Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 23:29   #481
To su osnove.
nalij pero is offline  
Old 07.12.2017., 09:17   #482
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Hoce reci da pocetnik ni ne moze raditi HIIT u punom smislu rijeci
A to znam, ali trudim se sto prije doci do faze gdje mogu izdrzat jedan kvalitetan trening. Sad sam jos u fazi da od obicnih vjezbica imam upale sinoc sam vjezbala oko 25 min samo vjezbe bez kardia. Ali nemam danas toliku upalu kao poslije prethodnih treninga.
Nevjerna is offline  
Old 07.12.2017., 09:24   #483
Nije upala mišića indikator kvalitete treninga.
Tika is offline  
Old 07.12.2017., 09:25   #484
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
U mojoj teretani ima par žena koje stvarno vježbaju. I koje dolaze u teretanu vježbati. Razlikuju se od ovih drugih po tomu što ne nose mobitel dok vježbaju. Ove druge se dođu poslikat, pogledat kakvih tipova ima, malo se istezat...
Kod muških je slično, samo je manji broj onih koji se dolaze poslikat i istezat.
Dok sam išla u teretanu, imala sam mobitel sa sobom jer sam slušala muziku na njega, a i aplikacija mi nije mogla mjeriti potrošnju kalorija ako nije kod mene.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 07.12.2017., 09:32   #485
Muzika ima na zvučnicima u teretani
Ne treba mi neka posebna da bih mogla vježbati
Ova što je puštaju u teretani je skroz ok

Nikakve aplikacije za mjerenje bilo čega nemam na telefonu nit me briga koliko sam čega potrošila

Ako mi treba baš štoperica onda mi ženska što radi da svoj da si mjerim
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 07.12.2017., 09:36   #486
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Muzika ima na zvučnicima u teretani
Ne treba mi neka posebna da bih mogla vježbati
Ova što je puštaju u teretani je skroz ok

Nikakve aplikacije za mjerenje bilo čega nemam na telefonu nit me briga koliko sam čega potrošila

Ako mi treba baš štoperica onda mi ženska što radi da svoj da si mjerim
Hoću svoju muziku. Također pomaže u distanciranju od ostalih ljudi.

Poanta je bila u tome da nošenje mobitela sa sobom ne znači da osoba ne vježba.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 07.12.2017., 09:37   #487
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Dok sam išla u teretanu, imala sam mobitel sa sobom jer sam slušala muziku na njega, a i aplikacija mi nije mogla mjeriti potrošnju kalorija ako nije kod mene.
Isto.
Imam si muziku za trening koju si pomno slazem.

Naravno da ne visim na Instagramu za vrijeme treninga ali da pogledam na mob da si prebacim na bolju stvar - da, pogledam

Jebalo vas dramljenje oko mobitela

I doma si nekad pustim s moba.. ako je muz kuci. Volim vjezbati uz glasnu muziku jbg pa da ne mucim covjeka.
Ako ga nema onda raspalim komp.
TincH is offline  
Old 07.12.2017., 09:42   #488
Ne distanciram se od drugih u teretani jer su sve žene i cure ok i često radimo treninge u paru

Muških preseratora i dosadnjakovića hvala bogu nema

Muzika mi je skroz nebitna
Nek svira šta bilo samo da nije tišina i 'ajde da nisu baš neke balade
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 07.12.2017., 09:44   #489
A jbg mene manje smeta pokoja cura koja tu i tamo baci pogled u mob nego 5 galamdzija koji se deru ko pavijani, i skrecu paznju na sebe, iako im mob skoro nikad nisam vidjela u ruci
TincH is offline  
Old 07.12.2017., 09:49   #490
Takvih nema u našem ženskom terminu

