Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 21:16   #901
Quote:
Mely007 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomozite. Danas sam se baš preplašila kada je stigao nalaz.

Ureaplasma urealyticum izolirana i to :
> 10 na 4-tu
candida spp.nešto bakterija rijetki leukociti


Uglavnom išla sam na hitni prijem jer moja je ginekologica na godišnjem do 2.5, a taj liječnik kojem bi se mogla javiti se nejavlja.
Na ginekološkom sam dobila sumamed za pit 3 dana.

Zanimaju me vaša iskustva, jer me ovo sve skupa jako zabrinulo.
Opusti se i pokusaj ne panicariti previse radi stresa, nije ureaplasma toliko rijetka, znam 3 zene koje su rodile zdravu djecu s ureaplazmom kroz cijelu trudnocu, mogu provjeriti detalje, ali znam da su sve tri prije poroda pocele uzimati AB terapiju.

Znam da je grozno kada sama inas dijagnozu i u strahu si za dijete, no misli pozitivno i pokusaj sa cajem od zobi, koliko znam nije stetan trudnicama i odlicno prociscava mjehur i bubrege.

Sretno i pokusaj se opustiti
__________________
"Ask no questions, and you'll be told no lies."
crna zlatokosa is offline  
Old 21.04.2017., 21:19   #902
Quote:
Mely007 kaže: Pogledaj post
:klap::klap::klap::klap:

Kako tvoja trudnoća prolazi?
Uh sad dobro,ali sam sa nekih 8 tj bila u bolnici zbog prekomjernog povracanja,puno izgubljenih kila...sad sam super,jos povratim,ali jednom dnevno...inace bebica mi je upravi javila da je budna i lupnila me na desnu stranu...lagano,ali osjetim je...jel tebi ovo prva T ili? Kako se ti osjecas?
leptir7 is offline  
Old 21.04.2017., 21:19   #903
Quote:
crna zlatokosa kaže: Pogledaj post
Opusti se i pokusaj ne panicariti previse radi stresa, nije ureaplasma toliko rijetka, znam 3 zene koje su rodile zdravu djecu s ureaplazmom kroz cijelu trudnocu, mogu provjeriti detalje, ali znam da su sve tri prije poroda pocele uzimati AB terapiju.

Znam da je grozno kada sama inas dijagnozu i u strahu si za dijete, no misli pozitivno i pokusaj sa cajem od zobi, koliko znam nije stetan trudnicama i odlicno prociscava mjehur i bubrege.

Sretno i pokusaj se opustiti


Hvala tiii puno, koliko sam pročitala čaj od breze je dobar i brusnica forte tablete? Ako netko zna još nešto prirodno neka javi...
Mely007 is offline  
Old 21.04.2017., 21:34   #904
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Uh sad dobro,ali sam sa nekih 8 tj bila u bolnici zbog prekomjernog povracanja,puno izgubljenih kila...sad sam super,jos povratim,ali jednom dnevno...inace bebica mi je upravi javila da je budna i lupnila me na desnu stranu...lagano,ali osjetim je...jel tebi ovo prva T ili? Kako se ti osjecas?

Ovo mi je prva trudnoća. Ajooj i ja jedva čekam osjetiti bebicu da me lupa
Sve super, imala sam malo mučnina, ali prošlo je. Ja nisam nikako povraćala, ali mi je bila muka i nagon na povraćanje.
Ali je to prestalo kako sam se približila trećem mjesecu.
Jedino me muči trenutno osim ove ureaplasme to šta me boli lijevi gluteus stalno jer kao da mi se upalila ta lijeva strana od spavanja na boku, nikako ne prolazi.
Sad ću se uključiti u vježbe za trudnice sa fizioterapeutom, i kupila sam onaj banana jastuk pa ce valjda biti bolje.
Mely007 is offline  
Old 21.04.2017., 21:34   #905
Quote:
antony34 kaže: Pogledaj post
Samo da javim danas bili na kontroli. Sve je ok. Saznali da nosimo decka. Al je aktivan skoro cijeli dan.
Anthony, čestitam na malom pišulincu! Bilo bi lijepo da je i princeza,ali najbitnije da je sve ok.
lea13 is offline  
Old 21.04.2017., 21:36   #906
Quote:
Mely007 kaže: Pogledaj post
Hvala tiii puno, koliko sam pročitala čaj od breze je dobar i brusnica forte tablete? Ako netko zna još nešto prirodno neka javi...
Da i breza je odlicna, a imac brusnicu cran actin kapi, koliko znam to je najbolji brusnica proizvod (kcer mi se muci s eserihijom i bubreznim refluksom pa smo stalno pod terapijom).

