Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 09:53   #221
Imam povecan limfni cvor ispod pazuha vec 3 godine.
Svako malo pojavljuje mi se kod desnog uha.
Bila nedavno na punkciji ovoga kod aksile i sve je u redu.
Znaci nema bojazni.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 14:36   #222
pa korsitim deziće, naravno...ne znam, moždaje od toga. zapravo, ni ne znam je li on povečan ako je 11 mm, ali svakako je dr svratila pažnju na njega, kao "u lijevoj aksili lilfni čvor ovalnog oblika 11 mm....."...očito mu tu u takvom obliku nije mjesto, kad ga je spomenila. ne znam koja im je normlana veličina

angie, jel bilo bolno? koliko si čeklala rezultate?
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 14:42   #223
Quote:
Goldielocks kaže: Pogledaj post
Ista stvar i kod mene, bila na UZV prije tjedan dana. Rekla mi je doktorica da ništa ne brinem, da to ne moram posebno dalje istraživati...da se limfni čvorovi znaju povećati kao posljedica brijanja pazuha (tj. valjda neke upalice s tim povezane)
a zašto si bila kod doktora?
mislim, šta te potaklo?
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:28   #224
Quote:
anjinamama1 kaže: Pogledaj post
pa korsitim deziće, naravno...ne znam, moždaje od toga. zapravo, ni ne znam je li on povečan ako je 11 mm, ali svakako je dr svratila pažnju na njega, kao "u lijevoj aksili lilfni čvor ovalnog oblika 11 mm....."...očito mu tu u takvom obliku nije mjesto, kad ga je spomenila. ne znam koja im je normalna veličina

angie, jel bilo bolno? koliko si čeklala rezultate?
Meni je kod punktacije bio isto 11 mm. Ovo sta opisuju oblik to je samo skolski nalaz, nema nikakve veze.
Normalna velicina je 10 mm tako da ovih 1 mm razlike ne igra neku ulogu.

Punkcija nije uopce boljela, stovise nisam nista niti osjetila..

Gledaj, ako ti se ne povuce cvor nakon nekog vremena, odi dr op i zamoli ju uputnicu za hematologa (ne znam tko moze pisati uputnicu za punkciju, ali hematolog odredjuje takve pretrage ako dr op nemoze sama).
No ne trebas se zabrinjavati previse.. Vjerovatno nije nista..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:04   #225
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Meni je kod punktacije bio isto 11 mm. Ovo sta opisuju oblik to je samo skolski nalaz, nema nikakve veze.
Normalna velicina je 10 mm tako da ovih 1 mm razlike ne igra neku ulogu.

Punkcija nije uopce boljela, stovise nisam nista niti osjetila..

Gledaj, ako ti se ne povuce cvor nakon nekog vremena, odi dr op i zamoli ju uputnicu za hematologa (ne znam tko moze pisati uputnicu za punkciju, ali hematolog odredjuje takve pretrage ako dr op nemoze sama).
No ne trebas se zabrinjavati previse.. Vjerovatno nije nista..
hvala ti.
ma ja taj čvor uopće ne osjetim, probala sam pipati na sve načine, ništa., na njega je samo odreagirala dr na uzv dojki...
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 13:41   #226
Quote:
anjinamama1 kaže: Pogledaj post
pa korsitim deziće, naravno...ne znam, moždaje od toga. zapravo, ni ne znam je li on povečan ako je 11 mm, ali svakako je dr svratila pažnju na njega, kao "u lijevoj aksili lilfni čvor ovalnog oblika 11 mm....."...očito mu tu u takvom obliku nije mjesto, kad ga je spomenila. ne znam koja im je normlana veličina

angie, jel bilo bolno? koliko si čeklala rezultate?
Probaj izbaciti iz upotrebe one deziće koji imaju u sastojcima Aluminum chlorohydrate (skoro svi u obliku spreja imaju (balea dezići ga nemaju, iznenadila sam se nedavno kad sam skontala), od roll-on i stickova se već da naći onih koji ih nemaju). Ovoj curi su rekli doktori da ni slučajno ne koristi išta što ima taj sastojak jer sprečava znojenje i uzrokuje kod nekih žena upale limfnih čvorova, a sumnja se da je to i povezano sa nastankom raka dojke kod nekih žena pa ono bolje izbjegavati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 19:44   #227
Question Kvrzica na dojci

