Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2014., 15:36   #441
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kod odredbe bazične astrološke simbolike, polazi se od toga što je sama srž dotičnog pojma - u ovom slučaju što kristal čini kristalom? A to je da kristal kristalom čini (mikroskopski) pravilna struktura (Saturn).
Da, kužim...

Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Ne, ja sam se primarno osvrnula na pravilnu unutarnju strukturu kao na Saturna, ne na ružnoću/ljepotu. A to ružnih kristala sam mislila sitnih/neuglednih kakvih je većina, ne kužim što ti je tu smiješno . Jesu ti lijepi npr. kristali NaCl-a, a u labosu većinom se dobiju tako sitni i bezvezni kristali od nekih kompleksa.
Je li ovo retro Me na djelu.
Nije ništa smiješno, nego htjela sam reći da ako je većina takva ružna/neugledna, da onda odgovara simbolici Sa.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 15:39   #442
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Nije ništa smiješno, nego htjela sam reći da ako je većina takva ružna/neugledna, da onda odgovara simbolici Sa.
Aha, oprosti. Nisam dobro skužila tvoj post, mislila sam da kažeš kako ti je kristal previše lijep da bi bio samo Saturn.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 16:02   #443
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Pluton - za unutarnju skrivenu strukturu
Nije Pluton. Ništa na svijetu nema skrivenu unutarnju strukturu (osim ako ne misliš skrivenu za ljudsko oko ), pa tako ni kristal. Da se snimiti sa rendgenskim cijevima s rotirajućom anodom.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 18:00   #444
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Ništa na svijetu nema skrivenu unutarnju strukturu (osim ako ne misliš skrivenu za ljudsko oko )
Da, na to sam mislila.
Plutona povezujem sa extremima i to onim golom oku nevidljivim.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 19.06.2014. at 10:37. Reason: quote
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 00:41   #445
Ne znam gdje bih ovo pitala, ali zanima me na koji bi se način vidjelo ima li osoba predispozicije za doživljavanje nekih paranormalnih pojava. Meni bliska osoba ima niz takvih situacija i vjerujem joj, ali me zanima kako bi se to gledalo kroz natal Hvala!!

Ima li uopće tema o tome? Skroz naskroz je zanimljivo
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 00:39   #446
JA moram da priznam da mi fizicki izgled kod zena igra mnogo vecu ulogu od same dusevnosti,ponasanja,karaktera,radje cu da provedem 2 dana sa fizicki lijepom i atraktivnom djevojkom,nego da budem citav zivot sa ne toliko privlacnom,koja opet ima neke druge vrline,koje sam naveo.
Ovo je bilo Alan Fordovski "bolje biti citav zivot bogat,nego jedan dan siromasan"

PA me zanima koja simbolika u mojoj karti pokazuje takav jedan pristup zenama.DAli je to egzaltirana Ve u Ribama,pa samim tim volim vanserijski lijepe zene,koje obavezno idealiziram,ili je pak Mo u LAvu pored Saturna,pa postavljam previsoke standarde po pitanju izbora zene,zelim ono bas da sija,da bljesti,da se mogu ponositi sa njom.Moguce da je i od stelijuma u 1 kuci,negdje procotah da muskarci sa So ili Ma u 1 puno polazu na fizicki izgled partnerke,a eto ja imam oboje u 1.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 14:07   #447
Imam još jedno pitanje

Što simbolizira osobe koje veeeeliku većinu toga, pa ako ne i sve , rade 5 do 12?
Ta sam Evo, za 20min moram ići, a ja tek jedem Čitam tamo onaj topic o rastu kose ..pegla mi gori jer moram ispeglati majicu Zašto je tome tako?

I upravo ZBOG TOGA često kasnim Je li to ta neka nonšalantnost? Hvalaaa!

