Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2004., 16:49   #121
Quote:
margarita kaže:
a kako znas da ona koja je napisala knjigu nije necija "grozna susjeda"

ma nebitno je pitanje je: da ti se dijete razboli i da to sad recimo nadjes u knjizi - eto toj knjizi koju citas - da tu pishe da je ta bolest posljedica sto ti svoje dijete ne volis dovoljno

kako bi se ti osjecala?
Nemam djete i ne zelim ga jos tako brzo (ili mozda uopce) tako da se ne mogu postaviti u tu poziciju.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 16:55   #122
Quote:
Ipanema kaže:
Nemam djete i ne zelim ga jos tako brzo (ili mozda uopce) tako da se ne mogu postaviti u tu poziciju.
pa nemam ni ja

ali valjda imas nekog pojma koliko majka moze dijete voljeti?

eto zamijeni dijete u prici za roditeljem i majcinu ljubav sa ljubavi i paznjom djeteta prema starijem roditelju?

sta bi uradila?

zar se ne bi osjecala krivom da je nedostatak tvoje paznje prouzrokovao bolest dragom bicu?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 08:47   #123
Quote:
margarita kaže:
pa nemam ni ja

ali valjda imas nekog pojma koliko majka moze dijete voljeti?

eto zamijeni dijete u prici za roditeljem i majcinu ljubav sa ljubavi i paznjom djeteta prema starijem roditelju?

sta bi uradila?

zar se ne bi osjecala krivom da je nedostatak tvoje paznje prouzrokovao bolest dragom bicu?
Majka moze voljeti dijete neizmjerno, no to ju nikako ne mora ciniti dobrom majkom. Previse generaliziras.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 10:04   #124
Sa tablicom sam zavrsila, a sada cu prepisati malo detaljnije iz knjige u vezi mogucih bolesti ili poremecaja za odredjene dijelove tijela ili organe

«Vjerujem da mi stvaramo tzv. «bolesti» u svojem tijelu.
Kao i sve u nasem zivotu, i tijelo je ogledalo nasih unutarnjih misli i uvjerenja. Tijelo nam uvijek govori i salje poruke. Kad bismo barem imali vremena slusati ga!
Svaka stanica u vasem tijelu odgovara na svaku vasu misao ili rijec. Kontinuirani nacini razmisljanja i izrazavanja stvara ponasanje, pokrete i drzanje tijela, a i bolesti. Osoba koja stalno ima mracno lice, nije ga sigurno stvorila radosnim mislima.
Tijela i lica starijih ljudi pokazuju nam sasvim jasno kakav je nacin razmisljanja prevladavao u njihovom zivotu.
Kako cete vi izgledati kada ostarite?

Mnogi ljudi koji se bave alternativnim terapijama lijecenja, koriste moju knjigu «Kako iscijeliti svoje tijelo» i pronasli su da je mentalni uzrok koji sam ja utvrdila istinit u 90-95% slucajeva.

GLAVA predstavlja nas.
Ona je ono sto pokazujemo svijetu oko sebe. To je obicno ono po cemu nas prepoznaju. Kada nesto nije u redu s glavom, to obicno znaci da osjecamo da nesto nije dobro s nama.

KOSA predstavlja snagu.
Kada smo napeti i uplaseni, cesto stvaramo celicne okove koji pocinju u misicima prema vrhu glave, a ponekad i na podrucjima oko ociju. Kosa raste bas na tom vrhu i ako postoji ogromna napetost vlasista, ono se tako skupi da kosa ne moze disati i zato umire i opada. Ako ova napetost potraje, vlasiste nije opusteno i nova kosa ne moze narasti. Rezultat je celavost. Porasla je i celavost zena otkad su se ukljucile u poslovni svijet, prepun napetosti i frustracija. Nismo ni svjesni kolika je celavost zena jer zenske perike izgledaju prirodno i atraktivno. Nazalost, vecina muskih perika jos je uvijek veoma zamjetljiva i s velike udaljenosti.
Osjecaj napetosti dokaz je slabosti. Ako se osjecamo relaksirano, smireno i usredotoceno, stvarno smo jaki i sigurni. Bilo bi dobro kada bismo mogli opustiti svoja tijela, a mnogima od nas dobro bi doslo opustanje tjemena. Pokusajte sada. Naredite svom tjemenu da se opusti i osjetite postoji li razlika. Ako primijetite da vam se tjeme vidno opustilo, predlazem vam da cesto radite ovu vjezbu.

USI predstavljaju nasu sposobnost da cujemo.
Ako postoje nekakvi problemi s usima, to obicno znaci da ima nesto sto ne zelite cuti. Bol u uhu pokazuje da je u vama bijes zbog necega sto ste culi. Djeca cesto imaju bolove u usima. Obicno moraju u svojoj kuci slusati neke stvari koje ne zele cuti. Kucna pravila obicno zabranjuju svojoj djeci da pokazu svoju ljutnju i, prema tome, djecja nesposobnost da promijene te stvari stvara bol u usima. Gluhoca predstavlja dugorocno odbijanje slusanja nekoga u nasoj blizini. Jeste li primijetili da partner osobe koja puno govori obicno ima problema sa sluhom?

