Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 23:08   #21
Nisam jedini. Danas je netko ponovio u Slobodnoj slučaj od prošle godine:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ta/767234.aspx
Aug 24, 2014.
Što je sud radio: Dobio rješenje o ovrsi nakon 14 godina, dug se povećao sedam puta?!


P.S.

Izgleda da Slobodna ima kasno paljenje !!!
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...8/Default.aspx
Objavljeno 18.05.2015. u 10:48
"DIZELAŠKA" PRAVDA
Rješenje o ovrsi do Splićanina putovalo - 14 godina!


Ili se radi o dva slučaja sa istim kasnim paljenjem od 14 godina suda u Splitu !!!

Zadnje uređivanje krena : 18.05.2015. at 23:25.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 18:46   #22
hrvatska

http://www.jutarnji.hr/invalid-iz-sp...lide-/1353272/


ali dobro da su počeli sa invalidima, netko će puknuti prije ili kasnije...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:06   #23
Netko je puknuo !!

Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
hrvatska

http://www.jutarnji.hr/invalid-iz-sp...lide-/1353272/


ali dobro da su počeli sa invalidima, netko će puknuti prije ili kasnije...
TI SI PTICA ZLOSLUTNICA !!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...arama/4606469/

Nepoznata muška osoba upala je oko 16 sati u ured javnog bilježnika na Mažuranovićevom šetalištu 13 u Splitu, razbila dio inventara i zatočila jednu djelatnicu,


Prema pisanju lokalnih medija, muškarac je došao u ured vezano za ovrhu nakon čega je situacija eskalirala.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:12   #24
Nakon 13 godina ????????!!!!!!!!!!

Danas mi je stiga ovrha da nisam platio TV preplatu za 3 mjeseca 2004. ??!!!
Sve je friško potpisano preko Handžekovića i Zadarskog suda !
Navodno da se radi o nekoj ovrsi koja je te 2004. godine sprovedena (što mi je u sijećanju). Pričajući sa pravnikom, radi se o nekakvoj staroj ovrsi koja se nije naplatila ??!! Nije mi tu ništa jasno jer sam u istoj firmi 30 godina i uvijek je bilo novca na računu. A da i nije bilo novca, naplatilo bi se odmah slijedeći mjesec ili dva. A znam da me je te godine Handžeković opalio sa 1200 kuna jer sam bio prešao na trajni nalog. Bilo mi je dopizdilo dolaženje inkasatora na vrata , a često mi nije mogao ni naći.

Navodno da se radi o ovoj situaciji :
http://www.glas-slavonije.hr/296943/...o-zastare-nema

POUČNO ISKUSTVO OVRŠENE OSJEČANKE
Ovrha joj stigla nakon čak 11 godina od nastanka duga, no zastare nema!

Zapamtite što je nastavni prijedlog!
Njen slučaj treba zanimati sve one koji se nađu u sličnoj situaciji, s tolikim protokom vremena, pa u slučaju nekog iznenadnog, prijašnjeg duga računaju na institut zastare. No, u ovom slučaju zastare nema, postoji samo dug, ali, navode u Općinskom sudu u Osijeku, i rješenje s datumom 18. listopada 2005. koji je, kaže njegova glasnogovornica, sutkinja Snježana Androš, ovršenica uredno primila, ali na nj, kaže, nije reagirano. Ističe, sve je u skladu s Ovršnim zakonom.




A ovdje se spominju nekih 10 godina za zastaru :
http://www.24sata.hr/potrosac/ovrhe-...di-fina-346623


Pitanje: Kolika je zastara za ovrhe? Odlazi li u zastaru postupak blokade računa koji provodi Fina i nakon koliko godina?

Odgovor: Apsolutna je zastara na pravomoćnost ovrhe deset godina. Ali to vrijedi samo ako ovrhovoditelj ne obnovi postupak prije tog roka, objašnjava Igor Vujović iz udruge Potrošač i dodaje da, kao i kod svih ostalih pozivanja na zastaru (neplaćeni računi i ostalo), zastara ne nastupa po sili zakona niti je sud dužan upozoriti ovršenika da je ovrha u zastari. Ovršenik se na zastaru mora pozvati sam i to obavezno pismenim putem. Pozivanje na zastaru je najbolje poslati poštom, preporučenom pošiljkom jer to poslije može biti dokaz da se ovršenik pozvao na zastaru. U Potrošaču savjetuju svima koji se pozivaju na zastaru da čuvaju dopis koji su poslali i potvrdu iz pošte da su isti dopis poslali na pravu adresu. Zastare nema za postupak blokade računa koji provodi Fina.