Meni je strasno zao ako slicna tema vec postoji, tako da oprostite jos jednom. Imam problem vezan za zdravlje, pa ako neko oze da mi pomogne sa nekim savjetom ili objesnjenjem. Prije mjesec dana napipala sam malu kvrzicu na dojci, velicine zrna rize, ne boli me, pokretna je, vise vezana za kozu, nego za tkivo dojke, tvrda je i nije se velicinom mijenjala otkad sam je primjetila.. Imam mikrocisticne jajnike i povecan hormon Kortizol, pa me interesuje da li je to mozda povezano, ako neko zna da mi objasni i da li ta kvrzica moze biti opasna. Nisam isla doktoru, jer sam u frci sa novcem, pa ako moze neko nesto da mi objasni vezano za ovaj moj problem, dok ja ne dodjem do novaca da odem doktoru, da mi malo ublazi nervozu. Hvala!!
Nina Eliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 18:49   #228
Dizem temu.
Dakle, pozalila sam se lijecnici op.prakse (koja ke inace koma, trazim drugu) da vec mjesec dana imam ispod oba pazuha kvrzicu. Nekad kao mrvu bolucka, vecinom ne. Rekla je da je to od brijanja pazuha. Posto sam isla na uzv abdomena, pitala sam doktoricu koja je radila za to, rekla je da se narucim na uzv dojki (koji bi inace trebalo 1 godisnje raditi, ali eto nisam znala, a moja dokica me naravno nikad nije poslala).

Narucila sam se na uzv na koji idem 14og, danas sam isla zamjenskoj doktorici (moja je na go) po uputnicu i rekla joj to. Pregledala me (malo drukcije nego moja) i kaze da su uvecani limfni cvorovi, oba pazuha. Kaze i ona moze biti od brijanja, dezodoranasa... E sad. Brijanje sam prorijedila da bas vidim promjenu hoce biti, vec 2 tjedna koristim deo/roll on bez aluminija, ali promjena nema. Ja sam te kvrzice primjetila unazad malo vise od mjesec dana, ne znam jesu li i prije bile prisutne. Inace, osim pocetkom godine, nisam bila bolesna, pred nekih 2 mj zadnji put virozu imala, mozda manje. Ova doktorica danas je dosta to grubo ispipavala i sad me desni pazuh boli. Komentirala nije nista vise osim da su cvorovi uvecani.

Naravno da sad ludim i van sebe sam, a to sto sam inace hipohondar mi nimalo ne ide u korist.

Moze savjet, iskustvo ako tko ima?
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 00:44   #229
ništa ti doktorski ne mogu pomoć samo ću ti preporučit da ne čitaš po guglu razne gluposti te ovo te ono, ja imam povećane limfne iznad ključne kosti već mjesec dana i nikako da se nakanim doktoru da odem, većinom zbog straha koji sam sebi stvorio u glavi, ali sam dosta čitao o tome zadnji mjesec dva tako da mogu biti povećani iz više razloga, prvenstveno infekcije, viroze, upale, imaš temu na početku druge stranice za povećane limfne čvorove, moj post je zadnji čini mi se, tu možeš dosta toga pročitati što se tiče čvorova ispod pazuha
adison is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 00:55   #230
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Isprike unaprijed adminu ako tema postoji, no listala sam do 2013-e i nisam nasla.

Dakle, pozalila sam se lijecnici op.prakse (koja ke inace koma, trazim drugu) da vec mjesec dana imam ispod oba pazuha kvrzicu. Nekad kao mrvu bolucka, vecinom ne. Rekla je da je to od brijanja pazuha. Posto sam isla na uzv abdomena, pitala sam doktoricu koja je radila za to, rekla je da se narucim na uzv dojki (koji bi inace trebalo 1 godisnje raditi, ali eto nisam znala, a moja dokica me naravno nikad nije poslala).
Narucila sam se na uzv na koji idem 14og, danas sam isla zamjenskoj doktorici (moja je na go) po uputnicu i rekla joj to. Pregledala me (malo drukcije nego moja) i kaze da su uvecani limfni cvorovi, oba pazuha. Kaze i ona moze biti od brijanja, dezodoranasa... E sad. Brijanje sam prorijedila da bas vidim promjenu hoce biti, vec 2 tjedna koristim deo/roll on bez aluminija, ali promjena nema. Ja sam te kvrzice primjetila unazad malo vise od mjesec dana, ne znam jesu li i prije bile prisutne. Inace, osim pocetkom godine, nisam bila bolesna, pred nekih 2 mj zadnji put virozu imala, mozda manje.

