Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 18:46   #21
ma gle.. zbog te komponente 3 u 1 a ospice su ono što je opasno svim takvim bebama savjetuju EEG mozga
jer je bilo kod neurorizične djece nekih neželjenih posljedica a ja pametna kada sam stala guglati .. izguglala sam i autizam

pa me zanima kako to ide...

ma moram ju cijepiti tim.. neće mi ju primiti nigdje..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 18:54   #22
Moraš ju držati što dulje budnom, tak da ti na EEG-u zaspi. Istina je da nalaz nije vjerodostojan ako je nemirna.
Autizam, niti jedno relevantno istraživanje, ne povezuje s Priorixom. To su teorije zavjere... itd... itd...

Pa Lara ti je već u jaslicama... kaj ti rade probleme?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 18:56   #23
Nazovi polikliniku Sabol,tam ne možeš fulat ako hoćeš ići privatno.

I mi smo imali krvarenje i hipoksiju,i neuropedijatrica ne savjetuje odgodu.Dakle primit ćemo ga kad će imati 17 mjeseci.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:01   #24
Mi eeg radimo u Klaaićevoj, uvijek se naručim u vrijeme kad M ide spavati, tj oko 13h. Dođeš tamo, oni ti stave kapu na glavu i gel ispod, ja uđem s njom u tu sobicu koja je zamračena i uspavam je. Curica mi ima 2 god i 3mj, i od njenog 6mj idemo na eeg, i svaki put je spavala jer naravno, ne može biti mirna 30-ak min koliko traje eeg.
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:12   #25
Probudiš ju rano ujutro- da u vrijeme podnevnog spavanja (kad mi obično zakazujemo) bude pospana i nikako ti ne smije zaspati na putu do klinike gdje to radiš (mi u Suvagu), tamo joj stave kapicu s elektrodama na glavu- ispod gel i ti ju uspavaš uz bočicu, dudicu, lutkicu whatever... Nakon nekih pola sata do 45 minuta ju bude i to je to. Neuropedijatar očita nalaz. J je prvi puta- s 2 godine dobio čepić da lakše zaspi, sad s 3 nije.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:15   #26
Jel svu djecu sa krvarenjem na mozgu šalju na EEG??O čemu to ovisi??Nas nisu slali,radili smo samo 2 uzv mozga.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:26   #27
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Jel svu djecu sa krvarenjem na mozgu šalju na EEG??O čemu to ovisi??Nas nisu slali,radili smo samo 2 uzv mozga.
mislim da ne, al nisam ziher. nas je poslala jer sam se potužila da F jako malo spava. ona je rekla da je to vjerojatno faza, što je i bila, ali kao za svaki slučaj. inače valjda ne bi išli.

lara, cure su ti već sve rekle, važno je da bude pospana, može tamo jesti i piti i bilo što raditi/imati što ju smiruje i uspavljuje. mi smo radili na goljaku.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:35   #28
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
mislim da ne, al nisam ziher. nas je poslala jer sam se potužila da F jako malo spava. ona je rekla da je to vjerojatno faza, što je i bila, ali kao za svaki slučaj. inače valjda ne bi išli.
Valjda bi nas neuropedijatrica poslala da je smatrala da je potrebno
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:36   #29
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Jel svu djecu sa krvarenjem na mozgu šalju na EEG??O čemu to ovisi??Nas nisu slali,radili smo samo 2 uzv mozga.
ovisi o doktoru, ovisi o vašem nalazu i ovisi o općem stanju djeteta..

mene je tog cjepiva strah... odgađam što god dulje mogu.. a neću više moći.. jer i ono ima rok kada se daje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:38   #30
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Valjda bi nas neuropedijatrica poslala da je smatrala da je potrebno
ma bi ziher, ne brigaj
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:39   #31
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ovisi o doktoru, ovisi o vašem nalazu i ovisi o općem stanju djeteta..

mene je tog cjepiva strah... odgađam što god dulje mogu.. a neću više moći.. jer i ono ima rok kada se daje
Vjerujem da te frka,ali eto,nama neuropedijatrica NIKAD nije savjetovala nikakvo odgađanje.Čak se ljutila jer joj je bivša pedica odgodila 5u1 cijepivo.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:42   #32
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da te frka,ali eto,nama neuropedijatrica NIKAD nije savjetovala nikakvo odgađanje.Čak se ljutila jer joj je bivša pedica odgodila 5u1 cijepivo.
e sad.. da ti odgovorim na ovo zašla bih u druge vode ali koliko se ja sjećam svoj 'neurorizičnoj djeci' (a vi ste imali krvarenje) ne savjetuje se cjepljenje 5u1.
nikako i nikad... meni to potvrdili na više mjesta (goljaku, Sabolu, ma čak i te Polovine rekle)

stoga.. očito niste neurorizični ili vam pedica ne valja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:45   #33
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
ma bi ziher, ne brigaj
A znaš kak je

