Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2012., 22:19   #121
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja zbilja ne razumijem kako onda znam za 3 odvojene skole u kojima traje do 3
i roditeljski sastanci u 4 i tako dlaje.
jedna je u novom zagrebu skola, za druge dvije nemampojma di su ali kad se vratim na posao pitam kolegice pa kazem
Roditeljski sastanci nemaju veze s PB. Obično ih održava razrednik koji radi u jutarnjem turnusu do 12.15 tako je to moguće.
To ako uistinu u nekoj školi PB radi do 15 sati - škola ima gadan problem, protuzakonit i nije mi jasno da se nitko od roditelja nije pitao kako je to moguće
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 21:51   #122
Htjela sam nešto reći o Osnovnoj školi Stenjevec. Mi smo imali podosta neugodnih iskustava s tom školom, škola je jako teška i profesori su dosta zahtjevni. Nema maturalca. Mi razmišljamo o prebačaju u drugu školu. Tako da svima koji svoje dijete upisuju u školu, toplo preporučam da svoje dijete ne upišu u ovu školu.
tic-tac-34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:50   #123
Kakvih neugodnih iskustva sa Stenjevcem.
Što to točno znači zahtjevni učitelji? U kojem smislu su zahtjevni?
Maturalci nisu nešto obavezno zakonom. Mogu se staviti u Plan a i ne moraju.
Ja da sam učitelj u današnje ludo doba nema šanse da bih vodila hrpu klinaca na putovanje od 4 -5 dana.
A moram priznati da mi je kao roditelj ful teško dati i za jedan izlet a želim da mi dijete ide a kamoli za maturalac. Vremena teška,klinci drugačiji.
Možda je cijela stvar u toj školi u "generaciji" koja treba ići na maturalno.
Desi se generacija za koju nitko ne želi preuzeti odgovornost i mogu to razumjeti.
Slijedeće godine radi se novi God.plan i možda se uvrsti maturalno putovanje jer eto - neka dobra generacija učenika s kojima možeš otići na više dana i da duži put.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:43   #124
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja zbilja ne razumijem kako onda znam za 3 odvojene skole u kojima traje do 3
i roditeljski sastanci u 4 i tako dlaje.
jedna je u novom zagrebu skola, za druge dvije nemampojma di su ali kad se vratim na posao pitam kolegice pa kazem
boravak traje do 17h
mama sam prvasica iz novozagrebacke skole i tako je u njegovoj i u svim skolama u susjednim kvartovima (od Trnskog, Sigeta, Sopota, do Zapruđa, Utrina - provjereno , za ostale u Novom Zg ne znam)
moze ih se kupiti od 15.35, tko moze, ranije nije preporučljivo jer imaju svoj program (vjezbaju, pisu zadacu...); najkasnije ih se kupi u 17h
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 23:43   #125
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Kakvih neugodnih iskustva sa Stenjevcem.
Što to točno znači zahtjevni učitelji? U kojem smislu su zahtjevni?
Maturalci nisu nešto obavezno zakonom. Mogu se staviti u Plan a i ne moraju.
Ja da sam učitelj u današnje ludo doba nema šanse da bih vodila hrpu klinaca na putovanje od 4 -5 dana.
A moram priznati da mi je kao roditelj ful teško dati i za jedan izlet a želim da mi dijete ide a kamoli za maturalac. Vremena teška,klinci drugačiji.
Možda je cijela stvar u toj školi u "generaciji" koja treba ići na maturalno.
Desi se generacija za koju nitko ne želi preuzeti odgovornost i mogu to razumjeti.
Slijedeće godine radi se novi God.plan i možda se uvrsti maturalno putovanje jer eto - neka dobra generacija učenika s kojima možeš otići na više dana i da duži put.
Ja sam samo napisala svoje mišljenje. Po meni je maturalac najmanje važan u cijeloj ovoj priči, samo sam to tako navela.
tic-tac-34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 12:39   #126
ja imam totalno drugačije mišljenje o OŠ Stenjevec.....
da profesori su strogi i dosta traže, ali bome i jako puno daju, a djeca u gimnazijama ostaju učenici kakvi su bili i u oš i od malih nogu steknu dobre radne navike
kada imaš probleme uvijek su ti na raspolaganju i pedagog i defektolog
do sada sam upoznala dosta profesora, i do svakog se može doći, porazgovarati o djetetu, i uvijek će biti spremni pomoći
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 19:29   #127
Knežija OŠ Horvati ili M. Gubec- iskustva molim

