Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 20:10   #81
a što je uopće i radio vjeronauk u školi ?
istox is offline  
Old 03.12.2013., 20:12   #82
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Btw postoji jos jedna po meni izuzetno bedasta stvar i ne znam do koga je.
Kada se primaju sakramenti obavezan je i crkveni vjeronauk.Dakle ne mozes pristupiti primanju sakramenata ako pohadjas samo skolski vjeronauk.Jednako tako ne mozes pristupiti niti ako pohadjas samo crkveni,a recimo tu godinu si se ispisao iz skolskog.
Daj se odlucite...crkveni ili skolski.
Hoće oni sve jer je to jedini način isprat nekom mozak i umetnut svoje ideje u tuđu glavu. Kreacionistička indoktrinacija u punoj snazi.
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 20:13   #83
Ako se mene pita (a budimo realni hebe se ljudima kaj ja mislim ) vjeronauk treba ostati u školama. Think of the children! Zbilja, vjeronauk je predmet iz kojeg se dobiva 4 i 5 samo tako. Priznajem možda nije baš toliko game breaking, ali uvijek je dobro imati takav predmet koji će ti podići prosjek.
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Old 03.12.2013., 20:13   #84
Apsolutno podržavam ovu ideju i kao netko tko jedva čeka da ova vlada sleti s trona predlažem da se, radi punog učinka, referendum održi tamo negdje godinu do šest mjeseci prije idućih izbora.
mestar is offline  
Old 03.12.2013., 20:14   #85
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
... ali Bog će vas sve skupa kazniti zbog vašeg ponašanja..mislim na KC u Hrvatskoj.
Zašto bi gazda svoju ekipu kaznio ? , ne vidim razloga kad su na istoj strani.
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 20:17   #86
Iskreno, svejedno mi je.
Ali ako bi došlo do referenduma, pridružio bih se onih šezdesetak posto Hrvatske koje je prekjučer glasalo ZA.. Dakle, ZA.
Neću valjda stalno biti kontra?
Xenoborg is offline  
Old 03.12.2013., 20:17   #87
Quote:
NOBUNAGA kaže: Pogledaj post
Ako se mene pita (a budimo realni hebe se ljudima kaj ja mislim ) vjeronauk treba ostati u školama. Think of the children! Zbilja, vjeronauk je predmet iz kojeg se dobiva 4 i 5 samo tako. Priznajem možda nije baš toliko game breaking, ali uvijek je dobro imati takav predmet koji će ti podići prosjek.
Ovo je najbolji razlog koji sam cuo i tako istinit.
Moras opako naljutiti vjerouciteljicu,pa da ti zakljuci 4.
Bilo je i takvih.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.12.2013., 20:19   #88
Opet gledati plač i kuknjavu urbanih,naprednih,liberalnih bivših čuvara ustavnog poretka i njihove djece nakon završetka referenduma,neprocjenjivo.

Jedva čekam novi referendum
sidrun is offline  
Old 03.12.2013., 20:22   #89
zapravo mi je svejedno. ali ću biti za ukidanje, samo u inat crkvi. jel pošteno?
Daario Nahar1s is offline  
Old 03.12.2013., 20:22   #90
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Ih ko da je jedan pop radio za UDBu
Ti to za njega naravno znaš van svake sumnje?
Uostalom, ako je radio, onda je na račun svog staža zaradio barem dvije povlaštene mirovine....


Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Da, evo još jedan koji smatra da je opravdano zakidat demokraciju zato što to košta.


A čemu izbori, doktore? Jesi ti svjestan koliko je to skupo?
Da si pozornije čitao, vidio bi baš suprotno: zalažem se za to da narod upravo na svojoj koži osjeti kako je glupost skupa. Nek' cvjeta stotinu referenduma godišnje!!!
Neke stvari se mogu na MasterCard, a neke se mogu riješiti i samo zdravim razumom, život je satkan od kompromisa, a ne tvrdoglavog guranja vlastite volje...
električni_zec is offline  
Old 03.12.2013., 20:22   #91
Da se podsjetimo:

nakon stoljeća poučavanja, vjeronauk je 1945. godine izbačen iz škola. To se dogodilo kada su na vlast došli oni koji su koristili slične metode koje je jučer koristio ministar Jovanović kada je dopisom prosvjetnim djelatnicima oteo naknade za prijevoz. Samo tada nije bio potreban nikakav dopis.

Vjeronauk, dakle, nije devedesetih uveden u školski sustav, nego je samo vraćen tamo gdje mu je mjesto u svim demokratskim zemljama.

Može se govoriti o načinima počavanja vjeronauka,u Europi ima različitih modela, u zemljama sličnog povijesnog kruga poput Austrije, Italije, Mađarske... postoji isti model kao što je naš. Može se i to raspraviti, ali ako smo demokratsko društvo ne može se govoriti o izbacivanju. Izbacivanje bilo čega dio je mračne prošlosti. ali ako smo demokratsko društvo ne može se govoriti o izbacivanju. Izbacivanje bilo čega dio je mračne prošlosti.
BoleynAnne is offline  
Old 03.12.2013., 20:23   #92
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ovo je najbolji razlog koji sam cuo i tako istinit.
Smiješan kao i svaki drugi . Valjda zato što religija danas više nema pozitivnih argumenata za išta.

