Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 23:01   #121
VHS na DSEI 2009

http://www.armyrecognition.com/croat...io.html#photos
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 09:20   #122
Quote:
Dunco kaže: Pogledaj post
Glavni razlog zašto je nabavljena G36 su Nijemci jer naši idu u Afganistan oslonjeni na njemačku logistiku. Pješačka satnija je integrirana u njemačku bojnu. Stoga je logično imati isto osobno naoružanje, posebno jer je puška među boljima u svijetu (ne može se reći najbolja jer i ona ima neke mane uz nedvojbene prednosti).
A koja je onda najbolja, jer mi nijedna druga osim nje sa zapada ne pada na pamet, osim mozda najnovijih HK416 i FN SCAR
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 09:30   #123
Nema najbolje nekoj vojsci neka odgovara kao Slovencima FN F2000 a drugi više vole G36 ili nešto treće kao npr Venecuela koja nije mogla birati ili krenu svojim putem kao Meksiko sa FX-05 Xiuhcoatl (put koji podsjeća na Hr).
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 10:31   #124
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
A koja je onda najbolja, jer mi nijedna druga osim nje sa zapada ne pada na pamet, osim mozda najnovijih HK416 i FN SCAR
Mislim da se i ne može reći da li je neka najbolja...to kao da pitaš koji je najbolji auto na svijetu...

Ali može se reći da postoje bolje i postoje lošije. Lošija je svakako SA80 jer ju je HK morao popravljat, kao i rane verzije M16, ali to je sve bilo prije 25-30 godina.

Mislim isto da je najbolji pokazatelj kvalitete neke puške odnos specijalaca prema njoj...Ameri, iako su im razvili SCAR, nemaju ništa protiv M4, francuski specijalci nose FAMAS, ruski kalaše of course, njemački G36...a hrvatski? G36 isto. Kao što i britanski specijalci koriste M4 i G36. Kada i ako jednog dana HR specijalci budu dužili VHS, onda će to biti jak signal da je puška OK.
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske

Zadnje uređivanje Dunco : 15.09.2009. at 10:39.
Dunco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:42   #125
Quote:
francuski specijalci nose FAMAS
Pa nose oni puno toga G-36,SIG SG 551,552,M-4 imaju malo širok asortiman naoružanja tako da im je FAMAS na kraju spiska,vidim da su dodali i H&K 416
http://www.militaryphotos.net/forums...french&page=21

Koriste i FAMAS ali rekao bih više iz EPP-a možda grijuešim
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 13:51   #126
Ove priče kako bi trebali nabaviti G36 ili slične puške umjesto VHS-a mogu usporedit sa sirotinjom koja živi u stračari i umjesto novog Megana, mašta kako bi trebala kupit novog Mercedesa E-klase. Kao ono, Merđo ima pouzdaniju transmisiju, airbagove,...

No, najveća prednost VHS-a što je naša (pa se većina novca potrošenog na nabavku opet vrati u proračun), što je prošla NATO testove (zadovoljava sigurnosni minimum) i što ga proizvodi proizvođač koji je pouzdan partner Amerikancima pa zašto ne bi bio i nama.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 14:51   #127
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Ove priče kako bi trebali nabaviti G36 ili slične puške umjesto VHS-a mogu usporedit sa sirotinjom koja živi u stračari i umjesto novog Megana, mašta kako bi trebala kupit novog Mercedesa E-klase. Kao ono, Merđo ima pouzdaniju transmisiju, airbagove,...

No, najveća prednost VHS-a što je naša (pa se većina novca potrošenog na nabavku opet vrati u proračun), što je prošla NATO testove (zadovoljava sigurnosni minimum) i što ga proizvodi proizvođač koji je pouzdan partner Amerikancima pa zašto ne bi bio i nama.
To što je VHS naša po meni uopće ne bi smjelo biti faktor...i ERO je naš pa šta ćemo s tim? Da me se krivo ne shvati, želim VHS-ici uspjeh i volio bi da postane temeljno naoružanje OSRH ali isključivo na temelju kvalitete i povoljne cijene.

