Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2008., 16:51   #1
Žohari

ima netko za prodat ili zamjenit za nesto drugo (poklonit???, bozic i vrijeme darivanja, blabla) par zenkica i kojeg muzjaka vrste Blaptica dubia?
za uzgoj i tako to..



Tema je prebačena sa Poljoprivrede zbog centralizacije rasprave o žoharima i spojena sa svim dosadašnjim postovima vezanim za njih. Postoji još jedna tema, na Stanovanju.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 02.06.2010. at 09:56. Reason: update :)
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 17:59   #2
Quote:
muad´dib kaže: Pogledaj post
ima netko za prodat ili zamjenit za nesto drugo (poklonit???, bozic i vrijeme darivanja, blabla) par zenkica i kojeg muzjaka vrste Blaptica dubia?
za uzgoj i tako to..
a da pogledaš u nekom podrumu ili nekoj šahti
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 03:19   #3
hm ne znam gdje ih možeš nabaviti ali znam da mi na faxu imamo nekoliko vrsta (biološki odsjek pmf-a) ali ne znam bi li asistenti bili voljni udjeliti kojeg... možda da probaš pitat u zoološkom ili tako negdje...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:27   #4
Za zohare ako se mozes strpiti do petog mjeseca, dok otvaramo kucu dolje na moru, imas ih mali milijun kod mene. Od malih do velikih. Ja im obicno ubijem najveceg i stavim ga nasred glavne sobe kao prijetnju ostalima.
Svasta mozes radit s mojim zoharima, cak i vodit ratove zvijezda.
Ok, sad za ozbiljno. Mogu ti ih poceti skupljati al tek od petog mjeseca.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 14:34   #5
Ti bi žohare? Zašto? Kao hranu za nekoga ili... ?
Imam tarantulu i donedavno par škorpiona, ali baš ne vole žohare. Razmišljam o prodaji cijele kolonije (nekoliko stotina) jer mi razmaženi pauk hoće samo fobase (nešto srodno brašnaru). Imam ti dubie raznih stadija pa mi se javi na PM za dogovor. Arrakis mi nije baš usput, al skemijat ćemo nešto...

Ako nekoga hraniš njima, nemoj uzimati ništa izvana. Nisam jednom čitala iskustva o ugibanju i gmazova i paukova jer je vlasnik naivno unio nešto što je potencijalno bilo u kontaktu sa nekim pesticidom. Moje živinice za hranu su ti isključivo ekološki uzgojene jer mi alternative jednostavno nema.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 17:18   #6
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Za zohare ako se mozes strpiti do petog mjeseca, dok otvaramo kucu dolje na moru, imas ih mali milijun kod mene. Od malih do velikih. Ja im obicno ubijem najveceg i stavim ga nasred glavne sobe kao prijetnju ostalima.
Svasta mozes radit s mojim zoharima, cak i vodit ratove zvijezda.
Ok, sad za ozbiljno. Mogu ti ih poceti skupljati al tek od petog mjeseca.
pretpostavljam da je rijec o vrsti Blatta orientalis, to sam cesto viđao na moru, i to vec imam.
ali, tko zna, moguce da je nes drugo, pa, ako ti nebi bio problem skupti kojih 20-ak komada u 5. mj., bio bih zahvalan!
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 00:03   #7
Nema problema! Mislim da cak imam i sliku od jednog kojeg sam zatukla. Nego reci dal trebaju biti zivi ili mrtvi. I ako ces se sjetiti mene do petog mjeseca ;-)
Al velim, nije mi problem!
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 00:54   #8
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Nema problema! Mislim da cak imam i sliku od jednog kojeg sam zatukla. Nego reci dal trebaju biti zivi ili mrtvi. I ako ces se sjetiti mene do petog mjeseca ;-)
Al velim, nije mi problem!
zivi, zivi, naravno.. to bi ti vec mogo pretstavljat problem, ne?
sjetit cu se ja toga, bez brige.
i fala.
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:15   #9
KOja vrsta?

Germanski su najbolji, tzv. buba-švaba.

Oš dakle crne - američke ili smeđe - germanske?