Quote:

Moras opako naljutiti vjerouciteljicu,pa da ti zakljuci 4.
Bilo je i takvih.
Da, a bilo je i onih koji su gledali jesi li svaku neđeju na misi ili jesu li ti roditelji iz crkvenog braka, pa ti zaprdi 1 - 2 ocjene manje dovoljno da imaš lošiji prosjek od ostalih
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 20:26   #93
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
I tebi isto pitanje kao i bubimiru:
Uopce nisam proucavao taj famozni ZO,pa iskreno ne znam kosi li se ili ne,ali ne bitno.Na biologiji se u visim razredima i onako uci i o mastrubaciji i o kontracepciji,osobno mislim sasvim dovoljno.MOzda malo prosiriti,ako se bas zeli.
Odgovor je da.Ako ce se izbaciti vjeronauk,neka se izbaci i rodna ideologija.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.12.2013., 20:29   #94
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Svim srcem ZA. (Katolik/vjeronauk pohađao u Crkvi)

No, ljevica nije toliko organizirana da sakupi 450.000 potpisa u 14 dana. Nadam se, da radikalni ateisti iz GA i Indeksovci neće sudjelovati u prikupljanju potpisa.
Previše potpisa (ne treba li ih ipak nešto manje ili je 450.000 stvarno 10% birača?)...iza UIO je stala Crkva, kod referenduma za ZOR su se angažirali sindikati a kod dvojezičnosti za logistiku su se pobrinule udruge...

Vjeronauk bi trebao biti u crkvama ali sumnjam da će se prikupiti potreban broj potpisa. A i ovo je samo probni balon, ova najava...mislim da je većini i ovaj jedan referendum donio previše uzbuđenja
__________________
I can turn a gray sky blue

Zadnje uređivanje SubSV : 03.12.2013. at 20:34.
SubSV is offline  
Old 03.12.2013., 20:33   #95
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
I tebi isto pitanje kao i bubimiru:
Quote:
I čisto da vidim koliko si principijalan: Jesi li da se iz ZO izbaci rodna ideologija (koja je za razliku od vjeronauka,nametnuta svima) jer se kosi sa biologijom,nema nikakvih dokaza za njenu teoriju i jer je na kraju krajeva ideologija?
Očito je da ne znaš definicije pa je u znanosti teorija (znanstvena teorija) a ne na koje hrvatski puk misli najveće dostignuće u znanosti. O dokazima je suvišno razglabati.

Ako si definiciju rodne ideologije vadio iz hr. wiki bitno.net i ostalih kreacionističkih stranica, onda nemamo o tome što mnogo govoriti.
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 20:42   #96
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Koje je ovo smiješno okretanje teza: gledat će ih se valjda kao i hrpu djece danas, koja poslije vjeronauka izlaze iz škola...Gledam svake nedjelje hrpu mladih i starih kako izlaze iz crkve, pa se još nitko nije zaletio i zario očnjake u njihove vratove. Ni gej populacija također...
Ustalom, ta ista djeca danas obvezno idu na vjeronauk i u školu i u crkvu. To je onda valjda dupla kvaliteta, ili dupli rizik po ovoj logici?

Te dvije tri o moralu su mogli naučiti i kući...šta mogli, morali, kad smo većinski katolička zemlja, dakle imali su uzor kući. Ni ostali dio populacije se ne odriče visokih moralnih vrijednosti makar deklarativno. Nije zakonom zabranjen kućni odgoj....
Neće ? Kao što to inače ne rade organizacije i mediji poput :Jutarnjeg ,Indexa,Građanske akcije itd koji predvode u širenju mržnje prema hrvatima katolicima a da o demoniziranju hrvata iz Bosne da ne pričamo (make no mistake navedeni su i u tome prvaci)
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 03.12.2013., 20:45   #97
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Općenito sam za, ali ovisi tko će to organizirati. Tko može naći desetak tisuća volontera za ovako nešto?
Social networking?

Barem desetak organizacija s ovog popisa bi ga podržalo...

http://glasajprotiv.com/o-nama/podrzavatelji/
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 03.12.2013., 20:48   #98
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Social networking?

Barem desetak organizacija s ovog popisa bi ga podržalo...

http://glasajprotiv.com/o-nama/podrzavatelji/
Ako partija podrzi, skupit ce se dovoljno volontera.

Pitanje je samo, kako cete skupit 450 000 potpisa kad je na ovom referendumu glasova PROTIV bilo sveukupno 480 000.

Nemoguca misija po mom misljenju.
lostcase is offline  
Old 03.12.2013., 20:55   #99
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja doista ne znam što je ovaj Grubišić rdio u Crkvi...

Ja nisam išao na vjeronauk, ali misli da su zauvijek gotova vremena kada su ga vlasti zabranjivale
Ne znam kad su to i gdje vlasti zabranjivale vjeronauk. Kad sam ja bila mala (u ono crno komunističko doba) bila sam jedino dijete u ulici koje nije išlo na vjeronauk. Sjećam se da sam davila starce da i ja hoću ići na vjeronauk kao i druga djeca, ali su mi rekli "ne može, ti si ateističko dijete". Naravno, tad se to radilo po crkvama (koje su svake nedjelje bile krcate) a ne u školi.
Marina Fiume is offline  
Old 03.12.2013., 20:56   #100
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post

Da si pozornije čitao, vidio bi baš suprotno: zalažem se za to da narod upravo na svojoj koži osjeti kako je glupost skupa. Nek' cvjeta stotinu referenduma godišnje!!!
Neke stvari se mogu na MasterCard, a neke se mogu riješiti i samo zdravim razumom, život je satkan od kompromisa, a ne tvrdoglavog guranja vlastite volje...
A nije ti palo na pamet da se troškovi referenduma mogu racionalizirati i znatno sniziti?

Nemam pojma, to mi se čini puno razumnije nego izbjegavat referendum zato što je skup.
Clint Eastwood is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.