Budući da je je MORH uložio u razvoj puške, čini mi se izglednijim da će se VHS nabavit. Nadajmo se da će bit isto kvalitetna kao i HS2000.
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske
Dunco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 17:47   #128
Što je falilo ERI osobito u 1993,94 ,95 pa i kasnije ?Dajte me prosvijetlite da ne hodam po mraku.
Kad bi ovi iz HS Produkta čekali savjete hrvatske svekolike imaginarne pameti čiju piljevinu nebi nikome mogli izvesti onda oni nisu ni trebali razvijati npr. HS 2000. Pa ekipa im se smijala u zemlji uključujući MUP i MORH a da o bankarima ne govorim i nekim ministarstvima koji trebaju poticati neke proizvodnje i poduzetništvo uopće.
Ali ljudi su uspjeli prodati Eskimima led a to je u Hrvatskoj izgleda problem.
Linija za proizvodnju puške je upravo montirana,a takvu porizvodnju Hrvatska nije imala nikad. Strani partner stoji iza poduzeća i uložio je lovu u pušku koja ne valja.
Zamislim često da su nešto slično napravili 1990 kad jedino SR hrvatska od SSNO-a nije mogla legalno u SFRJ kupiti automatske puške za policiju.
Ali meni ionako puno toga nije jasno pa ne zamjerite.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:45   #129
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Što je falilo ERI osobito u 1993,94 ,95 pa i kasnije ?Dajte me prosvijetlite da ne hodam po mraku.
Kad bi ovi iz HS Produkta čekali savjete hrvatske svekolike imaginarne pameti čiju piljevinu nebi nikome mogli izvesti onda oni nisu ni trebali razvijati npr. HS 2000. Pa ekipa im se smijala u zemlji uključujući MUP i MORH a da o bankarima ne govorim i nekim ministarstvima koji trebaju poticati neke proizvodnje i poduzetništvo uopće.
Ali ljudi su uspjeli prodati Eskimima led a to je u Hrvatskoj izgleda problem.
Linija za proizvodnju puške je upravo montirana,a takvu porizvodnju Hrvatska nije imala nikad. Strani partner stoji iza poduzeća i uložio je lovu u pušku koja ne valja.
Zamislim često da su nešto slično napravili 1990 kad jedino SR hrvatska od SSNO-a nije mogla legalno u SFRJ kupiti automatske puške za policiju.
Ali meni ionako puno toga nije jasno pa ne zamjerite.
ero 1993,94,95 nije imao nikakvu vaznu ulogu osim kao primamljiv plijen za kriminalce.
nebi htio biti bezobrazan ali mislim da njime nije ubijen ni jedan neprijateljski vojnik a tih godina smo imali dovoljno kvalitetnijeg oruzja od kopiranog uzija a
da ga se proizvodilo 90 na 91.g onda bi bilo smisla
svaka cast tvornici i ja bi volio da puska uspije ali stvarno mislim da osrh netrebaju zuriti sa kupnjom necega sto vec sada ocigledno ima nedostataka koje treba odstraniti
osobno sam fan hs-a pa ga posjedujem i privatno
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:54   #130
Ja bi u budućnosti volio nabaviti HS2000 s .45ACP municijom, koliko znam kod nas ima kupit samo devetke.
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:47   #131
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Ja bi u budućnosti volio nabaviti HS2000 s .45ACP municijom, koliko znam kod nas ima kupit samo devetke.
Lijepo je pucati s tim streljivom u tvorničkoj streljani. Pravi užitak. Oko 2,5 milijuna metaka tvornica ispuca godišnje a to je više nego sva vojska,specijalci,policajci, zaštitari i kriminalci.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:39   #132
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Lijepo je pucati s tim streljivom u tvorničkoj streljani. Pravi užitak. Oko 2,5 milijuna metaka tvornica ispuca godišnje a to je više nego sva vojska,specijalci,policajci, zaštitari i kriminalci.
Usput, to je streljivo največeg kalibra dozvoljenog zakonom, tako da si s njim taman na "rubu zakona"
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:01   #133
VHS usvojen?!

http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...i-belgije.html

Kad se pogleda fotogalerija, poslije sastanka s Vukelićem belgijskom ministru obrane je U ZGRADI MORHA pokazana VHS.

