Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2009., 13:46   #381
Ma uopće me nije briga što se ne može pariti, nismo ga zato nabavili. Bilo mi je čudno što je vet samo odmahnuo rukom, kao to je uobičajeno, nikakav problem, takav je kakav je. Ok mi ga volimo takvog ali primjećujem pomalo čudno ponašanje, stalno se licka i gricka oko jaja a i blesast je, ni traga onoj smirenoj naravi retrivera. Ako ima netko još kakvu informaciju kao i gdje se to može obaviti u okolici Splita, koja je cijena, kakav je postupak i oporavak...unaprijed zahvaljujem.
jugoplastika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 17:44   #382
Quote:
jugoplastika kaže: Pogledaj post
Ma uopće me nije briga što se ne može pariti, nismo ga zato nabavili. Bilo mi je čudno što je vet samo odmahnuo rukom, kao to je uobičajeno, nikakav problem, takav je kakav je. Ok mi ga volimo takvog ali primjećujem pomalo čudno ponašanje, stalno se licka i gricka oko jaja a i blesast je, ni traga onoj smirenoj naravi retrivera. Ako ima netko još kakvu informaciju kao i gdje se to može obaviti u okolici Splita, koja je cijena, kakav je postupak i oporavak...unaprijed zahvaljujem.
Na vašem mjestu bih obavezno promijenila veterinara za početak. Nažalost, ne znam koga bih vam preporučila u Splitu, ali valjda će se netko javiti u vezi toga. Opet, kriptorhizam nije za zezanje pogotovo jer je pas već te dobi i što se prije to riješi tim bolje po njega. Ako do sad nije došlo do promijena na testisima mislim da bi trebalo biti sve ok nakon što ih se odstrani.
Što se ponašanja tiče kako vi kažete smirene naravi retrivera ja ne znam di ste čuli da su retriveri osobito goldeni mirne naravi, naprotiv, vrlo su živahni i blesasti kako kažete i vole jako puno aktivnosti, rada i igre, a on je k tome još i jako mlad tako da vas to ponašanje ne mora brinuti jer je normalno
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 21:59   #383
Po mom iskustvu, Vando na Bačvicama (kao "najugodniji", svaki put se vidi koliko voli životinje i svoj posao) i u vet. stanici Filipović Igor Mioč (operirao mog psa, jako stručan veterinar i kinolog).

