Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 15:36   #1
Imate li svoje cosy place?

Koliko često posjećujete ugostiteljske objekte, imate li neko omiljeno mjesto na kojem pijete kavu sa društvom ili sami? Kakva mjesta preferirate, prometnija ili ona nešto slabije posjećena?

Preferirate li barove/restorane za večernja druženja?

U mom gradu nije prevelik izbor, ali imam par omiljenih mjesta i za dnevnu i za večernju varijantu (iako trenutno prerijetko igdje idem), no problem mi je pušenje u zatvorenom. U gradu je samo jedan kafić/snack bar u kojem se ne puši, ali me interijer ne privlači, iako imaju super klope.

Da imamo više mjesta gdje se ne puši češće bi se odlučila i sama sjesti ovako na pauzi ili dok nešto čekam/obavljam.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:52   #2
Kad sam bila srednjoškolka onda smo ja i frendice imale takav jedan kafić. Nepušački, miran, u stilu Prijatelja. Bili su kaučevi i stolovi različitih tipova i najfinije tople čokolade i kokteli. Ne znam kako ni zašto ali samo se odjednom zatvorio. Non stop smo visile tamo.
Sad imam više"kafića, ovisi za šta mi treba. Jedan je uz more za sunčane dane, jedan za izlazak gdje nema balavurdije, nego ovako starci kao mi , jedan slatki u centru grada u vintiđ, retro, šebi šik stilu i jedan fensi ostakljeni sa skupim ali finim kolačima. Ni u jednom od njih se ne puši.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:54   #3
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Kad sam bila srednjoškolka onda smo ja i frendice imale takav jedan kafić. Nepušački, miran, u stilu Prijatelja. Bili su kaučevi i stolovi različitih tipova i najfinije tople čokolade i kokteli. Ne znam kako ni zašto ali samo se odjednom zatvorio. Non stop smo visile tamo.
Sad imam više"kafića, ovisi za šta mi treba. Jedan je uz more za sunčane dane, jedan za izlazak gdje nema balavurdije, nego ovako starci kao mi , jedan slatki u centru grada u vintiđ, retro, šebi šik stilu i jedan fensi ostakljeni sa skupim ali finim kolačima. Ni u jednom od njih se ne puši.
Šta ti je život u metropoli
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:04   #4
Većina ih nije u metropoli. Razvrstani su u 3 različita grada.
Po našoj obali znam jako malo kafića u kojima je još dozvoljeno pušenje. U našoj metropoli nisam bila u sve skupa 3 kafića.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:29   #5
ma ja podrzavam te zabrane pusenja u zatvorenim prostorima, pogotovo gdje se jede. nedavno sam bila u Beogradu pa to je da ti se zeludac preokrene kad udjes u restoran a ono dim nozem mozes rezati. odvratno.
pusac sam inace ali kak bi moja tetka rekla- ako ti to smeta, nisi ti pravi pusac

inace imam svoj birc u kvartu gdje volim subotom ujutro piti kavu sa susjedima i mozemo pse pustit da se igraju. kvartovska birtijestina ali je kava prefina i jeftina i nikad nije krcato.
u centar ne volim ici opcenito tako da nemam neko omiljeno mjesto ali mi je preko ljeto bilo super sjesti u Vespu vani na terasu. taman bi se spustile iz setnje gornjim gradom i tamo sjele, bas im je lijep hlad i terasa a nema zive duse.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:39   #6
Imam vise mjesta.
Jedan tematski kafic blizu posla, nutra se pusi ali pregrmim jer je super uredjen i ugodan.
Dvije uvale u kojima se kupam ljeti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:43   #7
Imam.
Zadem i na neka bezveze (po mom gustu) mjesta, ovisi s kim idem, ali imam bas specificirana mjesta na kojima pijem kavu ili idem na pice ili koja je vec svrha odlaska.
To su obicno mjesta koja mi odgovaraju po interijeru, glazbi i atmosferi.

Toliko sam zapela za to da preko ljeta kad svi sjede na glavnom trgu, a kafici su redom podijeljeni lijevo i desno, u sredini se hoda- sjedim iskljucivo u nekom od kafica na desnoj strani

Kad putujem, pregledam malo po instagramu gdje bih bas htjela otici, obicno iskopam minimalno jedno mjesto.
U gradovima koje posjecujem imam 'svoje' kafice u koje idem.
Volim da mi je lijepo i ugodno.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:56   #8
Imam svoj kafić za ispijanje kava i brbljanje s konobaricama i vlasnicom.
Čak imam rezervirano mjesto na šanku :Sheldon:, ako je zauzeto kad dođem uzurpator se makne jer...that's my spot I turiste pometu ako treba
U biti, mjesto je malo pa se svi poznajemo i uvijek možeš s nekim proćakulati i popiti kavu/cugu, već godinama je ista ekipa.
U svom matičnom gradu sam također imala omiljeni kafić, jednom sam tamo, spletom okolnosti, dobila i poštu
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:20   #9
Za susrete s prijateljima imam jedno posebno mjesto u centru, moja frendica ga zove Mjesto sretnih susreta.