E, sad...to je po meni dokaz i potvrda da će VHS postat službena puška HV. Jer zašto bi drugačije država pokazivala proizvod privatne firme HS produkt drugoj državi i tako je besplatno reklamirala? Osim ako nisu HS produkt nacionalizirali. Zamislite recimo da ste vi vlasnici konkurentske tvrtke koja isto pokušava prodat oružje HV-u, recimo Puškomitraljezi & Strojnice d.o.o. iz Pi*kinovaca i sad vidite na internetu da se belgijskom ministru obrane pokazuje proizvod HS produkta.
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske
Dunco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:08   #134
Quote:
Dunco kaže: Pogledaj post
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...i-belgije.html

K Jer zašto bi drugačije država pokazivala proizvod privatne firme HS produkt drugoj državi i tako je besplatno reklamirala?
Možda zato jer su sudjelovali u proizvodnji puške, i naši vojnici je testiraju?
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 23:55   #135
Ima li kakvih novosti.
Neki su govorili da če biti vjesti u Rujnu evo sada je Listopad i ništa novog.
koprivavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 22:32   #136
Evo bio u prilici malo nosati.

Ništa spektakularno.

Težište previše unazada, nespretna za rukovanje.

Sve u svemu prvi dojmovi, bez pucanja, žali bože novaca.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 22:58   #137
Ja sam čitao mišljenje jednog čovjeka koji je pucao iz VHS i sasvim je suprotno od ovog tvojeg.
Ali dobro tebi je žali bože novaca ali to je tvoje mišljenje,a čitajući tvoje komentare tebi u HV-u ništa nevalja.

Zadnje uređivanje koprivavk : 28.11.2009. at 23:20.
koprivavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 20:39   #138
opet sam prije 3 dana pricao s ljudima koji su imali prilike imati vhs u ruci malo duze od mene i niti jedan nem apozitivno misljenje o njoj
btw. zavrsio sam petodnevni tecaj rukovanja sa fn 2000 u sloveniji i slovenci proklinju dan kad su uzeli tu pusku a uzeli su je samo iz politickih interesa
uz tu pusku ide svakome vojniku i jadan malo kompleksniji rap(pap) sa hrpom rezervnih djelova koji se mjenjaju kad god koji dio ode na toj pusci
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 22:51   #139
Mislim glupo je više ovako valja ili nevalja ja sam ćuo on je ćuo i tako idemo u nedogled.
Svi ti vjerojatno imaju negativno mišljenje jer bi oni htjeli nešt drugo.
Ako zaista VHS nevalja kako ovdje neki pišu neka se sa time onda pozabavi neki novinar i istraži više taj fenomen VHS.
Jer ovako rekla kazala nevodi nikuda i svi koji pišemo nismo ipucali metka iz te puške (doduše ja ni nemogu nisam više aktivan)
Što se F2000 neki slovenci pišu drukćije o njoj kome vjerovati.
Ali dobro možda još postoji nada da svi dobiju G36 i da budu sretni i zadovoljni.
koprivavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:09   #140
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
opet sam prije 3 dana pricao s ljudima koji su imali prilike imati vhs u ruci malo duze od mene i niti jedan nema pozitivno misljenje o njoj
btw. zavrsio sam petodnevni tecaj rukovanja sa fn 2000 u sloveniji i slovenci proklinju dan kad su uzeli tu pusku a uzeli su je samo iz politickih interesa
uz tu pusku ide svakome vojniku i jadan malo kompleksniji rap(pap) sa hrpom rezervnih djelova koji se mjenjaju kad god koji dio ode na toj pusci
Glupo pitanje, ti su i HR vojsci pa da ides tam ili ako nije problem reci na netu ?

I kaj nije u redu sa FN 2000 ?
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.