Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2010., 20:58   #121
u UK ima preko 10 000 registriranih sokolara. Ima ih dosta i neregistriranih. Film je zaista polučio taj trend, ali na svu sreću, ozbiljniji uzgajivači koji prodaju sokolarske ptice traže potvrdu sa si sokolar, da imaš adekvatnu nastambu i općenito uvjete.

OT: osobno poznam čovjeka koji je trenirao sove za potrebe snimanja Harry Pottera
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 00:55   #122
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
dana mogla bi i slikice polijepit
baš me zanima
Pošalji mail da ti pošaljem par slika, nisam baš sigurna kako prebaciti sliku na forum, kompjuter mi nije jača strana!
dana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 13:08   #123
danas sam vidjela jednu fora pticu, liči na vrapca i sive je boje ali ima čuperak na glavi, izgleda kao da ima kosu svezanu u rep, onak u obliku šiljka, hehe.. kak da vam to opišem. nije to jako velik čuperak, sićušan je ali dovoljan da znam da ptica nije vrabec. koja bi to mogla biti ptica??

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sove su slatke? Think again.
http://www.youtube.com/watch?v=_YvyXu7coXA

jadničci mali, izgledaju preplašeno. ne mogu podnijeti sliku preplašenih pernatih stvorova. dođe mi da plačem kada to vidim
anyway, mislila sam da sove idu 'Huuu Huuuu'
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 13:34   #124
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
danas sam vidjela jednu fora pticu, liči na vrapca i sive je boje ali ima čuperak na glavi, izgleda kao da ima kosu svezanu u rep, onak u obliku šiljka, hehe.. kak da vam to opišem. nije to jako velik čuperak, sićušan je ali dovoljan da znam da ptica nije vrabec. koja bi to mogla biti ptica??
vidjela si gospođicu ševu i to kukmastu

pogleć
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:15   #125
ahahahah, koja smiješna ptica... bila je na asfaltu i nešto zurila okolo, namjerno sam otišla na drugu stranu ceste samo da ne uzrujavam njeno visočanstvo i da ne odleti. baš smešna ptica uljepšala mi dan!
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:30   #126
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
vidjela si gospođicu ševu i to kukmastu

pogleć
Odlična letačica, može čak i sokolu da zbriše nebu pod oblake dok istvoremeno pjeva kao da je nije briga
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:55   #127
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Škanjac ili jastreb (stari prigodan naziv: jastreb kokošar)

Škanjac

Jastreb

Vrlo vjerojatno je škanjac, jer jastreb se voli skrivati i napada praktički iz zasjede.


Škanjac,vidi rep prepoznat ces sigurno.
__________________
''Life is an experiment.''
Floosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:59   #128
sad sam se sjetil kak sam prije dosta godina u vrtu skuzil gnijezdo stiglica. To je stvarno prekrasna i rijetka ptica. Poslije toga sam ih do dan danas mozda vidio svega par puta. U vrtovima česljugari (u narodu kazu štiglići) najčešće grade gnijezdo na stablu jabuke ili tresnje, dok u parkovima najcesce na topolama i javoru.. U vrtu imam jabuku pa je to vjerojatno bilo presudno, al eto kak sam bil radoznao klinac, vrag mi nije dao mira pa sam se popentral na drvo da ih vidim iz malo blizeg .. i kad su fticeki skuzili moju retardiranu facu rasprsili su se u sekundi po citavom vrtu.. sve u svemu macke su bile prestetne, a ja si to do dan danas nisam oprostil

SLIKA


edit. al zato sjenice svake godine kampiraju pod prozorom i othranjuju mlade. Mislim da doma imam par slika, ak se sjetim stavit cu fotku
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 15:22   #129
kod nas tih ptica ima i češće.. ok, moja stara ima pun voćnjak jabuka nekih a ne zalazi tam baš često pa su se ptice kojekakve nagnijezdile...
jednom sam namjerno nekoj ptici srušila gnijezde kao dijete, također si to nemrem oprostit , al sva sreća nije bilo ftičeka vnutri
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:52   #130
ševe se prilikom okretanja onako brzo "naklone", zar ne? totalno luda stvorenja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 12:09   #131
Ja danas vidjela 2 fazana taman uz Škorpikovu u Zagrebu Baš ih briga za sve

