Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 17:50   #41
Rijetki su srednjoškolci kojima u određenoj fazi ne dojadi škola, ne da im se više učiti, ne bi uopće išli u školu, ne vide smisao ni u čemu što rade, poslije srednje još ih čeka fax ili neko zaposlenje, ako ih uopće čeka..
U 2. ili 3. srednje sve se to čini daleko, nedostižno , a društvo i okolina nemeću zahtjeve za uspjehom , izgledom...
Lako se u tome pogubiti...
I odlikašu..

Svaki čovjek svoje nezadovoljstvo ispoljava na ovaj ili onaj način..
Netko u cigareti vidi 7 min opuštanja, nekome je to čašica vina poslije ručka..
Mladima su to izlasci..na kojima se mogu i ne moraju opijati, ali svakako konzumiraju određenu količinu alkohola makar i u "bambusu"..
Količina popijenoga proporcionalna je trenutnim frustracijama i financijama.

Ograničeni džeparac ne znači nužno da se neće opiti, ali ako dijete ima imalo odgovornosti znat će kad je za njega granica.
Problem je u onima koji idu van jedino da bi se napili da imaju kroz tjedan o čemu pričati..
Sazrijevanje je dug i težak proces u glavi i tijelu adolescenta..

Mislim da jedino otvoreni i neoptužujući razgovor može dovesti do rješenja.
Ograničiti novce kojima raspolaže, odrediti vrijeme povratka i dočekati ga budan i "pošnjofati ga" kad se vrati ..
Mora biti svjestan/svjesna da ima određenu kontrolu..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 16:10   #42
Quote:
MiM još čekamo kaže: Pogledaj post
pa da, ja mislim da je najbolje da pustimo djecu da se opijaju,
Ja mislim da je najvažnije odgajati dijete vodeći računa o njegovom integritetu i samosvijesti, i time smanjiti vjerojatnost da će u pubertetu biti vrlo podložno vršnjačkom utjecaju i glavu koristiti samo za frizuru. Mislim i da nije mu loše objasniti kako se pametno pije, i time smanjiti štetu.

Ne znam kako tinejdžeru zabraniti da se opija.

Quote:
naučno je dokazano da od toga vide bolje, čak duplo. i lakše rotiraju svjet oko sebe.


Trebala bih više pit, rotacija mi je koma.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 10:20   #43
Nemojte pustat djecu da se opijaju, ja imam 15 god i vecina mojih frendova izlaze cesto i poslije ponoci i svaki put su mrtvi pijani , mene iskreno roditelji ne pustaju, ta danasnja djeca jednostavno nema mjere
Lajsna112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 13:50   #44
Quote:
Lajsna112 kaže: Pogledaj post
Nemojte pustat djecu da se opijaju
Kako se to "pusti dijete da se opija"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 18:14   #45
Quote:
Lajsna112 kaže: Pogledaj post
Nemojte pustat djecu da se opijaju, ja imam 15 god i vecina mojih frendova izlaze cesto i poslije ponoci i svaki put su mrtvi pijani , mene iskreno roditelji ne pustaju, ta danasnja djeca jednostavno nema mjere
moj sin ne pije (duša mamina) i skoro da se nema s kime družiti jer škvadra pije na klupici
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 11:06   #46
Quote:
SAY kaže: Pogledaj post
moj sin ne pije (duša mamina) i skoro da se nema s kime družiti jer škvadra pije na klupici
Pa nije valjda sa su bas non-stop na toj klupici?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 16:10   #47
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pa nije valjda sa su bas non-stop na toj klupici?
Pa nije valjda da se na klupici ne može biti i ne piti?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 16:30   #48
Quote:
SAY kaže: Pogledaj post
moj sin ne pije (duša mamina) i skoro da se nema s kime družiti jer škvadra pije na klupici
Pa, zašto društvo ne bi prihvatilo nekog tko inzistira na Orangini ili Coca coli. Ili tvoj sin se ne zna postavit i docira im pa ga zato ne žele u svom društvu?

U društvu mog sina ima djece koja kupuju ribara i sky colu, ima sportaša, ima i letećih i neko ne broji tko što pije, broji se koliko tko učestvuje u zajedničkom računu.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 02:15   #49
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pa nije valjda da se na klupici ne može biti i ne piti?
I to sto kazes.
Iako, ako mislis na dusu maminu, mozda mu ne pase biti s pijanim drustvom.
Ako mislis na njih, mozda bi i mogli, ali ovo im je trenutno draza verzija.
Meni je samo cudno to da se decko nema s kim druziti zbog toga. Nekako sumnjam da su po cijele dane, 7 dana u tjednu na klupicama i locu i ne rade nista osim toga i ne druze se ni na koji drugi nacin.
A mozda i jesu...
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 01:33   #50
mene bi vise zabrinulo dijete koje nema drustvo u srednjoj nego ono koje popije tu i tamo...
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 08:21   #51
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
mene bi vise zabrinulo dijete koje nema drustvo u srednjoj nego ono koje popije tu i tamo...
Ne slažem se s ovakvim "ili-ili" postavljanjem situacije. Odvedemo li je u krajnost, možemo reći i "meni bi bilo draže da mi se dijete svakodnevno opija nego da oboli od neke zloćudne bolesti".