OCI predstavljaju sposobnost da vidimo.
Kada imamo problema s ocima, to obicno znaci da postoji nesto sto o sebi ili o svom zivotu proslosti, sadasnjosti ili buducnosti ne zelimo vidjeti. Kada vidim malu djecu da nose naocale, znam da se u njihovoj kuci dogadja nesto sto ne zele vidjeti. Ako ne mogu promijeniti ono sto se dogadja, zamaglit ce vid da ne moraju jasno vidjeti. Vecina je ljudi imala vrlo dramaticna iskustva kada su odlucili suocoti se s necim iz proslosti sto nisu mogli gledati godinu ili dvije prije nego sto su poceli nositi naocale. Poricete li u sebi ono sto vam se sada dogadja? Zasto se ne zelite suociti s time? Bojite li se pogledati u sadasnjost ili buducnost? Kada biste bolje vidjeli, sto je to sto vam se nikako ne bi dopalo? Vidite li sto radite sami sebi? Interesantna pitanja za razmatranje, zar ne?

GLAVOBOLJE se pojavljuju ako kaznjavamo sebe.
Iduci put kad osjetite glavobolju, zastanite i zapitajte se gdje ste i kako pogrijesili. Oprostite sebi, oslobodite se toga i glavobolja ce otici tamo odakle je i dosla. Migrene imaju ljudi koji zele biti savrseni i koji sami stvaraju pritisak pod kojim zive. Tu je ukljuceno i mnogo potisnutog bijesa. Zanimljivo je da migrene mogu biti uklonjene masturbacijom ako je pocnete onoga trenutka kada osjetite migrenu. Seksualno oslobadjanje uklanja napetost i bol. Mozda u tom trenutku necete osjetiti zelju da masturbirate, ali vrijedi pokusati. Nista ne mozete izgubiti.

Ukoliko vam SINUSI, koji se nalaze posred lica i veoma blizu nosu, stvaraju probleme, znaci da vas u vasem zivotu iritira netko vrlo blizak.
Mozda cete imati osjecaj da se taj okomio na vas. Zaboravljamo da mi stvaramo situacije i da gubimo snagu okrivljujuci druge ljude za svoje frustracije. Niti jedna osoba, niti mjesto ili stvar nema moci nad nama jer smo jedini koji mislimo nasim umovima. Mi stvaramo svoja iskustva, svoju stvarnost i svakoga u njoj. Kada stvorimo harmoniju, mir i ravnotezu u svom umu, pronaci cemo to isto i u svojem zivotu.

VRAT I GRLO fasciniraju zbog svega sto kroz njih prolazi.
Vrat predstavlja nasu sposobnost da smo fleksibilni u svom razmisljanju, da mozemo sagledati drugu stranu pitanja i da vidimo glediste drugih ljudi. Kada imamo problema s vratom, to obicno znaci da smo bili tvrdoglavi u procjenjivanju svoje situacije.
Kada ugledam nekoga tko nosi neki od onih medicinskih «ovratnika», znam da ta osoba misli kako je uvijek u pravu, veoma je tvrdoglava i nije u stanju vidjeti drugu stranu problema.
Virginia Satir, sjajni obiteljski terapeut, kaze da se bavila «smijesnim istrazivanjem» u kojem je otkrila da postoji 250 nacina da se opere sudje, ovisno o tome tko ga pere i kojim sredstvima. Ako se drzimo uvjerenja da u svemu postoji samo jedan nacin i samo jedno glediste, iskljucujemo se iz velikog dijela zivota.

GRLO predstavlja nasu sposobnost da kazemo sto mislimo, da zatrazimo sto hocemo i da kazemo: «Ja sam» itd.
Kada imamo problema s grlom, to obicno znaci da osjecamo kako nemamo pravo na takve stvari. Osjecamo se nedostatnima da se zauzmemo za sebe.
Bolno grlo uvijek je dokaz da je u nama potisnuti bijes. A ako uz to imamo prehladu, radi se o mentalnoj konfuziji.
Laringitis obicno znaci da ste toliko ljuti da ne mozete ni govoriti. Grlo, takodjer, predstavlja stvaralacki protok kroz nase tijelo. Na taj nacin izrazavamo svoje stvaralastvo. Ako je nase stvaralastvo priguseno ili isfrustrirano, cesto cemo imati problema s grlom. Svima su nam poznati ljudi koji su cijeli zivot zivjeli za druge ljude. Nikada nisu uspjeli uciniti ono sto su htjeli. Uvijek su udovoljavali majkama, ocevima, bracnim partnerima, ljubavnicima ili sefovima. Problemi sa stitnom zlijezdom ili angina dokaz su vaseg potisnutog stvaralastva i toga da niste uspjeli uciniti ono sto ste htjeli. Srediste energije u grlu, tj. pata cakra, mjesto je u tijelu gdje se dogadjaju promjene. Kada se odupiremo promjeni, ili smo usred promjene, ili se pokusavamo promijeniti, u nasem se grlu dogadjaju mnoge aktivnosti. Zapazite kada kasnjete ili kada netko drugi kaslje. Sto je upravo receno? Na sto smo reagirali? Je li to otpor ili tvrdoglavost, ili je to samo proces promjene? U svojim terapijskim radionicama koristim kasalj kao sredstvo za samootkrivanje. Svaki puta kada netko zakaslje, zamolim ga da dotakne grlo i da glasno izgovori: «Spreman sam mijenjati se» ili «Ja se mijenjam».
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 13:09   #125
Ipanema ja te i dalje citam

Iako su neka objasnjenja drugacija od onog kako sam ih ja dosad naucila, zanimljivo je procitati sve.