Ima li tko iskustva slicna? Sto moze biti? Inace sam teski hipohondricar i naravno da sam sad van sebe.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ne nerviraj se i ja sam imala uvecane cvorove ispod pazuha i umirala od straha, jedva docekala uzv dojke koji inace radim jednom godisnje i da bili su obicni cvorovi koji su se pojavili zbog neke upale u blizini njih...tako mi je rekla doktorica koja mi je radila uzv....ali ja se nikako smirit jer oni nisu prolazili nego sam dobila i nove na vratu ajme koja panika ali ooet meni doktorica da se ne brinem da mi je nalaz krvi uredan i da mi je to posljedica viroze....je mos mislit opet jedva docekala uzv dojke, kad opet isto, izludili me ti cvorovi skroz i onda si mislim sta sad kak bude bude i sjetim se sada vec nakon opet 1g. Pregledam vrat i pazuhe i njih vise nema i pocnem se smijat sama sebi kako sam panicarila.
Obavi uzv dojke i ako sve bude ok mozes se smirit i nemoj panicarit jer mogu se zadrzat i dvije ili 3 godine.

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 09:21   #231
Poznato mi je ovo, kvrzica, hipohondrija vezana uz limfne cvorove..
I meni se lani pojavila kvrzica na istom mjestu, ispod desnog pazuha. Dr. mi je istu stvar rekla kao i tebi, vjerojatno je uzrok brijanje i jaci dezici s aluminijem (ljetni mjeseci, pojacano znojenje). Na utz dojki sam igrom slucaja bila par mjeseci prije nego sam napipala kvrzicu, pa me nije htjela opet slati.
Ugl, nastavila sam s brijanjem, izbacila dezice s al i svaku vecer sam na kozu iznad te kvrzice u debelom sloju nanosila crnu mast (ima u svakoj ljekarni, izvlaci urasle dlake, potkozne pristice i slicne gadosti) i preko nje bih stavila gazicu+flaster.
Nakon nekih mjesec dana kvrzica je potpuno nestala.

Moj savjet je da ne panicaris, jer zaista znam brdo ljudi kojima to dodje u ljetnim mjesecima i obicno prodje bez ikakvih intervencija. Napravi utz radi svog mira, a do tad pokusaj s crnom masti, u svakom slucaju nece ti naskoditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:07   #232
Hvala ti na iskustvu i preporuci. Luda sam jer ovo vec predugo traje, a kao slag na svemu, kako mi je doktorica to jucer grubo stiskala sad se ne osjeti jedna kvrzica pod svakim pazuhom vec je sve neravno na dodir izludit cu, sto god i gdje god citam, nije dobro da tako dugo traje. Plus sad ovo sve grbavo od jutros

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:16   #233
Adison ako moze link, preko tapatalka ne nadjem.
Tina, daj Boze da je bezopasno, ali predugo vec traje.
Plus od jutros, nakon sto mi je doktorica to jucer snazno istiskala, vise nije po 1 kvrzica ispod svakog pazuha vec je sve neravno. Poludit cu

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:25   #234
Zvuci kao neki potkozni upalni proces. Ako ti je doktorica jucer grubo stiskala, moguce da je aktivirala upalu pa zato sad boli.
Probaj malo s hladnim oblozima dok se me smiri.
Koje su velicine? Moja je bila otprilike velicine ljesnjaka, prilicno velika..pa opet je otisla kako je i dosla, ali ne ide preko noci.
Nemoj previse citati, svi znamo koju cemo si bolest samodijagnosticirati nakon previse googlanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:30   #235
Ne znam koliko je vise. Bile su prvo kvrzice po 1 ispod svakog pazuha, velicine malog nokta cca, a s desne strane malo veca. Sad sam lagano prebrisala bornom kiselinom (acidi borici 3%), nemam trenutno nista drugo. Znam da ne smijem panicariti, ali teski sam hipohondar i ovo me sad totalno sjebalo. Imam 3 djece i postala sam uzasno opterecena time da mi se nesto ne dogodi, jos sam prije nekoliko mjeseci imala zahvat na cerviksu, cin II-III i otad sam pukla doslovno

Te kvrzice koliko ovako luda mogu skuziti ne strse prema van, bile su kao neravnina. A od jutros je sve neravno, ne samo po 1 kvrzica.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:39   #236
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Isprike unaprijed adminu ako tema postoji, no listala sam do 2013-e i nisam nasla.