Ja muziku na slušalice mogu slušati samo u autobusu dok sjedim.
Ne mogu razumjeti one koji hodaju cestom sa tim u ušima.
Probala jednom i grozno mi je bilo. Da bih koliko toliko utišala proboj zvukova iz vana morala bih do daske pojačati zvukove na telefonu a onda bi me garant pokosio kamion jer sam skroz neuravnotežena i dekoncentrisana za vanjski svijet
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 07.12.2017., 10:15   #491
Evo razumij mene. Nigdje bez sluski.
TincH is offline  
Old 07.12.2017., 13:39   #492
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nije upala mišića indikator kvalitete treninga.
Nisam to nigdje ni rekla. Kad mi viezbice doma postanu lagane I ne budem imala upalu, to mi je indikator da se mogu preselit u teretanu odnosno na utege.
Nevjerna is offline  
Old 07.12.2017., 21:31   #493
HIIT nema veze s tim jesi početnik ili ne, važna je promjena intervala odnosno promjene pulsa, a njegove oscilacije ovise o tvojoj spremi (kako u dužini tako i u intenzitetu). Ok, neka aerobna baza mora postojati, ali inače to je od boljih treninga za napredak. Orijentir ti mogu biti postoci tvog maksimalnog pulsa. To su okvirni pokazatelji, ali opet služe nečemu. Na visokom intenzitetu gađaš 80-85 %.
Isto tako to je tip treninga nakon kojeg bi trebala biti nesposobna za raditi išta, a kamoli veću mišićnu skupinu (pretpostavljam da je guza u biti noge). Običaj je velike skupine raditi na početku treninga (nakon zagrijavanja) zbog kvalitete. Uz to, nakon HIIT-a anaerobno vježbanje jede mišić, ne gradi ga. HIIT bi bilo idealno raditi odvojeno ili ako već ne tako, onda na kraju treninga.
nalij pero is offline  
Old 07.12.2017., 21:44   #494
Ispalo je da me zglob na jednoj šaci boli, i neću ići protiv tijela pa sam pauzirala plank I čaturangu, radim samo plank na podlakticama, ali nije fora jer ne mogu mijenjat visinu i ići na bok. Kako se taj zglob uopće uspije ozlijediti?
Reuma je moguća, ali onda bi me bolilo stalno a ne samo pod opterećenjem.
Boli me i rameni zglob, na drugoj ruci
Osjećam se malo ko onaj Limeni iz Oza.
Zato radim noge više.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Old 08.12.2017., 00:18   #495
Meni koljeno skljoca
Nesto kao da se jedna koscica preklapa preko druge
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 08.12.2017., 10:03   #496
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ispalo je da me zglob na jednoj šaci boli, i neću ići protiv tijela pa sam pauzirala plank I čaturangu, radim samo plank na podlakticama, ali nije fora jer ne mogu mijenjat visinu i ići na bok. Kako se taj zglob uopće uspije ozlijediti?
Reuma je moguća, ali onda bi me bolilo stalno a ne samo pod opterećenjem.
Boli me i rameni zglob, na drugoj ruci
Osjećam se malo ko onaj Limeni iz Oza.
Zato radim noge više.
Kako misliš ne možeš na bok, misliš na side plank ili nešto drugo?
Mene već godinama boli lijevo rame, lakat i zglob, ali većinom je dovoljno duplo zagrijavanje te strane da ne boli, osim na dane kad baš odluči da će boljeti i gotovo.
Mislim da bi tu neki želatinozni suplementi dobro došli. Ili puno hladetine.
jopko_bopko is offline  
Old 08.12.2017., 16:23   #497
boli me zglob kad se oslonim na njega kad radim išta na podu plenkasto, sklekasto, čaturangasto
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Old 09.12.2017., 13:52   #498
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A jbg mene manje smeta pokoja cura koja tu i tamo baci pogled u mob nego 5 galamdzija koji se deru ko pavijani, i skrecu paznju na sebe, iako im mob skoro nikad nisam vidjela u ruci
Ne smetaju ni meni, samo sam primjetila da ove ženske koje fakat vježbaju, i na kojima se vidi da vježbaju, ne nose mobitel.
Ovima drugima je omiljena ona sprava za butine gdje šire i skupljaju noge.

U mojoj teretani nema tih galamdžija, nitko ne urla niti stenje preglasno. Najgore od muških što sam u teretani doživjela je kad me pita koliko još serija imam, pa onda kruži oko mene kao kobac ne bi li me ubrzao ili otjerao. A i to se desilo možda 2-3 puta samo.
monamona is offline  
Old 18.12.2017., 14:03   #499
Ovaj vikend sam odradila jebačku planinarsku turu, 2 dana po snijegu, po 8-9 sati hoda, s derezama, penjanjima, konopima, ledenim prevjesima, 20 kila opreme na kostima and all that jazz. S obzirom da je zadnja takva bila prije 6 mjeseci, moram reć da se divim ljudskom tijelu, koliko mi je to bilo neproblematično i koliko su prošle takve ture baždarene u mom. Godinama sam se toliko ubijala u planini da sad mogu na 2-3 ture godišnje i ostat u formi.
Ay Carmela is offline  
Old 18.12.2017., 15:18   #500
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ovaj vikend sam odradila jebačku planinarsku turu, 2 dana po snijegu, po 8-9 sati hoda, s derezama, penjanjima, konopima, ledenim prevjesima, 20 kila opreme na kostima and all that jazz. S obzirom da je zadnja takva bila prije 6 mjeseci, moram reć da se divim ljudskom tijelu, koliko mi je to bilo neproblematično i koliko su prošle takve ture baždarene u mom. Godinama sam se toliko ubijala u planini da sad mogu na 2-3 ture godišnje i ostat u formi.
Vau! Gdje si bila?
mantisa is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.