Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 02:21   #81
Quote:
mops kaže: Pogledaj post
Ne znam jel sam ja luda ili šta, ali ja kad sanjam potres on se nakon nekoliko dana i dogodi....
Imam doma 10 različitih vrsta životinja i sva sreća da ih imam jer znam kaj će se dogodit, pa tako papige dan prije ne pjevaju, pas je ispod stola, kornjače su mirne....tako je već nekoliko puta bilo dan prije potresa...nažalost i ja se bojim potresa i o tome razmišljam svaki dan i još danas naletim na ovu temu XD
Uglavnom, preselila sam se u novu zgradu ( sa svim životinjama ), zgrada je ove godine sagrađena i nadam se da je sigurna XD
Ajd budi frend pa nam javi kad ce bit potres...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:05   #82
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nema to baš nikakve veze s kišom. Samo jedna rijetka vrsta potresa usko lokalizirana na akumulacije velikih hidrocentrala može biti inducirana promjenom razine vode u jezeru. I tada im magnitude ne prelaze 3.
Povela se bila rasprava..al evo opet su nakon velikih kiša uslijedili potresi. E sad jel to (opet) slučajnost...

I evo teme modovima pa se te sve 'potresne' mogu spojit u jednu.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:25   #83
Da, bit će da se namočio kontinentalni rasjed.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:31   #84
Bit će... nema druge
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 21:54   #85
Iako velika količina vode (hidroakumulacije) diže stupanj seizmičnosti (mogućnost i jačinu potresa) zbog svoje mase, potresi se zbivaju na dubinama ispod 5km gdje voda nema toliki utjecaj. Stvar je jednostavna...imate puno malih potresa ili imate rijetko ali onda jaki. Evo ovo na Haitiju je klasični primjer. Isto bi bilo u Švedskoj, Njemačkoj ili Portugalu.
ALi kod nas može jaki potres tresnuti svakih stotinjak godina u prosjeku. Što će reći, može sutra a može i za sto godina... e sad, od fatalizma nema vajde..
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:03   #86
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo.
Raspitat ću se u vezi toga.
Plitki potresi nastaju na manjim lokalnim rasjedima koji zapravo rade reljef našeg okoliša. Oni srednje duboki nastaju na regionalnim rasjednim pločama kao što je kontakt Jadranske i Panonske ploče. I jedni i drugi mogu biti jaki jer to ne ovisi o dubini nego o količini nakupljene energije u žarištu.
Šteta ovisi o dubini i što je potres dublji, šteta je veća. Naime na svakoj plohi doazi do loma udarnog vala tako da se on rasipa i ne odara pravocrtno nego iz više smjerova...pa na to dodaj i odbijene valove od ploha.. E to ruši i duuugo traje. Ovaj na Haitiju je trajao preko minutu...strahota. Oni u Japanu su oko desetak sekundi pa se čini kao vječnost.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:30   #87
Danas je bio potres u Postojni. 3,8 stupnjeva po Richterovoj ljestvici. Osjetio se i u Ljubljani.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:56   #88
17.01.2010

Kada osjetim potres koji će mi počet radit pukotine u zidu, majke mi da ću se bacit kroz prozor, zbog panike, a sve zbog ovog članka. Baš ste zli.
I da, ozbiljno ću čim osjetim potres popest se na prozor i tamo visit dok se ne smiri
__________________
Let the beat control your body.
InDaHaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 00:48   #89
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Danas je bio potres u Postojni. 3,8 stupnjeva po Richterovoj ljestvici. Osjetio se i u Ljubljani.
Bile so tri človeške žrtve.
Tri človeške ribice.

Toliko slovenskog valjda razumijete.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:33   #90
Ja živim na 13. katu. Koji sretni broj xD
Ne razmišljam baš o potresima niti ih se bojim jako, jer istini za volju, da svaki dan razmišljam o svakoj mogućoj stvari koja mi se može dogoditi zakopala bi se negdje duboko pod zemlju (a i tamo bi mi se vjerojatno nešto dogodilo xD)
Potres, poplava, apokalipsa, meteor, tornado, šta god.
Šta god mi rekli, nemremo protiv ''majčice prirode''.
I ak se dogodi....nadaš se najboljem. I točka
\Death M./ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 12:58   #91
U Imotskom trese svakodnevno, nekad i nekoliko puta.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 13:38   #92
Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
U Imotskom trese svakodnevno, nekad i nekoliko puta.
Budi sretan da je tako ii da se ne ponovi 1942.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 01:55   #93
I dobro da je tako. Samo neka pomalo trese. Ja za svaki slucaj ne punim casu vina do vrha. Steta bi bilo da se i kap prosuje, a vele da je to i u skladu sa bon-tonom.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 21:53   #94
ja se bojim potresa i nije me sram.

živimo u potresno najaktivnijem području u europi i baš se pitam koliko se to uzima u obzir prilikom planiranja gradnje...

Dalmacija, Medvednica, Dilj gora... nas čeka super potres i to može biti sutra za godinu dana, 10 ili 30 to se ne zna ali da će ga biti hoće.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 18:31   #95
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Fora je kako svaki jebeni put nakon nekog potresa, krenu članci o Velikom potresu koji eto, čeka dolje negdje i sjebat će nas do kraja. I onda krene panika.
Sve se stiša nakon mjesec dana.
Da bi se ponovilo po n-ti put nakon novog potresa.
evo i danas se ponovilo:

http://danas.net.hr/novac/page/2010/...06.html?pos=n0

'Vrlo smo ugroženi. Mi svakog trenutka očekujemo potres od 8 stupnjeva po Mercalliju, odnosno oko 6,2 po Richteru. Ne znamo kada će se to točno dogoditi, ali znamo da će epicentar biti u Kašini ili Kraljevom Vrhu kod Zagreba', kaže seizmolog Ivica Sović.
Uspjetcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 19:42   #96
Quote:
kaljinka kaže: Pogledaj post
ja se bojim potresa i nije me sram.