Savjetujem barem detaljnije pretrage, da se vidi gdje su testisi zaostali i stvaraju li probleme. A onda i operaciju da nebi poslje došlo do problema u vidu tumora i sl. Bolje onda to obaviti dok je pas mlad i zdrav.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 06:26   #384
Obavezno ću promijeniti veta čim prije, čovik krene od toga da su svi stručnjaci u ordinacijama, do sad je bilo sve ok, sve smo obavili kod njega, sva cijepljenja, čipiranje i činio se stručan. Još jedno pitanjce. Kod psa ove starosti (znači godina i 2 mjeseca) postoji li mogućnost da mu operacijom samo izvuku jaja van i da sve bude normalno [B]ili to sigurno znači da nešto s njima nije u redu i da ga moramo kastrirati[/B]. Bilo bi mi žao da dođe do toga, mada mi je njegovo zdravlje najbitnije. I kako se ponašaju onda kastrirani psi? Mi smo aktivna obitelj, on s nama planinari i jako puno šeta, hoće li mu poslije sve biti "tlaka"?
jugoplastika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:45   #385
Quote:
Kod psa ove starosti (znači godina i 2 mjeseca) postoji li mogućnost da mu operacijom samo izvuku jaja van i da sve bude normalno ili to sigurno znači da nešto s njima nije u redu i da ga moramo kastrirati. Bilo bi mi žao da dođe do toga, mada mi je njegovo zdravlje najbitnije. I kako se ponašaju onda kastrirani psi? Mi smo aktivna obitelj, on s nama planinari i jako puno šeta, hoće li mu poslije sve biti "tlaka"?
Ne postoji. To jest, može se napraviti, ali se smatra prevarom. Kriptorhide se isključuje iz uzgoja i kastrira.
Što se ponašanje tiče, ostati će isti samo malo smireniji.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:46   #386
Quote:
jugoplastika kaže: Pogledaj post
Obavezno ću promijeniti veta čim prije, čovik krene od toga da su svi stručnjaci u ordinacijama, do sad je bilo sve ok, sve smo obavili kod njega, sva cijepljenja, čipiranje i činio se stručan. Još jedno pitanjce. Kod psa ove starosti (znači godina i 2 mjeseca) postoji li mogućnost da mu operacijom samo izvuku jaja van i da sve bude normalno [B]ili to sigurno znači da nešto s njima nije u redu i da ga moramo kastrirati[/B]. Bilo bi mi žao da dođe do toga, mada mi je njegovo zdravlje najbitnije. I kako se ponašaju onda kastrirani psi? Mi smo aktivna obitelj, on s nama planinari i jako puno šeta, hoće li mu poslije sve biti "tlaka"?
Pošto su mu jajca zaostala u abdomenu do sad ista su vjerovatno zakržljala i ne mogu se u toj dobi spustiti u skrotum već se odstranjuju. Što se njegovog ponašanja tiče isto se neće promijeniti jer zakržljala jajca ionako nisu obavljala funkciju tako da zapravo razlike nema osim što ste onda sigurni da vam je pas zdrav i nemate brige. Planinarenje, aktivnosti, sve to nema veze s kastracijom, pas će biti kao i do sad opet kažem, samo bez potencijalne opasnosti od tumora. Nemojte se ništa brinuti u vezi njegova ponašanja nakon kastracije jer u toj situaciji u kojoj je on ponašanje mu se u biti neće nimalo promijeniti.
Vetova ima svakakvih, nažalost i onih koji niti su stručni niti se trude nit ih briga. Zato u potragu za dobrim vetom koji će vam sve oko ovog potanko i stručno objasniti i preporučiti vam što i kako najbolje napraviti. Jedno je sigurno, a to je da se ta situacija riješiti mora, a žalosno da vam to do sad nitko nije rekao i preporučio. Proguglajte malo i sami pod 'kriptorhizam u pasa' pa ćete vidjeti i sami o čemu se radi, ima i tekstova od strane veterinara na netu pa pogledajte.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 18:47   #387
Pozdrav svima!!!

Evo ja sam uzgajivač zlatnih retrivera, imam trenutno leglo od 8 malih goldića, 4 muška i 4 ženke. Super su, veliki napredni, danas stari 10 dana.

Moram reći da je Golden pas za stan. Njemu ne treba toliko šetnje i divljanja ali za to koristi svaku priliku. Njemu je najvažnije da je u kontaktu sa ljudima. naravno, prehranu psa treba prilagoditi njegovim aktivnostima.

NE KUPUJTE PSE BEZ RODOVNICE!!!

Zlatni retriver je jako popularna pasmina. I zbog toga plaća svoj danak. Ljudi nabave psa i kuje pare svako tjeranje samo da bi prodali štence za 1000kn.

Ti psi nemaju predke kontrolirane na genetske poremećaje (bolesti (displazija kuka, lakta...)) nemaju kontroliranu prirođenu narav (ispit prirođenih osobina-mirnoća na pucanj, vodljivost, donošenje fazana iz trave i patke iz vode), imaju česte kožne alergije, agresivnu ili plahu narav, nisu dobro držani kod uzgajivača, nisu socijalizirani...

Naravno možete dobiti i psa potpuno zdravog ali onda ste pravi sretnici...

Evo što uzgajivač mora napraviti da bi pario kuju i leglo dobilo uzgajivačnicu.

