Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 17:27   #41
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post

E ali da me netko dočeka s nečim finim kuhanim doma kad dođem to bi vec bilo ok.
da, to u snovima, u onom oblačiću iznad glave

za realu, pogledaj post od astor peca
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:29   #42
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Što sam više single, to kontam da će mi teže biti opet biti u vezi, tj.živjeti opet s nekim A to najviše primijetim kad odem doma na godišnji, kod roditelja.
Smeta mi svaki kuki i jedva čekam doć nazad u svoj stan 🤣
je ima i toga. što si duže sam to ti je teže za prebaciti se u vezu. ali nema univerzalnog pravila

primjetila sam da ljudi koji su nekad bili u braku lakše stupe u drugi brak, nego što ljudi koji su dugo single stupe u prvi. možda i to nešto govori, jer su ovi u prvom braku u sebe utisnuli neke matrice koje im fale
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:05   #43
Nezgodno je kad imaš cimera u malom stanu, a svako jutro si držiš ovakav motivacijski govor pred ogledalom https://www.youtube.com/watch?v=gBM6QkG0xeY
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:08   #44
Volim taj film al sam mislila da je klip iz Taksista ne iz The Last Boy Scout
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:51   #45
Kvalitetan život imaš onda kad si sam a ne kad si u društvu ljudi koji te ne cijene. To sad nema povezanosti sa vezama, već sa vlastitim samopoštovanjem. Velika većina društva funkcionira na principu ovisnosti, dovoljan broj veza se sklapa zbog straha od samoće, usamljenosti i zbog očaja.

Mišljenja sam da je bolje provesti dio života sam, izgraditi sebe, uložiti u sebe, upoznavati druge ljude i tokom tog razdoblja upoznavanja, bi trebali oko tebe ostati samo najkvalitetniji ljudi. Nisu svi ljudi koje upoznaš, predodređeni da budu s tobom veći dio života, već mnoge upoznaješ na samo jedno kratko vrijeme sa razlogom.

Upoznao sam dosta samaca u poznim godinama, i shvatio sam da su oni tijekom života puno bolji život imali dok su bili sami nego u društvu i da su se nakog određenog vremena jednostavno odlučili za ono što im bolje paše. Strah nastaje kad se razmišlja o budućnosti i ne živi se u prezentu. Onda kad živiš u određenom momentu punim plućima, prestaješ misliti o budućnosti pa nema više niti straha. Iz straha prozilaze sve negativne emocije, a tako i osjećaj usamljenosti, samoće i sl, a u konačnici danas, ne možeš otići na niti jednu točku Zemlje kako bi bio sam.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:04   #46
Biti sam je koma, biti s nekime je jos gore.
Ljudi su pakao, samoca je pakao.
Zivot je puno gutanja govana da bi se pronaslo malo meda.

Mislim, nisam ja nesretan, nemam taj problem.
Samo sam objektivan i da nemam moc samouvjeravanja i relativiziranja sranja, mislim da bih bio jako nesretan.

Samoca je super kad je muving, ali sjedas sam jesti za stol, nema mirne veceri da budes uz necije toplo dupe, skupo je jer grijanje, zarulja, registracija, auto, stan... kostaju isto sa jednom placom ili sa dvije.

Kad si s nekim onda ti taj ide na zivce, ogranicava te najcesce jer su ljudi uglavnom takvi, imas svadju svako malo jer nisi onakav kak te druga strana zamislja i jos mnogo toga losega, ali i dobroga.

Ne znam kaj da mislim.
Znam da sam nadrkan i tuzan trenutno i da ne bih bio ni sam, a ni slobodan.

Najradje bi da me nema ili da sam opet mali.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:07   #47
zanimljivo je to kako svi zele imati i partnera i slobodu i uvazavanje i ljubav i pomoc i razumijevanje...
i onda se dvoje takvih upari i kao da im zivotni cilj postane ujebati sve sto su si zeljeli i jedno drugome obecali
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:14   #48
Ja i u vezi zivim sama. Volim taj osjecaj slobode u vlastitom prostoru. Potrebna mi je samoca da mogu funkcionirati.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:18   #49
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja i u vezi zivim sama. Volim taj osjecaj slobode u vlastitom prostoru. Potrebna mi je samoca da mogu funkcionirati.
Meni bi to isto bilo idealno, bar neko vrijeme dok se ne odluci da ce biti zauvijek.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:19   #50
kod single života je najbolje da kad negdje odeš i single si, a imaš određene godine, svi te gledaju kao neku budalu, i slično. i ne, to nema veze, s tim self-help forama koje ti sebi govoriš u zrcalo svako jutro, i dalje te gledaju kao budalu, možeš ti sebi racionalizirati do unedogled, ali i dalje te gledaju kao budalu. i neće te niti na većinu nekih susreta niti pozvati (ako svi dolaze u paru)

