Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Pogledaj rezultate ankete: Autore
ostani s njom 1 7.69%
otiđi 5 38.46%
imaš znakove psihičke bolesti, ne možeš odlučivati 7 53.85%
Glasovatelji: 13. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 17:14   #1
Angry Velika blokada u glavi

Moja priča možda može i na teme zdravlja, ljubavi ili čak vjere ali stavio sam ju ovdje jer problem je 'moja glava'.

Ukočen sam od velikog, životnog izbora.


Neke dvije godine sam u vez s jednom djevojkom, i dobro nam je, volimo se, ne bi bila iznenađena da ju zaprosim, vjerujem da bi elegantno pristala.

Ali postoji jedan problem s moje odnosno njene strane. Ona ima jednu kroničnu bolest a mene to izjeda iako je s tim ušla u vezu i odmah mi rekla za to. Cijela naša veza otišla je daleko-dobro se razvila ali na način da sam ja zatomio i prešutio da mi to smeta. Ona ne zna da se ja lomim oko toga. Inače u ranim 30im smo oboje.

Preispitujem se dali je ok birati nju za brak a svjestan sam da mogu naći curu/ženu bez tog problema, štoviše postoji jedna druga djevojka koja mi je zapela u oko i ja njoj pa mi to sve nabija pritisak.

A dali ja volim svoju djevojku? Da, ne postoji žensko stvorenje koje je tako dobra kombinacija inteligencije, osobnosti, izgleda i dobrote. Ali ima taj zdravstveni problem koji me izjeda.

Voli li ona mene? Da, jako.

Ako ju ostavim, neću se moći nositi s činjenicom da sam joj nanio toliku bol a i ja ću pri tome jako emocionalno stradati, grozan-odvratan je osjećaj ostaviti nekoga koga voliš. Ako odem u brak, vječno ću se pitati zašto sam brao nekoga tko je u startu bolestan a druge su mi se skoro nudile i same (da, iako zvuči prepotentno).

Ona boluje od hipotireoze (hašimoto). Javljaju joj se simptomi te bolesti.

Što god napravio, bit ću nesretan. Kao da biram između dva zla ono manje, a nikao da odlučim koje je zlo manje, koja šteta je manja. Ja sam toliko ni tamo ni ovamo, ona vjerojatno očekuje prosidbu a ja razmišljam da joj uvalim prekid. Ona je totalno nepripremljena za loš ishod. Nisam siguran imam li hrabrost ostaviti ju.

Možda će netko reći, ako razmišljaš da ju ostaviš to nije to. S druge strane, znam da je stvorena za mene (stvarno to mislim) ali eto ima problem.
Puknut će mi glava od dvojbe, strah me da se ne razbolim od stresa.


Imate li mi što pametno reći?
Makisnjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:38   #2
Teško je tu išta pametno reći. Shvaćam da se lomiš, da si u teškoj dvojbi, ali nitko od nas ti ne može dati savjet, ni "ostani s njom unatoč bolesti" ni "otiđi". Mislim da ona, ako je voliš kao što tvrdiš, zavrjeđuje bar iskreni razgovor u kojem bi joj iznio kako se osjećaš. Nikako ne bi bilo fer ostaviti je s upitnicima iznad glave.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:41   #3
katastrofa.
što bi tek da je neka teška bolest u pitanju.

ne voliš je i bolje je i za tebe i za nju dugoročno da se rastanete.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:49   #4
Tebi je hipotireoza "kronično stanje"? Mislim, ti shvaćaš da živimo u 21.stoljeću gdje se sve može normalno i uredno držati pod lijekovima.


Iskreno se nadam, za dobrobit cure, da ćete prekinuti jer ona zaslužuje nekog boljeg.


Sorry.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:38   #5
Tvoja kronična bolest koje možda nisi svjestan je puno teža od hašimota.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:59   #6
vlastita sreća je to što ti mora biti na prvom mjestu, ne eventualna bol koju će druga strana pretrpjeti ako prekineš vezu.

tvoje nezadovoljstvo bi se s vremenom moglo još i dodatno pojačati, a u takvom stanju vjerojatno ni nju nećeš moći usrećiti koliko bi želio. još kažeš da ti je druga djevojka već zapela za oko... po meni se tu razlaz nameće kao logičan izbor, ali podrazumijeva se da ti nitko ovdje ne može savjetovati što da učiniš.

i naravno, očekuj masakr od strane forumašica te uobičajene "zaslužuje boljeg" komentare
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 20:35   #7
Ovo je treci put da otvara istu temu
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:15   #8
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo je treci put da otvara istu temu
Jebote, djevojka mu boluje od strašne hipotireoze, još je i dobar .

