Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 20:43   #101
ljudi kak vi s malom djecom uspjevate ići na izlete?!
moje dijete ak ne odspava svoj popodnevni san (ide corit u 12 - 12.30) totalno poludi i nemremo izac s njim na kraj..!
zaspati u kolicima ne moze bas, a i ako zaspi, to je onda na 20 min, max pola sata, kaj mu nije dosta.

ja fakat ne kuzim kak uspijevate.... pa vecina djece ide corit sredinom dana kaj ne?!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:36   #102
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
ljudi kak vi s malom djecom uspjevate ići na izlete?!
moje dijete ak ne odspava svoj popodnevni san (ide corit u 12 - 12.30) totalno poludi i nemremo izac s njim na kraj..!
zaspati u kolicima ne moze bas, a i ako zaspi, to je onda na 20 min, max pola sata, kaj mu nije dosta.

ja fakat ne kuzim kak uspijevate.... pa vecina djece ide corit sredinom dana kaj ne?!
mi smo na zadnje izlete isli na ljeto, kad je ona spavala dva puta jos., krenuli bi za prvo spavanje, to bi odradila u autu do mjesta izleta a drugo bi odradila na povratku.
sad na proljece mi se cini da cemo kretati zorom, pa da cemo se ili vracati oko 1 da spava po putu nazad ili da cemo ju malo u auto ubaciti da si corne.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:40   #103
i da, mi smo jos u potrazi za savrsenim izlet-mjestom.
di ima hlada, di ima zanimljivih sadrzaja za kikice, di ima dobre klope, da je blizu zga i da jedan cevap ne kosta 100 kn.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:46   #104
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ili da cemo ju malo u auto ubaciti da si corne.
svaka cast
moj nema sanse da zaspi bez polumraka, slikovnica (posebno mede Bobija), svog jastucica i ostalih pomagala i rituala.

da ga usred izleta odvedem do auta i malo ubacim unutra i izadjem van, mislim da bi stakla popucala od dreke
al dobro, to je moje dijete.
takav je i gotovo

blago tebi
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:00   #105
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
svaka cast
moj nema sanse da zaspi bez polumraka, slikovnica (posebno mede Bobija), svog jastucica i ostalih pomagala i rituala.

da ga usred izleta odvedem do auta i malo ubacim unutra i izadjem van, mislim da bi stakla popucala od dreke
al dobro, to je moje dijete.
takav je i gotovo

blago tebi
uh, moja ti u autu zaspi i kad joj se ne spava a i inace, kad joj se spava njoj se spava, usred shoping centra, nosi nosi, paaa paaa, i zaspi na rukama.
istina da to nije ono pravo cvrsto spavanje od dva sata ali jbg, dosta da prezivi taj dan.
ne znam kako ce nam sad funkcionirati, da li ce poslje tog kraceg spavanja na izletu moci doci do doma bez da opet zaspi pa si sj*** vecernje spavanje. budemo vidjeli
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:40   #106
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
svaka cast
moj nema sanse da zaspi bez polumraka, slikovnica (posebno mede Bobija), svog jastucica i ostalih pomagala i rituala.

da ga usred izleta odvedem do auta i malo ubacim unutra i izadjem van, mislim da bi stakla popucala od dreke
al dobro, to je moje dijete.
takav je i gotovo