a kod uparenosti je najbolje što u toj istoj situaciji gore opisanoj svi ti se obraćaju s puno više poštovanja ako si s partnerom, posebno ako se čvrsto držite kao par i djelujete sretno (pa makar i glumili). ne znam da je itko ikad dobio rat kao individualac, uvijek su bile grupe, trupe, i pukovnije. možete vi intimno doma sami sebi pričati priče, ili bježati u neki eskapizam (putovanja, slikarske kolonije i slično) ali vani u stvarnom svijetu je uvijek jedno te isto
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:24   #51
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja i u vezi zivim sama. Volim taj osjecaj slobode u vlastitom prostoru. Potrebna mi je samoca da mogu funkcionirati.
hm, pa ovisi koliko imaš godina. neki to smatraju vezom, ja samo ako vam je do 30 godina možda

u biti, single život je jedan veliki drek. a opet kad pomislim, i život s nekim ko ti baš i ne paše je isto tako drek
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:30   #52
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
hm, pa ovisi koliko imaš godina. neki to smatraju vezom, ja samo ako vam je do 30 godina možda
Zakaj?
Ja sam zivnuo nakon rastave. Shvatio sam koliko sam toga propustio jer se njoj nije svidjalo da idem u amsterdam sa ekipom, jer bi da nejdemo na rafting, jer je imala spusten nos kad bi isao baviti se hobijem, kad bi dosao kasno doma...

Ljudi bas nisu spremni partneru dati slobodu, a kad zivis odvojeno, onda ta sloboda ipak postoji.

Sanjam da nadjem zenu koja bi otisla za svojom zabavom dok ja idem na logorovanje lokati preko vikenda npr.

Ili nek ide sa mnom, ali da me ne zove u sator na spavanje u pol 10 vec da ruzi sa mnom do kasno u noc.

I jos 100 stvari, ali cinjenica je da je posesivnost i kontrola cesca nego rjedja medju ljudima.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:33   #53
da ali ne smatram ljude koji su preko 30 a nisu im na neki način uvezani računi, obitelj i stambeni prostor, to ne smatram vezom. ne znam zašto se i u vezi ne može dati sloboda tog tipa koji ti opisuješ taj dio ne razumijem da moramo živjeti odvojeno da bi on imao dan za svoj hobi?

i ti flat si bio u braku (ne znam koliko dugo) normalno da će ti taj kontrast na neki način biti zanimljiv ili uzbudljiv. ali sigurno nije nekom tko je dugo sam, single, ili nije nikad probao suživot, kod njega bi bilo suprotno

isto je jednom bila žena na forumu koja se udala s 20, i imala jednog muškarca, pa je otkrila noćne izlaske i ONS s 35 i to je je tad bilo super uzbudljivo. ali sigurno nije nekoj od 35 koja je to sve proživila u svojim dvadesetim
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:35   #54
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
da ali ne smatram ljude koji su preko 30 a nisu im na neki način uvezani računi, obitelj i stambeni prostor, to ne smatram vezom. ne znam zašto se i u vezi ne može dati sloboda tog tipa koji ti opisuješ taj dio ne razumijem da moramo živjeti odvojeno da bi on imao dan za svoj hobi?
E to ne znam, ali nisam naisao na posesivnu koja me tretirala kao da sam njeno sunce na koje je ljuta ako nisam tu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:38   #55
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja i u vezi zivim sama. Volim taj osjecaj slobode u vlastitom prostoru. Potrebna mi je samoca da mogu funkcionirati.
ja bih to zvao fuckfriendship
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:02   #56
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
pa jel to sve ne možeš uraditi i kad si s curom? malo će reći da si svinja, ali ako se volite bit ćeš opušten to uraditi
Naravno da mogu, samo dočaravam čari single života.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:00   #57
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
hm, pa ovisi koliko imaš godina. neki to smatraju vezom, ja samo ako vam je do 30 godina možda

u biti, single život je jedan veliki drek. a opet kad pomislim, i život s nekim ko ti baš i ne paše je isto tako drek
Imam vise od 30 i smatram to vezom. Zasto ne bih?
Jer nismo u istom stanu? Zasto bi to bilo obavezno?

Zasto bi racuni i slicne stvari bili presudni za zvat odnos vezom?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:12   #58
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja bih to zvao fuckfriendship
Ja ne.

Zar fuckfriendship nije nesto sto ne ukljucuje emocije?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:51   #59
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Imam vise od 30 i smatram to vezom. Zasto ne bih?
Jer nismo u istom stanu? Zasto bi to bilo obavezno?

Zasto bi racuni i slicne stvari bili presudni za zvat odnos vezom?
zato što kad vam računi, stambeni prostor i obiteljske veze nisu uvezani, pogodi što - puno je lakše i jednostavnije odšetati iz te "veze"
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 01:13   #60
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
zato što kad vam računi, stambeni prostor i obiteljske veze nisu uvezani, pogodi što - puno je lakše i jednostavnije odšetati iz te "veze"
Znaci to nam sve treba da se osiguramo da netko ne bi odsetao?

Ja ne zivim u strahu da ce on odsetati, iako nemam takvo osiguranje.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.