Al fakat kužim da te to može zapravo mučiti. Vjerojatno ćeš se osjećati ko da si pogriješio kaj god napravio. Daj pročitaj malo o Hashimotu i liječenju, možda te prođe .
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:31   #9
ja vjerujem da se covjek malo sali
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 28.08.2017. at 21:42.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 11:11   #10
Mislim da se ja u biti bojim njene reakcije i reakcije poznatih nam ljudi....
Makisnjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:49   #11
Quote:
Makisnjo kaže: Pogledaj post

Možda će netko reći, ako razmišljaš da ju ostaviš to nije to. S druge strane, znam da je stvorena za mene (stvarno to mislim) ali eto ima problem.
Puknut će mi glava od dvojbe, strah me da se ne razbolim od stresa.


Imate li mi što pametno reći?
Gle, imaš zaista prihički problem kojeg moraš sa sobom rješiti. Bolest je sastavni dio života, kada ulaziš u vezu tada moraš znati da za nekoliko godina nećeš biti ni mlad, ni lijep a vjerojatno ni zdrav kao danas. Bolest je sastavni dio života i naravno da jeobitelji teško nositi se stima ali hej to je ŽIVOT! Što da ti oboliš, dobiješ 10 kila viška i djevojak i obitelj te odbace zbog toga? Ljudi koji druge ljude gledaju na takav način imaju psihički problem. Imaš strah od nečega što potiče takvo ponašanje i to trebaš rješavati. Nije normalno da osoba koja kaže da nekog voli u isto vrijeme ima tako podijelejno mišljenje u vezi budućnosti veze. Pazi prije dosta godina moja supruga je imala tešku prometnu nesreću, ja sam bio uz nju od jutra do mraka, previjao joj rane i gledao najružnije scene koje možeš zamisliti, u fizičkom i psihičkom smislu. Nikad mi na pamet nije palo da ju napustim zbog toga, i zbog posljedica koje su zaostale nakon toga. Ja shvaćam da ljudi sa nekim stvarima ne mogu živjeti i da im je nešto ipak previše (teški invaliditet, teško naruženje, nešto što drastično ruši kvalitetu veze) ali ovako nešto što si otvorio ovdje je znak tvojih psihičkih nestabilnosti i balavosti po pitanju prihvaćanja odgovornosti i realiteta života. Pokušaj to rješiti jer i u drugoj vezi će ti se ponoviti isti scenariji, nitko nije imun od bolesti i starosti, a ni od gluposti nažalost...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:29   #12
meni čak i ne djeluje kao netko tko ima psihički problem, više kao netko kome bih pripisao plitkost i površnost, mada ni u tom slučaju ne vidim razlog da ga se toliko razapinje i dramatizira. u suprotnom svakog tko ostavi invalida ili bilo koju lakše ili teže bolesnu osobu možemo nazvati ________ .

primjera radi, susjed koji živi kat iznad mene je ostavio ženu i troje djece godinu dana nakon što se oporavila od moždanog. žena se jedva kreće, a za nešto kompleksnije radnje je u potpunosti nesposobna, pa joj djeca pomažu oko odlaska u trgovinu i takvih stvari. tužno, ali eto, neki jednostavno ne mogu podnijeti svakodnevicu s bolesnom osobom. čovjek se samo pokupio i odselio.

lijepo je što se momak barem dvoumi ako ništa drugo, ali nema smisla ostati uz nju zbog pukog sažaljenja jer će dotična to sasvim sigurno i sama shvatiti. osobito ako je već počeo gledati druge žene.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 15:55   #13
Druga ti je zapela za oko..čini mi se da ti je ta strašna bolest samo izgovor da ju ostaviš. Nemoj ju zaprositi jer brak podrazumijeva i u dobru i u zlu, a ti si očito spreman samo na ono u dobru...
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:45   #14
Hey, da ti dam drugačiju perspektivu: i ja ti iskreno osuđujem zbog tvog mišljenja, no prije par godina sam i ja sam napravio sličnu temu na forumu, tako da ti mogu reći kako je završila situacija slična tvojoj.
Dakle, moja situacija je bila da sam bio 6 godina u vezi s curom kojoj se ništa nije dalo. Naći posao, prati suđe, kuhati ručak (ne smatram da žene trebaju kuhati, no malo je šit da ja moram srediti ručak nakon što se vratim s posla). I da, smatrao sam ju manje pametnom od mene, što je bilo iskreno, no normalno, svi su me napali zbog toga jer realno, kako oni mogu znati da ona zbilja nije glupa, vjerojatnije je da sam ja umišljen. Svi su mi rekli što sada i tebi govore: da trebamo prekiniti jer ona zaslužuje bolje.