Ima li to veze s Merkurom? Tromom Marsu u Biku!
Ovo zadnje s Marsom valjda je.
Jer, kada krenem, obično u 10min napravim sve, a mogla sam to pooolako bez žurbe.
Ali ne ide to baš tako.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:33   #448
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanje

Što simbolizira osobe koje veeeeliku većinu toga, pa ako ne i sve , rade 5 do 12?
Ta sam Evo, za 20min moram ići, a ja tek jedem Čitam tamo onaj topic o rastu kose ..pegla mi gori jer moram ispeglati majicu Zašto je tome tako?

Valjda ovisi koji je razlog tome. Možda je netko prezaposlen, pa ne stiže.
Ali ako je to kao prokrastinacija, da si osoba nađe neku distrakciju, pa radi nešto deseto umjesto onoga što treba, to mi sliči na nekakav eskapizam. Pa onda mislim da bi to bio Ne/12. polje. Ako se radi o "bijegu od stvarnosti".
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 02:04   #449
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Valjda ovisi koji je razlog tome. Možda je netko prezaposlen, pa ne stiže.
Oh, ne Kod mene je više to što radim puno stvari najednom. Brzo mi nešto drugo privuče pažnju :20 otvorenih tabova: I dosta puta sam nonšalantna što se vremena tiče .. "ima vremena" šema

Quote:
Ali ako je to kao prokrastinacija, da si osoba nađe neku distrakciju, pa radi nešto deseto umjesto onoga što treba, to mi sliči na nekakav eskapizam. Pa onda mislim da bi to bio Ne/12. polje. Ako se radi o "bijegu od stvarnosti".
Hmm. Jedina veza Neptuna i 12. polja jest njegova trigon s Jupiterom koji je ondje
Ali dogodi mi se da si, kao, uzmem pet minuta da pogledam još nešto i izgubim pojam o vremenu.

Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 16:34   #450
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post



Ali dogodi mi se da si, kao, uzmem pet minuta da pogledam još nešto i izgubim pojam o vremenu.

KAo da imas Jupiter na ascedentu

Jupiter uvjek kasni,opozitan SAturnu (vremenu)

Imam druga Strijelca,sa Ju0Ma u Djevici,i sa njim je redovno "samo da nesto zavrsim,eto me za 10 min",a mogu otici komotno da se naspavam dok on to nesto zavrsi,ima covjek neki svoj sistem racunanja vrijednosti vremena,njemu je valjda 10 minuta 2 sata

Ja sam ospjednut vremenom,tacno gledam da svaki trenutak iskoristim da nesto uradim za sebe,cesto gledam na sat,ako primjetim da mi je vrijeme proslo ni u cemu,postajem nervozan.

Sto bi rekao Franklin"vrijeme je novac",a da bi dosli do novca trebamo znanje,da bi dosli do znanja trebamo iskustvo
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 23:47   #451
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
KAo da imas Jupiter na ascedentu

Jupiter uvjek kasni,opozitan SAturnu (vremenu)

Imam druga Strijelca,sa Ju0Ma u Djevici,i sa njim je redovno "samo da nesto zavrsim,eto me za 10 min",a mogu otici komotno da se naspavam dok on to nesto zavrsi,ima covjek neki svoj sistem racunanja vrijednosti vremena,njemu je valjda 10 minuta 2 sata
Haha, ovo me nasmijalo Jess, imam Jupiter na ASC-u, ali je u inkonjukciji sa Saturnom.. ima li to veze? Jer se APSOLUTNO prepoznajem u primjeru tvojeg frenda Možda nisam toliko ekstremna, ali sam većinom u "evo, sa' ću......." šemi I vrijeme proooođe. Nekada mi treba i dva puta reći jer ne registriram. To je vjerojatno ono što je Ace rekla

Ali da imam veoma čudan sistem obračunavanja vremena - imam.
Meni je jesen već tu negdje