Ostalo se mijenja s obzirom na godišnje doba i moje raspoloženje, našlo bi ih se još ponešto.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 00:10   #10
Imam više dražih mjesta i jedno najdraže. Na tom najdražem mjestu je baš uvijek ugodno sjediti. Tamo je baš sve kako treba čak i stalak za bicikle. Jedno mjesto mi se srozalo kad je stavilo feder za stalak. Koliko cijeniš svoje goste kad im staviš feder .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 06:43   #11
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Kad sam bila srednjoškolka onda smo ja i frendice imale takav jedan kafić. Nepušački, miran, u stilu Prijatelja. Bili su kaučevi i stolovi različitih tipova i najfinije tople čokolade i kokteli. Ne znam kako ni zašto ali samo se odjednom zatvorio. Non stop smo visile tamo.
Sad imam više"kafića, ovisi za šta mi treba. Jedan je uz more za sunčane dane, jedan za izlazak gdje nema balavurdije, nego ovako starci kao mi , jedan slatki u centru grada u vintiđ, retro, šebi šik stilu i jedan fensi ostakljeni sa skupim ali finim kolačima. Ni u jednom od njih se ne puši.
Tako i ja... Prije sam bila više vjerna. Sad imam za sve više lokacija pa ovisno o raspoloženju, društvu, vremenu, volji prilagođavam. Imam par kafića različitog ambijenta koji su mi dragi, par restorana gdje znam da ne moram rezervirat, uvijek ću naći mjesto i dobro jest i par slastičarnica kad hoću nešto slatko. Ne pušim i isto tražim nepušačka mjesta.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 06:48   #12
Meni je cosy space prije bio prozor u gradskoj knjžnici.
Ali otkad su u Ri dislocirali knjžničku građu kraj kafića nestade moj cosy space.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 07:38   #13
U jednom periodu života smo toliko zalazile u taj birc da su nas ljudi tamo zvali na tel (bilo je predmobitelno doba)

Sad preferiram samo mjesta gdje nije gužva, po mogućnosti prazan. Ali ko za vraga čim se netko sjedne u prazan birc evo ti 100 ljudi, kao da je do tog trenutka bio kužan.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 07:42   #14
Da, to je onaj fenomen što većina ljudi ne želi sjesti u prazno, onda kad netko tko baš to traži ili ga nije briga sjedne, eto ti svih za njim, i to baš će se sjest stol do mene
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:00   #15
Jeste li komotni sjesti sami negdje?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:11   #16
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Jeste li komotni sjesti sami negdje?
Apsolutno. I prakticiram. Kava i novine, mojih pola sata u danu.

Imala sam omiljene birtije u mladosti, sad mi nije važno. Cosy su mi mir i tišina (u lokalima ne preglasna muzika) gdje god bili.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:26   #17
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Jeste li komotni sjesti sami negdje?
Da i jesam prije cesto, imala svoje kafice i tako to.
U medjuvremenu se desilo da sam radnim danom pocela izlaziti iz kuce oko 8.30-9, a vracati se iza 11 navecer i mislim da je to uvelike utjecalo na to sto sam se pretvorila u osobu koja puni baterije doma.
Idalje volim sjesti negdje sama samo sto je to vise kad sam na putu, u cjelodnevnom shoppingu, kad mi treba zraka na poslu i sl.
Samoca mi je cosy, ne mora biti kafic, samo da je mirno i tiho.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:06   #18
nemam cosy place ne hodam po kafićima/gradu/kavama. cosy mi je kad je toplo pa sjednem van s kindleom/sudokuom na terasu

imamo birc kraj firme u kojem pijemo kavu ujutro i tam je super konobar/vlasnik koji mi skuha prefinu kavu. ali tamo se a) puši b) krcat je c) kolega hoće sjedit samo na visokim neudobnim stolcima pa je sve samo ne cosy

nemam problem sa sjedenjem sama u bircu ili putovanjem solo
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:23   #19
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Po našoj obali znam jako malo kafića u kojima je još dozvoljeno pušenje.

Ja znam jako malo kafića u kojima je zabranjeno pušenje, jedino ovim po šoping centrima.



Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ma ja podrzavam te zabrane pusenja u zatvorenim prostorima, pogotovo gdje se jede.

Meni je smiješno kad recimo imaš neki prostor u kojem se puši a poslužuju i hranu. I onda ti konobar donese hranu i ostavi ti je na stoliću ispred ulaza u taj prostor i objasni ti da on ne smije s hranom unutra, i onda ti izlaziš vani uzeti to što ti je doneseno. Znači on je čist jer ti nije poslužio hranu već si je sam unio unutra.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:25   #20
Ili ono kad ti donesu tanjurić umjesto pepeljare pa si ti kriv što pušiš u nepušačkom kafiću.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.