Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2005., 17:22   #161
Quote:
Saxophone kaže:
vrhunac nepismenosti (ili dno?) nasla sam u centru Splita: prodajemo dijećije piđame.
treba im čestitat. nije lako napravit 3 greške u jednoj riječi od inače 6 slova.
Mi smo se svojevremeno smijali natpisima na nekoj pecenjarnici kod gimnazije na pazaru. Sjecam se da nista nije bilo napisano kako treba. "Čavapi" su mi bili omiljeni
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 20:25   #162
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Mi smo se svojevremeno smijali natpisima na nekoj pecenjarnici kod gimnazije na pazaru. Sjecam se da nista nije bilo napisano kako treba. "Čavapi" su mi bili omiljeni
hot doog i ponfrit iz starog POPAYA (doli na mornara) su vec legendarni.

nevezano uz nepismenost, ali vezano uz idiotarije: moj momak je bio u nekoj slasticarni u karlobagu gdje se nudila banana karlobag!!!

Saxophone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 20:39   #163
Kad smo već kod natpisa i kioska... Šipić u blizini Klasične gimnazije godinama je prodavao "Kokice na ulje slani".
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 18:07   #164
sad je jedna ženska u najslabijoj kariki rekla libela, a Danijela ju ispravila u vaservaga i nije joj priznat odgovor
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 20:10   #165
Lightbulb

Quote:
go2sleep kaže:
sad je jedna ženska u najslabijoj kariki rekla libela, a Danijela ju ispravila u vaservaga i nije joj priznat odgovor

Možda je pitanje glasilo: "Kako na v glasi...?"
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 20:12   #166
Exclamation

Reklama za Učilicu - "Dječiji sabor znanja..."
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 20:57   #167
Wink

Quote:
Dijete Cvijeća kaže:
Reklama za Učilicu - "Dječiji sabor znanja..."
Pa kaj, vidiš da je naglašeno znanje i da se nitko nemre zabunit i povezat s državnim saborom
Oni još sad računaju koja je ponuda povoljnija za Hvar
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 21:59   #168
Quote:
go2sleep kaže:
sad je jedna ženska u najslabijoj kariki rekla libela, a Danijela ju ispravila u vaservaga i nije joj priznat odgovor
Baš me zanima što bi meni napravili da im kažem "razulja".
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 22:41   #169
Quote:
go2sleep kaže:
Pa kaj, vidiš da je naglašeno znanje i da se nitko nemre zabunit i povezat s državnim saborom
Oni još sad računaju koja je ponuda povoljnija za Hvar

Je, naglašeno je znanje, a već prva riječ nam govori kakvo.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 23:43   #170
Quote:
Dijete Cvijeća kaže:
Je, naglašeno je znanje, a već prva riječ nam govori kakvo.
Dječije...
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 15:40   #171
Quote:
Lali Puna kaže:
pa, jebemu sve, ak ovo nije vrhunc nepismenost:

Gaćice od Kylie pod 'staklenim zvonom'

a u pitanju je online izdanje znate već kojih novina....ovo je ispod razine osnovne škole

Ne kužim kaj je tu "vrhunac nepismenosti"?
Piše se "gaćice" sa "ć", padeži su pogođeni. Jedino se može prigovoriti ovome "od Kylie" jer bi možda bilo bolje napisati "Kyline gaćice". Ako je ovo vrhunac, šta bi rekla na "gačice", "piđame", "ja (ho)ču" te ostala sranja?
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 22:55   #172
Frazemi i metafore ne stavljaju se u navodnike.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2005., 23:45   #173
Quote:
stitch kaže:
Frazemi i metafore ne stavljaju se u navodnike.
I to je onda vrhunac nepismenosti?? Ako je ovo primjer vrhunca nepismenosti, onda smo mi jedna vrlo pismena nacija.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 01:59   #174
Eh, kamen po kamen - hrpa kamenja.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 15:08   #175
Lightbulb

Quote:
konj111 kaže:
onda smo mi jedna vrlo pismena nacija.