Trebali bi upisati naše prvo dijete u OŠ na Knežiji, pa me zanimaju vaša iskustva sa školama Horvati odnosno M. Gubec
kingulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 08:05   #128
U najblizu. U najblizu skolicu engleskog i sporta. Kad bude upisivalo srednju ili kad bude pokazalo veci talenat onda traziti kvalitetu. U dobi od 7 treba biti praktican prema djetetu, ali i prema sebi.
Tepif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 08:28   #129
Quote:
Klara 32 kaže: Pogledaj post
boravak traje do 17h
mama sam prvasica iz novozagrebacke skole i tako je u njegovoj i u svim skolama u susjednim kvartovima (od Trnskog, Sigeta, Sopota, do Zapruđa, Utrina - provjereno , za ostale u Novom Zg ne znam)
moze ih se kupiti od 15.35, tko moze, ranije nije preporučljivo jer imaju svoj program (vjezbaju, pisu zadacu...); najkasnije ih se kupi u 17h
Ovako je u većini škola grada Zagreba i tako bi trebalo biti u pravilu u svima...ali uvijek postoje oni koji sami organiziraju svoje programe i ne drže se propisa što nije u redu....tako i roditelji imaju osjećaj da je u školama raspašoj i da svatko radi ono što želi ali vjerujte da nije tako...barem ne u velikoj većini, a oni pojedinci .. njih će uvijek biti

Pitajte konkretno sve što vas zanima pošto sam u tom fahu
Mima34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 05:05   #130
Ajme, što izmišljate toplu vodu, upišite dijete u kvartovsku školu i bok. Imam hrpu poznanika koji s Jaruna furaju klinca u osnovnu u Centru, tipa Izidor, Gundulić i sl. jer eto pate da im dijete ide u školu u centar grada. Ne znam samo iz kojeg razloga. Kao, tamo će dobiti bolje znanje Može ići u ne znam kakvu školu ako si dijete ne odgajaš da uči i izvršava svoje obveze. Teški kompleksi. Što nije ljepše za dijete kad izađe iz škole da se ima gdje poigrati s ostalom djecom, nego izaći i već s vrata biti doslovno na cesti?
Ja sam išla u OŠ Josipa Račića na Srednjacima koje se prije 3-4 godine nadogradila i potpuno preuredila. Dok sam ja išla bila je rupa, ali bilo mi je super Svi smo bili jednako obučeni, jednako glasni, jednako zaštićeni. Šta vi stvarno mislite da klinci primjećuju kakvi su zidovi i jesu li parketi prelakirani? Koje nebuloze! Da, bilo je kretena od profesora, bilo je divnih profesora. Bilo je glupih i problematičnih učenika, bilo je pametnih koji su danas akademski građani. Bilo je tučnjava, podvaljivanja, izleta, školskih tuluma, ma bilo je svega što ima u SVAKOJ osnovnoj školi. A kad bismo poslije nastave izašli iz škole, dočekao bi nas 101 park i cijeli kvart nam je bio na raspolaganju, a ne cesta, prometnice, kafići, Cvjetni trg i gluposti. Igrali smo se u parkovima gdje su vrlo vjerojatno noć prije bili narkići, padali smo, gulili koljena, natjeravali se po biciklima, pravili barake i kućice na drvetu na ragbijaškom iza DIFa, zvonili ljudima po portafonima, igrali skrivača i lopova i policajca po garažama. I nitko se nije niti ubo na špricu niti se ozljedio. Na razderano koljeno staviš flaster i idemo dalje. Pišem ovo jer ja nisam tako davno bila klinka, ja sam osnovnu završila prije samo deset godina, a nekako imam osjećaj da nas starci nisu toliko držali pod staklenim zvonom kao današnje klince. I zato mi je ova tema bila čudna. Kad sam ja bila mala i upisivala se u OŠ, nije bilo govora o tome gdje ću ići- logično, ići ću u svoju kvartovsku školu koja mi je najbliže s ekipom iz vrtića Niti sam primjetila da su starci mojih kolega razmišljali drugačije od mojih. A realno, moji su me čak i mogli furati svaki dan u neku "fensi" školu u centru, budući da oboje rade u strogom centru. Dečki iz osnovne su mi i danas najbolji prijatelji i druga obitelj, usprkos klošarenju po kvartu, kolektivnom skupljanju lipa za kutiju Yorka u osmom razredu, odbrusivanju ponekim profesorima, ponekim neopravdanima iz 8. razreda, u gimnaziji smo se svi sasvim dobro snašli, a danas smo ili završili faks ili smo pred diplomskim. Tako da fensi školama u centru, ja svoje djetinjstvo u derutnom Račiću ne bih ni za što mijenjala.
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 22:47   #131
Osnovna škola Cvjetno naselje. Prošla sam taj "užas" i zaista nebi više.

Nemojte krivo shvatit. Ova škola nudi znanje i disciplinu kakavu mozda rijetke škole nude međutim način na koji to prenose učenicima je pomalo tragičan. Prva 4 razreda su zaista ostali i meni i mojoj starijoj sestri u lijepom sjećanju ali sve nadalje..