Onda se svi čudimo da nam mladi bježe glavom bez obzira iz ove države , ankon ovako divnog pravnog poretka ??!!!
Netko dobija ovrhu nakon 13 godina, a netko pretvori hotel-dvorac u svoj privatnu vilu i sve je legalno !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 02:45   #25
Postreljat bandu, a ni vješanje nije loša opcija.

Nego, koliki ti je početni dug, a koliki krajnji? Za koliko te hoće gamad oderat?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:31   #26
Danas sam saznao detalje. Handžekovič je mene ovršio za dug 2003. Onda je slijedeću godinu bilo joj 180 kuna duga. To su isto išli ovršiti, ali su ponovo poslali zahtjev na staru adresu firme. U stvari , firma se podijelila 2000. godina na dva dijela. A meni je ovrha išla na straru-matičnu firmu. Prvi put je rađunovođa poslao papire na novu firmu i onda su me ovršili. Ali je nakon godinu dana taj rađunovođa završio u mirovini, a novi nije imao pojma tko sa ja. Tako da je on ovrhu vratio natrag sa komentarom: "osoba nije naš zaposlenik".
Handžeković se sjetio tek nakon 12 godina ponovo pokrenuti postupak. Ali to je sada u APSOLUTNOJ ZASTARI.
Zastara od 10 godina na teče onda kada je dug napravljen, nego teče od zadnje sudske "akcije". A ona je bila 2005. kada su im se papiri od ovrhe opet vratili.

Gore spomenuta slavonka koja je nakon 11 godina dobila ovrhu zbog neplaćene participacije, u stvari je ona tužena godinu dana kasnije negoli je dug nastao. A oni su ponovili proces nakon 9 godina i 11 mjeseci, OD ZADNJEG SUDSKOG PROCESA !
Dakle unutar 10 godina !!!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:10   #27
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas sam saznao detalje. Handžekovič je mene ovršio za dug 2003. Onda je slijedeću godinu bilo joj 180 kuna duga. To su isto išli ovršiti, ali su ponovo poslali zahtjev na staru adresu firme. U stvari , firma se podijelila 2000. godina na dva dijela. A meni je ovrha išla na straru-matičnu firmu. Prvi put je rađunovođa poslao papire na novu firmu i onda su me ovršili. Ali je nakon godinu dana taj rađunovođa završio u mirovini, a novi nije imao pojma tko sa ja. Tako da je on ovrhu vratio natrag sa komentarom: "osoba nije naš zaposlenik".
Handžeković se sjetio tek nakon 12 godina ponovo pokrenuti postupak. Ali to je sada u APSOLUTNOJ ZASTARI.
Zastara od 10 godina na teče onda kada je dug napravljen, nego teče od zadnje sudske "akcije". A ona je bila 2005. kada su im se papiri od ovrhe opet vratili.

Gore spomenuta slavonka koja je nakon 11 godina dobila ovrhu zbog neplaćene participacije, u stvari je ona tužena godinu dana kasnije negoli je dug nastao. A oni su ponovili proces nakon 9 godina i 11 mjeseci, OD ZADNJEG SUDSKOG PROCESA !
Dakle unutar 10 godina !!!
Ma pozovi se na zastaru i kvit.

Ak ti bude trebalo love za troškove, javi se meni.

Al sjebi gnjide i uživaj zajedno sa mnom da ono lihvarsko govno truli od raka, a ne smije se pojaviti na svjetlu dana da ga netko ne rastrga zubima.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 11:14   #28
Ne postoji zastara u Hrvatskoj.
Meni su prije mjesec dana ukrali cijelu placu radi duga od 1000 kuna od prije 15 godina.
Da bi stvar bila bizarnija, za taj isti dug sam dobio prije 5 godina rijesenje da odustaju od ovrhe.
Ali sta, odustali su prije 5 godina od ovrhe nad placom i nekretninama i pokrenuli ovrhu nad financijskim sredstvima. Pet godina je na sudu bio predmet za koji uopce nisam znao.
Rijesenje o tome sam dobio dan nakon sto mi je ukraden novac.

I onda mjesec dana kasnije su mi opet ukrali placu. Bio prije 5 godina duzan neke novce privrednoj banci. Napravili ovrhu i sve pet.
Godinu dana kasnije kamatari iz b2kapitala me zovu da im morm dat 4000 kuna jer da sam privrednoj banci osstao duzan 600 kuna.