Reci jel ti to sve tipkas ili imas knjigu negdje online ili u word-u?

Jer ako je ovo prvo, wow
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 13:11   #126
Quote:
Winona kaže:
Ipanema ja te i dalje citam

Iako su neka objasnjenja drugacija od onog kako sam ih ja dosad naucila, zanimljivo je procitati sve.

Reci jel ti to sve tipkas ili imas knjigu negdje online ili u word-u?

Jer ako je ovo prvo, wow
Pa da, uvijek je zanimljivo procitati i saznati vise gledista iste stvari, npr.
Tipkam ... profesionalna deformacija
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 13:21   #127
Quote:
Ipanema kaže:
Pa da, uvijek je zanimljivo procitati i saznati vise gledista iste stvari, npr.
Tipkam ... profesionalna deformacija
wow...u tom slucaju evo ti jedan veliki za trud.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 14:16   #128
Ipanema, imaš PM od mene!
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 14:49   #129
Quote:
Ipanema kaže:
Majka moze voljeti dijete neizmjerno, no to ju nikako ne mora ciniti dobrom majkom. Previse generaliziras.
isuse boze..Ipanema ja jednostavno ne vjerujem da si toliko naivna da ne razumijes sto te pitamo

i da to nema veze s tim dobra majka -losa majka

ti jedostavno neces da odgovoris na sasvim jednostavno postavljeno pitanje


sad boh po tim vasim self-help teorijama ja tebe trebala pitati : cega se bojis?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:03   #130
Quote:
margarita kaže:
isuse boze..Ipanema ja jednostavno ne vjerujem da si toliko naivna da ne razumijes sto te pitamo

i da to nema veze s tim dobra majka -losa majka

ti jedostavno neces da odgovoris na sasvim jednostavno postavljeno pitanje

sad boh po tim vasim self-help teorijama ja tebe trebala pitati : cega se bojis?
Ma znam ja sto ti mene pitas ali ti ne mogu odgovoriti jer:
1. Nemam djece, da imam to bi bila druga stvar
2. Djecu bas i ne volim nesto
3. Nisam sigurna da li uopce zelim djecu (za sada, a mozda i ikada)

I kako da ti ja sada dam pravi odgovor? Ne mogu.
Cega se bojim?
Svacega...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:15   #131
Quote:
Ipanema kaže:
Ma znam ja sto ti mene pitas ali ti ne mogu odgovoriti jer:
1. Nemam djece, da imam to bi bila druga stvar
2. Djecu bas i ne volim nesto
3. Nisam sigurna da li uopce zelim djecu (za sada, a mozda i ikada)

I kako da ti ja sada dam pravi odgovor? Ne mogu.
Cega se bojim?
Svacega...
Ipanema ako neces odgovoriti nemoj - ali nemoj molim te podcjenjvati moju inteligenciju

jer ja sam ti pitanje postavila i na drugi nacin, u primjeru s roditeljima
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:21   #132
Quote:
margarita kaže:
Ipanema ako neces odgovoriti nemoj - ali nemoj molim te podcjenjvati moju inteligenciju

jer ja sam ti pitanje postavila i na drugi nacin, u primjeru s roditeljima
Ne znam stvarno zasto si mene primila na zub... sto ce ti odgovor od mene... nisam jedini forumas.
Mozes pitati isto i nekog drugoga.
A sto se tice ovoga, kako bih se osjecala da mi netko kaze da sam nekome prouzrocila bolest... mislim npr. svojim roditeljima kao njihovo dijete? Mislis li na to?
Rekla bih: "Da, vrlo moguce".
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:24   #133
Quote:
Ipanema kaže:
Ne znam stvarno zasto si mene primila na zub... sto ce ti odgovor od mene... nisam jedini forumas.
Mozes pitati isto i nekog drugoga.
A sto se tice ovoga, kako bih se osjecala da mi netko kaze da sam nekome prouzrocila bolest... mislim npr. svojim roditeljima kao njihovo dijete? Mislis li na to?
Rekla bih: "Da, vrlo moguce".
prvo - uopce te nisam uzela na zub - kako ti kazes

samo sam te pitala a ti si pocela ko macak oko vruce kashe

i kad bi to rekli da li bi se ti osjecala krivom sto si roditeljima prouzrokovala bolest - buduci da bi ocito povjerovala da ti to neko kaze?

eto to je bit onoga o cemu smo ti govorile a ti se cudis ko krava na mrtvo tele zasto se neko ima osjecati krivim ako je uzrokovao sebi ili dragom bicu bolest
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:28   #134
Quote:
margarita kaže:
prvo - uopce te nisam uzela na zub - kako ti kazes

samo sam te pitala a ti si pocela ko macak oko vruce kashe

i kad bi to rekli da li bi se ti osjecala krivom sto si roditeljima prouzrokovala bolest - buduci da bi ocito povjerovala da ti to neko kaze?

