Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2011., 12:33   #21
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
.al bojim se da neću moć podnjet tu žensku da se druži s njim.

Mrzim muškarce i mrzim sebe kao ženu što se nismo mogli roditi kao savršena bića vječno zaljubljeni u svoje ideale, sposobni zagnjuriti u najdublje mikromikro stanice svoga tijela spoznajući tko smo i što hoćemo.
Jebemti ovako dug život.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 14:58   #22
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Sviđala se tebi ta frendica i dok si bio s bivšom. I bivša je to osjetila.
Naravno da mu se sviđala, ali to nije nešto specijalno neobično/opasno, a zbog čega bi netko trebao zamirati od ljubomore.

I muž i ja imamo prijatelje suprotnog spola koji bi nam, kad smo ih upoznali, bili poželjni i kao partneri. Kako mi volimo misliti da smo našli ljubav svog života , ti isti ljudi su unatoč njihovoj poželjnosti "pospremljeni" u ladice prijatelja. Nije nam za to bio potreban osobiti napor.
Ako nam jednog dana to ne pođe za rukom ili za isto budemo morali uložiti nadljudski napor - jebiga, neće nas biti; a u tom slučaju i bolje da je tako.

Prijatelji suprotnog spola (pogotovo oni koje upoznamo kasnije u životu) veoma često imaju osobine koje bi ih učinile i poželjnim partnerom - kad bismo tražili poželjnog partnera.
U slučaju "ozbiljne zauzetosti", novog partnera ne tražimo i sama činjenica da nam neki novi prijatelj posjeduje karakteristike poželjne i za partnera ne igra ulogu.
U slučaju "neozbiljne zauzetosti" potpuno je svejedno hoće li to biti taj poželjni prijatelj ili prvi idući koji naleti. U svakom slučaju - ljubomorom nećeš spriječiti da se to dogodi.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:56   #23
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Koliko god ti imao dobre namjere, ovo uopće nije utješno.
slažem se
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 16:20   #24
Quote:
Evil Cookie kaže: Pogledaj post
veliki potpis na ovo.

inače, mislim da ti stavljaš tu curu iz vlastite nesigurnosti na višu poziciju. ona može biti model 580 puta, nije ništa bolja od tebe. ljudska vrijednost se ne mjeri na taj način. ti vrijediš jednako kao ona. a svom dečku ti vrijediš više nego ona, jer tebe voli već preko dvije godine. nju je tek upoznao i samo je jedna u njegovoj novoj ekipi. i ti trebaš vrijediti samoj sebi najviše (jelte, kraljico ), jer samo sebe imaš na kraju dana, pa makar vas dvoje ostali zajedno do kraja života. opet ćeš ti biti ti, bez obzira što se s vama desilo.

i da ti još kažem, ljudi se zaljubljuju u osobe a ne u kriterije. kriteriji su racionalni i općeniti, a ljubav je emocionalna i osobna i pokosi te pa makar ti protestirala da nisi htjela crnog nego plavog, i da je malo viši i da je uspješni sportaš i da ima kornjaču i bla.. a zaljubljena si u onog crnog bezobraznog sa filozofskog koji usput ima škembicu. možeš upoznati 8 crnih bezobraznih sa filozofskog, ali opet ćeš se zaljubiti samo u tog jednog. zato badava neki kriteriji na bazi tih zanimanja i izgleda.

a sa strateške strane, što god radila, nemoj se ponašati kao da te ona ugrožava. ako te on i voli i nije mu jasno o čemu ti to, ljubomora će mu samo potaknuti neku znatiželju zašto se ti nje plašiš i gledat će ju drugačije, da nađe što je to na njoj tako posebno da je izazvalo u tebi takvu reakciju. to ti je praktički prizivanje vraga. to ti je moj konkretni savjet broj dva.
i ovo ti ne govorim da taktiziraš zbog njega nego zbog sebe. ti vrijediš puno, sebi više nego itko drugi i ne daj da ti itko ugrozi tvoje dostojanstvo. ona nije vrijednija od tebe, čime god da se bavila i kako god izgledala. u životu od svakoga ima uvijek i ljepših i uspješnijih, pa tako i od nje. nemoj ju dizati u visine bespotrebno.