Prvo da razjasnim.

Ono dobro kod ove škole u prva 4 razreda su boravak do 4-5 popodne,dijete dobiva doručak ujutro,užinu i ručak po navodno zdravom programu.Također,učionice su dosta dobro opremljene i škola ima dva dvorišta dosta velika. Učiteljice su odlične,pristupačne itd.

Međutim..

Sve nadalje postaje sve gore,sa sve lošijim profesorima. U petom razredu umjesto da se osobi nježno pristupi,odmah vas smještaju na vaša mjesta i daju vam do znanja da tko je šef ali na totalno krivi način. Većina je profesora u meni i kolegama probudila osjećaj straha više nego osjećaj autoriteta. Niti jedan profesor nema dovoljno razumijevanja za sportaše,balerine itd. Užasno su zahtjevni i svaki misli da je njegov predmet najvažniji.Većini nije ni stalo da stvarno prenesu njihovo znanje djeci. Osim izuzetaka npr. profesora povijesti i profesorice njemačkog. Na pomalo " ne važnijim" predmetima se jako inzistira..tipa tehnički se mora štrebetat jer vam prijeti trojka ili vjeronauk iz kojeg ste blizu dvojci. Mnogi se ponašaju kao prema vojnicima,a ne prema tinejdžerima. Ovo što sam na početku napisala da vam nudi širinu znanja.. zapravo ovisi o načinu na koji dijete uči. Ja sam npr. zapamtila oko 40 % naučenog iz osnovne škole,sve ostalo je otišlo u vjetar..nestalo.

Dobro kod ove škole je što nudi niz aktivnosti od informatičke grupe,zbora,dramske grupe,novinara,odbojke,rukometa itd.

Također je dobro što vas pripreme dobro za srednju školu tj. dobro vas pripreme na pravi odnos profesora i učenika. Međutim sve je to meni bilo malo previše agresivno,a trenutno i sestrična proživljava slično.

Zato kažem, OŠ Cvjetno Naselje nije škola za nekoga kome se neda raditi. Ako je dijete ambiciozno i željno znanja bez problema će proći. Što se tiče društva..dok sam ja išla u tu školu uopće nije bilo izuzetaka i iznimki,učenici su dosta u zajedništvu i nikad nije bilo nasilja u toj školi. Međutim,novije generacije su sve gore. Moram još pohvalit iznimno dobru ravnateljicu,profesora povijesti,profesoricu njemačkog. I moram napomenuti da kakvi god profesori bili ipak će napravit dosta ako vam treba viša ocjena,znači uvijek će vam dat priliku dana kraju šk godine odgovarate ali pod velikim stresom. I to čak ovisi tko je kakve volje toga dana kad im se obratite.

Nadam se da sam pomogla
Helpaj<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 08:51   #132
Quote:
isabella01 kaže: Pogledaj post
Ajme, što izmišljate toplu vodu, upišite dijete u kvartovsku školu i bok.
Otprilike tako - osim ako postoje silno ozbiljni i jaki razlozi za drugačiji odabir.

Razumno je pretpostaviti da će dijete u kvartovskoj školi biti s kvartovskom djecom s kojom se mimo škole kvartovski igra i od kojih, kad se razboli, može uzeti kvartovske bilježnice i napisati kvartovsku domaću zadaću. Ide li u neku "posebnu" školu, bezveze se stvara dojam nekakve njegove posebnosti.

Quote:
Helpaj<3 kaže: Pogledaj post
U petom razredu umjesto da se osobi nježno pristupi,odmah vas smještaju na vaša mjesta i daju vam do znanja da tko je šef ali na totalno krivi način.
Kakav je to "nježan pristup" potreban 11-godišnjaku u petom razredu, nakon odrađena četiri razreda?
Quote:
Niti jedan profesor nema dovoljno razumijevanja za sportaše,balerine itd.
Kakvo konkretno razumijevanje trebaju imati nastavnici za 11-15-godišnje sportaše i balerine? Kakve bi konkretne ustupke trebala imati ta djeca zbog svojih slobodnih, izbanškolskih aktivnosti?
Quote:
svaki misli da je njegov predmet najvažniji.
Ovo je raširena praksa. Malo je nastavnika "nevažnijih" predmeta koji razmišljaju drugačije.
Quote:
vjeronauk iz kojeg ste blizu dvojci.
Vjeronauk se ne mora ni pohađati, a kamoli štrebetati.
Quote:
Zato kažem, OŠ Cvjetno Naselje nije škola za nekoga kome se neda raditi.
Koja je škola primjerena djetetu kojem se neda raditi? Što takva osnovna škola treba s takvim djetetom - podržavati njegov nerad? Po čemu bi takav pristup bio koristan za takvo dijete - po tome što bi ga se u srednju školu poslalo s nešto boljim ocjenama, a zapravo na stratište.