KUPITI KUJU S RODOVNIKOM
ODGOJITI JE
IZLAGATI
POLOŽITI IPO
SNIMITI KUKOVE (i laktove)
HRANITI
CIJEPITI
ČISTITI OD PARAZITA
...prije parenja...
NAPRAVITI PROGESTERON TEST (ili bris)
PLATITI PARENJE
...poslije okota...
VIŠE PUTA OČISTITI ŠTENCE OD CRIJEVNIH PARAZITA
CIJEPITI ŠTENCE
ČIPIRATI (ILI TETOVIRATI)
PRIJAVITI LEGLO I PLATITI U HKS.
SOCIJALIZIRATI ŠTENCE itd.

Kada se zbroje svi troškovi 3 Goldena za uzgoj koštaju 20 000kn. To vam je recimo 7 štenaca po 700 eura. I sada se pitate zašto uzgajivači prodaju tako "skupo"??? I mislite da zarađuju??? E nadam se da sam vas razuvjerila.

E sad uzgajivačnice koje svakako preporučujem:

NO1 uzgajivačnica HAPPY COMPANY preeeedobar uzgajivač, moja draga prijateljica, mentorica, podrška... osoba puna ljubavi za ovu divnu pasminu, daje sve od sebe da unaprijedi retrivere i u tome uspjeva. Ona je podpredcjednica Retriver kluba Hrvatske... Imam mužjaka iz te uzgajivačnice, parila sam sa mužjakom iz te uzgajivačnice i samo riječi HVALE!!!

No naravno ti štenci i koštaju... nemojte ni pomišljati na njihovo štene ispod 900eura

2. V.I.M.team - iz ove uzgajivačnice je moja ženkica, isto super ljudi, imaju lijepe pse, pare s kvalitetnim mužjacima... samo pohvale

3. DELLA FIUMANA - gđa. Daila je i kinološki sudac. Puno se posvećuje psima i ima isto krasne goldene.

4. IMPERIUM SALONE - uzgajivačnica od gdina. Damira Vučića, vođe uzgoja u Retriver Klubu Hrvatske. On nema često leglo, a opet ima prelijepe pse. On voli one nešto jače linije.

5. STONEDALE - jako lijepi psi, nemaju česta legla ali ulažu puno u kvalitetu tih legala.

6. TERRA MAGICA - isto sve ok, lijepi psi, dobar temperament...

7. AGRAM CAN - dobri ljudi, puno se posvećuju psima, isto vole malo snažnije pse.

8. GLAMOUR SHINE - e to je moja uzgajivačnica. Vidite stranicu pa sami prosudite http://glamourshine.freehostia.com

o nekim uzgajivačima nemam dobro mišljenje. Mislim da je parenje kuje svake godine sa istim mužjakom 0 u napredu uzgoja. Tako da mislim da trebate izbjegavati te uzgajivačnice.

E i sad... vidim da mnogi pišu da nemaju novaca za psa iz uzgajivačnice ...

e sad da vas pitam...

Kako vi, ako nemate novaca možete izdvojiti za psa: 300kn mjesečno za hranu, 300kn godišnje za cijepivo, 300kn za zaštitu od parazita (godišnje), 150kn za opermu (vodilica i ogrlica) 100kn za posudice, 200kn za pribor za uređivanje... Da li trebam spomenuti učestalo odlaženje veterinaru jer vam pas ima prevelikih problema sa kožnim alergijama, analkama, displazijom kuka, lakta... I da... kako mislite da ćete dobiti čistokrvnog psa ako nema papira??? Štenci od 2 mj izgledaju slatko i recimo križanac labradora i goldena može izgledati ko golden, a kasnije skužite da to nije to. I da, gdje vam je pomoć uzgajivača koja je prijeko potrebna za zdrav i pravilan razvoj šteneta???

Zapamtite jedno za kraj... RODOVNICA NIJE LUKSUZ ona je potvrda zdravlja...
Nisu svi psi sa rodovnicom za izložbe, kao što nisu ni sva djeca npr. za natjecanje iz matematike.

Nadam se da sam sada pojasnila neke stvari onima koji kažu "Ne pada mi na pamet za psa dati od 3500-7000kn". To je samo pas!!! Pa zakaj si onda ne kupiš neki žnj. komp??? Pa to je samo komp?? A o tome koliko će trajati i koliko će ga se trebati popravljati ne misliš???

