Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 23:45   #3661
Quote:
Petar Uriel Ori kaže: Pogledaj post
Primjer

Podstanar (neprijavljen kod stanodavca) otvara vrata inkasatoru hrt-a, inkasator sa ulaznih vrata primjeti stolno računalo na stolu i kaže podstanaru da mora prijaviti stolno računalo (dakle podstanar nema tv ni radio ni auto, samo komp) i zatraži osobne podatke od podstanara. Podstanar mu odbije dati ikakve podatke, na to inkasator kaže da će napisati prijavu na vlasnika stana te prepiše prezime vlasnika sa ulaznih vrata na taj svoj nekakav obrazac. Podstanar pozdravi inkasatora i zatvori vrata.

Btw (vlasnik stana čije je prezime na vratima je preminuo prije 15 godina)

Što podstanar može očekivati?
A gle, može on napisati u papisnik da je ušao u stan, a na kauču su sjetili Merilyne Monroe i Elvis Presley, ona je imala smartphone i surfala na 5G mreži, a on gledao HRT1 u HD-u preko obične antene.

U praksi on nema nikakvih dokaza sve dok korisnik sam ne potpiše pristanak.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 02:36   #3662
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije ništa. Inače, i meni su dolazili, imate računalo, imam, znate da ste dužni plaćati RTV pristojbu, ne jako žalim nisam jer računalo nema ugrađenu karticu sa kojim bi mogao hvatati televizijski i radio signal pa stoga nisam dužan to plaćati.....oh, onda dobro.

Hvataju ljude na blef.
To mozda ako ti dodje inkasator debil, ali inace naplacuju ako imas racunalo jer se njihovi programi mogu pratit putem interneta. Znaci nemam karticu nije dovoljno dobro. Jedino mu mozes probat prodat da nemas ni internet.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 03:02   #3663
Na internet stranici hrt-a se može pratiti samo program hrt-a koji je u hrt-ovoj produkciji, sve ostale sadržaje koji nisu nastali u hrt-ovoj produkciji NE MOŽETE gledati na njihovoj internet stranici. npr. strane serije, strane filmove, strane dokumentarce, liga prvaka, strane showbiz emisije i sl.

Dakle da bi vi mogli pratiti kompletan program hrt-a na računalu vama je NUŽNA tv-kartica za računalo koja može primati audio vizualni signal hrt-a.

Zadnje uređivanje Petar Uriel Ori : 18.11.2017. at 03:34.
Petar Uriel Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:07   #3664
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
To mozda ako ti dodje inkasator debil, ali inace naplacuju ako imas racunalo jer se njihovi programi mogu pratit putem interneta. Znaci nemam karticu nije dovoljno dobro. Jedino mu mozes probat prodat da nemas ni internet.
Dovoljno je dobro. Onaj tko ima uređaj koji hvata signal koji prenosi OiV spada u pretplatnike, sve što je na internetu ne. Spika imaš računalo, imaš mobitel pa si obveznik plaćanja pristojbe je hvatanje na blef ljudi koji onda u neznanju potpisuju i ulaze u njihov mlin za isisavanje novaca. Bilo je njih više, drugi htio prodati spiku sa mobitelom sa kojim sam kao obveznik plaćanja pristojbe, kažem nisam jer moj mobitel nema aplikaciju za slušanje radijskog programa, pa nema veze svjejedno blablabla, ja kažem evo tu je mobitel uključete mi radio pa ga nije ni htio uzeti u ruke, hvala lijepo i doviđenja.

Ništa ne potpisivati, nikoga ne puštati unutra ni pod razno, ako inkasator falsificira potpis žalba odmah.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:48   #3665
Quote:
Petar Uriel Ori kaže: Pogledaj post
Na internet stranici hrt-a se može pratiti samo program hrt-a koji je u hrt-ovoj produkciji, sve ostale sadržaje koji nisu nastali u hrt-ovoj produkciji NE MOŽETE gledati na njihovoj internet stranici. npr. strane serije, strane filmove, strane dokumentarce, liga prvaka, strane showbiz emisije i sl.

Dakle da bi vi mogli pratiti kompletan program hrt-a na računalu vama je NUŽNA tv-kartica za računalo koja može primati audio vizualni signal hrt-a.
Lupas gluposti koje nisu tocne. Odi na hrti stranicu i mozes gledat program hrta uzivo kao sto ga gledas i na tvu.
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Dovoljno je dobro. Onaj tko ima uređaj koji hvata signal koji prenosi OiV spada u pretplatnike, sve što je na internetu ne. Spika imaš računalo, imaš mobitel pa si obveznik plaćanja pristojbe je hvatanje na blef ljudi koji onda u neznanju potpisuju i ulaze u njihov mlin za isisavanje novaca. Bilo je njih više, drugi htio prodati spiku sa mobitelom sa kojim sam kao obveznik plaćanja pristojbe, kažem nisam jer moj mobitel nema aplikaciju za slušanje radijskog programa, pa nema veze svjejedno blablabla, ja kažem evo tu je mobitel uključete mi radio pa ga nije ni htio uzeti u ruke, hvala lijepo i doviđenja.