eto to je bit onoga o cemu smo ti govorile a ti se cudis ko krava na mrtvo tele zasto se neko ima osjecati krivim ako je uzrokovao sebi ili dragom bicu bolest
Nicemu se ovdje ne cudim, samo tebi.
A tebi se opravdavati ne moram.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:34   #135
Quote:
Ipanema kaže:
Nicemu se ovdje ne cudim, samo tebi.
A tebi se opravdavati ne moram.
niko ti ne trazi da se pravdas

lijepo sam te pitala

mogla si odmah reci - necu da odgovorim i sve super

a pitala sam te samo iz razloga sto si se u vise navrata iscudjavala onima koji kazu da u takvim slucajevima osjecaju krivicu
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 10:23   #136
nastavak:

RUKE predstavljaju nasu sposobnost i vjestinu da obuhvatimo sva zivotna iskustva. Gornji dio ruku povezan je s nasim sposobnostima, a donji dio ruku povezan je s nasim vjestinama. Stare emocije spremamo u svoje zglobove, a laktovi predstavljaju nasu fleksibilnost u mijenjanju pravaca. Jeste li fleksibilni u mijenjanju pravaca u svojem zivotu ili vas stare emocije drze na jednom mjestu?

SAKE hvataju, drze i stezu. Dopustamo da nam stvari prolaze kroz prste. Ponekad neke od njih i predugo zadrzimo. Mi smo spretni i nespretni s rukama, skrti, idemo kroz zivot otvorenih ruku itd. Ili dajemo milostinju. Mozemo se uhvatiti u kostac sa sobom ili nam se cini da se ne mozemo nositi ni sa cime oko sebe. Pruzamo ruku nekome, idemo ruku pod ruku, imamo nesto u ruci ili nemamo. Pruzamo ruke pomirenja ili podrske. Ruke mogu biti njezne ili tvrde, s cvoricima od prekomjernog razmisljanja ili cak deformirane artritisom zbog prekomjernog kritiziranja. Grcevite ruke stvaraju strah, strah od gubitka, strah da necemo imati dovoljno i strah da nesto necemo moci zadrzati ako ne drzimo cvrstvo. Ako se grcevito drzimo neke veze, primorat cemo partnera da pobjegne u ocaju. Cvrsto stisnute ruke ne dopustaju da udje nesto novo. Prelagano rukovanje odaje osjecaj mlitavosti i zatvorenosti.
Sto vam pripada, ne moze vam se oduzeti, stoga se opustite.

Svaki PRST ima svoje znacenje. Problemi s prstima pokazuju gdje se trebati opustiti i osloboditi Ako porezete kaziprst, najvjerojatnije u vama postoji bijes i strah povezan s vasim egom u trenutnoj situaciji. Palac je mentalan i predstavlja brigu. Kaziprst je povezan s egom i strahom. Srednji prst povezan je sa seksom i bijesom. Kada osjetite bijes, uhvatite svoj srednji prst i promatrajte kako bijes nestaje. Drzite srednji prst desne sake ako ste ljuti na muskarca, a prst lijeve sake ako ste ljuti na zenu. Prst na kojem se nosi prsten simbol je zajednistva i tuge. Mali prst ima veze s obitelji i pretvaranjem.

LEDJA predstavljaju nas sustav zivotnog odrzanja. Kada imamo problema s ledjima, to obicno znaci kako osjecamo da nismo podrzavani. Obicno mislimo da nam podrsku daje nas posao, nasa obitelj ili nas bracni partner. U stvarnosti smo u cijelosti oslonjeni na prirodu (priroda u sirem smislu – svemir) i na sam zivot.
Gornji dio ledja ima veze s osjecajem pomanjkanja emocionalne podrske. Moj me muz/zena /ljubavnik/prijatelj/sef ne razumije i ne podrzava.
Srednji dio ledja povezan je s osjecajem krivnje. Sa svim onim stvarima koje su daleko iza nas. Bojite li se pogledati sto je iza vas ili mozda skrivate sto se nalazi tamo, iza? Osjecate li se kao da vas je netko podmoklo udario u ledja? Osjecate li se uistinu povrijedjeno? Jesu li vase financije u zbrci ili se previse brinete zbog njih? Mozda zato imate problema s donjim dijelom kraljeznice. To vam moze prouzrociti nedostatak novca ili strah da ga necete imati. Nema veze koliko vi stvarno imate novca, nego koliko ste zaokupljeni time. Vecina misli da je novac najvaznija stvar u zivotu i kako ne mozemo zivjeti bez njega. To nije istina. Postoji za nas nesto mnogo vaznije i dragocjenije, bez cega ne mozemo zivjeti. Sto je to? To je nase disanje.
Disanje je bit naseg zivljenja, a mi jos uvijek uzimamo zdravo za gotovo da cemo kada izdahnemo, ponovo udahnuti,. Da ne udahnemo iduci put, ne bismo pozivjeli vise od tri minute. Ako smo od prirode dobili taj dar disanja sve dok zivimo, zar ne mozemo vjerovati da ce nam se osigurati sve ostalo sto nam je potrebno?