ali naj naj najbitniji savjet koji ti imam je da upišeš onaj faks na kojem on nije. na taj faks zapravo želiš ići. to te molim kao rođenu sestru. tako i tako preko tjedna budeš učila. tako i tako se može desiti da vam se termini predavanja poklope tako da se ne možete vidjeti osim za vikend. tako i tako ćeš ti biti na drugim predmetima gdje ćeš trebati otići na kave sa ljudima koji sjede oko tebe (ako ništa drugo, da imaš s kime učiti, razmjenjivati bilješke, da ti ima tko reći što je bilo kad si bila bolesna i kad je kolokvij itd). i trebaš razviti sama svoje društvo, koje sama biraš.
odi na taj drugi faks. možete putovati za vikende. dokad i budeš odlazila na faks, već ćeš se i malo naviknuti na ovaj tip veze na daljinu pa ti neće biti ni to strašno.
Hvala svim PUNO na savjetima.Jako su mi se svidjeli i gledajući sa strane svoju situaciju u potpunosti si u pravu.
Istina je da sam zanemarila društvo pored dečka,samo po cijele dane se sa njim čujem..istina je da me društvo u zadnje vrijeme i društvo ne prihvača zbog tog što imam teško bolesnog člana obitelji(nebi imenovala koga), ali najuža obitelj uglavnom...
Svi se poslije toga ponašaju prema meni koda sam nekog ubila. Izbjegavaju me na veliko...
od kad se sve to izdogađalo, i od kad mi je član obitelji 2-3puta u mj dana skoro umro ja nisam svoja. I drugi me izbjegavaju.
Na žalost užasno me sve to boli. Jedina osoba koja je tu je on..moj dečko. Uvijek je bio tu. Uvijek. I sad kad sam to vidjela i čula par puta u razgovoru njezino ime morala sam vidjet koja je to i kad sam vidjela na fejsu mrak mi je pao pred oči

Imaš pravo,ja sam nesigurna u sebe, sama sebi nabijam komplekse i ne vjerujem previše u sebe nakon što sam sve ove probleme proživjela u roku 2mj. Osoba s kojom sam najviše bila vezana mi je skoro 2-3puta umrla.
To su užasni šokovi. I zbog tog što društvo nije bilo uz mene-došla je ta nesigurnost i povlačenje u sebe.
Jedino kog imam svaki dan online i s kim se čujem je on,kojem mogu baš sve reći.

Što se tiče faxa istina je da bi ja htjela upisat neki drugi-koji mi je *PUNO*
dalje..taj fax nije na području moje struke pa me to muči jer zapravo fax koji je moje struke je taj na kojem je i *ON*
Zato me nekako više vuče tamo. A što ću napravit iskreno neznam. Pokušat ću oboje pa ću vidjet kamo ću upast..neznam što da drugo kažem..
Strah me je da ne stvorim novo društvo a to mi je potrebno jer se previše osjećam usamljeno,koda imam samo njega i da druge ne vidim. Zapravo pomalo sam zasljepljena.

Zadnje uređivanje *Queen* : 21.01.2011. at 16:26.
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 16:52   #25
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ja ću biti sasvim iskrena! Vjerojatnost da se vaša veza prekine, jaaaako je velika.
Nemoj biti glupa i pogrešnim izborima si zajebat budućnost.
morat ću se složit


Dečki dođu-odu (bez obzira koliko vam genijalno bilo kad ste zajedno i djeluje ti kao da to nikada ne bu gotovo ).. a sa budučnošću se ne zajeba*e

Kaj se onda on prema tebi nije ravnao

P.S.
Puno je zgodnih i zanimljivih cura - to je činjenica protiv koje nemreš, ali ono na što možeš utjecati jest pomiriti se sa tim i ne dopustiti da te izjeda ljubomora. Zbog tebe same
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 17:40   #26
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Koliko god ti imao dobre namjere, ovo uopće nije utješno.
Nije ni mišljeno da bude utješno.
Mišljeno je da upozori na neproduktivnost i čak kontraproduktivnost ljubomore.

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Lastane, tebi se "prijateljica" sviđala i dok si bio u vezi sa svojom curom.
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Sviđala se tebi ta frendica i dok si bio s bivšom. I bivša je to osjetila.
Bez nepotrebnih navodnika, molim.
Može se meni svašta i svatko sviđati, no to ne znači da predstavlja realnu prijetnju mojoj vezi. Sviđa mi se i Christina Hendricks i vjerojatno bih pri susretu s njom zaboravio gutati, što bi me pretvorilo u slinavog idiota (nasuprot običnom, neslinavom idiotu kakav sam po doma), ali to svejedno ne znači da bi mi ona čak i u nekom hipotetskom scenariju mogla razjebati vezu.
Jer vezu ne razjebe netko izvana.