blago tebi
Je, i ja zavidim mamama i tatama koji landraju (ovo je rečeno u pozitivnom smislu ) s klincima posvuda, te na izlete , te u topice, a klinci spavaju gdje stignu.
Moja otkad je prošla 5 mjeseci (a sad će 3 godine) nije odspavala svoja dnevna spavanja nigdje osim u krevetu. Ok, par puta u autosjedalici (s mora, na more i tak malo duži put) ali i to uz prvo bezgranično šiženje i urlanje i propinjanje tak da sam mislila da će remeni popucat . Vjerojatno smo i mi krivi kaj nemamo dosta dobre živce pa nismo prakticirali od malena da spava bilo gdje, već smo se tempirali da spava doma, a landrali smo kad je bila budna. Ali, opet, tješim se, sve je veća pa će valjda biti lakše nekud otići s njom. Tješim se...
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:03   #107
joj i ja bih taaaaaaaako htjela malog povesti sa sobom na jedno duže landranje tipa žumberak...al nema šanse zasad.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:08   #108
mi sa svojima idemo oduvjek svuda... kad su oboje bili manji spavali su bilo kad i bilo gdej..njima kad se njonja za ćore u kolicima,autu,mei-taiu bilo gdje i bok. nikad nisam išla doma sa kave il shopinga ak je f ili m. zaspao nema šanse.tak i danas kad ima 3 god ak idemo nekud odspava malo u autu i onda je ko novi,ako ne od ćori malo je cendrav al niš strašno dok ne dođemo na odrtedište onda ko da sve zaboravi i samo igra i igra...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 11:09   #109
moja je jedino u autu i spavala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 12:01   #110
Mi odemo oko 9h (kad je ljeto idemo i ranije, sada je još prehladno) negdje u okolicu Zagreba, i vraćamo se oko 1h. Malac zaćori u autu jer je krepan pa ga samo prebacimo u krevet. Kad su dani duži onda nekad idemo poslije spavanja i ručka.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 12:40   #111
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Je, i ja zavidim mamama i tatama koji landraju (ovo je rečeno u pozitivnom smislu ) s klincima posvuda, te na izlete , te u topice, a klinci spavaju gdje stignu.
Moja otkad je prošla 5 mjeseci (a sad će 3 godine) nije odspavala svoja dnevna spavanja nigdje osim u krevetu. Ok, par puta u autosjedalici (s mora, na more i tak malo duži put) ali i to uz prvo bezgranično šiženje i urlanje i propinjanje tak da sam mislila da će remeni popucat . Vjerojatno smo i mi krivi kaj nemamo dosta dobre živce pa nismo prakticirali od malena da spava bilo gdje, već smo se tempirali da spava doma, a landrali smo kad je bila budna. Ali, opet, tješim se, sve je veća pa će valjda biti lakše nekud otići s njom. Tješim se...
mislim da ti to nema previse vez s time, mi se zbilja trudimo da smo doma za njena spavanja jer su puno dulja i kvalitetnija nego da prespava u autu.
svako dijete ima svoje musice, kod nase male ne prolazi seljenje ako je odspavala duze od 10 minuta pa smo tako nebrojeno puta kad smo se vracali s jaruna ili bundeka prijepodne morali vozati po gradu sat vremena samo da ona odspava. Koliko smo benzina znali potrositi... Sad vec cesto uspjevamo odrzati ju budnu do doma nekako
Za izlete mislim da bi mogla mozda i u kolicima odsavati ako se bude dala u njih. ako ne, probat cemo na rukama pa u kolica
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:14   #112
jednom prilikom mi jedna cura pricala, oni su svog klinca na izletu strapli u deku koju su drzali ona i njen muz, svatko za jedan kraj i ljuljali.
ljuljali su ga doduse pol cuke, i ruke su im otpadale, ali su maloga uspavali. i spustili ga pod drvo.
eto jedna ideja za izlete

