Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2015., 15:37   #161


Quote:
The largest group of theropods is the Tetanurae , consisting
of three major clades (sister taxa): the Spinosauroidea
(Afrovenator , Torvosaurus , Baryonyx , Suchomimus , Irritator
et al.); the Allosauroidea (Sinraptor , Carcharodontosaurus ,
Giganotosaurus , Acrocanthosaurus , Allosaurus , et al.); and
the Coelurosauria (Compsognathus , Sinosauropteryx ,
Ornitholestes , Deinonychus , Tyrannosaurus , Archaeopteryx ,
birds, et al.).

Tako kazu u kalifornijskom muzeju paleontologije na Berkeleyu.

Je li me briga ako su tebe na Sveucilistu u ZG ucili drukcije? Nije... uostalom, samo potvrdjuje nemilu cinjenicu da vise nije ni u top 500 svjetskih sveucilista...
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:47   #162
Super. Sve si sam rekao.

Hoćeš se vratiti stranicu prije gdje smo govorili o zajedničkom PRETKU? ili ti je to preteško?

A što se tiče zagrebačkog Sveučilišta, sigurno nisi na njemu studirao, zar ne? Nego na Berkeleyu. Čini se meni da si ti studirao na wikipediji.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:56   #163
Ma covjece bozji, kakve veze ima zajednicki predak sa icim? Je li ti, sismis i vjeverica imate zajednickog pretka sisavca? Imate... Ne znaci da obadvoje ne spadate u kladu Mammalia...
Isto tako, ptice, allosauridi, sauropodi... imaju zajednickog pretka. Zato ih moderna znanost svrstava u kladu Dinosauria, konkretno u grupu Theropoda.

Rekao sam ti i opet cu ti reci... Dokazi, znastvenim radom, svojim, tudjim, nije me briga. U suprotnom
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 16:11   #164
Sad ti pričaš ono što ja tebi cijelo vrijeme govorim. Jel to znači da si se pomirio? Znači priznaš da se radi o precima? Bravo, ima još nade za tebe.

monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 16:13   #165
Da, isto kao sto ja i ti imamo pretke sisavce i jesmo sisavci, vrabac i T Rex imaju iste pretke i jesu dinosauri. Potpuno se slazem.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 16:22   #166
s razlikom da su ptice- ptice ali su se razviile iz dinosaura. A dinosauri su preselili na ahiret.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 16:36   #167
Izmedju ptica i dinosaura nema razlika. Zato ih se stavlja u istu kladu i u grupu Theropoda. Dapace, Thomas Holtz, jedan od najcjenjenijih paleontologa, na ovu temu bi rekao da smatra da su Maniraptori ptice. U znanstvenom radu objavljenom ranije ove godine, Holtz smatra da Maniraptori pripadaju pticjoj kladi.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 16:03   #168
Ekipo! Molim vas pročitajte tekst i glasajte u anketi: https://www.forum.hr/showthread.php?p...0#post55906830
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 03:12   #169
Majketimilene, što si ti dosadan. Već me strah i paštetu otvorit da ne izletiš van sa svojom anketom.
Shy-Ning is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.