Uglavnom, ne da mi se razvlačiti javno detalje zbog kojih sam prilično siguran da vaši dojmovi, ma koliko uvriježeni i očekivani, nisu pretjerano točni.

Quote:
Malo koja žena neće osjetiti taj odvratni, prokleti žalac ljubomore ako se u blizii pojavi žeska koja je očigledno uspješnija od nje same. Starija je, radi, zarađuje sa strane kao model dakle zgodna je, a dečko provodi puno vremena s njom.
Šta jes’, jes’. Vrijedi i za muškarce, da se razumijemo.
No jedno je osjećati ljubomoru, drugo je dopustiti da popizdiš od nje.
Ljubomora te može natjerati da se više potrudiš oko veze. A može ju i razjebati.
Pogodi što je češće.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:03   #27
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Hvala svim PUNO na savjetima.Jako su mi se svidjeli i gledajući sa strane svoju situaciju u potpunosti si u pravu.
Istina je da sam zanemarila društvo pored dečka,

[...]

Strah me je da ne stvorim novo društvo a to mi je potrebno jer se previše osjećam usamljeno,koda imam samo njega i da druge ne vidim. Zapravo pomalo sam zasljepljena.
Možda ni ovo neće zvučati utješno jer pretpostavljam da voliš dečka i nezamislivo ti je da prekinete, ali ukoliko se situacija ne popravi, doći će ti, pretpostavljam, sve uvr' glave (pa čak i ako si šupendara, samo što je u tom slučaju proces liječenja i oporavka mnogo dulji ). A kad dođe voda do ušiju, dolazi do hlađenja (barem kod mene) i postajat će ti sve više svejedno - manje ćeš žaliti zbog raskida. Još ako ubrojimo novo društvo, novu sredinu, obaveze na faksu... Bit će ti lakše preboljeti. To je, naravno, u slučaju "najgoreg" scenarija, a ni to ponekad nije loše, jer znaš onu "svako zlo za neko dobro". Kod mene recimo, kad bih izašla iz veze u kojoj bi došlo do vrhunca "krize" i gdje sam gubila samopouzdanje i vjeru u sebe, nakon raskida bih se osjećala mnogo bolje, sama sa sobom, s drugima i općenito životom. Ponekad je dobro iz života maknuti ljude zbog kojih se loše osjećaš, kasnije shvatiš da ionako niste bili dobar spoj pa ti i ne bude žao. Ostane ti samo ono korisno što si naučila u toj vezi i od tog partnera. Drž' se, kako god bilo!
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:04   #28
wtf? Zašto pričaš o prekidu?
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 20:18   #29
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
wtf? Zašto pričaš o prekidu?
Navela sam da je to najgori mogući scenarij, a ne da će stvarno biti tako i da morate prekinuti.
No u slučaju da se stvarno zaljubi u drugu, što ćeš učiniti?
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:14   #30
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Uh jebemti. Teško je sa 17-18 godina biti toliko samopouzdan da ti neka krasna koka koja ima sve što se sviđa tvom današnjem (a ti mislis kako nemas) ne bude trn u oku. Jebote, teško je to i odraslim ženama.
(Lastane, ja na mjestu tvoje bivse ne bih mislila da sam te gurnula u naručje frendici, nego bih mislila da mi je nos u slučaju vašeg prijateljstva dobro radio iako ti realno nisi ni morao napravit neki prijestup)
@autorica
Ono što je jako, jako bitno, ako stavimo ljubomoru protiv koje se teško borit sa strane, jest to da budeš sebi na prvom mjestu. I da budeš sebi bitnija od svog dečka i njegovih želja. Da budeš sretna zbog stvari koje si sama sebi omogućila neovisno o dečku. I svakako studiraj ono što uistinu želiš. ja sam se u tvojim godinama isto tako skoro zajebala pa ostala studirat pravo u Splitu. Zbog dečka. Bitniji mi bili mi, nego ja. Sva sreća da sam imala starce koji nisu htjeli ni čut i koji su me torpedirali u Zagreb na ono što sam htjela. E i znaš šta? Prekinuli smo. I bilo mi je teško i plakala sam, zamisli. Al da sam ostala pravnica na splitskom sveučilištu, to bi bila emotivna kataklizma.
Samo sebe imaš, mala. Dečki odu i nakon 5 godina veze kad prevališ tidesetu. I opet dođu novi. Bolji.

