Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2021., 04:01   #1
Koji prijenosni internet odabrati?

Ekipa, moze li iskrena preporuka za dobar prijenosni internet na bonove (prepaid usluga), da je brz i povoljan? sto je najbolje sta ima? trenutno se trebam seliti zbog stresa u stanu a jako mi je potreban internet zbog posla. kuci imam A1 flat. Ima li netko dobrohotan i upucen da bi me naputio na neku dobru soluciju? hvala od srca
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2021., 11:57   #2
Ako ti je dosta 60GB onda internet posvuda SIM kartica od HTa za 49kn, ako ne uzmi 400GB SIM od A1 za 189kn (čini mi se)

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2021., 15:59   #3
Bravo, tako nesto sam i izbunarila sinoc. Hvala od srca! Posto sam pomalo informaticki analfabet, zanimaju me dvije stvari -

s tom kolicinom, mogu li, recimo, pogledati nekoliko epizoda serije - mislim tom za 49 kn?

I, mogu li tu karticu umetnuti u laptop ili moram kupovati neki uredjaj?
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2021., 16:18   #4
SIM karticu možeš u svoj (ako je) dual SIM mobitel ili ako imaš neki stari mob koji ne koristiš onda ubaci u njega i koristi ga kao router. U oba slučaja aktiviraš WiFi hotspot na mobitelu. I naravno, ako je to dualsim mobitel, postaviš da mobilni promet ide preko dotične kartice.
Računaj ugrubo da je jedna epizoda tj. 1 sat videa cca. 1-1.5 GB prometa

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2021., 20:16   #5
Pozdrav, evo mene sa A1 home boxa, SIM only. Cijena je 179kn/mjesečno.

Ako ćeš ići na 60GB to je dosta pristojna količina podataka.

Napomena ako iako možeš nađi neki 4G+ uređaj, to je dosta brže nego 4g, ali to je već jača investicija, ako uspiješ naći neki mob. koji to podržava.

Skidaj serije u manjim rezolucijama ako ima :zubo; i yotube se nemoj bahatit sa rezolucijama.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 05:21   #6
Hvala vam na divnim savjetima. Znaci, ako sam dobro razumjela, jedna serija od sat vremena - jedna giga otprilike?

mislim da imam takav telefon, znači ladno ga mogu koristiti kao ruter

samo bih još pitala kako funkcionira plaćanje. nema ugovorne obveze, kako se nadoplati za iduci mjesec naprimjer? ne znam koliko ću se dugo vremenski zadržati na mjestu gdje mi treba net pa zato pitam

I, moze li se kupiti ta stvarcica u HT centru, ili se iskljucivo narucuje online?
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 07:10   #7
Ne znam sada na koju misliš jer sam dvije spomenuo, ali one su obe bez ugovorne obveze. Ovu HT posvuda mi imaju obe studentice i sin u srednjoj: skinuli osnovnu tarifu na bonove na minimalnu (imaš sada Tomato za 30kn) i dodali ovu simicu u mobitel te imaju interneta sa sobom koliko ih volja ne mogu potrošiti jači su od bilo koje najskuplje pretplate.
HT posvuda naruči online (pripremi OIB) i stiže ti za 2 dana, nema ugovorne obaveze, otkazuješ kako te volja.
Ona druga A1 super Homebox piše isto da se može uzeti samo tarifa (samo SIM) bez ugovorne obveze (nismo probali, kćeri su radije uzele ove dvije odvojeno svaka sebi nego da imaju jednu dedicated tu skuplju, a ako im zafali onda će uzeti dodatno paket taj mjesec ali nisu još nijednom potrošile, uglavnom sheraju pri kraju mjeseca ako treba međusobno tj. ako koja 'prekardaši', orjentaciono je to 2GB dnevno što je sasvim ok i za online nastavu ciejli mjesec).
Instaliraj My Data Manager i postavi widget na početni zaslon pa ćeš imati stalno aktualno stanje potrošnje na ekranu mobitela: potrošnja prometa prilikom gledanja videa varira o vrsti i kvaliteti (HD, full HD...) ali to je sigurno ispod brojki koje sam ti već napisao a i grogo ti je napisao da smanjiš rezoluciju ako možeš birati (u youtube-u sigurno možeš). Isprobaš pa ako nisi zadovoljna otkažeš.

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 14:37   #8
hvala puno. mislim na HT. reci mi samo, kako se placa tih 49, uplatnicom nekom kod njih? sorry sto sam ovoliko neupucena
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 14:48   #9
Početkom mjeseca dobiješ račun za prethodni mjesec, ako nije cijeli (možeš i deaktivirati na neki period) onda proporcionalni iznos

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 15:03   #10
Samo da dodam, ako ti se ne gnjavi da ideš uzimati tu uslugu imaš Simpa tjedan, 70kn koji ti je flat rate.

Dakle jedini t-com daje baš pravi flat rate na bonove po tjednu, svi ostali su škrte jajare i daju neke smiješne cifre.

Pa možda da to isprobaš, ja sam to mjesecima koristio u lockdownu na vikendici.

