalje odrzavano u ovl servisu...
RENT-A-IDIJOT is offline  
Old 17.09.2010., 20:46   #28
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
nebavim se tim nego samo sarafljenjem al dobro znam da su mi rekli da se te dizne priznaju i nakon garancije ako je auto i dalje odrzavano u ovl servisu...
Ipak hvala na info, u ponedjeljak zovem porsche
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Old 17.09.2010., 21:30   #29
zovi njih.. samo trebao bi ti netko tko radi na garancijama...
RENT-A-IDIJOT is offline  
Old 17.09.2010., 22:08   #30
Ja sam na cesti godišnje cca 70 tkm, a pasata (zadnji model) sam vidio na šlep službama ko u priči.. Izgleda da je tu 2.0 TDI PD imao jako puno utjecaja.. Svi se žale na njega..
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Old 17.09.2010., 22:23   #31
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
ima i toga.... po novome dizne se priznju i ako istekne garancija od 100 000km... bitno je da se odrzava u servisu (ovl)....
Ovo je točno
exfreerider is offline  
Old 18.09.2010., 02:18   #32
kako je moguce da mighty vw nije napravio opoziv, makar kroz rukavice....ipak ovo nije sitnica......
Tonii is offline  
Old 18.09.2010., 10:21   #33
Samo da pitam, dali gorivo ima utjecaj, jer ako se tako sto dogadja u Evropi, sigurno bi taj motor dosa na los glas.
Svicar is offline  
Old 18.09.2010., 10:56   #34
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Ja sam na cesti godišnje cca 70 tkm, a pasata (zadnji model) sam vidio na šlep službama ko u priči.. Izgleda da je tu 2.0 TDI PD imao jako puno utjecaja.. Svi se žale na njega..
Ja sam isto čuo za nemali broj baš tog modela da mu dizne odlaze svako malo, a interesantno je kako isti taj motor u golfu nije na lošem glasu.
_ov3rflow_ is offline  
Old 18.09.2010., 11:27   #35
Quote:
_ov3rflow_ kaže: Pogledaj post
Ja sam isto čuo za nemali broj baš tog modela da mu dizne odlaze svako malo, a interesantno je kako isti taj motor u golfu nije na lošem glasu.
Zato sto su u Passatu simensove, a u golfu boschove dizne
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Old 18.09.2010., 11:32   #36
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Zato sto su u Passatu simensove, a u golfu boschove dizne
U 170PD su piezzo
ryder on the storm is offline  
Old 18.09.2010., 11:37   #37
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Ipak hvala na info, u ponedjeljak zovem porsche
onda si automatski možeš zaboravit cijelu priču......jer takvih cigana kao u porscheu nisam u životu sreo, kod njih neću više nogom kročit nikad u životu niti u servis niti da mi daju najbolju cijenu kod kupnje novog

početkom godine sam imao udes u vrijednosti preko 50 000kn i obzirom da su mi ti majmuni na jankomiru najbliže auto sam otšlepao tam, naravno auto ima kasko i ja sam sam birao di ću s njim, ali obzirom da je auto kod njih kupljen i servisiran prve dvije godine nekak mi je to bilo najlogičnije, pogotovo kad se uzme u obzir blizina servisa....no......

stvari koje su se nakon toga dešavale nisu dostojne zadnje šupe u beloj palanci.......a kamoli nekakve "renomirane" austrijske firme.........

samo ću reći jedno (da dobijete prilbližan dojam, a to je tek djelić) to je bilo krajem veljače za vrijeme onog nestabilnog vremena i obilnog snjega, kad je auto bio u fazi demontiranja (a kompletna bočna strana vozila se skidala, dakle oba vrata i prozori su bili dolje) ja odem do njih da vidim kaj se dešava i vidim auto razmontiran vani na parkiralištu, potpuno ogoljen i velim im da će po noći padat snjeg i da auto treba pokriti - je,je, niš ne brinite gospon dečki budu sve napravili - (komentar poslovođe, nakon što sam ga upozorio)

što mislite jel auto drugo jutro bio pokriven? naravno na nije, a palo je 30cm snjega, ja dođem do auta a auto cijeli u snjegu, sav unutra zameten sjedala, armatura sve bijelo, naravno dobio sam živčani slom.......

a to je tek dio epilog....nastavak je još nevjerojatniji

ali sam sam si kriv što sam tamo otišao....
4season is offline  
Old 18.09.2010., 11:47   #38
Idemo dalje

Znam da su kod jedne Mazde 3 s dizelskim motorom u garantnom roku minjane dizne. Svaka (valjda s dijagnostikom) 10 000 kuna. Pomalo mi zvuči nevjerojatno! Uglavnom, poslije, nakon što su prominili 2 seta dizni, se pokazalo da su one originalne bile ispravne
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 18.09.2010., 12:10   #39
Ljudi, kupujte benzince.

Ja sam kod kupnje novog također bio u nedoumici, no kako je dizel bio skuplji od 10.000 kn ( a radi se o malom autu), a trošio bi cca 2 l manje, s time kada se sjetim mogućih skupih kvarova na dizelu, odlučih se za benzinca.

Nije neka utjeha autoru topica, ali za ubuduće...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 18.09.2010., 12:27   #40
Quote:
jasamivan kaže: Pogledaj post
dakle...ono sto ja znam Passat 2.0 TDI do 2008.godine svima stekaju dizne...gotovo da nema auta, mada me čudi, jer nema nikakve reklamacije na VW grupaciju, a trebalo bi biti...navodno su dizne premale...tj preuske...eeeeh...sranje do bola...
taj 2.0 TDI je 16v ventilac s PD brizganjem (pumpa brizgaljka odma iznad cilindra namontirana na glavi motora)
i zgob jos dodatna 2 ventila po svakom cilindru (4 ventila po cilindru) naravno da je sve usko i zgurano jer nema mjesta (common rail je bolji po tom pitanju)
i naravno da odlaze dizne prije reda, ali ne samo to, jos ce mnogo toga odlazit na tom autu prije ''normalnog'' roka trajanja. definitivno najlosiji dizel motor koji je izasao iz VW kuce

(2.0 TDI CR bi trebao biti bolji)
BB87 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.