Quote:
Ja sam ospjednut vremenom,tacno gledam da svaki trenutak iskoristim da nesto uradim za sebe,cesto gledam na sat,ako primjetim da mi je vrijeme proslo ni u cemu,postajem nervozan.
Uhh, blago ti se :ljubomorni:
Ja sam prenonšalantna.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:39   #452
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Haha, ovo me nasmijalo Jess, imam Jupiter na ASC-u, ali je u inkonjukciji sa Saturnom.. ima li to veze? Jer se APSOLUTNO prepoznajem u primjeru tvojeg frenda Možda nisam toliko ekstremna, ali sam većinom u "evo, sa' ću......." šemi I vrijeme proooođe. Nekada mi treba i dva puta reći jer ne registriram. To je vjerojatno ono što je Ace rekla

Ali da imam veoma čudan sistem obračunavanja vremena - imam.
Meni je jesen već tu negdje



Uhh, blago ti se :ljubomorni:
Ja sam prenonšalantna.
Ja licno ne poklanjam paznju tim slabijima aspektima,poput inkonjukcije,mada ona u tvom slucaju bas moze znaciti da nekada i treba da povedes racuna o vremenu,za promjenu

Nema veze inkonjukcija,Jupiter ti je obojio ascedent,tj tvoj karakter (konjukcija je najjaci aspekt od svih)

Ja sam Ac Strijelac,pa sam kao dijete bio jako neodgovoran,neozbiljan,bjezao iz skole(bukvalno zivio od danas do sutra,i bio ubjedjen da ce se sve po mene uvijek dobro zavrsiti ),cipele obukao prvi put u 23 godini zivota,vazda trenerke,tene,sporstki se nosio,ali posto mi je ipak veci dio 1 polja u Jarcu,i posto tamo imam te licne planete,preko noci sam se promijenio,naglo.
Logcno je da se covjek uozbilji sa godinama,ali sam ja kod sebe bas osjetio tu razliku izmedju 2 znaka.

Ma nije vala neka sreca zivjeti isplanirano i biti realan ,nekada je ljepse odlutati malo u oblake,pa biti sretan i glup,mnogo bolja opcija od biti pametan i nesretan
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 01:18   #453
, čime je opisan metabolizam (čovjeka)? Jel isključivo Djevica, Merkur, 06. polje ili ...?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 23:59   #454
Ovaj astrolog je ovdje objasnio bas ono o cemu pricam duze vrijeme,pa treba pogledati ovaj video i shvatiti prirodu Jupitera i Saturna koja se lako uocava kada se pogledaju njihovi simboli.


https://www.youtube.com/watch?v=-EImFj0RSrA
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 19:51   #455
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
, čime je opisan metabolizam (čovjeka)? Jel isključivo Djevica, Merkur, 06. polje ili ...?
Metabolizam je termin koji se odnosi na proces koji je odgovoran za izmjenu tvari u organizmu, a predstavlja skup kemijskih reakcija koje se odvijaju u živom organizmu kako bi on održao život. Ti procesi omogućuju organizmu da raste, da se razmnožava, da održava svoju ustrojenu strukturu i reagira na okolinu...jednom riječju da održava život. Metabolizam kontrolira hormone i određuje koji će se kemijski spojevi koristiti kao hranjive tvari, a koji odstraniti kao "otrovi"...u astrologiji je metabolička os označena osi 2. polje - 8. polje.

O tome sam već pisala...2. polje su naša "usta", točka u kojoj unosimo hranjive tvari u organizam, a 8. polje anus, mjesto preobrazbe gdje se materija raspada, gdje otrovne i štetne tvari moramo pustiti da izađu van ukoliko ne želimo "zatrovati organizam".