Uvijek je bilo i ostalo... koliko para toliko i muzike... i to je istina

Pozdrav svima
glamourshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 23:23   #388
Quote:
glamourshine kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!

Evo ja sam uzgajivač zlatnih retrivera, imam trenutno leglo od 8 malih goldića, 4 muška i 4 ženke. Super su, veliki napredni, danas stari 10 dana.

Moram reći da je Golden pas za stan. Njemu ne treba toliko šetnje i divljanja ali za to koristi svaku priliku. Njemu je najvažnije da je u kontaktu sa ljudima. naravno, prehranu psa treba prilagoditi njegovim aktivnostima.

NE KUPUJTE PSE BEZ RODOVNICE!!!

Zlatni retriver je jako popularna pasmina. I zbog toga plaća svoj danak. Ljudi nabave psa i kuje pare svako tjeranje samo da bi prodali štence za 1000kn.

Ti psi nemaju predke kontrolirane na genetske poremećaje (bolesti (displazija kuka, lakta...)) nemaju kontroliranu prirođenu narav (ispit prirođenih osobina-mirnoća na pucanj, vodljivost, donošenje fazana iz trave i patke iz vode), imaju česte kožne alergije, agresivnu ili plahu narav, nisu dobro držani kod uzgajivača, nisu socijalizirani...

Naravno možete dobiti i psa potpuno zdravog ali onda ste pravi sretnici...

Evo što uzgajivač mora napraviti da bi pario kuju i leglo dobilo uzgajivačnicu.

KUPITI KUJU S RODOVNIKOM
ODGOJITI JE
IZLAGATI
POLOŽITI IPO
SNIMITI KUKOVE (i laktove)
HRANITI
CIJEPITI
ČISTITI OD PARAZITA
...prije parenja...
NAPRAVITI PROGESTERON TEST (ili bris)
PLATITI PARENJE
...poslije okota...
VIŠE PUTA OČISTITI ŠTENCE OD CRIJEVNIH PARAZITA
CIJEPITI ŠTENCE
ČIPIRATI (ILI TETOVIRATI)
PRIJAVITI LEGLO I PLATITI U HKS.
SOCIJALIZIRATI ŠTENCE itd.

Kada se zbroje svi troškovi 3 Goldena za uzgoj koštaju 20 000kn. To vam je recimo 7 štenaca po 700 eura. I sada se pitate zašto uzgajivači prodaju tako "skupo"??? I mislite da zarađuju??? E nadam se da sam vas razuvjerila.

E sad uzgajivačnice koje svakako preporučujem:

NO1 uzgajivačnica HAPPY COMPANY preeeedobar uzgajivač, moja draga prijateljica, mentorica, podrška... osoba puna ljubavi za ovu divnu pasminu, daje sve od sebe da unaprijedi retrivere i u tome uspjeva. Ona je podpredcjednica Retriver kluba Hrvatske... Imam mužjaka iz te uzgajivačnice, parila sam sa mužjakom iz te uzgajivačnice i samo riječi HVALE!!!

No naravno ti štenci i koštaju... nemojte ni pomišljati na njihovo štene ispod 900eura

2. V.I.M.team - iz ove uzgajivačnice je moja ženkica, isto super ljudi, imaju lijepe pse, pare s kvalitetnim mužjacima... samo pohvale

3. DELLA FIUMANA - gđa. Daila je i kinološki sudac. Puno se posvećuje psima i ima isto krasne goldene.

4. IMPERIUM SALONE - uzgajivačnica od gdina. Damira Vučića, vođe uzgoja u Retriver Klubu Hrvatske. On nema često leglo, a opet ima prelijepe pse. On voli one nešto jače linije.