Ništa ne potpisivati, nikoga ne puštati unutra ni pod razno, ako inkasator falsificira potpis žalba odmah.
Jel ima neki pravilnik vezan uz to da se internet ne racuna ili je to sve rekla kazala? Nisam ni ja siguran pa te pitam zato. Ovdje je naveden zakon:


https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---430282.html
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:13   #3666
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Lupas gluposti koje nisu tocne. Odi na hrti stranicu i mozes gledat program hrta uzivo kao sto ga gledas i na tvu.
Ne lupam gluposti.
Moguće je da je tebi to kao pretplatniku omogućeno.

evo ti i referenca iz medija za to što se može pratiti na hrti:
https://www.tportal.hr/magazin/clana...state-20161030

"što se tiče serija i filmova, dostupni su domaći filmovi i serije emitirani na HTV-u"

"Registracija je jednostavna i besplatna (uz izjavu da ste pretplatnik, odnosno član kućanstva TV pretplatnika), a pod jednim korisničkim imenom platformu možete koristiti na najviše tri uređaja."

Zadnje uređivanje Petar Uriel Ori : 18.11.2017. at 21:32.
Petar Uriel Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:11   #3667
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Jel ima neki pravilnik vezan uz to da se internet ne racuna ili je to sve rekla kazala? Nisam ni ja siguran pa te pitam zato. Ovdje je naveden zakon:


https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---430282.html
U zakonu čl 34 piše prijenosni signal a on nije nigdje nije definiran, međutim iz tumačenja u članku se vidi da je u pitanju signal koji emitiraju Odašiljači i veze.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:08   #3668
Quote:
Petar Uriel Ori kaže: Pogledaj post
Ne lupam gluposti.
Moguće je da je tebi to kao pretplatniku omogućeno.

evo ti i referenca iz medija za to što se može pratiti na hrti:
https://www.tportal.hr/magazin/clana...state-20161030

"što se tiče serija i filmova, dostupni su domaći filmovi i serije emitirani na HTV-u"

"Registracija je jednostavna i besplatna (uz izjavu da ste pretplatnik, odnosno član kućanstva TV pretplatnika), a pod jednim korisničkim imenom platformu možete koristiti na najviše tri uređaja."
Ajme i dalje lupas gluposti i ne prestajes

Kao 1. od kud znas da sam ja pretplatnik?

Kao 2. odi na hrti stranicu, otvori account pod bilo kojim izmisljenim imenom s bilo kojom email adresom pa mi reci jel se moze gledat
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 00:11   #3669
što se tiće ovog pod 1. mislio sam napisati da si mogući pretplatnik pod 2. prema referenci iz medija strani sadržaji tada nisu bili dostupni. čini se da sada ipak jesu

Ali

Zanimljivo je pročitati uvjete korištenja koje morate prihvatiti želite li se registrirati na hrti.

Ulomak iz članka 2. uvjeta korištenja hrti usluge

"Pri registraciji i korištenju, korisnici su dužni osigurati potpunost, istinitost i točnost podataka koje daju."