Uglavnome, svaki dan sam bio uzrujan zbog nje, i logika mi je govorila da ovo definitivno nije dobra veza, i da smo oboje nesretni. Mnogo puta sam započeo temu o našoj vezi i nesreći, no ona je kočila i nijekala te tvrdnje. Ta situacija me kopkala koju godinu, ali se nikada nisam usudio prekiniti jer nisam mogao riskirati takvu pogrešku. Što ako griješim, što ako stvari postanu bolje kada nam se životi malo srede ?

I tada se dogodio naš blagoslov: ona se poćela družiti s mojim prijateljem i svidio joj se i rekla mi to. Ja sam reagirao s razumijevanjem i izčuđavao se sam sebi zašto mi to ne smeta. Ubrzo nakon toga je ona započela razgovor o vezi i rekla da želi prekiniti. Ja sam opet reagirao dobro i mi smo prekinili i tada sam primjetio da me to uopće ne smeta. Da se nimalo ne kajem, da se ne čini kao pogreška niti najmanje. Odmah nakon toga, ja sam bio jako, jako sretna osoba. Bilo je tako uzbudljivo, uživao sam prenjeći tu vijest svim prijateljima. 6 godina, svi su mislili da ćemo se vjenčati (svi osim mene), i nitko mi nije vjerovao da sam ne samo uredu, već čak da uživam. Ta sloboda, spoznaja da se moj životni problem riješio sam od sebe takoreći, je bio tako veliko olakšanje. Zbilja je bilo super. Jako brzo nakon toga, cura s kojom sam pričao godinama je isto prekinila s svojim dečkom i mi smo završili zajedno. Sada sam s njome 3 godine i ova veza je odlična. Nemam ikakvu sumnju u vezi ove veze.

No poanta je: tek kad je došlo do prekida je meni bilo jasno da sam trebao prekiniti. Da je to ispravna odluka, jer: Ako razmišljaš o prekidu, prekid je uvijek pravi izbor.

Vjerojatno i sam znaš što bi trebao napraviti, da nije uredu ni prema njoj, niti možeš sam sebe dugo tjerati da budeš s nekime ako imaš sumnje. Jedino što te spriječava je strah od toga "što ako je to pogreška ?" no kao što sam rekao, u takvim situacijama je to uvijek znak da prekid nije greška. Ako misliš "što ako je greška ?" umjesto "ovo je najbolje za oboje", onda je prekid pravi izbor. A sad da li češ se usuditi napraviti ono što znaš da bi trebao i što bi bilo najbolje za oboje, to je na tebi. Ja se nisam usudio, no sada mi je jasno da sam trebao. No imao sam sreće, možda i ti budeš pa se dilema sama riješi za nekih 4 godina :P sretno vam oboje!
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:24   #15
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Hey, da ti dam drugačiju perspektivu:
...
jer: Ako razmišljaš o prekidu, prekid je uvijek pravi izbor.
potpis!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:41   #16
Quote:
billyray kaže: Pogledaj post
Hey, da ti dam drugačiju perspektivu: i ja ti iskreno osuđujem zbog tvog mišljenja, no prije par godina sam i ja sam napravio sličnu temu na forumu, tako da ti mogu reći kako je završila situacija slična tvojoj.
Dakle, moja situacija je bila da sam bio 6 godina u vezi s curom kojoj se ništa nije dalo. Naći posao, prati suđe, kuhati ručak (ne smatram da žene trebaju kuhati, no malo je šit da ja moram srediti ručak nakon što se vratim s posla). I da, smatrao sam ju manje pametnom od mene, što je bilo iskreno, no normalno, svi su me napali zbog toga jer realno, kako oni mogu znati da ona zbilja nije glupa, vjerojatnije je da sam ja umišljen. Svi su mi rekli što sada i tebi govore: da trebamo prekiniti jer ona zaslužuje bolje.

Uglavnome, svaki dan sam bio uzrujan zbog nje, i logika mi je govorila da ovo definitivno nije dobra veza, i da smo oboje nesretni. Mnogo puta sam započeo temu o našoj vezi i nesreći, no ona je kočila i nijekala te tvrdnje. Ta situacija me kopkala koju godinu, ali se nikada nisam usudio prekiniti jer nisam mogao riskirati takvu pogrešku. Što ako griješim, što ako stvari postanu bolje kada nam se životi malo srede ?