5. STONEDALE - jako lijepi psi, nemaju česta legla ali ulažu puno u kvalitetu tih legala.

6. TERRA MAGICA - isto sve ok, lijepi psi, dobar temperament...

7. AGRAM CAN - dobri ljudi, puno se posvećuju psima, isto vole malo snažnije pse.

8. GLAMOUR SHINE - e to je moja uzgajivačnica. Vidite stranicu pa sami prosudite http://glamourshine.freehostia.com

o nekim uzgajivačima nemam dobro mišljenje. Mislim da je parenje kuje svake godine sa istim mužjakom 0 u napredu uzgoja. Tako da mislim da trebate izbjegavati te uzgajivačnice.

E i sad... vidim da mnogi pišu da nemaju novaca za psa iz uzgajivačnice ...

e sad da vas pitam...

Kako vi, ako nemate novaca možete izdvojiti za psa: 300kn mjesečno za hranu, 300kn godišnje za cijepivo, 300kn za zaštitu od parazita (godišnje), 150kn za opermu (vodilica i ogrlica) 100kn za posudice, 200kn za pribor za uređivanje... Da li trebam spomenuti učestalo odlaženje veterinaru jer vam pas ima prevelikih problema sa kožnim alergijama, analkama, displazijom kuka, lakta... I da... kako mislite da ćete dobiti čistokrvnog psa ako nema papira??? Štenci od 2 mj izgledaju slatko i recimo križanac labradora i goldena može izgledati ko golden, a kasnije skužite da to nije to. I da, gdje vam je pomoć uzgajivača koja je prijeko potrebna za zdrav i pravilan razvoj šteneta???

Zapamtite jedno za kraj... RODOVNICA NIJE LUKSUZ ona je potvrda zdravlja...
Nisu svi psi sa rodovnicom za izložbe, kao što nisu ni sva djeca npr. za natjecanje iz matematike.

Nadam se da sam sada pojasnila neke stvari onima koji kažu "Ne pada mi na pamet za psa dati od 3500-7000kn". To je samo pas!!! Pa zakaj si onda ne kupiš neki žnj. komp??? Pa to je samo komp?? A o tome koliko će trajati i koliko će ga se trebati popravljati ne misliš???

Uvijek je bilo i ostalo... koliko para toliko i muzike... i to je istina

Pozdrav svima
jedno kratko pitanjce, kolko je bila stara tvoja kuja kad si ju dala na parenje i koje joj je to bilo tjeranje?
hvala
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 00:37   #389
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
jedno kratko pitanjce, kolko je bila stara tvoja kuja kad si ju dala na parenje i koje joj je to bilo tjeranje?
hvala
bila je stara 2 godine i mjesec dana.

To joj je bilo 3. tjeranje, ona se tjera svakih 8-9 mj, znači ne ko druge kuje 6-7mj.

A zašto te zanima?
glamourshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 11:45   #390
ma ja sam krivo racunal. meni se cinilo ko da je sa godinu dana ostala trudna.
peseki su ti super, svaka cast na trudu.
ali samo da pitam, nije to malo prerano za leglo? kaj nebi kuja trebala navrsiti bar dvije i pol godine?
nemojte me odmah napadat, samo pitam.

imam jedno pitanjce za nekog ko zna, kolko dode utrazvuk laktova i kukova, ono cca kolko kn?
planiram to radit nakon 1,5 godine starosti, cak blize drugoj godini.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 14:00   #391
Misliš rentgen? UZV će ti malo pomoć
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 14:51   #392
Snimak kukova i laktova za upis u rodovnicu radi se isključivo na vet. fakultetu, oni su kao ovlašteni potpisnici . Za snimak kukova znam da je 150 kn. Za laktove ne znam. Što se tiče kvalitete njihovih snimaka i određivanja točne dijagnoze - da bi bila čiste savjesti, otišla bi i po drugo mišljenje s obzirom na to koliko puta su za**bali.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 19:04   #393
pardon, dobro sam mislil,a krivo napisal.