Posto si ne mogu dozvoliti da mi svakih mjesec dva ukradu placu mislim da cu s gazdom dogovorit otkaz i idem raditi na crno jer nema nikakve garancije da mi iduci mjesec nece opet ukrasti placu jer sam se prje 17 godina svercao u tramvaju.

U meduvremenu se intenzivno raspitujem o Irskoj.
Ova drzava je nemoguca za zivot.

Edit
Zanimljivost ove zadnje krade. U fini mi kazu da odem u privrednu banku jer sam njima navodno ostao duzan (nakon ovrhe). U privrednoj banci me salju kod utjerivaca dugova b2kapital jer su me njima prodali, a utjerivaci dugova me salju u finu.
Nikakvo rijesenje nisam dobio i mogu se jebat nemam cak ni kome jebat mater osim svima njima skupa.
Ili krenuti po sudovima u Glini, Pregradi, Karlovcu, Plocama itd. U nadi da cu naci sud koji je donio odluku o tome da mi ukradu novce.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 13:38   #29
Ja ne razumijem kako dođe to tako bizarnih slućajeva. Treba mijenjat ovršni zakon.
Uslućaju da budete u poziciji mog oca možda vam pomogne.
Ja odnosno stari kojem sam sređivao te stvari je imao sreće.
Prije nekih pola godine počele su mu dolazit čestitke iz javnobilježničkih ureda, čuvano u ladici pitaj boga koliko.
Sve ovršni prijedlozi, napisao sam prigovor na prijedlog, pozvao se na prigovor zastare, te se na nju pozvao na temelju čl. 232.st.1. Zakona o obveznim odnosima (35/05, 41/08, 125/11, 78/15) bla bla datumi i to. To im boldao u prigovoru i poslao u roku 8 dana preporučeno.

EDIT: Naravno nisu svugdje isti članci, najbolje vam se konzulitirat s odvjetnikom
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 16.04.2017. at 14:02.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:11   #30
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem kako dođe to tako bizarnih slućajeva. Treba mijenjat ovršni zakon.
Uslućaju da budete u poziciji mog oca možda vam pomogne.
Ja odnosno stari kojem sam sređivao te stvari je imao sreće.
Prije nekih pola godine počele su mu dolazit čestitke iz javnobilježničkih ureda, čuvano u ladici pitaj boga koliko.
Sve ovršni prijedlozi, napisao sam prigovor na prijedlog, pozvao se na prigovor zastare, te se na nju pozvao na temelju čl. 232.st.1. Zakona o obveznim odnosima (35/05, 41/08, 125/11, 78/15) bla bla datumi i to. To im boldao u prigovoru i poslao u roku 8 dana preporučeno.

EDIT: Naravno nisu svugdje isti članci, najbolje vam se konzulitirat s odvjetnikom
Problem je kad ti novce ukradu bey ikakve predhodne obavijesti.
Na sta da se zalis? Kome?
Dode fina ukrade novce pa se ti zali ako imas kome.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 16:48   #31
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Problem je kad ti novce ukradu bey ikakve predhodne obavijesti.
Na sta da se zalis? Kome?
Dode fina ukrade novce pa se ti zali ako imas kome.
zato kažem trebaš se ok osvega savjetovat sa odvjetnikom.
Nažalost ima poslovica Ignorantia iuris nocet -poznavanje prava škodi.
Zastara ne može i neće doći sama od sebe dok se protekom roka ne poziveš na nju. Ili ako se druga strana odrekne duga.

To je ostavština iz juge kad su pravnici radili zakone i sustav kako bi bili što više potrebni, zaboravio sam već kako se zove baš taj naziv
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 08:36   #32
Nema zastare i nakon 13 godina

Prije 2 mjeseca sam dobio "ćitabu" da sam dužan 3 rate za TV i to od prije 13 godina !!???
Ja poslao žalbu na sud i pozvao se na zastaru.
I onda sam prije 7 dana dobio od Fine da su mi skinuli 170 kuna za taj dug , bez sudskih troškova.
A jučer sam dobio jedan tipičan hrvatski dopis sa suda gdje piše:

ŽALBA SE USVAJA I ZASTARA POSTOJI !

Ali unatoč tome, meni su skinuli tih 170 kuna !????!??

A u nastavku piše :

AKO ŽELIM SVOJE NOVCE NATRAG , MORAM POKRENUTI TUŽBU PROTIV HANDŽEKOVIĆA !??!!!