Mozes jesti brusnicu ovako, umjesto grickalica, ubaci i borovnice jer im je sada sezona i ima svjezih, nece ti skoditi

Prema onome sto je nefrologica meni za kcer dala kao terapiju, a to i sama u trudnoci prakticiram ti je slijedece:
C vitamin
(Citrofit kao trudnice ne smiju, inace spasava stvar kod uroinfekafa)
Brusnica u bilo kojem obliku
Manje secera
Manje soli
Puno tekucine
Ne kupanje u kadi, samo tusiranje
Probiotici (vip premium)
Brokula (jupi, znam )
__________________
"Ask no questions, and you'll be told no lies."
crna zlatokosa is offline  
Old 21.04.2017., 21:40   #907
Quote:
Mely007 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomozite. Danas sam se baš preplašila kada je stigao nalaz.

Ureaplasma urealyticum izolirana i to :
> 10 na 4-tu
candida spp.nešto bakterija rijetki leukociti


Uglavnom išla sam na hitni prijem jer moja je ginekologica na godišnjem do 2.5, a taj liječnik kojem bi se mogla javiti se nejavlja.
Na ginekološkom sam dobila sumamed za pit 3 dana.

Zanimaju me vaša iskustva, jer me ovo sve skupa jako zabrinulo.
Kod ureaplasme obicno i daju sumamed samo sto se nje jako tesko rijesiti pa mozda ne uspije iz prve lijecenje. Koliko si ti sada tjedana trudna? Nije bas preporucljivo uzimati antibiotike u prvom tromjesecju, ali ginic ce ti procjeniti je li bolje krenuti odmah sa antibiotikom s obzirom na nalaz i brisa i tvog usca. Ja sam u prvoj trudnoci imala ureaplasmu koja je bila jako niskog titra pa mi nisu dali antibiotik ali sam si na dnevne uloske prije apavanja kapala 2-3 kapi etericnog ulja lavande. Ima antibakterijska svojstva.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 21.04.2017., 21:44   #908
Quote:
crna zlatokosa kaže: Pogledaj post
Opusti se i pokusaj ne panicariti previse radi stresa, nije ureaplasma toliko rijetka, znam 3 zene koje su rodile zdravu djecu s ureaplazmom kroz cijelu trudnocu, mogu provjeriti detalje, ali znam da su sve tri prije poroda pocele uzimati AB terapiju.

Znam da je grozno kada sama inas dijagnozu i u strahu si za dijete, no misli pozitivno i pokusaj sa cajem od zobi, koliko znam nije stetan trudnicama i odlicno prociscava mjehur i bubrege.

Sretno i pokusaj se opustiti
Caj od zobi joj nece pomoci jer joj je pozitivan bris cervixa, a ne mjehura rj urina.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 21.04.2017., 21:44   #909
^ima jedna ljekarna na malesnici gdje mozes kupiti vaginalete na biljnoj bazi, savjetujes se sa ginekologom i njima dodjes s nalazima, jako su susretljivi i dosta se trude sve pojasniti, ne znam kakava su iskustva sa koristenjem njihovih proizvoda u trudnoci, ali prijateljica se kune u njihove proizvode jer se tako rijesila doista opakih bestija koje je dugo vukla. Vrijedi se informirati, ako nista drugo, nece skoditi imati i tu opciju na izbor ukoliko moze pomoci
__________________
"Ask no questions, and you'll be told no lies."
crna zlatokosa is offline  
Old 21.04.2017., 21:45   #910
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Kod ureaplasme obicno i daju sumamed samo sto se nje jako tesko rijesiti pa mozda ne uspije iz prve lijecenje. Koliko si ti sada tjedana trudna? Nije bas preporucljivo uzimati antibiotike u prvom tromjesecju, ali ginic ce ti procjeniti je li bolje krenuti odmah sa antibiotikom s obzirom na nalaz i brisa i tvog usca. Ja sam u prvoj trudnoci imala ureaplasmu koja je bila jako niskog titra pa mi nisu dali antibiotik ali sam si na dnevne uloske prije apavanja kapala 2-3 kapi etericnog ulja lavande. Ima antibakterijska svojstva.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
12tj+4d
Mely007 is offline  
Old 21.04.2017., 21:49   #911
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Caj od zobi joj nece pomoci jer joj je pozitivan bris cervixa, a ne mjehura rj urina.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Promaklo mi, no i dalje stoji ostatak, gdje je AB terapija zapoceta prije termina poroda nakon sto se ureaplasma (u jednom slucaju je bila i micoplasma) provlacila kroz cijelu trudnocu, a djec su rodjena vaginalno bez poteskoca.
__________________
"Ask no questions, and you'll be told no lies."
crna zlatokosa is offline  
Old 21.04.2017., 21:58   #912
Cure, bakterije ne mogu naštetiti bebi.tako je bar meni rekao dr. kad mi je u 9 tt bila ustanovljena echerichia, a prijateljici je bila izolirana ureaplasma i isto joj je rečeno. Bitno je da se prije poroda popiju antibiotici da se beba ne bi slučajno zarazila pri porodu. Prijateljica je popila antibiotike, i bilo sve ok ( beba ima već 6 mj), a ja sam ih za esherichiu odbila piti jer se ne preporučuju u prvom tromjesečju. Dr. se bojao da mi ne prijeđe na bubrege jer je bilo dosta ( 10 na 5-u), ali mi je rekao da kupim D-manozu i uzimam vitamin c, pa ako ne pomogne išli bi na antibiotike u 13 tjednu. To je izolirana fruktoza iz voća, kupuješ je sam ( dosta je skupa) ali nakon dvije bočice meni je nalaz bio sterilan. Tako da sam izbjegla antibiotike. Evo i sad sam nakon mjesec dana napravila urinokulturu, i nije se vratila. Tražila sam sama uputnicu za to, jer mi je dr. super ali je malo nemaran u tim stvarima. Pa dolazim do svog pitanja. Danas sam 23 +5, za deset dana pregled, radit će mi briseve. Trebam li ga pitati za još koju pretragu? Vidim da ste spominjali test na glukozu, i da ne šalju sve trudnice na to. ja sam mislila da je obvezno. U 30. tt moram vaditi krv jer sam RH -, a muž RH +. Radili se još koja pretraga?
lea13 is offline  
Old 21.04.2017., 22:08   #913
Lea13, nisam znala za d manozu, sjajno, ja sam sada dobila sterilne nalaze za sve briseve i urin, a rijesila sam ovako kako sam nesto ranije napisala. No uvijek volim znati koje sve opcije postoje