Osim asocijalnosti i pijenja "tu i tamo", postoji cijela paleta modela srednjoškolaca .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 17:28   #52
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
I to sto kazes.
Iako, ako mislis na dusu maminu, mozda mu ne pase biti s pijanim drustvom.
Ako mislis na njih, mozda bi i mogli, ali ovo im je trenutno draza verzija.
Meni je samo cudno to da se decko nema s kim druziti zbog toga. Nekako sumnjam da su po cijele dane, 7 dana u tjednu na klupicama i locu i ne rade nista osim toga i ne druze se ni na koji drugi nacin.
A mozda i jesu...
no, no nije sve crno bijelo, ak baš inzistiraš na detalju, ima se s kime družiti, no to društvance je njegovo od vrtića pa su dečki odlučili biti vrlo brzo veliki i zabavljati se na taj način da piju na klupici ( naravno ne piju 24/7) dok se mamina duša ne vidi u takvoj vrsti zabave, ima dečke s treninga i kvarta

a zakaj sam napisala da se nema s kime družiti, zato što klinci u srednjoj imaju fakat obaveza i slobodno vrijeme im ostane praktički predvečer kad je idealno na klupici popušit pljugu i nategnut flašu


izvolite dalje tražiti dlaku u jajetu
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 16:10   #53
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Ne znam kako tinejdžeru zabraniti da se opija.


Zabraniti - nikako

Kod mene je bila situacija s pušenjem ( ja pušim- iako možda taj podatak i nije bitan za diskusiju).
Skužila sam da puši (17-god), to sam joj rekla i otvoreno smo razgovarale.
Naravno da ne mogu zabraniti pušenje jer je ne mogu vidjeti kad je vani.
Rekla sam joj da očekujem da razmisli o "dobrobiti" pušenja i donese odluku u vezi s tim.
Nakon dva mjeseca dolazi mi s "veselom viješću"-nisam zapalila već dva tjedna.
To me razveselilo jer je ipak razmišljala o našem dogovoru.
Mislim da se isto može primijeniti na razgovor o opijanju.
Imale smo i takvih razgovora ( a ja znam biti brutalno slikovita u opisu stanja ).
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 14:13   #54
lmladi ljudi se zabavljaju i ne možete im zabranit da prožive mladost.. a sastavni dio mladosti je i da ponekad popiju, zapale cigaretu, izađu u disko, zaljube se, dođu kući kasno i probude se popodne.
treba pustit da se mladost proživi.

sjetite se sebe u toj dobi. i vama je bio cilj isto to što ste kasnije spoznali da u tome i nema baš ničeg tako superjornog je produk sazrijevanja a nemojte djecu baš tjerat da preskaču mladost...

djecu treba držati pod kontrolom, da se nebi opijali svaki vikend, da nebih popustili u školi, ako počmu pušit da ih podučite o štetnosti cigareta!

ili dizati buku oko markiranja, evo ja sam odilčan učenik s uzornim vladanjem i desetak ne opravdanih..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 11:01   #55
jbt pubertet, kada će završiti

i moja ima 17g, ne izlazi nikuda, što isto tako nije dobro, ali ne sviđa mi se ponašanje. Tvrdoglava, prepametna, zlopamtilo, postavi si prevelike ciljeve u životu, a još nije ni prve korake odradila kako treba,naravno mi smo glupi i dosadni, doživljava nas kao susjede, jedva čeka da navrši 18g i da se odseli negdje gdje bi bila sama.

Sin je prije 2g, završio strukovnu školu, doma je ,tj, traži posao na burzi, šalje molbe, ali badava, ne udostoje se ni javiti na njih da mu kažu da ne odgovara toj vrsti posla. Ne izlazi nikuda, komp, spavanje, pomogne u čišćenju, jedino što oboje vode brigu o psu i izvode ga redovito van.

Njih dvoje su isto odgajani, nije bilo razlike ni u čemu, za njegov pubertet se nije ni znalo ,ali ona ga šiša i to dvostruko.
Uz njega nisam ni znala da pubertet postoji, osim što je bio dobio prištiće, i to se povuklo, ali sa njom je druga priča.
Pita za savjet, kada joj kažeš što misliš, onda si glup, ako kažem dobro, onda joj smeta što sam flegma, izbaci me iz takta iste sekunde, onda počnem vikati-opet ne valja i u pm i pubertet.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:13   #56
@Zenabr1
Pa to je baš kjut, šta sad, cura ima stav

A i kul je vidit nečiju mamu na forumu, evo za primjer moji su previše staromodni i ne znaju ni pravilno pričat sa mnom...I vi ste nekad bili dica i na neki način još jeste i bez obzira šta se stvorili nove ljude-dicu ne treba te se ograđivati, distancirati od tog razdoblja, ka da nikad niste imali 17 godina kako bi dobro odigrali svoju roditeljsku ulogu...

Zadnje uređivanje znam-plivat-007 : 13.08.2013. at 23:20.
znam-plivat-007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.