Smartie jel imas kog za preporucit? nije mi jos vrijeme, ali da znam kome da se obratim. da ne trazim u zadnji cas.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 20:04   #394
Quote:
crazy coyote kaže: Pogledaj post
pozdrav!
zanima me da li je neko imao iskustva sa odgajivacnicom Goldena "Animacandida", nedaleko od Zapresica? njihova stranica www.animacandida.hr.
izmedu ostalih, dobio sam preporuku da kod njih kupim stene Goldena.
kada sam ja kupovala mog psa isto sam kod njih se rezervirala i sva sreća da sam išla vidjeti kako izgledaju i u kojim uvjetima žive, te kuje imaju stalno mlade. pa ako ti to nešto govori
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 20:19   #395
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
pardon, dobro sam mislil,a krivo napisal.

Smartie jel imas kog za preporucit? nije mi jos vrijeme, ali da znam kome da se obratim. da ne trazim u zadnji cas.
imaš PM
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 23:34   #396
Quote:
libera kaže: Pogledaj post
kada sam ja kupovala mog psa isto sam kod njih se rezervirala i sva sreća da sam išla vidjeti kako izgledaju i u kojim uvjetima žive, te kuje imaju stalno mlade. pa ako ti to nešto govori
ajde da ja nisam jedina crna ovca koja je to primjetila


Najbolje vrijeme za parenje kuje je poslije navršene 2 godine.

Do 2. godine potpuno sazriju, naravno neke i ranije.

Kukove snimi odma nakon što napuni 1 godinu, ne da bi je odma parila nego da se riješiš neizvjesnosti da li ima displaziju ili ne.

Iz koje uzgajivačnice imaš goldena??

Ja sam snimala kukove i laktove u Zadru, oni poslali na vet. faks i za 5 dana došao nalaz. Sve ok. kukovi+laktovi=400kn

Pozdrav
glamourshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 09:27   #397
Bok ekipa,

Pitanje!

Imam retrivera 3mj starog, već je mjesec dana kod nas.

E sad, covjek od kojeg sam ga kupio rekao je da je kod njih jeo pedigre, pa da bi bilo dobro da jos neko vrijeme jede tu hranu, ali ako planiramo mijenjat hranu da to postepeno radimo.

Nakon što mi je veterinar rekao da je ta hrana smeće, i na cijepljenju mi dao jedno desetak vrećica od 300g Royal Canine-a davao sam mu samo tu hranu. Prvi put kad ju je okusio, lizao je zdjelicu jos 5 min nakon sto je sve pojeo.
Odlucio sam ga hraniti tom hranom, međutim odjednom je prestao jesti tu hranu, ne znam zasto... i odlucio sam promjenit hranu, pa sam kupio valleo ili kak se vec zove, i to je isto jeo u pocetku, ali evo sad nakon 2 tjedna jako slabo jede i tu hranu. 350g bi trebao pojesti tokom dana, on pojede cca 150g i vidim na njemu da je smrsavio, e sad ne znam jel to zato sto je izrastao i sto ima stvarno duge setnje, po cca sat dva, pa se izmori, ili mu jednostavno ta hrana ne odgovara. Pas je i dalje zivahan, trci po livadi, svadi se samnom

Dok je jeo taj pedigre imao je proljev, kad mu dam konzervu odma dobije proljev, tako da sam prestao s tim konzervama.Sad ima normalnu stolicu. Ali zato sve ostalo oce jest ko blesav, kuruzu, paradajz, kruh... probao sam mu rizu skuhati u vodi bez zacina, i to je samo pomirisao i otisao. Danas cu mu govedinu skuhati u samoj vodi isto bez zacina da vidim dal ce to pojest. Malac je u kuhinji non stop, cim netko ude u kuhinju evo i njega, sjedne i gleda kaj se radi. Stalno je kod stola kad netko jede, ali kad vidi da mu ne dajes minutu dvije, ili ode ili se legne ispod stola, u slucaju da se predomislis.

Sto se tice obavljanja nuzde, po stanu se jos tu i tamo popisa, ali je prestao srati po stanu, ili ako se posere, to obavi na balkonu i laje da netko dode pocistit.