Njoj su radili uzv sa 7 tjedana pa sa 5 mjeseci,i kao rekli su da dođemo sa cca godinu dana,ali joj se zatvorila fontanela,pa nije imalo smisla.I to naravno sve je savjet neuropedice...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:48   #34
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
e sad.. da ti odgovorim na ovo zašla bih u druge vode ali koliko se ja sjećam svoj 'neurorizičnoj djeci' (a vi ste imali krvarenje) ne savjetuje se cjepljenje 5u1.
nikako i nikad... meni to potvrdili na više mjesta (goljaku, Sabolu, ma čak i te Polovine rekle)

stoga.. očito niste neurorizični ili vam pedica ne valja
Ovo nije tama,ali čak 5 mjeseci su se vodile rasprave koje će ona cijepivo primiti,zbog love mi nije bilo ni najmanje...

Onda se pojavilo dijete koje je reagiralo na 6u1,pa drame oko toga,i na kraju se me ipak uvjerili da nema razloga da ne primi 5u1,i tak je bilo...Jooj ne želim se prisjećati tog vremena.

A kod Polovine i Sabola smo bili čeesti gosti
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:50   #35
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ovo nije tama,ali čak 5 mjeseci su se vodile rasprave koje će ona cijepivo primiti,zbog love mi nije bilo ni najmanje...

Onda se pojavilo dijete koje je reagiralo na 6u1,pa drame oko toga,i na kraju se me ipak uvjerili da nema razloga da ne primi 5u1,i tak je bilo...Jooj ne želim se prisjećati tog vremena.

A kod Polovine i Sabola smo bili čeesti gosti
pa onda slavi jer niste neurorizični
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:51   #36
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
A znaš kak je
.
a znam, al sad je sve ok i budi sretna da ste imali jednu pretragu manje. ajme kad se sjetim šta smo sve obavili...tek zadnjih dva mjeseca se osjećam ko da sam zaista na porodiljnom, ono prije je bilo samo briga i strka i pretrage iz tjedna u tjedan...
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:53   #37
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa onda slavi jer niste neurorizični
ALi vodi se pod neurorizično dijete sa krvarenjem 2.stupnja,i hipoksijom 2.stupnja obostrano...ali eto hvala dragom Bogu nije reagirala na cijepivo.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 19:55   #38
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
a znam, al sad je sve ok i budi sretna da ste imali jednu pretragu manje. ajme kad se sjetim šta smo sve obavili...tek zadnjih dva mjeseca se osjećam ko da sam zaista na porodiljnom, ono prije je bilo samo briga i strka i pretrage iz tjedna u tjedan...
Ajme ja kad sam čitala kaj ste vi sve prolazili,baš mi je bilo

Ali dobro,gotovo je...

Nama su stvaarno sveli sve na minimum
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:07   #39
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ajme ja kad sam čitala kaj ste vi sve prolazili,baš mi je bilo

Ali dobro,gotovo je...

Nama su stvaarno sveli sve na minimum
da, naša n.p. nas je izludila
još imamo neke kontrole do kraja godine,a onda valjda i je stvarno gotovo
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 21:29   #40
Mi eeg uvijek obavljamo u Vinogradskoj, jednom smo doduse i na zaraznoj. Radili smo ga puno puta i samo je dva puta zaspao.
Dode tamo, stave mu kapicu na glavu i neki gel. Oko trbuha ide neka traka i neke kvacice na ruke (to mu bude fora, mi ih zovemo ribice jer tako izgledaju ). Istina je da mora biti sto mirniji a ako zaspi jos bolje, al kazem nama je to uspjelo samo dvaput. Ja mu pricam pricu koja zavrsi sa brojanjem pa mu to bude strasno dosadno i umiri se. Prvi put je bio nervozan al to je bilo prije 2 godine i bio je puno manji. Snimanje traje 45 minuta a nakon toga se priceka par minuta nalaze i ide kod neuropedijatra na pregled. Ja sam jako zadovoljna sa doktoricom koja nasobicno dopadne. Sad smo mirni koji mjesec.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.