Osim, naravno, ako se odabere i neka srednja škola za djecu kojima se neda raditi, pa neki faks za one kojima se neda raditi, pa neki posao za one kojima se neda raditi...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 10:17   #133
škole Trnje

ima li netko iskustva s OŠ Marina Držića i OŠ Grigora Viteza na Trnju?
pomoć, selim dijete (4. razred)...
koju biste od tih škola preporučili?
barbaraXS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 19:38   #134
U Grigoru su ucitelji visemanje super ali je skola u poluraspadu ( u hodniku visih razreda nema vrata na wc-u. Prosle godine su obnovili kuhinju pa bar to na nesto slici sad. Ovaj 4. razred je malo zivahan jer su sami dečki s par cura ali ih u 5. razdvajaju na a i b razred pa je to po 13-14 učenika u razredu , kao privatna škola! Kolko cujem od drugih i Držić je ok nema tu neke razlike.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 16:56   #135
Quote:
kingulica kaže: Pogledaj post
Trebali bi upisati naše prvo dijete u OŠ na Knežiji, pa me zanimaju vaša iskustva sa školama Horvati odnosno M. Gubec
Dobro razmisli za M.Gubec na Knežiji..zapravo, najbolje da pitaš mame čija djeca u tu školu idu...ja osobno imam negativno iskustvo, znam mame koja su ispisivala djecu iz te škole, a pak znam i mame kojima je ta škola ok..
njima ti je jako bitno kakvo je dijete..ako malo sporije uči i ako je malo nemirniji u ponašanju...vjeruj mi, obilježen je. Zapravo, raspitaj se.
Oni velike pare dižu od Ministartva školstva jer su i međunarodna škola koja se masno plaća, dok Horvati žicaju godinama novac od Ministartva da bi popravili prozore i uredili dvorište i njima sve na kapaljku.

Ali, glavna stvar za Gubec ti je da ti neće dijete upisati ako striktno ne spada u njihov kvart..mada ti pola Knežije pripada Horvatima, s susjedni ulaz iste zgrade ti može pripadati Gubcu i obratno...
I obrati pozornost na psihologicu Nataliju..ta će ti se urezati u pamćenje...već na prvu loptu bez pardona...
Oni se smatraju klasom i to očekuju i od djece koju upisuju...ništa manje
martos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:38   #136
OŠ Petra Preradovića

Ima li tko iskustva s OŠ Petra Preradovića u Zagrebu?
Stasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 08:50   #137
Bok,
evo mi smo krenuli u prvi razred,
i kako su meni objasnili u školi, produženi boravak traje do 15:30, tako da oni očekuju da se djeca pokupe od 15:30 na dalje. Ali od 15:30 do 17 sati oni zovu DEŽURSTVO, a ne dnevni boravak...
ChocoKao is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 16:13   #138
Quote:
ChocoKao kaže: Pogledaj post
Bok,
evo mi smo krenuli u prvi razred,
i kako su meni objasnili u školi, produženi boravak traje do 15:30, tako da oni očekuju da se djeca pokupe od 15:30 na dalje. Ali od 15:30 do 17 sati oni zovu DEŽURSTVO, a ne dnevni boravak...
Da, i u čemu je problem?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 22:36   #139
U produženom boravku djeca radu zadaću, ponavljaju do 15.30. Bilo bi stvarno previše očekivati od djece koja su u školi od 8 ujutro da rade do 17 sati.
Ne, djeca se ne moraju pokupiti u 15.30. Od 15.30 se djeca igraju, ako je lijepo vrijeme idu van. Roditelji dolaze do 17 sati.
Neki to zovu dežurstvo ali nije to službeni naziv.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 14:00   #140
oš borovje vs. folka

inače živimo na borovju i uvijek sam nekako mislila da će malac tu i u školu. ali jučer sam u parku pričala s jednom mamom koja mi je školu u borovju opisala kao katastrofalnu počevši od škrte ohole ravnateljice, bezobraznih učitelja, maltretiranja djece, puno nasilja među djecom, premalih prostorija s punom djece u razredima unatoč činjenici da je to nova škola, općenito lošom organizacijom... s druge strane ove godine su svoju curicu preselili u školu lovro pl. matačić na folki koja radi u jednoj smjeni, mali razredi, dobra organizacija, super učitelji... sve naj naj. zanima me vaše mišljenje. istina je da imamo tek 3,5 godine i dosta vremena prije polaska u školu, ali žena me baš uznemirila. ako netko ima iskustva bila bih vam zahvalna.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.