Kupanje, ne voli se kupati, ne znam zasto, ali kad ga stavim u kadu, zanimljivo mu je prvih 10 sekundi, onda pocne kopati, i klopoće ustima po vodi i oce van.

Ima ko kakav savjet?
The Stig is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 11:19   #398
Pokušaj mu dehidrat preliti jogurtom ili maslinovim uljem, moja prasica tako hoće jesti, isto tako ako joj prelijem jajetom.
Uglavnom snalazimo se svakako - nije baš nešto na jelu što se tiče njezine hrane ali zato bi dušu prodala za ono što ne smije !
Često joj dajem sviježe voće i povrće - to voli, a vet. kaže da u umjerenim količinama ne može štetiti. Par puta tjedno joj dam rižu ili tijesto pomiješanu s dehidratom - to isto radije pojede nego sami dehidrat.
Pedigre je def. sranje i time nemoj hraniti psa, za ovu hranu valleo nisam čula , možda misliš na allevu? Moja pesica to je jede i o.k. je, hrana spada u premium hranu i dosta je kvalitetna - stolica i dlaka su joj dobre pa ne mislim mijenjati hranu.
Pitanje za vas koji imate goldene, moja sada ima 7mj, visoka je 51cm ( u grebenu) i ima 23kg - jel' to o.k.? Često mi ljudi kažu da je mršava ali ja ne bih rekla, znam da su oni jako skloni debljanju i prežderavanju pa pazim koliko joj dajem hrane - također smatram da je dok je u razvoju bolje da je lakša zbog kostiju i možebitnih problema. Trenutno jede oko 400-450g hrane dnevno ali dobije još i jogurt,sir ili neku poslasticu.
Pokušat ću staviti sliku pa da vidite kolika je i procijenite je li premršava!
http://img198.imageshack.us/img198/4...0509102621.jpg

Zadnje uređivanje Merry Gentry : 05.08.2009. at 11:42.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 01:57   #399
Nije premršava, to je pas u razvoju i za ženku od 7mj je to ok i težina i visina, a i ljeto je, tada su psi sa manje dlake i mršaviji jer im je vruće i neda im se jesti. Koliko vidim, tvoja kuja nije neke teške građe, već umjerene i njezina težina će trebati biti oko 30kg, ali to treba dostići do 1,5 godine, tj. dok se razvija i raste...

Ovo što se tiče prehrane šteneta, ako neće jest, neće... ono će sada izgledati mršavije i neće biti onako bucmasto jer raste... Ako se normalno ponaša onda je ok, a ako je premiran idite veterinaru. Može biti puno stvari uvjetovanih uzimanjem manje količine hrane, no dok je on Ok u ponašanju nema frke...

2h po šetnji je previše sa tako malim štenetom... pokušaj mu napraviti 3-4 šetnje dnevno, ne više od pola sata jer to je ipak još beba i nikako mu ne paše preduga šetnja jer se kostur nije kompletno razvio i pretjerana aktivnost može dovesti do krivog razvoja kostura itd. da sada ne nabrajam...
glamourshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:34   #400
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Pedigre je def. sranje i time nemoj hraniti psa, za ovu hranu valleo nisam čula , možda misliš na allevu? Moja pesica to je jede i o.k. je, hrana spada u premium hranu i dosta je kvalitetna - stolica i dlaka su joj dobre pa ne mislim mijenjati hranu.
E vidis to je rijec, alleva

Pokusao sam preliti jogurtom, ali onda samo jogurt polize i ostavi.
Evo jucer je govedinu smazao u sekundi. Dobio je i malo piletine, to isto pojede odmah!

4 setnje dnevno ima svaki dan,iz razloga jer ima 4 obroka pa poslje svakog obroka ide van, jutarnja setnja je 10 min tek toliko da se popisa i posere u 6:30h, iduci obrok je u 12h i setnja također, zatim u 17h obrok i setnja, i u 21h obrok o setnja. Pokusat cu sa kracim setnjama cca pola sata, hvala na savjetu.
The Stig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.