I jesmo. Samo da još riješimo neću/ne ću, i - na konju smo.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 17:34   #176
Quote:
Lali Puna kaže:
pa, jebemu sve, ak ovo nije vrhunc nepismenost:

Gaćice od Kylie pod 'staklenim zvonom'

a u pitanju je online izdanje znate već kojih novina....ovo je ispod razine osnovne škole
onih koji tebe jebu u glavu iz ne znam kojeg razloga. si dobila otkaz od tamo?
jel te glavni urednik pojebo i odjebo?

ne kuzim tvoju vjecnu nadrkanost i usredotocenost na Večernjak. covjek kojem spominjes greske vec ti se javio putem foruma, mogu mu poruciti kad ga sretnem da ti se opet javi. sigurno zarko zeli seks s njim kad ga tako cesto spominjes*

nick mu je maestro-nesto..pa mu se mozes i sama javiti na PM.ali pocni pit tablete za smirenje, molim te. zvucis uzasno jadno i histericno. il se pojebi.samo nesto uradi

amputacijo moja





*sad sam vidjela potpis.jebomepas ako znam tko je to napisao
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 17:44   #177
Quote:
NoWa kaže:
ne kuzim tvoju vjecnu nadrkanost i usredotocenost na Večernjak.

zato što su to jedine novine koje imaju tekstove samo za online izdanje koji ne prolaze lekturu niti uredničko čitanje, a pišu ih kojekakvi nazovi novinari pa se lako nađe svega

al sad je tu i jutarnji i kod njih sam već našla masu mestralnih bisera (recimo: ima dvije stranice teksta pa kad si na prvoj nudi ti da okreneš 'slijedeću'

*sad sam vidjela potpis.jebomepas ako znam tko je to napisao

ja još manje, al skužila sam da je to neki novi potpis i da on/a užasno piše
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 17:54   #178
oh Lalice, znas da ono gore nije razlog. istina je da si komentirala par puta greske određene osobe, ocito implicirajuci da su to greske druge osobe.
Ja mislim samo da si ti zlobna osoba.


zato sa te pitala. jer mi se ne cinis objektivnom. cini mi se da su tu neki drugi razlozi upleteni. zbog toga tvoje komentiranje postaje smijesno i apsolutno besmisleno.

jer citajuci mnogo toga po webu, nailazim na mnogobrojne greske, na bezobrazni copy/paste, na krađe, na dezinformacije...a ti si se samo uhvatila ovog. a istina je da gresaka ima i u tekstovima u tiskanom izdanju (bilo kojih novina). događa se. da nisam pristrana u neku ruku, navela bih ti par odvratnih grešaka u tiskanom izdanju-toliko groznih gresaka da ti bude neugodno citat novine


i to s Jutarnjim i 'slijedecim'. vjerujem da je to greska webmastera, a ne ljudi koji actually (joj mene kako rabim engleske rijeci ) rade u novinama. puno toga na webu odrađuju webmasteri pa se greske potkradaju.

i brzina je kljucna. kad se radi prijenos utakmice, recimo, bitno je sto prije to staviti 'gore' pa bude svega. kasnije se to ispravi, al prošla baba s kolacima...

bit ce bolje, i ja se nadam.
a ovom cu poruciti, ako ga ikad nađem, da ima pozdrav od tebe
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 19:12   #179
stvarno nisam išla osobno, nisam imala pojma uopće da su u pitanju uvijek greške iste osobe, štoviše, nemam pojma o kojoj se osobi radi

*i brzina je kljucna. kad se radi prijenos utakmice, recimo, bitno je sto prije to staviti 'gore' pa bude svega. kasnije se to ispravi, al prošla baba s kolacima...


naravno. samo što ovdje nije u pitanju brzina jer očite greške stoje danima i nitko nikad ne ispravi. gaćice od kylie stoje dan danas. u nekoj vjestici o white stripesima još uvijek stoji - jack and meg su ove godine bla bla bla....tak da nije stvar u tome da se brzo stavi pa kasnije ispolira

uglavnom izdvajam greške u večernjem jer je to jedini news portal kojeg ekčuli (a, gle mene kako rabim engleski) čitam svaki dan. tako da, na kraju - koliko god ja srala, ipak čitam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 19:26   #180
'gaćice od Kylie' sam i ja sad vidjela.

kao i nesto drugo..da je netko "tijesno pobijedio u.."..U ime isusovo

al ne krivit medij opcenito, jer ispada da na jednom mjestu rade samo i iskljucivo nepismene osobe. Optuzivati konkretne primjere i osobe, al ne prozivati druge jer rade tamo gdje i nesposobnjakovci. I ne biti histericna. Tisuce usklicnika i usklika "Opet su tamo zasrali" je tako lazno i iritirajuce.

to me, eto, smeta. jer vjerujem da se u svakom radnom okruzenju da naci i sposobnih i nesposobnih ljudi
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.