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobil...nternet-tjedan

Prostudirao sam sve moguće operatore, jedino a1/homebox i ovo mi je bilo prihvaltjivo. Tele2 je 169kn, ali mi je rad bio neprihvatljivo spor.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 19:19   #11
Quote:
Trinity.333 kaže: Pogledaj post
hvala puno. mislim na HT. reci mi samo, kako se placa tih 49, uplatnicom nekom kod njih? sorry sto sam ovoliko neupucena
Možeš i kroz njihovu aplikaciju karticom platit pa nema nikakvih dodatnih naknada.
roomko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 00:56   #12
Joj, tjedan mi je malo. Hoćete reći da ima nekih dodatnih troškova za tih 49 kn? Što točno trebam učiniti za dobiti taj net, kupim u HT centru ili isključivo online? Nekako mi se to čini najprihvatljivije od svega navedenog.
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 07:40   #13
Započni chat jutros sa njihove web stranice ili zovi 08009000 i naruči (pripremi OIB) napisao sam ti već, u petak ti je kartica na adresi i možeš isti tren koristiti.
Nema skrivenih troškova: 49 kuna mjesečno i imaš 60GB

https://www.hrvatskitelekom.hr/inter...ternet-posvuda


Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 15:49   #14
Ima dobra opcija, za privremeno korištenje, HT Internet za turiste.

https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

Za 85 kn se kupi kartica i 7 dana ne flat net preko LTE. Nakon toga, ako dopuni kartica, kupi bon, automatski se opcija obnavlja po cijeni 60 kn.

Kartica se može ubaciti u telefon (ako je dual sim) pa koristiti kao hotspot ili kupiti neki LTE router za 400-600 kn koji će poslužiti.
Lear1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 16:18   #15
Je dobra ti je, 4x to koliko izadje jedan mjesec?

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2021., 09:28   #16
Ovisi, ako koristiš stalno, svih 52 tjedna u godini, mjesečno izađe oko 260 kn, flat, uz odličnu brzinu. Međutim, ne bih preporučio ovu opciju da se koristi tijekom svih 365 dana, već isključivo za povremeno, privremeno korištenje onome kome treba flat net, ove vrste.
Teoretski, može uzimati dnevno Simpa flat opciju za 10 kn, onda i samo onda kada joj treba flat, pa u konačnici možda i jeftinije prođe, ako je cijena presudna.
Iz mog iskustva, svako gledanje YT, Netflixa, HBO i slično zahtijeva flat, ali ako joj samo zbog toga treba net, bolje uzeti Bonbon i opciju bez potrošnje interneta za 49 kn mjesečno (Netflix npr.), a za surfanje, mail, chat itd, koristiti paket od 2-4 GB mjesečno.
Lear1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2021., 18:42   #17
Quote:
Lear1978 kaže: Pogledaj post
Ovisi, ako koristiš stalno, svih 52 tjedna u godini, mjesečno izađe oko 260 kn, flat, uz odličnu brzinu. Međutim, ne bih preporučio ovu opciju da se koristi tijekom svih 365 dana, već isključivo za povremeno, privremeno korištenje onome kome treba flat net, ove vrste.
Teoretski, može uzimati dnevno Simpa flat opciju za 10 kn, onda i samo onda kada joj treba flat, pa u konačnici možda i jeftinije prođe, ako je cijena presudna.
Iz mog iskustva, svako gledanje YT, Netflixa, HBO i slično zahtijeva flat, ali ako joj samo zbog toga treba net, bolje uzeti Bonbon i opciju bez potrošnje interneta za 49 kn mjesečno (Netflix npr.), a za surfanje, mail, chat itd, koristiti paket od 2-4 GB mjesečno.
Pa dao sam joj ja opciju tu SIMPA 7 dana flat, kako sam rekoaot-com je tu naviše fer i najmanji su šupci, svi ostali imaju neke bjedne pakete 20Giga ono 70kn i ostale gluparije.

Slažem se sa ovim glede flata, ja sam sa vikse kad imam home offis potrošim oko 3GB podataka/dnevno, non stop zoomovi ovo ono...a cijelo vrijeme puštam yt, navečer gledam neke filmove. Flat je jedina opcija.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2021., 19:24   #18
Ako si trošio samo 3 GB dnevno, a non stop koristio znači ne treba joj flat nego 90GB mjesečno

najjeftinije bi bilo uzeti jedan Internet posvuda na svoje ime i još jedan na nekog od obitelji ili frendova i za samo 98kn mjesečno ima 120GB

Ili jednostavnije, ali skuplje
kad potroši početnih 60GB nadokupiti dodatnih 20 GB za 40 kn= za 89kn ima 80GB
ako to potroši nadokupi još dodatnih 20 GB za 40 kn = za 129kn mjesecno ima 100GB
ili za 169kn ima 120GB....
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 02:59   #19
Hvala vam svima na savjetima i dalje mi je ona opcija za 49 najprihvatljivija. Kući imam ne bas jeftin flat, pa bih neku povoljniju soluciju. Mislim da mogu držati potrošnju u okviru tih 60 giga. Javim što sam riješila i kako funkcionira
__________________
In love with the one.
Trinity.333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2021., 21:14   #20
Meni je jedna osoba u autobusu trazila da se koristi mojim internetom i trazila da se poveze na moj WiFi. Ja naivan dao i ona upalila bloothoth tethering, sharing i WiFi hotspot i prebacila moju sifru ha Mob internet na svoj uredjaj.

Ehh sad, problem je Sto Mi se par puta Internet gubio a to mi se prije nikad nije desio i uz to je i sporiji. Isti slucaj i sa kucnim. Pogasio sam Bluetooth, hotspot i tethering Al sad Imam veliki strah da ona manipulise i koristi se mojim internetom jer je spor i prekida. Sta da radim???
Pompiere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.