jedino kaj brijem da bi se moj frajer zbudio cim dotakne tlo
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 01:32   #113
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i da, mi smo jos u potrazi za savrsenim izlet-mjestom.
di ima hlada, di ima zanimljivih sadrzaja za kikice, di ima dobre klope, da je blizu zga i da jedan cevap ne kosta 100 kn.
Krajem 5. / početkom 6. mjeseca će u Ogulinu bit Festival bajki. Mi bili prošle godine, oduševili se. Mali je imao godinu i 8 mjeseci, jedna predstava mu je bila napeta (i daje se ovaj mjesec u Zg pa ćemo otić opet na nju, baš me zanima kak će sad reagirat na nju ), ostale naravno ne dulje od 2 minute, ali prekrasan je gradić, ima se di šetat, ima hlada, ima parkića, ima vlakić za izletnike kojim je mali bio oduševljen, ima lijepa birtija s terasom u samom centru, imaju blizu Sabljaci.... Zaspivao je tad na siki nakon čega bih ga prebacila u kolica (taman smo ga tamo, taj vikend, uspjeli pridobit na sjedenje i vožnju u kolicima u koja se nije dao otkad je prohodao), a mi iskoristili priliku da odemo na ručak po pristupačnim cijenama. Toliko nam se dopalo da smo ostali prespavat, našli neki privatni smještaj kraj jezera. Idemo i ove godine.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 13:37   #114
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Krajem 5. / početkom 6. mjeseca će u Ogulinu bit Festival bajki. Mi bili prošle godine, oduševili se. Mali je imao godinu i 8 mjeseci, jedna predstava mu je bila napeta (i daje se ovaj mjesec u Zg pa ćemo otić opet na nju, baš me zanima kak će sad reagirat na nju ), ostale naravno ne dulje od 2 minute, ali prekrasan je gradić, ima se di šetat, ima hlada, ima parkića, ima vlakić za izletnike kojim je mali bio oduševljen, ima lijepa birtija s terasom u samom centru, imaju blizu Sabljaci.... Zaspivao je tad na siki nakon čega bih ga prebacila u kolica (taman smo ga tamo, taj vikend, uspjeli pridobit na sjedenje i vožnju u kolicima u koja se nije dao otkad je prohodao), a mi iskoristili priliku da odemo na ručak po pristupačnim cijenama. Toliko nam se dopalo da smo ostali prespavat, našli neki privatni smještaj kraj jezera. Idemo i ove godine.
ovo super zvuci
imamo u planu i onaj viteski turnir u donjoj stubici kaj je u 5 ili 6 mjesecu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 13:45   #115
Za Ogulin, najljepši grad u ovom dijelu galaktike (uopće nisam subjektivna )...
Festival bajki bude super, ali svojevremeno je bio i vlakić Karlek, koji ide iz Zg-a ujutro, nakon cca. 1,5 sati vožnje ste u Ogulinu, tamo dočekuju vještice(koje inače spavaju na Kleku, a to je planina iznad Ogulina) i bude organiziran razgled grada (Frankopanski kaštel, Đulin ponor i sl.), blizu je jezero Sabljaci, Bjelolasica, Planinrai mogu na Klek, Bijele stijene, izletište Kneja... ma divota, stvarno super za provesti vikend, a ljudi su Vam tamo stvarno ljubazni i divni
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 20:07   #116
Za Samoborski fašnik već svi znaju, ali i ovo je zanimljivo. 13.3. će biti Bitka kod Samobora, ful zanimljivo, s vitezovima, oklopima i konjima... klinci ne dišu dok to gledaju
samo da ne bude zima..
mburic112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:55   #117
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
Mi smo bili prije dva tjedna u mini zoo-u kod Obrovca. Ima restoran, velika ograđena terasa, dječije igralište (isto ograđeno) i mali ZOO sa besplatnim ulazom (radi od 7-19). Baš sam nedavno stavila i slikice na temi Album za klince, pa koga zanima neka pogleda, lokacija je usput ako idete na more (srednji Jadran) jer je na Jadranskoj magistrali (ako ne idete autocestom). Super smo se proveli, nakupili perja od nojeva, mazili ponije, magarčiće i srne.
mi smo bili prvi put ovaj vikend u ovom zoo-u..
Prestrašno nešto, užas, stala sam sa strane i plakala od muke..Koliko ti ljudi moraju biti nehumani da drže životinje u takvim uvjetima.

Koliko vidim zoo je tamo 3 godine, 3 godine! I nitko ništa nije poduzeo, doduše, čitala sam neke članke od prošle godine o spomenutom zoo-u.U negativnom kontekstu i da zoo je još uvijek tamo.
Užas!
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:03   #118
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ovo super zvuci
imamo u planu i onaj viteski turnir u donjoj stubici kaj je u 5 ili 6 mjesecu
mi smo ti svake godine na tom turniru jer je mm iz stubice ....
predivano je
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:10   #119
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Krajem 5. / početkom 6. mjeseca će u Ogulinu bit Festival bajki. Mi bili prošle godine, oduševili se. Mali je imao godinu i 8 mjeseci, jedna predstava mu je bila napeta (i daje se ovaj mjesec u Zg pa ćemo otić opet na nju, baš me zanima kak će sad reagirat na nju ), ostale naravno ne dulje od 2 minute, ali prekrasan je gradić, ima se di šetat, ima hlada, ima parkića, ima vlakić za izletnike kojim je mali bio oduševljen, ima lijepa birtija s terasom u samom centru, imaju blizu Sabljaci.... Zaspivao je tad na siki nakon čega bih ga prebacila u kolica (taman smo ga tamo, taj vikend, uspjeli pridobit na sjedenje i vožnju u kolicima u koja se nije dao otkad je prohodao), a mi iskoristili priliku da odemo na ručak po pristupačnim cijenama. Toliko nam se dopalo da smo ostali prespavat, našli neki privatni smještaj kraj jezera. Idemo i ove godine.
sviđa mi se taj festival
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:17   #120
za sve koji su iz Zagreba ili negdje oko njega, ovo je zanimljivo:
Eko-selo Gradunjenije (još) razvikano ali je jako lijepo, starinski uređeno i imaju domaću hranu.
ide se prema zelini, pa još malo iza nje, i onda u brijeg. Cesta je uska ali ok.
a ni cijene nisu loše
mburic112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.