A inače sam jedan dan vidjela puno sjenica, preslatke su

I po stablu mi je skakala neka mala ptica veličine vrapca, ali je isto imala neko pero što strši na glavi... To može bit ševa ili ima još nekih takvih?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:32   #132
ahahaha umirem
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 22:14   #133
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Ja danas vidjela 2 fazana taman uz Škorpikovu u Zagrebu Baš ih briga za sve
Zabavni su, ali su me masu puta prepali. Idem pjehe nekim putem poprijeko ili biciklom, ljeto, večer/noć, gustiš oko mene, šuma ili neko polje. Mir i tišina, čuješ skoro gutaciju kroz hidatode. I onda ti blesava ptica izleti glasno lepetajući krilima pol metra od lica ćurličući iz sve snage
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 22:15   #134
Meni se skoro jedan zabio u auto jer je zaključio da bi bilo fora preći cestu dok ja idem

Danas ih bilo negdje 9-10 na polju iza moje kuće
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 08:57   #135
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Zabavni su, ali su me masu puta prepali. Idem pjehe nekim putem poprijeko ili biciklom, ljeto, večer/noć, gustiš oko mene, šuma ili neko polje. Mir i tišina, čuješ skoro gutaciju kroz hidatode. I onda ti blesava ptica izleti glasno lepetajući krilima pol metra od lica ćurličući iz sve snage
tebi je krivo što ti nisi prepala njega prva! priznaj! bwahhaahhaha
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:37   #136
Jedan iz kolekcije mojih zimskih gostiju!

Svake godine, kad zahladni i padne snijeg, dolete jata ovakvih ptica.
Uglavnom su svi isti. Malo se razlikuju valjda mužjaci i ženke, kao i starije i mlađe ptice.

Jedu zaostale plodove ispod stabala, kao i one koje im bacim pred kuću.

Ratoborni su međusobno isto kao i kosovi a i ponašaju se slično njima.
Ako je manji primjerak onda je kos obično jači ali veći primjerci opet tjeraju kosove.

Kad doleti jato, a snijeg visok, pa im bacim par jabuka onda se vode nesmiljeni ratovi između njih, kao da su pijetli.

Uvijek poneki zaostane i usami se kao što je ovaj, ali sa toplijim vremenom svi nestanu. Odlete na sjever.

Netko mi je rekao da su doletjeli iz Sibira, ali tko zna.

Do prije 4-5 godina nisam ih viđao.


Danas sam jednoga uspio slikati.
Kad je veliki snijeg dođu vrlo blizu ali kad nema snijega onda su malo dalje kao ovaj.

Pronašao sam na netu 3 slike, točno te ptice. Siguran sam u to. Tamo kažu da su to drozdovi. No opet ...tko zna. Valjda jesu.

Slika 1. / Slika 2. / Slika 3.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 10:47   #137
evo danas nešto razmišljam o kokošima pa me zanima: zašto se dvije kvočke uvijek potuku kada naiđu jedna na drugu? ta tuča obavezno počinje time što jedna kokoš drugoj kljucne pile kljunom. zar im nije u interesu da im vrsta bude što veća? zakaj su onda tako razdražljive?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:15   #138
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
evo danas nešto razmišljam o kokošima pa me zanima: zašto se dvije kvočke uvijek potuku kada naiđu jedna na drugu? ta tuča obavezno počinje time što jedna kokoš drugoj kljucne pile kljunom. zar im nije u interesu da im vrsta bude što veća? zakaj su onda tako razdražljive?
To je i kod većine ostalih životinja. Vrijedi pravilo: Bolje da moji potomci uspiju nego da uspiju tuđi.
Npr. svinje rastrgaju i pojedu mladog tuđeg odojka koji nekako uđe u njezinu prostoriju - prepozna/nanjuši ga među svojima i ubrzo ga nema.



Nagradno pitanje za 100kn. Zašto se ova ptica ponaša ovako apsurdno (i smiješno). Video koji se MORA vidjeti
http://www.youtube.com/watch?v=D9mst2pjqn8
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:05   #139
uf, vidio sam taj video. Ne kuzim, zmija ju je dograbila nekoliko puta, ne znam kako ce prezivjeti otrov...
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:29   #140
a daj...
bogec ptičji. pa kaj mu je??
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.