živimo u potresno najaktivnijem području u europi i baš se pitam koliko se to uzima u obzir prilikom planiranja gradnje...

Dalmacija, Medvednica, Dilj gora... nas čeka super potres i to može biti sutra za godinu dana, 10 ili 30 to se ne zna ali da će ga biti hoće.
Pa ja se isto bojim potresa i ne bi štel vmreti, ali se puno time ne opterećujem jer nas isto tako, realno, u narednih 5, 10, 50 godina čeka i poveća, zalutala gromada iz svemira ili neka xy nepogoda ili prometna nesreća i tak.
Nikad ne znaš kad buš i od čega skončal, tak da je najbolje živjeti po principu one carpe diem jer nikad ne znaš kad je kucnuo tvoj čas .

Nemreš puno napravit kad dođe do potresa. Nadaš se da ćeš se naći na cesti ili da živiš u zgradi dobre gradnje, makar niti to nije jamstvo.

Ha,
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 20:51   #97
Quote:
Uspjetcu kaže: Pogledaj post
evo i danas se ponovilo:

http://danas.net.hr/novac/page/2010/...06.html?pos=n0

'Vrlo smo ugroženi. Mi svakog trenutka očekujemo potres od 8 stupnjeva po Mercalliju, odnosno oko 6,2 po Richteru. Ne znamo kada će se to točno dogoditi, ali znamo da će epicentar biti u Kašini ili Kraljevom Vrhu kod Zagreba', kaže seizmolog Ivica Sović.
Kompa je novinarki rekao doslovno "ne znamo kad će lupiti, možda sutra a možda za tisuću godina" što se nekim čudom pretvorilo u "svakog trenutka očekujemo...". Sitnica, jelte?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:46   #98
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Pa ja se isto bojim potresa i ne bi štel vmreti, ali se puno time ne opterećujem jer nas isto tako, realno, u narednih 5, 10, 50 godina čeka i poveća, zalutala gromada iz svemira ili neka xy nepogoda ili prometna nesreća i tak.
Nikad ne znaš kad buš i od čega skončal, tak da je najbolje živjeti po principu one carpe diem jer nikad ne znaš kad je kucnuo tvoj čas .

Nemreš puno napravit kad dođe do potresa. Nadaš se da ćeš se naći na cesti ili da živiš u zgradi dobre gradnje, makar niti to nije jamstvo.

Ha,

može se puno napraviti prije nego dođe do potresa čak što više kažu da je potres jedna od prirodnih katastrofa od koje se može efikasno zaštititi prije svega gradnjom po pravilima struke i prema ugroženosti područja ...

osobno sam prilikom kupovine kuće najviše pažnje posvetila upravo tome... morala je biri prizemnica bez puno vodova okolo naokolo ..

dijete mi iznad kreveta ima okačenu kacigu a upute o ponašanju u slučaju slučaja se povremeno ponavljaju.

znam, znam sve mi je jasno nix normal al opet zlu ne trebalo.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:50   #99
Quote:
Uspjetcu kaže: Pogledaj post
evo i danas se ponovilo:

http://danas.net.hr/novac/page/2010/...06.html?pos=n0

'Vrlo smo ugroženi. Mi svakog trenutka očekujemo potres od 8 stupnjeva po Mercalliju, odnosno oko 6,2 po Richteru. Ne znamo kada će se to točno dogoditi, ali znamo da će epicentar biti u Kašini ili Kraljevom Vrhu kod Zagreba', kaže seizmolog Ivica Sović.
kraljev vrh!?!?!? bokte, pa to je pri bistri. brzo svi se skrite
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 18:52   #100
Znate, postoji u zakonu jedno kazneno djelo koje se zove "širenje uznemirujućih vijesti"... Mislim da bi neke novinare kao i neke "stručnjake" koji su zadnjih dana eksplodirali znanjem trebalo malo podsjetiti na njega.

Dakle...za područje grada Zagreba, u prvom redu dijela oko Kašine (zona M.Bistrica-Sesvete) i područje podsljemenske zone, mogućnost potresa snage 6,2 Richtera (8-9 MCS) izračunata je za stogodišnji povrat. Zdravo seljački, bio je 1880.g. mogao je ponovo biti prije 20 godina ali može biti i tek za 50 godina. I kaj sad? Da se svi ubijemo?
U doba 1880.g. zgrade su građene bez armature, od cigli, bez pravog cementa, još su se jaja koristila za mort. I nije ni čudo da je sve prdnulo na rosu. Današnje su zgrade ipak građene čvršće. Da, bilo bi 25% kuća teško oštećeno, ali posljedice nisu ni 10% katastrofične kako ih vrli nazovi "novinari" prikazuju. Da odu makar jednom stvarnom stručnjaku (u Seizmološku službu, na Građevinski fakultet, PMF ili RGN) vratili bi se bez takve priče i ne bi se novine i vijesti prodavali...zato je ovako ljepše.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.