PLUCA predstavljaju nasu sposobnost uzimanja i davanja u zivotu. Kada imamo problema s plucima, znaci da se bojimo uzeti sto nam treba, ili mozda osjecamo da nemamo prava zivjeti punim zivotom ili onako kako zelimo.
Zene su tradicionalno bile kratkog daha i cesto mislile o sebi kao o gradjanima drugog reda, koji nemaju pravo na svoje mjesto, cak ni pravo da zive. Danas je sve drukcije. Zene zauzimaju dobra mjesta, kao punopravni gradjani drustva, i disu potpuno i duboko. Odusevljava me kada vidim zenu sportasicu. Zene su uvijek radile u poljima, ali je ovo prvi puta u povijesti, koliko ja znam, da se bave sportom. Lijepo je vidjeti sva ta velicanstvena tijela koja su se odjednom pojavila.
Emfizem i teska pusenja jedan su od nacina skracivanja zivota. Oni prikrivaju duboki osjecaj u nama da nismo vrijedni zivjeti. Prezir prema sebi nece promijeniti nasu naviku pusenja. Prvo moramo promijeniti svoje temeljno uvjerenje.

GRUDI predstavljaju materinski princip. Ako imamo problema s grudima, to obicno znaci da smo pretjerali s materinskim osjecajem prema nekoj osobi, mjestu, stvari ili iskustvu.
Dio materinskog procesa jest dopustiti djetetu da odraste. Moramo znati kada trebamo dignuti ruke, popustiti kontrolu nad njime i osloboditi ga da krene u zivot. Dijete koje je previse zasticeno, nije spremno nositi se sa svojim vlastitim iskustvima. Ponekad nas prebrizni stav doslovno onemogucava njegovo odrastanje. Ako se pojavi rak dojke, postoji i duboka ogorcenost. Oslobodite se straha jer je univerzalna inteligencija u svakome od nas.

SRCE, naravno, predstavlja ljubav, a nasa krv predstavlja radost. Srca pumpaju radost kroz nasa tijela. Kada si uskratimo radost i ljubav, srce nam se skvrci i postaje hladno. Rezultat je toga da protok krvi postaje sporiji i mi smo na putu da patimo od ANEMIJE, ANGINE PECTORIS i SRCANOG INFARKTA.
Srce ne «napada» nas, vec se mi toliko zapetljamo u melodramaticnim pricama i dramama koje stvaramo da cesto ne primjecujemo male radosti oko sebe. Godinama smo iz srca istiskivali radost i ono je doslovno prepuno bolova. Ljudi koji su pretrpjeli srcani udar, nikada se ne raduju zivotu. Ako ne pokusaju prihvatiti radost zivljenja, ponovo ce dozivjeti srcani udar.
Zlatno srce, hladno srce, otvoreno srce, crno srce, zaljubljeno srce, toplo srce – kakvo je vase srce?

ZELUDAC probavlja sve nase nove ideje i iskustva. Sto ili koga ne mozete probaviti? Od cega vam je lose?
Kada imamo problema sa zelucem, to obicno znaci da ne znamo kako asimilirati nova iskustva. Mi smo uplaseni. Vecina nas se sjeca vremena kada je voznja avionima postala popularna. Tada nam je bilo tesko prihvatiti ideju ulazenja u veliki metalni avio koji ce nas sigurno vinuti u nebo. Kod svakog sjedala bile su vrecice za povracanje i vecina i je putnika koristila. Povratili bi u vrecicu, diskretno je smotali i pruzili stjuardesi, koja je vecinu vremena provodila skupljajuci ih.
Danas se te vrecice rijetko koriste iako se nalaze pokraj svakog sjedala. Mi smo prihvatili ideju letenja.

CIREVI nisu nista drugo nego strah, silan strah da nismo dovoljno dobri. Bojimo se da nismo dovoljno dobri kao roditelji ili kao sefovi. Ne mozemo prihvatiti to sto jesmo. Razdiremo se na komadice pokusavajuci zadovoljiti druge. Ma koliko nas posao bio vazan, nase unutarnje samopostovanje veoma je maleno. Bojimo se da ce drugi otkriti istinu o nama.
Rjesenje za sve ovo jest ljubav. Ljudi koji vole i postivaju sebe, nikada nemaju cireve. Budite njezni i puni ljubavi prema malenom djetetu u sebi, dajte mu potpunu podrsku i ohrabrite ga onoliko koliko vam je to trebalo dok ste bili maleni.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 10:24   #137
nastavak:

SPOLNI ORGANI predstavljaju najzenstveniji dio zene, njenju zenstvenost; ili najmuzevniji dio muskarca, njegovu muzevnost. tj. nas muski ili zenski princip. Kada se ne osjecamo ugodno kao muskarac ili zena, kada odbacujemo svoju seksualnost ili svoja tijela kao prljava ili gresna, cesto cemo imati problema sa spolnim organima. Rijetko nailazim na osobe koje su odrasle u obitelji gdje su se spolni organi i njihova funkcija nazivali pravim imenima. Uglavnom smo odrasli uz eufemizme bilo koje vrste. Prisjetite se onog koji je koristila vasa obitelj. Moglo je biti nesto kao «to dolje», ime koje vam je stvorilo osjecaj da su vasi spolni organi odvratni ili prljavi. Da, mnogi odrastamo vjerujuci da nesto nije u redu izmedju nasih nogu.
Imam osjecaj da je seksualna revolucija, koja je buknula prije nekoliko godina, bila na neki nacin dobra stvar. Tada smo se odmaknuli od viktorijanske hipokrizije. Odjednom je postalo razumljivo da mozemo imati mnogo seksualnih partnera i da noc mozemo provesti s nepoznatim partnerom. Tako je bilo razumljivije i cesto mijenjanje bracnih partnera. Mnogi medju nama poceli su uzivati u zadovoljstvu i slobodi svojeg tijela na nov i otvoren nacin.
Medjutim, nekolicina se rijecila «maminoga Boga», kako ga je nazvala Roza Lamont, osnivac instituta za samokomunikaciju. Sve sto vas je vasa majka naucila o Bogu do vase trece godine, jos se uvijek nalazi u vasoj podsvijesti, osim ako se niste toga oslobodili svjesnim radom. Jeli taj Bog bio ljutit i osvetoljubiv? Sto je taj Bog mislio o seksu? Ako jos uvijek imamo u sebi taj osjecaj krivice prema svojoj seksualnosti i svojem tijelu, sigurno cemo sebe kaznjavati na neki nacin. Problemi s MJEHUROM, s CMAROM, problemi s VAGINOM, PROSTATOM i PENISOM spadaju u isto podrucje. Potjecu od iskrivljenih stavova o nasem tijelu i ispravnosti njegovih funcija. Svaki organ u nasem tijelu prekrasan je izraz zivota, sa svojim specijalnim funkcijama. Ne mislimo da su nasa jetra ili nase oci prljave i gresne. Zasto onda odabiremo to vjerovati za spolne organe?
Cmar je jednako tako lijep kao i uho. Bez cmara se ne bismo mogli osloboditi onoga sto tijelo vise ne treba i vrlo bismo brzo umrli. Svaki dio naseg tijela i svaka njegova funkcija savrsena je, normalna, prirodna i prekrasna.
Svakog pacijenta koji ima seksualni problem zamolim da se prema svom rektumu, penisu ili vagini te njihovoj funkciji i ljepoti pocne odnositi s ljubavlju i postovanjem. Ako ste se scucurili ili razljutili kada ste ovo procitali, zapitajte se zasto. Tko vam je rekao da se stidite bilo kojeg dijela tijela? Sigurno to nije Bozja poruka. Nosi spolni organi stvoreni su kao nejugodniji dijelovi tijela, koji nam pruzaju zadovljstva. Ako to poricemo na bilo koji nacin, stvorit cemo bol i samokaznjavanje. Seks nije samo dobar, on je sjajan i prekrasan. Voditi seks jednako je normalno kao sto je normalno disati ili jesti.
Pokusajte na trenutak zamisliti beskrajnost svemira. To je izvan granice naseg shvacanja. Cak ni nasi najbolji znanstvenici svojom najsuvremenijom opremom ne mogu izmjeriti njegovu velicinu. U svemiru postoji mnogo galaksija.
U jednoj od manjih galaksija, daleko u kutu, jedno je manje Sunce. Oko tog Sunca vrti se nekoliko tisuca sicusnih planeta, a jedan od njih zove se Zemlja.
Ne mogu vjerovati da je ta beskrajna inteligencija koja je stvorila cijeli svemir, samo jedan stari covjek koji sjedi na oblaku iznad planeta Zemlje i promatra moje spolne organe! Ipak, mnoge su jos kao djecu naucili ovakvom razmisljanju. Od zivotnog je znacaja osloboditi se takvih smijesnih i staromodnih ideja, koje nam ne pruzaju nikakvu podrsku i ne pomicu nas prema naprijed. Ja snazno vjerujem da i nasa predstava Boga mora biti za nas, a ne protiv nas. Postoji toliko religija izmedju koji mozete izabrati najbolju za sebe. Ako ste odabrali onu koja vam govori da ste mali i gresni crv, odmah odaberite drugu.
Ja ne propagiram da svatko treba trcati uokolo u potrazi za slobodnim seksom. Smatram da neka od nasih pravila nemaju smisla, pa se dogadja da ih mnogo ljudi tajno prekrsi, i na taj nacin postaju licemjeri.
Kada ljude oslobodimo seksualne krivice i kada ih naucimo voljeti i postivati sebe, oni ce se prema sebi i drugima ponasati na taj nacin koji ce im donijeti najvise dobra i radosti. Razlog mnogobrojnim problemima s nasom seksualnoscu lezi u tome sto mnogi od nas mrze i preziru sebe, pa se odnose lose prema sebi i ostalima. Nije dovoljno djeci u skolama samo objasniti mehanizam nase seksualnosti. Trebamo im usaditi osjecaj da su njihova tijela, spolni organi i seksualnost nesto sto im pruza radost. Cvrsto vjerujem da ljudi koji vole sebe i svoja tijela niada nece zloupotrebljavati sebe ili druge.
Ustanovila sam da se problemi s MJEHUROM najcesce pojavljuju u onih ljudi koji su ogorceni kao ljubavni partneri. Nesto nas je naljutilo, i to nesto povezano je s nasom zenstvenoscu ili muskoscu. Zene cesce imaju probleme s mjehurom nego muskarci jer su one sklonije prikrivanju povrijedjenosti.
Problemi s VAGINOM obicno pokazuju da vas je partner emocionalno povrijedio. Problemi s PROSTATOM imaju veze sa samopostovanjem, kao i s uvjerenjem da su sve manje sposobni kao muskarci sto su stariji.
IMPOTENCIJA ukljucuje strah, a ponekad i prezir prema prethodnoj ljubavnici.
FRIGIDNOST se pojavljuje iz straha ili uvjerenja da nije u redu uzivati u svojem tijelu. Takodjer dolazi od osjecaja prezira prema samom sebi i moze biti pojacana zbog bezosjecajnog partnera.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 22:22   #138
Namjerno podizem ovaj topic jer Louise Hay zavredjuje stalnu prisutnost u nasim zivotima...barem u onima koji su voljni procitati i spoznati one nase skrivene i rijetko obznanjene mane, tuge i propuste...pomogla je meni, a jos vise mojima spoznajama o dragima oko mene...