I tada se dogodio naš blagoslov: ona se poćela družiti s mojim prijateljem i svidio joj se i rekla mi to. Ja sam reagirao s razumijevanjem i izčuđavao se sam sebi zašto mi to ne smeta. Ubrzo nakon toga je ona započela razgovor o vezi i rekla da želi prekiniti. Ja sam opet reagirao dobro i mi smo prekinili i tada sam primjetio da me to uopće ne smeta. Da se nimalo ne kajem, da se ne čini kao pogreška niti najmanje. Odmah nakon toga, ja sam bio jako, jako sretna osoba. Bilo je tako uzbudljivo, uživao sam prenjeći tu vijest svim prijateljima. 6 godina, svi su mislili da ćemo se vjenčati (svi osim mene), i nitko mi nije vjerovao da sam ne samo uredu, već čak da uživam. Ta sloboda, spoznaja da se moj životni problem riješio sam od sebe takoreći, je bio tako veliko olakšanje. Zbilja je bilo super. Jako brzo nakon toga, cura s kojom sam pričao godinama je isto prekinila s svojim dečkom i mi smo završili zajedno. Sada sam s njome 3 godine i ova veza je odlična. Nemam ikakvu sumnju u vezi ove veze.

No poanta je: tek kad je došlo do prekida je meni bilo jasno da sam trebao prekiniti. Da je to ispravna odluka, jer: Ako razmišljaš o prekidu, prekid je uvijek pravi izbor.

Vjerojatno i sam znaš što bi trebao napraviti, da nije uredu ni prema njoj, niti možeš sam sebe dugo tjerati da budeš s nekime ako imaš sumnje. Jedino što te spriječava je strah od toga "što ako je to pogreška ?" no kao što sam rekao, u takvim situacijama je to uvijek znak da prekid nije greška. Ako misliš "što ako je greška ?" umjesto "ovo je najbolje za oboje", onda je prekid pravi izbor. A sad da li češ se usuditi napraviti ono što znaš da bi trebao i što bi bilo najbolje za oboje, to je na tebi. Ja se nisam usudio, no sada mi je jasno da sam trebao. No imao sam sreće, možda i ti budeš pa se dilema sama riješi za nekih 4 godina :P sretno vam oboje!

Prvo hvala što si se javio.

Da, strah što ako pogriješim i strah za nju (što će biti s njom ako ja odem).
A bili je ostavio da ona nije sama odlučila otići? U kojim godinam ti se to sve događalo.
Makisnjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:45   #17
Quote:
Makisnjo kaže: Pogledaj post
Prvo hvala što si se javio.

Da, strah što ako pogriješim i strah za nju (što će biti s njom ako ja odem).
A bili je ostavio da ona nije sama odlučila otići? U kojim godinam ti se to sve događalo.
bas sam se jucer pitala sto si odlucio

gle,mozes se cijeli zivot pitati sto ako pogrijesis... i ja sam se dvoumila sa svojom bivsom vezom. isto strah - sto ako pogrijesim? sto ako ne nadjem nikog boljeg? ali s vremenom sam skuzila da bolje da sam otisla. nisam bila sretna. nema smisla biti s nekim samo iz navike.

a sto ce biti s njom..... sto bi bilo s njom? nastavit ce dalje svoj zivot. ok,tugovat ce neko vrijeme ali ce krenuti dalje.

i bit ce vam bolje.. tebi, a bome i njoj.

iako, iskreno, ja mislim da je tebi hipotireoza samo izlika za izlaz iz veze. meni ne pada na kraj pameti prekinuti vezu zbog toga.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:03   #18
jooooj, upravo ovo procitah na netu pa imam potrebu to ovdje podijeliti:

"ako ti nije stalo do nje, ne gubi vrijeme uzalud; ako te neće, nađi drugu; ako je voliš i ako te voli, otmi je"

__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:03   #19
1. Gotovan si, jedan od onih kojima smetaju tuđi nedostaci i nemaš volje posvećivati im svoje vrijeme. Ovo što ti pišeš isto vuče da si jedan od onih kojima bi bilo sram ići u javnost, a da se ona udeblja 10ak kg. Misliš na svoju guzicu. Ok, legitimno, ali,
2. Nisi ni ti bez kamena za baciti . Kao što tebi smeta hipotireoza, i njoj smeta nešto na tebi što je vezano za tvoju psihičku prirodu, no ti o tome ne misliš.
3. Ti nju ne voliš. Govoriš da je voliš, a zapela ti druga za oko. Užas.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:07   #20
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
iako, iskreno, ja mislim da je tebi hipotireoza samo izlika za izlaz iz veze.
Jedino mi to smeta, iskreno.......
Makisnjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.