"Korisnik HRTi usluge može biti isključivo obveznik RTV pristojbe ili član kućanstva koje redovito plaća RTV pristojbu te prihvaćanjem ovih Uvjeta korištenja u skladu s gornjim stavkom korisnik HRTi usluge potvrđuje da redovito plaća RTV pristojbu, odnosno da je član kućanstva koje redovito plaća RTV pristojbu i da pristaje na provjeru od strane HRT-a s tog osnova."
Petar Uriel Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:48   #3670
Pozdrav, ako itko ima ikakav savjet i više je nego dobrodošao. Pred nekoliko godina uselila sam se sa cimerima u stan; pretplatu nismo plaćali, iako smo donijeli tv i internet. Prije nekoliko mjeseci inkasator HRTa je pozvonio i ja sam ne razmišljajući otvorila pošto sam mislila da je susjeda. Čovjek je upitao imamo li prijamnik itd na što ja odgovaram da ne (jer ga nisam namjeravala pustiti u stan). Međutim, imamo modem u hodniku što je ovaj odmah primijetio, a pošto to nije bilo prijavljeno morali smo platiti za to unatrag 6 mjeseci (ako se dobro sjećam). Nakon nekog vremena stanodavka nam je preporučila da se od toga odjavimo što sam i učinila (isprintala onaj papir, ispunila ga, te dodala fotokopiju osobne i poslala na Prisavlje) zaokružujući onaj dio kojim izjavljujem da ne posjedujem ni tv ni ništa drugo. Međutim, na papiru je također bila i stavka kojom dopuštam da oni dođu bilo kada pregledati stan. E sada, plan je bio sa cimerima više ne otvarati nikome i tako se izvući za u buduće, međutim sada me brine onaj sudski nalog, odnosno ako im ne otvorimo ili ih ne pustimo u stan, hoće li oni zaista tražiti taj nalog te nam upasti (sa policijom ili bez?) u stan, odnosno sada me to brine jer sam im izgleda ja dala to pravo. Potpisala sam to jer sam smatrala da do toga neće doći, međutim naknadno sam popričala sa poznanikom koji se također odjavio te mi je rekao da su njemu došli sa nalogom međutim nije spominjao ni policiju ni ništa slično, već da su mu dobrano pronjuškali po kući i dvorištu. To me plaši. Ne bi htjela plaćati nikakve globe i slično, ali ipak nitko od nas ne gleda niti nas zanima HRT, televiziju koristi jedino cimer kada igra plejku. Na modem se naravno povezujemo svi. Ima li načina kako da se izvučemo iz ovoga ili je najjednostavnije da jednostavno plaćamo ono što ne koristimo ali barem mirno spavamo? Unaprijed zahvaljujem.
__________________
Laudato Si Ad Astra
Stiksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:04   #3671
Quote:
Steelixa kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ako itko ima ikakav savjet i više je nego dobrodošao. Pred nekoliko godina uselila sam se sa cimerima u stan; pretplatu nismo plaćali, iako smo donijeli tv i internet. Prije nekoliko mjeseci inkasator HRTa je pozvonio i ja sam ne razmišljajući otvorila pošto sam mislila da je susjeda. Čovjek je upitao imamo li prijamnik itd na što ja odgovaram da ne (jer ga nisam namjeravala pustiti u stan). Međutim, imamo modem u hodniku što je ovaj odmah primijetio, a pošto to nije bilo prijavljeno morali smo platiti za to unatrag 6 mjeseci (ako se dobro sjećam). Nakon nekog vremena stanodavka nam je preporučila da se od toga odjavimo što sam i učinila (isprintala onaj papir, ispunila ga, te dodala fotokopiju osobne i poslala na Prisavlje) zaokružujući onaj dio kojim izjavljujem da ne posjedujem ni tv ni ništa drugo. Međutim, na papiru je također bila i stavka kojom dopuštam da oni dođu bilo kada pregledati stan. E sada, plan je bio sa cimerima više ne otvarati nikome i tako se izvući za u buduće, međutim sada me brine onaj sudski nalog, odnosno ako im ne otvorimo ili ih ne pustimo u stan, hoće li oni zaista tražiti taj nalog te nam upasti (sa policijom ili bez?) u stan, odnosno sada me to brine jer sam im izgleda ja dala to pravo. Potpisala sam to jer sam smatrala da do toga neće doći, međutim naknadno sam popričala sa poznanikom koji se također odjavio te mi je rekao da su njemu došli sa nalogom međutim nije spominjao ni policiju ni ništa slično, već da su mu dobrano pronjuškali po kući i dvorištu. To me plaši. Ne bi htjela plaćati nikakve globe i slično, ali ipak nitko od nas ne gleda niti nas zanima HRT, televiziju koristi jedino cimer kada igra plejku. Na modem se naravno povezujemo svi. Ima li načina kako da se izvučemo iz ovoga ili je najjednostavnije da jednostavno plaćamo ono što ne koristimo ali barem mirno spavamo? Unaprijed zahvaljujem.
Modem sam po sebi nije uredaj koji je u mogucnosti primati rtv signal. Znaci, naguzio vas je u startu...
A ostalo ne brini. Oni nemaju ovlasti ulaziti u tvoje prostorije. Ako se policija pojavi s nalogom, taj nalog se odnosi na policiju,a ne na njih, iako sumnjam da ce policija izlaziti zbog toga.