Od pretraga sam u prvpj trudnoci radila samo briseve na pocetku trudnoce, u petrovoj sam vadila krv za test na hepatitis (radi li se to jos uvijek?) I ogtt pred kraj trudnoce.

Ne znam ima li jos nesto od pretraga osim ako noje neka specificna zdravstvena situacija
__________________
"Ask no questions, and you'll be told no lies."
crna zlatokosa is offline  
Old 21.04.2017., 22:21   #914
Lea, kolko se ja sjecam svojih pregleda bilo bi dobro da dobijes sada za ogtt uputnicu.

Za streptokok b salju kasnije oko 35tog tjedna. To ak te ne salje sam obavezno obavi, makar bi trebao i on to reci.
Meni je sad jos rekao sa 33tt da ponovim kks ako se slucajno nije pojavila anemija.
Al to oboje kasnije.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 21.04.2017., 22:26   #915
Lea, ureoplasma kao takva nece nastetiti bebi, ali moze prouzrociti prijevremeni porođaj u vidu djelovanja na otvaranje usca i pucanje vodenjaka.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 21.04.2017., 22:33   #916
Nove cure, zaboravila sam vam pozeljeti dobrodoslicu na trudnice zbor....skolske trudnoce vam zelim. Napisite termine pa da vas dodamo na listu

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 21.04.2017., 22:34   #917
Cervikalni brisevi se rade zato da ako je nesto da se rijesi na vrijeme...kasnije se uzima bris na streptokok i njega se u slucaju poz.nalaza lijeci na porodu antibiotikom...
Klamidija mikoplazma i uraplazma trebale bi se izljeciti ranije....ako zbog niceg onda zato da ne dođe do prijevremenog poroda...mogu poglodati cervix,otvoriti usce i doci do cirkusa koji je bolje sprijeciti...sad ureaplazmu neko rijesi otprve neko ju ne moze nikako...ako je u niskom titru onda nema bas straha...nemas bas puno opcija u trudnoci...sumamed je dozvoljen...sad dozirati se moze na vise nacina a to odreduje dr...
I cudi me da neki doktor kaze da bakterije nisu stetne za bebu...nisu smak svijeta jer se sve da izljeciti ali bas tako izjaviti mi je bas van pameti...onda ne trebaju ni brisevi...zasto ih se radi....
marta- is offline  
Old 21.04.2017., 22:34   #918
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Nove cure, zaboravila sam vam pozeljeti dobrodoslicu na trudnice zbor....skolske trudnoce vam zelim. Napisite termine pa da vas dodamo na listu

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Yay, hvala
11.11.
__________________
"Ask no questions, and you'll be told no lies."
crna zlatokosa is offline  
Old 21.04.2017., 22:39   #919
Quote:
crna zlatokosa kaže: Pogledaj post
Yay, hvala
11.11.
Oštriloooo, ...... 😙

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 21.04.2017., 22:45   #920
Na mater dodje li samo dan ranije ukrast ce mi rodjendan
__________________
"Ask no questions, and you'll be told no lies."
crna zlatokosa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.