__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 03:42   #139
Autor ovog pisanja bi trebao biti spaljen jer je vjestica, mi jos uvijek zivimo u 1600-1750 godinama!

Pa da covjek ne vjeruje da netko moze ovako glupo pisati,a jos manje u danasnje vrijeme vjerovati!

Zalosno,




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 11:35   #140
nastavak:

PMS – PREDMENSTRUALNI SINDROM je dostigao razmjere epidemije, sukladan je propagandnim reklamiranje za njegovo uklanjanje. Te reklame kontinuirano zasipaju nase domove idejom da se zene moraju prskati dezodoransom, stavljati puder, tusirati i cistiti razlicite na razlicite nacine da bi svoje tijelo ucinile prihvatljivim za okolinu. U isto vrijeme dok zene postaju ravnopravna bica, napadaju ih negativnim idejama da taj zenski proces nije prihvatljiv za okolinu. Sve to, kombinirano s danasnjim povecanim uzimanjem secera, daje pogodno tlo za stvaranje predmenstrualnog sindroma. Svi procesi u tijelu zene, ukljucujuci menstruaciju i menopauzu, normalni su i prirodno procesi. Moramo ih takvima prihvatiti. Nasa su tijela prekrasna, divna i cudesna.

Moje je uvjerenje da su SPOLNE BOLESTI uvijek povezane s osjecajem seksualne krivice. To obicno dolazi od osjecaja najcesce podsvjesnog, da nije u redu izrazavati svoju seksualnost. Nosilac spolnih bolesti moze imati puno seksualnih partnera, ali ce se zaraziti samo oni slabog mentalnog i imunoloskog sustava. Kao dodatak starim standardima, posljednjih godina u heteroseksualne populacije ucestalije se pojavljuje HERPES. To je bolest koja se neprestano vraca kako bi nas kaznila za nase uvjerenje da smo losi. Herpes bukne kada smo emocionalno uzrujani. To nam vec puno govori. Sada primijenimo istu teoriju i na homoseksualce koji, osim sto imaju probleme kao i svi ostali, nose i svoje specificne probleme koji proizlaze iz toga sto drustvo optuzuje pokazuje prstom na njih i govori: «To je lose». Obicno im jednako govore i njihovi vlastiti roditelji. Takvo breme veoma je tesko nositi kroz zivot, a posebno je tesko voljeti sebe u takvim okolnostima. Ne iznenadjuje uopce da su homoseksualci medju prvima iskusili strasnu bolesti, AIDS.
U heteroseksualnim drustvima vecina se zena jako boji starenja zbog toga sto smo stvorili sustav vjerovanja u kojem velicamo samo mladost. Za muskarce to nije toliko otezavajuce jer njih sijeda kosa jos vise istice. Stariji muskarci cesto stjecu vise postovanja i ljudi im se dive.
Ali to ne vrijedi za homoseksualce jer su oni stvorili kulturu koja polaze ogromnu paznju mladosti i ljepoti. Veliki znacaj pridaje se tjelesnom izgledu, dakle unutarnji se osjecaji zanemaruju. Ako niste mladi i lijepi, to je kao da ne postojite. Vasa licnost nije vazna, racuna se samo tijelo.
Takav nacin misljenja sramota je za cijelu kulturu. To je drugi nacin na koji oni sami priznaju da «biti homoseksualac znaci ne biti dovoljno dobar». Zbog nacina na koji se homoseksualni ponasaju jedni prema drugima, za mnoge od njih starenje je nesto cega se treba jako bojati. Gotovo je bolje umrijeti nego ostarjeti. A AIDS je bolest koja ubija. Vrlo cesto homoseksualni osjecaju da ce kada ostare, biti beskorisni i nepozeljni. Gotovo je boje da s prije toga uniste, pa zato mnogi od njih vode destruktivan nacin zivota. Mnogi su stavovi i ponasanja homoseksualaca monstruozni, kao sto je, npr. odbijanje prevelikog zblizavanja s nekim, neprestano kritiziranje itd. A i sam je AIDS monstruozan. Takva vrsta razmisljanja i ponasanja samo moze stvoriti vrlo dubok osjecaj krivice. Grupna izmjena partnera, koja donosi toliko zabave, takodjer moze biti i ekstremno destruktivna, kako za onoga koji daje, tako i za onoga koji prima. To je jedan od nacina da se izbjegne bliskost i intimnost izmedju ljubavnih partnera.
Ni na koji nacin nije mi namjera stvarati osjecaj krivice u bilo kome. Prema tome, potrazimo stvari koje treba pormijeniti kako bi nam zivoti bili ispunjeni ljubavlju, radoscu i postovanjem. Prije pedeset godina skoro je svaki homoseksualac bio izoliran, a danas su oni uspjeli stvoriti svoje mjesto u društvu, gdje se mogu donekle slobodno ponašati. Na nesreću, oni toliko bola zadaju jedan drugome. Vrlo je zalosno na koji nacin malogradjanstina tretira homoseksualce, ali je jos tragicnije na koji se nacin homoseksualci medjusobno tretiraju.
Muskarci, prema tradiciji, uvijek imaju vise seksualnim partnera nego zene. U odnosu izmedju dva muskarca naravno da se biti jos vise seksa i promjena partnera. To je u redu sve dok ne koristimo svoju seksualnost s pogresnom namjerom. Neki muskarci vole mijenjati partnere da bi zadovoljili svoju unutarnju potrebu za samodokazivanjem, a ne radi svog zadovoljstva. Ne mislim da ima nesto lose u tome ako imamo vise partnera i ako cak povremeno koristimo neke lagane droge ili ako popijemo koju casicu. Ali, ako se time zasipamo svake noci i ako «moramo» imati nekoliko partnera dnevno da bismo dokazali sebe, moramo se promijeniti. Trebamo promijeniti svoj nacin razmisljanja. Ovo je vrijeme za potpuno iscjeljenje, a ne za osudjivanje. Moramo se izdignuti iznad ogranicenja koja nam donosi proslost. Svi smo mi bozanski i cudesni izraz zivota. Priznajmo si to!