U potpunosti se slažem.
Iskreno, da se meni desi ista situacija bila bih ljubomorna, što je po meni sasvim normalno ponašanje. Ne osjećati nikakvu ljubomoru kad se pojavi potencijalna prijetnja nije odraz racionalnosti nego hladnokrvnosti tj. znači da ti do te veze više nije stalo.
@Queen: Zašto jednostavno ne razgovaraš s njim ako se tako osjećaš, najzdravije rješenje je da mu to i kažeš. Ne moraš pričati konkretno o njoj nego pripomeni da se brineš i ovo što si napisala, samo to nemoj zadržavat u sebi. Ni u kojem slučaju nemoj njega pokušat napravit ljubomornim jer to je igra koja dovodi do teških komplikacija iz kojih se nemoguće izvući.
Maelee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:47   #31
Quote:
Maelee kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem.
Iskreno, da se meni desi ista situacija bila bih ljubomorna, što je po meni sasvim normalno ponašanje. Ne osjećati nikakvu ljubomoru kad se pojavi potencijalna prijetnja nije odraz racionalnosti nego hladnokrvnosti tj. znači da ti do te veze više nije stalo.
@Queen: Zašto jednostavno ne razgovaraš s njim ako se tako osjećaš, najzdravije rješenje je da mu to i kažeš. Ne moraš pričati konkretno o njoj nego pripomeni da se brineš i ovo što si napisala, samo to nemoj zadržavat u sebi. Ni u kojem slučaju nemoj njega pokušat napravit ljubomornim jer to je igra koja dovodi do teških komplikacija iz kojih se nemoguće izvući.
imaš pravo..to sam i kanila..smislit nešto da njega napravim ljubomornim..al neću,odustajem.
Reći ću mu da se brinem i to..da ga neke gledaju tamo svaki dan itd..navest nekako na tu temu. Mada on meni stalno govori da za njega postojim samo ja,al svejendo se brinem kad mi ju tako spomene 2-3puta u razgovoru. A ja šutim naravno i pravim se blesava
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 17:46   #32
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Imam veliki problem. S dečkom sam u vezi 2,5godine. On je krenuo na fax ove godine,i imam strašan osjećaj da mu se neka tamo sviđa,da mu je upala u oko..pogotovo zato što sam vidjela da ima samo zgodne cure dodane na fejsu sa faxa..ujedno tu je i ta ženska..prelijepa,mlada,radi,ima *ODLIČAN* posao u ovo vrijeme.
Radi kao neki model,uz to ima predobar posao još jedan..šta da vam kažem,malo i jesam ljubomorna. Cura zadovoljava sve kriterije koje moj dečko gleda kod cura..
voli točno takve cure kakva je ona..što je najgore,vidi je svaki dan,a mene ne. Da stvar bude još gora..ja dolazim na taj fax sljedeće godine..i znam da je on sad našao novo društvo tamo i mislim da kad ja dodjem da će se već svi jako skompati i da se neću moći uklopiti. Toga se bojim. Užasno se bojim da će mi ta ženska ić na živce i da neću moć podnjet da se druži s njom,znam,preljubomorna sam osoba..
al mogu vam reć da imam i na što biti
neznam stvarno što da radim. Inaće dečko mi je super,nikad boljeg nisam imala..al bojim se da neću moć podnjet tu žensku da se druži s njim.
Djevojko draga, nisi još ni otišla na faks, a već misliš da se nećeš uklopiti! Prvo, odaberi onaj faks koji ti želiš. Vrlo je mala vjerovatnoća da će se ta veza održati, premladi ste.
Jako si ljubomorna, a faktički ne možeš ništa uraditi. Ako te voli, neće te prevariti ili ostaviti zbog nje. Ako te ne voli baš toliko, prevariće te. Ne možeš ni na šta uticati.
Razmišljaj o svojoj budućnosti, momaka će itekako biti. Ti si prilično nezrela i iskompleksirana, pa se sad držiš njega kao slamke od trske.
zLo_kRme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.