Tko to ovdje koja yebe ??!!!

Dakle, unatoč žalbi i unatoč potvrdi suda da se radi o zastari vjerovnik ti može skinuti novac. A ti se onda izvoli parničiti !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 22:00   #33
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Treba mijenjat ovršni zakon.
što nije rok apsolutne zastare smanjen na 6 godina



Apsolutni rok zastare Nastupa za 6 godina, računajući od dana kada je zastara počela teći prvi put. Zastarni rok počinje teći nakon isteka godine u kojoj je trebalo utvrditi porezne obveze i kamatu, bilo od strane poreznog tijela ili poreznog obveznika.

Primjera radi, obveza poreza na dobit za 2012. utvrđuje se u 2013. Zastarni rok počinje teći od 1.1.2014., a apsolutni rok zastare nastupa 1.1.2020. Razvidno je iz primjera da apsolutni rok zastare od 6 godina nastupa zapravo nakon proteka 9 godina. Nastupom apsolutnog roka zastare porezno tijelo nema pravo na naplatu poreza, utvrđivanje porezne obveze, kamata i troškova ovrhe.

Također, rješenje o naplati poreza na osnovi jamstva ne može se donijeti ako je za porez koji je utvrđen poreznom obvezniku nastupila zastara prava na naplatu.

Nastupom apsolutnog roka zastare porezni obveznik koji je porez platio bez pravne osnove ne može ostvariti pravo na povrat poreza i kamata. Dakle, nastupom apsolutnog roka zastare zastarijeva i pravo na utvrđivanje porezne obveze i pravo na naplatu (odnosno povrat) poreza. Međutim, zastara ne teče ako se radi naplate poreza, kamata i troškova ovrhe vodi postupak pred sudom.

Odredba se primjenjuje od 17.2.2011. Također, zastara poreznog duga ne teče za vrijeme trajanja reprogramirane naplate poreznog duga po Zakonu o mjerama naplate poreznog duga uzrokovanoga gospodarskom krizom. Odredba se primjenjuje od 20.4.2011.

Navedeno se ističe zbog činjenice što se u porezno-pravnom odnosu, između poreznog obveznika i poreznog tijela, trebaju utvrditi međusobna prava i obveze u poreznom postupku, pa i činjenice glede nastupa zastare koje idu u prilog poreznom obvezniku.

U situaciji smanjene gospodarske aktivnosti, povećane nelikvidnosti i insolventnosti poreznih obveznika, ako ima poreza koji su utvrđeni u nadzoru i nisu naplaćeni, a za iste je nastupio apsolutni rok zastare te nisu utužena od strane poreznog tijela kod nadležnog suda, porezni obveznici bi mogli od poreznog tijela pisanim zahtjevom tražiti brisanje poreznog duga.

- See more at: http://www.poslovni-info.eu/sadrzaj/....YrthpZVg.dpuf
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 08:07   #34
14 godina izgleda postaje novi standard


http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...na/973846.aspx
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 23:36   #35
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma pozovi se na zastaru i kvit.

Ak ti bude trebalo love za troškove, javi se meni.

Al sjebi gnjide i uživaj zajedno sa mnom da ono lihvarsko govno truli od raka, a ne smije se pojaviti na svjetlu dana da ga netko ne rastrga zubima.
Dobio sam prije 7 dana ćitabu sa suda: gospon sudac kaže da sam u pravu i da je zastara. ALI OVRHA JE IŠLA DALJE I SKINUT MI JE IZNOS PREKO FINE !

Zato jer su takvi RH zakoni : ovrha se ne stopira pa makar bila iz 1900. godine.

NEGO ME JE GOSPON SUDAC U ĆITABI UPUTIO DA TUŽIM HANDŽEKOVIĆA !