DEBELO CRIJEVO predstavlja nasu sposobnost oslobadjanja od onoga sto nam vise nije potrebno. Tijelu koje je u skladu sa savrsenim ritmom i tijekom zivota, potrebna je ravnoteza unoselja, asimilacije i izbacivanja. Samo nas nasi strahovi sprecavaju da se oslobodimo starog.
Cak i ako ljudi koji pate od zatvora nisu skrtice, obicno vjeruju da nece biti dosta za njih. Grcevito se drze starih veza koje im zadaju bol. To su ljudi koji se boje baciti odjecu sto je godinama drze u ormaru jer bi im jednog dana mozda mogla zatrebati. Ostaju raditi poslove koji ih guse ili si ne priuste nikakvo zadovoljstvo jer moraju stedjeti za crne dane. Mi ne pretrazujemo otpatke od vecere da bismo pripremili danasnji rucak, dakle naucite vjerovati zivotnom procesu, koji se vam uvijek donijet sto trebate.

Nase nas NOGE nose kroz zivot. Problemi s nogama cesto pokazuju da postoji strah od kretanja naprijed ili oklijevanje da krenemo u odredjenom pravcu. Njima trcimo, vucemo ih ili hodamo na prstima. Imamo ikserice ili stopala okrenuta unutra; mozda imamo velike debele butine, na koje smo ljutiti, ispunjeni gorcinom iz djetinjstva. Kada nesto ne zelite raditi, osjetit cete manje probleme s nogama.

PROSIRENE VENE pokazuju posljedicu bavljenja poslom koji ne volimo ili zivljenja u mjestu koje mrzimo. Tada vene gube svoju sposobnost da budu ispunjenje radoscu. Idete li vi pravcem kojim zelite?

KOLJENA, kao i ledja, predstavljaju nasu fleksibilnost. Osim toga ona izrajavaju sposobnost prilagodjavanja, ponos, ego i tvrdoglavost. Kada krecemo naprijed, cesto osjecamo strah od prilagodjavanja i istog trena postajemo neelasticni. Odmah nam se ukoce zglobovi. Mi se, u stvari, zelimo kretati naprijed, ali nismo spremni mijenjati svoj nacin. Zbog toga se koljena tesko lijece jer je ukljucen nas ego. I glezanj je slican, ali ako se ozlijedi, moze se vrlo brzo izlijeciti. Za izljecenje koljena treba puno vremena jer je tu u pitanju nas ponos i pravicnost. Iduci put kada budete imali problema s koljenima, zapitajte se gdje ste bili tako nepopustljivi i odbili prilagoditi se. Odbacite tvrdoglavost i opustite se. Zivot protjece, krece se; da bi nam bilo dobro, moramo se prilagoditi i kretati zajedno s njim. Vrba se uvijek savija, njise i struji niz vjetar, i uvijek je drazesna i «zadovoljna» zivotom.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.