Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2007., 19:52   #1
Sangenic/koš za odlaganje pelena...da ili ne?

Mene zanima dali je ovo stvarno potrebno ili luksuz....

http://www.kadulja.hr/avent/sangenic.htm

Šta vi drage iskusne mame radite s prljavim pelenama... Da li odmah trčite van bacit ili... Meni se ovo čini ok i nije cijena prevelika... pa pitanje je sad... Da li mi je stvarno potrebno ili ne... kakva su vaša iskustva ako imate ovaj koš... jel vas iznenadio ili razočarao...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 20:02   #2
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Mene zanima dali je ovo stvarno potrebno ili luksuz....

http://www.kadulja.hr/avent/sangenic.htm

Šta vi drage iskusne mame radite s prljavim pelenama... Da li odmah trčite van bacit ili... Meni se ovo čini ok i nije cijena prevelika... pa pitanje je sad... Da li mi je stvarno potrebno ili ne... kakva su vaša iskustva ako imate ovaj koš... jel vas iznenadio ili razočarao...
ja ne znam iz osobnog iskustva (naravno), ali moj tata tvrdi da je life saver jer da ako nisi u stanu u prizemlju u kome ti je kanta za smeće odmah blizu, je gnjavaža ići to nositi stalno a da gadno smrde pelene... sad, ja pojma nemam ali nekako mislim da bi mi to i mogli imati...
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 20:14   #3
Zaboravila sam pitati koliko tih kazetica se promjeni mjesečno.... I čula sam za neke jeftine mirisne vrećice kojih navodno ima u Konzumu... pa da li netko zna o čemu je riječ... kako se zovu koliko koštaju...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 20:36   #4
Bas sam o tome pricala sa frendovima, koji imaju dijete.. Vele da su oni imali kantu za smece na balkonu (jedna je u kuhinji, druga na balkonu.). Pokazala sam im te mirisljave vrecice iz Konzuma (koje sam ja naravno vec kupila ) ...pa su se slatko nasmijali. I peredlozili mi jos jedan kos van kuce kao najbolje rijesenje.. A da ne trosimo pare za ovaj gore namjenjen samo pelenama... Ja cu ih poslusat pa cu vidit kako ce to funkcionirati obzirom da mi balkon nema krov..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 20:40   #5
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Bas sam o tome pricala sa frendovima, koji imaju dijete.. Vele da su oni imali kantu za smece na balkonu (jedna je u kuhinji, druga na balkonu.). Pokazala sam im te mirisljave vrecice iz Konzuma (koje sam ja naravno vec kupila ) ...pa su se slatko nasmijali. I peredlozili mi jos jedan kos van kuce kao najbolje rijesenje.. A da ne trosimo pare za ovaj gore namjenjen samo pelenama... Ja cu ih poslusat pa cu vidit kako ce to funkcionirati obzirom da mi balkon nema krov..
A kako se zovu te vrećice... koliko koštaju... koiko komada...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:01   #6
300 kom... Nappysax... Svijetlo plava kutija u obliku pravokutnika.. Ne sjecam se vise kolko dodju.. Ali znam da su bile jeftine..tipa 15ak kn
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:44   #7
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
300 kom... Nappysax... Svijetlo plava kutija u obliku pravokutnika.. Ne sjecam se vise kolko dodju.. Ali znam da su bile jeftine..tipa 15ak kn
Ajde super... baš ću potražit... to mi se čini kao jeftinija i jednostavnija solucija...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:58   #8
Meni se čini kad se tako dobro izoliraju, a već su same po sebi čista plastika, samo će se još više otežavat razgradnja.
Ja sam za koš na balkonu i često pražnjenje u kontejner.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 22:05   #9
sangenic je savršena stvar,pogotovo prva 2 mjeseca kad beba kaka 10 puta dnevno!!! košta oko 200 kn,ulošci oko 65 a traju i po mjesec dana.za 200 pelena.sad kad moj ima 6 mj i kaka jednom dnevno,presvlačim ga oko 5,6 puta dnevno i kazetica mi traje već 2 mjeseca i još nije gotova.meni je super jer sam na katu i nemam balkon.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 22:08   #10
mi ih nemamo niti nam ne trebaju...
ionako cete svaki dan sa bebom u setnju pa vam nece biti tesko baciti tih nekoliko pelena u kontejner...
(oprostite na pravopisu, nemam hr tipkovnicu)
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 22:27   #11
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
300 kom... Nappysax... Svijetlo plava kutija u obliku pravokutnika.. Ne sjecam se vise kolko dodju.. Ali znam da su bile jeftine..tipa 15ak kn
25 kn, 300 kom. kupila mi prijateljica ali nije mi još donijela, kad probam podijelit ću sa vama iskustvo dali su korisne što baš i ne vjerujem
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 22:31   #12
Ae.. 25kn.. Zaboravila sam cijenu..
Izgledju kao obicne vrecice (tanke,suskave), ali dosta manje I mirise na puder..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 22:33   #13
Mi imamo Sangenic i koristili je prva 3 mjeseca kad je kakao bezbroj puta dnevno...sad kaka max 2 puta nekad ni jedanput pa bacam tp u običnu kantu za smeće jer svaki dan nosimo vreću van...

jedna kazeta nam trajala mjesec dana...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 22:37   #14
Meni se za sad sviđa ta ideja s vrećicama... jeftinije su a ne znam dali negdje osim na netu imaju kupit kazetice za taj koš... a bolje išta nego ništa pošto živim u stanu... imamo balkon al ne bi da mi se veš usmrdi dok se suši...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 23:01   #15
nismo ju imali i nije nam falila uopće...
mislim da se ti novci mogu puno pametnije potrošiti
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:00   #16
Mi to isto nemamo, mada sam gledala. Dosta novaca se potrosi na to. Bacam pelene u obican kos i svaki dan ga nosim van.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:02   #17
jel i vama ili samo meni to spremko-pelenko urnebesno smiješan naziv?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:14   #18
Quote:
kaya";11224769]mi ih nemamo niti nam ne trebaju...
ionako cete svaki dan sa bebom u setnju pa vam nece biti tesko baciti tih nekoliko pelena u kontejner...
[SIZE="1
kaže:
(oprostite na pravopisu, nemam hr tipkovnicu)[/SIZE]

potpuno se slažem
stalno smo vani pa nije bed odnijet
čokolada, a i ne smrdi to baš tak da bu ti se veš na balkonu usmrdio

Zadnje uređivanje putnica : 16.11.2007. at 01:30.
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:45   #19
mi ga imamo... okay je ali nije da ne bi mogli bez njega... pošto pelene sada ne smrde "onako" mislim da možeš uštediti novčeke.. a poslije ne znam, reći ću ti
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 12:11   #20
Ja sam taj sangenic koristila prvih 10-tak mjeseci... zamjena je po meni preskupa...pa sam odustala, one vrećice iz Konzuma sam također koristila neko vrijeme,a li i to nije bilo baš neko rješenje jer se ipak osijetio miris, pa je najbolje rješenje bilo-kanta za smeće izvan kuće...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.