Normalno to ću napraviti, nedam nikome 600 kuna za dug od 180 kuna !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 02:26   #36
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Radi se o NEDOREČENIM ZAKONIMA. Trebalo bi se obraditi ustavnom sudu,
Trebalo bi nešto drugo napraviti s Ustavnim sudom, ali strah me napisat kako ne bih prekršio pravila foruma, pa i šire, međutim pustite mašti na volju, sigurno među vama ima i mnogo normalnih koji će prepoznati kvalitetna rješenja u vezi toga što i kako bi trebalo s njima.
Nicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:32   #37
Quote:
Nicker kaže: Pogledaj post
Trebalo bi nešto drugo napraviti s Ustavnim sudom, ali strah me napisat kako ne bih prekršio pravila foruma, pa i šire, međutim pustite mašti na volju, sigurno među vama ima i mnogo normalnih koji će prepoznati kvalitetna rješenja u vezi toga što i kako bi trebalo s njima.
Nešto što piše u postu broj 26

Danas sam bio na banci, ali u jednoj drugoj gdje imam par tisuća kuna. Tamo gdje mi je plaća je debeli minus.
Kad ono Handžeković maznuo 1700 kuna. Ja očekivao 600-700, ali puno više.
Sutra me čeka velika jebada na sudu za skupiti sve od te ovrhe , i onda tužba.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:18   #38
Nema ništa od tužbe !

Ovako mi je rekao moj odvjetnik: Zadarski sud je poslao depešu Handžekoviću što to radi njegova tužba koja je već 11 godina neaktivna ! I onda je navedeni gospodin aktivirao tu tužbu za naplatu koja je preko 11 godina neaktivna.
A kaže moj advokat: AKO SUD POKRENE NEKU PRAVNU AKCIJU U VEZI NEKOG STAROG PREDMETA, ONDA AUTOMATSKI PRESTAJE ZASTARA !!!!!!!!!!!!!!!??????????????????

To je totalna luda kuća ! Kako neki zahtjev suda nekom odvjetniku može prekinuti apsolutnu zastaru od 10 godina !!???
Kaže advokat da može ! Trebalo bi se obratiti na ustavnu tužbu, ali to košta lijepe novce i treba čekati lijepi niz godina !!
Dakle, ako mene neko tuži da sam mu dužan neke novca iz 1997. , neće biti zastare ako je u par navrata pokušavalo naplatiti. U mome slučaju su slali ovrhu na adresu firme gdje ja ne radim više.
I zdanji put je pokušana naplata 2000. Sud onda ove godine obavještava vjerovnika što on misli sa tužbom iz 1997. koja je u mirovanju od 2000. godine. I onda se vjerovnik sjeti i ponovno pokrene postupak, sa novim kamatama. I nema zastare jer je sud poslao obavijest. A da je to vjerovnik sam pokrenuo, onda bi bila zastara.
OVO JE OČIGLEDNO KRŠENJE NEUTRANLONSTI SUDA !!!!!
JER SUDSKI AKT PREKIDA ZASTARU, I TO ONU STARIJU OD 10 GODINA.

A evo nešto novoga: http://net.hr/danas/hrvatska/prevare...ad-nije-vidio/

Netko se sjetio naplatiti neku bjanko zadužnicu iz 2008. !!!???
Normalno, javni bilježnik nema o tome pojma jer on čuva svoje dokumente 3 godine.
A Hrvatski se sud i dalje pravi blesav i čeka da se skupi 10 prevarenih da bi reagirali po službenoj dužnosti.

‘Valjda bi u tom slučaju trebalo obaviti nekakvu dodatnu provjeru, tražiti da se dostave i drugi papiri koji će potkrijepiti navodni dug onoga kome se plijeni račun, a ne ovako, da sada ja moram dokazivati i istjerivati pravdu dok mi je za cijelo ovo vrijeme, dok Sud ne donese odluku, račun u blokadi. Pa za koga država radi, je li tu da štiti nas građane ili prevarante poput ovih’, kaže.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:01   #39
Zastare nema za siromahe a za vladajuce ima!! Danas javljeno da Dalicka nesto muljala i trosila pare , osudilo ju da treba vratit 5.000.- Kn, ali je zastara jer je bilo pred 2-3 godine pa ne mora vratit sta je potrosila drzavne pare i nije smjela! Neki gube stanove i kuce zbog duga od par sto Kuna! Jel smo mi zbilja drzava bespravlja ili narod trena na kuke i motike se dic???
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:37   #40
Sve je to po zakonu. Tvrdiš nema zastare, onda iznosiš kontradiktornu tvrdnju kad kažeš da je vjerovnik na vrijeme pokrenuo proces preko ovlaštenih organa. A to je kontradiktorno tvrdnji da u tvom slučaju zastare nema.

Zastara bi mogla nastati da vjerovnik uopće nije u roku za zastaru ništa poduzeo. Ali ako je vjerovnik pokrenuo određene radnje onda je rok zastare prestao teći.

Možda bi bilo bolje vidjeti da li se može pokrenuti kakva tužba za naknadu štete što se toliko čekalo.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.