Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 13:11   #1
Maestro ili Visa Electron?

Obje su debitna kartice vezane uz račun.
U pravilu banke uz tekući daju maestro ali rba daje ili na izbor ili obje.

Koja je razlika između tih kartica?
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:16   #2
evo saznao sam jednu od razlika: maestro se autorizira pinom, a visa potpisom
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:29   #3
Cirrus Maestro debitna kartica je vezana za tekući račun, a Visa Electron za devizni, kunski štedni ili žiro račun. Ovo što si naveo je točno, s tim da se sa Visa Electron debitnom karticom vezanom za devizni račun može se izvršiti uplata preko interneta, i tada ti se sredstva skidaju sa deviznog računa.
Za sad mi ne pada ništa drugo na pamet, ali ako imaš još kakvo pitanje, slobodno ti!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:42   #4
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Cirrus Maestro debitna kartica je vezana za tekući račun, a Visa Electron za devizni, kunski štedni ili žiro račun. Ovo što si naveo je točno, s tim da se sa Visa Electron debitnom karticom vezanom za devizni račun može se izvršiti uplata preko interneta, i tada ti se sredstva skidaju sa deviznog računa.
Za sad mi ne pada ništa drugo na pamet, ali ako imaš još kakvo pitanje, slobodno ti!
cijenim dobru namjeru
sve si mi lijepo objasnio ali to sve ja znam, s time da nisi dobro procitao moju izjavu i nisi djelom u pravu.
Raiffeisen prilikom otvaranja tekućeg računa daje na izbor ili maestro ili visu electron (ili obje - uz naknadu).
Dakle kod njih se i uz tekući može dobiti visa electron.
I jos si u krivu da se sa svakom visa electron moze placati na internetu (za pocetak da bi se placalo na internetu treba onaj sigurnosni broj na poledjini koje sve nemaju, a i neke koje ga imaju svejedno nisu iskoristive za internet plaćanje (zaba, rba...) )
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:50   #5
Sad sam shvatio gdje sam pogriješio; neke banke imaju Visu electron za devizni račun koje sa CVV brojem mogu poslužiti za internet promet. Za ostale VE kartice nisam siguran da se to može.
Za ovu politiku VE za tekući račun nisam opće čuo do sad, prvi glas. Čak štoviše, pvi put čujem da se može dobiti obje za tekući; ne razumijem koja usluga je vezana za to!?
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 00:07   #6
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Sad sam shvatio gdje sam pogriješio; neke banke imaju Visu electron za devizni račun koje sa CVV brojem mogu poslužiti za internet promet. Za ostale VE kartice nisam siguran da se to može.
Za ovu politiku VE za tekući račun nisam opće čuo do sad, prvi glas. Čak štoviše, pvi put čujem da se može dobiti obje za tekući; ne razumijem koja usluga je vezana za to!?

i ja sam VE za tekući prvi put vidio kod rba
inače riječ je o tekućem računu nikakva posebna usluga, biras jednu koja ide uz racun a ako hoces obje platis dodatno.
evo http://tinyurl.com/6htk6u

Stvar je banke- dok VE pbza i erstea imaju CVV i uredno rade na internetu, Zaba isto ima CVV na VE karticama, ali neda da se koriste na internetu
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 00:33   #7
Quote:
PomahnitaliTapir kaže: Pogledaj post
evo saznao sam jednu od razlika: maestro se autorizira pinom, a visa potpisom
Visa Electron se također autorizira pinom. Kreditna Visa potpisom.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 08:54   #8
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Visa Electron se također autorizira pinom. Kreditna Visa potpisom.
Ja sam informaciju dobio od sluzbenice RBA pa kad provjerim u stvarnosti javim
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:35   #9
I baš ti je rekla za Visu Electron da se potpisuje? Ja ju imam i ukucavam pin.

Mislim, ne bi bilo prvi put da daju krive informacije.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 11:37   #10
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
I baš ti je rekla za Visu Electron da se potpisuje? Ja ju imam i ukucavam pin.

Mislim, ne bi bilo prvi put da daju krive informacije.
ovo za dezinformacije se slazem

pita ona: hoćete maestro ili visu electron
pitam ja: koja je razlika
kaze ona: vise e se potpisuje bla bla.. a inače su obje međunarodno prihvaćene
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 18:39   #11
Mestro ZABA-e u Francuskoj pegla se samo i iskljucivo na potpis a u Nizozemskoj kada placam Visa Electron traze i putovniicu i uporedjuju potpis na potuovnici s potpisom na odresku s POS-a i potpisom na kartici.
Po meni ipak bolji Maestro ide na PIN i nemam bad
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 08:14   #12
Podižem temu iz prašine i imam pitanje vezano uz ove dvije kartice.

Naime moja kćer od 11 godina ima svoj tekući račun u Zabi i Maestro beskontaktnu karticu.

Kako se bavi plesom i putuje na natjecanja s klubom, često izvan države, čini mi se zgodnije da džeparac nosi većim dijelom na računu, radi sigurnosti.

Moje pitanje je, da li je ova Maestro kartica prihvaćena u svim europskim zemljama (putuju npr. u Mađarsku, Italiju, Češku, Grčku, Srbiju, Bosnu...) ili bi bolje bilo da joj otvorim žirac uz koji će dobiti Visu Electron?

Za prepaid Visu i Mastercard mora imati 14 godina 🙁

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 00:59   #13
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Podižem temu iz prašine i imam pitanje vezano uz ove dvije kartice.

Naime moja kćer od 11 godina ima svoj tekući račun u Zabi i Maestro beskontaktnu karticu.

Kako se bavi plesom i putuje na natjecanja s klubom, često izvan države, čini mi se zgodnije da džeparac nosi većim dijelom na računu, radi sigurnosti.

Moje pitanje je, da li je ova Maestro kartica prihvaćena u svim europskim zemljama (putuju npr. u Mađarsku, Italiju, Češku, Grčku, Srbiju, Bosnu...) ili bi bolje bilo da joj otvorim žirac uz koji će dobiti Visu Electron?

Za prepaid Visu i Mastercard mora imati 14 godina 🙁

From Huawei MHA-L29
Prihvaćena je. Barem prema mom iskustvu. Nije bilo mjesta gdje nisam mogao platiti s Maestrom.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 01:07   #14
U principu Maestro prolazi u cca 85% slučajeva po mome iskustvu (što mi je dijelom nejasno jer u pravilu sestrinska MasterCard prolazi gdje Maestro ne prolazi). Visa Electron pak u 99% slučajeva prolazi.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 06:13   #15
Ok, hvala!

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.