Sjećam se kada smo bili klinci i kompa je pucao iz MG-ejca na neku bubu te uzviknuo: Ubio sam bubu-nijemca. :-)
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:42   #10
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
KOja vrsta?

Germanski su najbolji, tzv. buba-švaba.

Oš dakle crne - američke ili smeđe - germanske?

Sjećam se kada smo bili klinci i kompa je pucao iz MG-ejca na neku bubu te uzviknuo: Ubio sam bubu-nijemca. :-)
emmm... pise vrsta u prvom postu..
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:05   #11
Quote:
muad´dib kaže: Pogledaj post
zivi, zivi, naravno.. to bi ti vec mogo pretstavljat problem, ne?
bit ce malen problemcic, ali, vele psiholozi da se s fobijom jednom mora suociti, tako da... ako nis drugo, hvatanje zivih zohara bit ce lijecenje moje psihe.
Nis onda, pm u petom mjesecu.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:39   #12
A za šta ti trebaju ti žohari?
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 17:22   #13
pa valjda za faks.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 17:33   #14
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Ja im obicno ubijem najveceg i stavim ga nasred glavne sobe kao prijetnju ostalima.
Jel radi?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:44   #15
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Jel radi?

Hihi, pa ovaj cuj... Zajedno s najjacim kemijskim sredstvom protiv insekata a ujedno i protiv nasih disnih puteva, nakon ubojstva njihovog poglavara, nisam ih bas vidjela. Manje vise su lezali pocrkani na leđima. Mislim da cak imam sliku poglavara, mozda ju postam.

Ok, ovo sve gore napisano mi nekako zvuci bolesno. Nemojte me krivo shvatiti, ali ja stvarno imam issues sa svime sto je manje od misa i ima ticala i najmanje 4 noge.

A dok vidim zohara i cujem ono njegovo micanje (pazi ja ga CUJEM), zrela sam za elektrosokove.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 18:20   #16
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
A dok vidim zohara i cujem ono njegovo micanje (pazi ja ga CUJEM), zrela sam za elektrosokove.
Ti cujes zohara? Jesi ikad bila na ispitivanju sluha?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 23:12   #17
nije problem u sluhu, problem je u psihi i onome sto se zove fobija. covjek si svasta zamislja i ono sto je nezamislivo.

cujem ga kako tapka s onim ljigavim nožicama
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 03:50   #18
I ja ih čujem. Uopće nisu nečujni. Grozim se tog zvuka. Jeste li kad čuli kako vreća žohara brzo tapka? I Rambo bi zavrištao kao curica.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 10:48   #19
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I ja ih čujem. Uopće nisu nečujni. Grozim se tog zvuka. Jeste li kad čuli kako vreća žohara brzo tapka? I Rambo bi zavrištao kao curica.
Hvala Bogu, netko ko me razumije!

Oduran zvuk nekog cudnog suskanja i tapkanja. I brz je jako i to me sablaznjava. Jednom mi se sakrio pod bacenu robu na pod (nisam bas uredna). Naravno da to nikad nisam oprala, nego drito u kontejner. Ne kuzim odakle ih toliko na moru, svake godine dok dodjem, temeljito ocistim i dezinficiram kucu i jos ih uvijek ima. A kuca je na novo renovirana, cak sam trazila da se stave svijetle plocice i na pod i na kupaonu i kuhinju - svugdje, samo da bi ih lakse mogla opaziti! I stalno su prisutni mrcine odurne.


E a jedno pitanje. Zasto su zohari jedina bica koja mogu prezivjeti nuklearni napad?
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 11:35   #20
je, cuju se, svake noci me zvukovi stotina nozica koje veselo trckaraju uokolo otprate u san. srecom, iza sigurnih zidova terarija...
nisu jedina bica, kolko ja znam tu ima jos nekih clankonozaca, npr. skorpioni, gomila bakterija i vjerojatno neki protist..
a sad, zasto, ovo jesu spekulacije, ali najlogicnije mi zvuci da imaju savrsen sustav popravka DNA i izvrstan enzimatski sustav uopce.
btw. cackalica, mozes postat sliku ovih sta imas na moru?
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.