Zemljane kuće bi uvijek tebalo povezivati s fizičkim tijelom jer ona-zemlja predstavlja naš osnovni "fizički posjed". Zemljana polja u svojoj osnovi (pored ostaloga) prikazuju onu razinu iskustva u kojoj nastojimo zadovoljiti svoje osnovne potrebe - potrebe svog fizičkog tijela. Pa tako 2. polje koje prikazuje i "materijalni prirast" je polje kroz koje unosimo tvari u organizam kako bi on "rastao". Ono zapravo prikazuje korištenje postojećih elemenata iz okoline "za sebe" što je povezano s metabolizmom. 6. polje ima drugu funkciju, ono je naše "tjelesno domaćinstvo". Tj. ono upravlja zdravljem fizičkog tijela, u njemu se nalaze i sve aktivnosti koje doprinose (ili štete) zdravlju...te aktivnosti kojima možemo "ubrzati" ili "usporiti" metabolizam. 6. polje daje svijest o tome da će nas naše tijelo služiti obzirom na to koliko ga održavamo i brinemo o njemu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 23:28   #456
Hvala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 22:18   #457
, može li se astrološki odrediti kojem je političkom usmjerenju osoba najsklonija - ljevica, desnica, centar ...?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:17   #458
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Seksualnost je iznimno kompleksna tema i nema "jasne i jedne" oznake što je to što označava "normalnu seksualnost". Zato imamo cijelu temu o tome, isto kao i temu s pitanjima u vezi s istim. To je ujedno i jedan od razloga zašto mnogi astrolozi smatraju da je Uran (individualno) egzaltiran u znaku škorpiona (seksualnost).


Osobno mislim da je to ona u kojoj se individua osjeća ispunjeno i u kojoj slobodno izražava vlastite potrebe i želje pri tomu ne ugrožavajući nikoga oko sebe. No evo jedan citat s sajta koji to čini mi se još bolje formulira:

Zdrava seksualnost proizlazi iz psihičke, fizičke i duhovne ravnoteže i ona ako se oslobodimo uvjetovanosti ne bi trebala biti vezana uz godine. Kada smo sami sa sobom zadovoljni, kada smo svjesni svojih vrijednosti, te se osjećamo dobro, prirodno i nesputano, tada ćemo se između ostalog osjećati i kao seksualna bića, te ćemo svoju seksualnost na zdrav način i ispoljavati.
Mislim da je seksualnost otisak duše; fingertips; kakvo nam je mentalno stanje takva nam je sekusalnost, jer postoji nevidljiva i vrlo delikatna veza između genitalija i mozga. Sekslualnost dođe kao kanaliziranje ljudske psihe kroz genitalne organe, njena fizička dispozicija. Zato degradirana psiha ima i degradiranu seksualnost, neurotična psiha, inhibirannu ili djelomično sputanu, ovisno o stupnju neuroze, perverzna seksulanost rezultat je i oštećene psihe, a zdrava seksulanost samo je moguća kada je uspostavljena psihička, fizička i spiritualana eavnoteža. Što je čovjek zdravij, i.e uravnoteženniji to je i seksualnost zdravija. Znam, pomagao sam, . Što kroz savjete, što kroz Tantra jogu, hahaha (šala)
__________________
ej, nemoj bacat rakiju! ti bacaš rakiju, a djeca u Africi trijezna
Fidelio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 17:53   #459
MAlo sada razmisljam o vladarstvima Planeta nad danima u Sedmici,pa me je zanimalo kojim danom vlada Saturn,sto je zapravo i vise nego jasno,pa sama rijec SAtur(n)-DAy,kaze da vlada Subotom,kao sto Nedeljom (Sun-DAy) vlada Sunce,Ponedeljkom (Moon-day) vlada Mjesec itd.

Sve ovo mi je palo na pamet,jer sam skontao da mi je Subota najdrazi dan u sedmici(a i rodjen sam u Subotu),ali ne samo meni nego i najvecem broju ljudi na planeti,jer znamo da se Subotom izlazi u grad,da se festa,da se derneci,i da Subota u stvari predstavlja neku vrstu dusevnog "oduska" nakon mukotrpne radne sedmice,sto se i te kako veze za simboliku samog SAturna(Poznate Rimske SAturnalije),kao prirodnog vladara MCa,koji kako kazu daje neku vrstu "nagrade"(slavu),nakon mukotrpnog rada,truda,zalaganja itd.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 10:55   #460
Cime je opisano i kojim aspektima plakanje, tuga i plac u natalu ?
Osoba koja place i tako ispoljava negativne emocije, ucestalo plakanje koje se ponavlja

Da li Mesec i Mars moraju biti u aspektu ? Ovde to nije slucaj
laela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.