Dakle, pozalila sam se lijecnici op.prakse (koja ke inace koma, trazim drugu) da vec mjesec dana imam ispod oba pazuha kvrzicu. Nekad kao mrvu bolucka, vecinom ne. Rekla je da je to od brijanja pazuha. Posto sam isla na uzv abdomena, pitala sam doktoricu koja je radila za to, rekla je da se narucim na uzv dojki (koji bi inace trebalo 1 godisnje raditi, ali eto nisam znala, a moja dokica me naravno nikad nije poslala).
Narucila sam se na uzv na koji idem 14og, danas sam isla zamjenskoj doktorici (moja je na go) po uputnicu i rekla joj to. Pregledala me (malo drukcije nego moja) i kaze da su uvecani limfni cvorovi, oba pazuha. Kaze i ona moze biti od brijanja, dezodoranasa... E sad. Brijanje sam prorijedila da bas vidim promjenu hoce biti, vec 2 tjedna koristim deo/roll on bez aluminija, ali promjena nema. Ja sam te kvrzice primjetila unazad malo vise od mjesec dana, ne znam jesu li i prije bile prisutne. Inace, osim pocetkom godine, nisam bila bolesna, pred nekih 2 mj zadnji put virozu imala, mozda manje.

Ima li tko iskustva slicna? Sto moze biti? Inace sam teski hipohondricar i naravno da sam sad van sebe.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Imala sam i ja prije x god.ispod pazuha kao grozd grožda,i puno okruglih potkožnih izraslina bas kao jagode grožda.Moja dr.mi je dala sumamed i to se povuklo.Poslje par,god mi se pojavilo ispod drugog pazuha ali kolicinski 2-3 pa mi je dala antibiotsku kremu ja mislim Betrion,ili tako nekako i proslo mi.Od tada nikad nisam vise stavljala dezedoranse,stikove ni miris ispod pazuha.Kupujem kamen na Iherbu,americka stranica i nemam vise problem.
Bila sam kupila u bio,bio platila ga skupo eto kao taj nema tog stetnog aluminija i dala ga kceri.Kako joj je muž poso na brod uzeo on taj stik jer kao lako ce ona uzet sebi drugi a on nije u prilici nakon par dana je zove da ga sve zateže ispod ruke i ima male izrasline.Samo sam rekla da ga odma baci i pode u dr.Zato,cure,žene ne koristite to nikako,kamen ne stavljam svakodnevno,rastopim malo sode bikarbone pa se namažem,ali kamen ne non stop.Iako mi se nije vise pojavilo,ipak sam oprezna.Iherb mi se dosad pokazao kao najbolja kupnja,mnogo cega.Uostalom pogledajte same i cuvajte se
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:42   #237
Izbacila sam sve s aluminijem, ali ne povlaci se. A doktorica kaze da su to bas limfni cvorovi, uvecani ispod oba pazuha. I skoro 2 mj vec su tu.
Od jutros sve je kvrgavo, neravno kako mi je to jucer doktorica zestoko stiskala

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:45   #238
Smile

Zaboravila sam napisat da mi je i muž imao isti problem od nekog talj.stika.Presto je to stavljat i nije se vise ponovilo.Sve je to problem zbog deodoransa.:
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:56   #239
Cisti onda bornom vise puta dnevno i nemoj uopce stavljati dezic, radije obrisi nekim baby vlaznim maramicama kad nisi kod kuce.
Tesko je otjerat crne misli, to znam, ali pokusaj se zabavit s necim, stalno nesto raditi, boravit vise vani nego kod kuce. Tako mozak manje luduje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:02   #240
Daj Boze!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.