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 13:15   #3672
Quote:
Steelixa kaže: Pogledaj post
, a pošto to nije bilo prijavljeno morali smo platiti za to unatrag 6 mjeseci (ako se dobro sjećam).
Bome vas je dobro naguzio. Trebala si reći da su tehničari baš to jutro postavili ruter. Ili da ruter uopće nije spojen na internet nego služi za LAN igranje, a on neka dokazuje da nije tako
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:51   #3673
Ima stvarno previše postova pa ako bi tko htio pomoći jer znam da su se stvari mijenjale pa ono staro više ne vrijedi.. da me netko bar uputi od kojeg posta da čitam ili da mi odmah kaže što je najpametnije učiniti

ne želim plaćati tu pristojbu jer mislim da to nikako nije fer, nek kodiraju program što se mene tiče ili nek taj "porez" postane dio državnog poreza...

dakle došao inkasator i čuje se tv kad sam otvorio vrata, uhvatio me na prepad jer nisam u prvih nekoliko rečenica ni skužio da je inkasator u pitanju. Nisam mu ništa dao od dokumenata ali sam rekao ime i prezime i datum i mjesto rođenja i našvrljao potpis..

nisam ništa platio što je stiglo. a stiglo je s mojim oibom kojeg je inkasator izvukao iz matične knjige..

stizale su neke opomene i uplatnice i sad nedavno opomena za 7-9 mj plus nešto kamata.. Piše da ako ne podmirim u roku od 15 dana da će daljnje vođenje postupka ustupiti odvjetničkom društvu koje će to provoditi ovršnim putem

Što učiniti?

Mogu li sad bar odjaviti i platiti dugove koje imam?
Čitao sam prije kako je to Petrina riješio, je li to ispravan postupak?
Spominje se slanje dopisnice a ja ne znaš to je to, nešto kao razglednica da se vidi tekst bez otvaranja? Ili da koristim onaj njihov obrazac?

Ne znam zašto nemaju na obrazcu odjavu radi preseljenja u inozemstvo ili se mora plaćati i ako odseliš a imaš stan u hr?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 08:45   #3674
To platiš i odjavíš.Ako odlaziš iz RH priložiš potvrdu od mupa da si prijavio odlazak tj.da si se odselio zajedno sa televizorom.Preporučeno uz povratnicu a na koverti i na papiru iz pošte dopisat nako adrese hrta odjava tv prijemnika.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:47   #3675
Jel se mora koristiti onaj njihov obrazac za odjavu ili mogu samo napisati da odjavljujem?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:00   #3676
Kako prebaciti pretplatu TV-a na drugu osobu ? Naime, do sada je tata plaćao pretplatu putem trajnog naloga u banci...ali on je umro pred 2 mjeseca...nemam pojma što sada ? Mama je pitala u banci jel mogu prebaciti trajni nalog na njen račun..ali oni kažu da to ne mogu dok se ne riješi ostavina...a to je pitanje do kada će se razvuči.
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:37   #3677
Pošaljete htv-u obavijest da je pretplatnik preminuo, priložite smrtni list i to je to.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:40   #3678
Ako netko zna, bila bi zahvalna..uskoro selimo iz svog stana u svoj drugi stan (novoizgrađena zgrada). stan u kom smo sad ostaje prazan, ne prodajemo ga niti ćemo iznajmljivati. uredno plaćamo pretplatu. možemo li samo nastaviti plaćati pertplatu koja dolazi na ovaj stan gdje smo sad i eventualnom inkasatoru samo pokazati vlasnički i uplatnicu ili treba prolaziti zavrzlame odjavljivanja prijamnika sa ove adrese i prijaviti ga na novu?
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:30   #3679
Quote:
curafina kaže: Pogledaj post
Ako netko zna, bila bi zahvalna..uskoro selimo iz svog stana u svoj drugi stan (novoizgrađena zgrada). stan u kom smo sad ostaje prazan, ne prodajemo ga niti ćemo iznajmljivati. uredno plaćamo pretplatu. možemo li samo nastaviti plaćati pertplatu koja dolazi na ovaj stan gdje smo sad i eventualnom inkasatoru samo pokazati vlasnički i uplatnicu ili treba prolaziti zavrzlame odjavljivanja prijamnika sa ove adrese i prijaviti ga na novu?
Mozes placati i ovu koju placas. Ali riskiras manje komplikacije.
Naime, posto se radi o istom domacinstvu, a na drugoj adresi vec placas pristojbu, to je dovoljno.

Rata-ta-tira
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:07   #3680
Quote:
curafina kaže: Pogledaj post
Ako netko zna, bila bi zahvalna..uskoro selimo iz svog stana u svoj drugi stan (novoizgrađena zgrada). stan u kom smo sad ostaje prazan, ne prodajemo ga niti ćemo iznajmljivati. uredno plaćamo pretplatu. možemo li samo nastaviti plaćati pertplatu koja dolazi na ovaj stan gdje smo sad i eventualnom inkasatoru samo pokazati vlasnički i uplatnicu ili treba prolaziti zavrzlame odjavljivanja prijamnika sa ove adrese i prijaviti ga na novu?
Javi im promjenu adrese pa neće ni inkasator dokazit niti ćeš mu šta morat objašnjavat i pokazivat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.