Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 19:08   #1
Posao Austrija ili Njemacka

Pozdrav! Nakon faxa mislim ic radit van- VSS(Pravo/Ekonomija). Jel bolja opcija Njemacka ili Austrija? Planiram Austriju kao start, ali me zanima s godinama odlazak u Njemacku .
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:14   #2
Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nakon faxa mislim ic radit van- VSS(Pravo/Ekonomija). Jel bolja opcija Njemacka ili Austrija? Planiram Austriju kao start, ali me zanima s godinama odlazak u Njemacku .
Što bi (pogotovo) sa pravom ali i ekonomijom mogao raditi vani? (osim konobariti i to samo ako dobro znaš njemački)
vrmenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:19   #3
Quote:
vrmenta kaže: Pogledaj post
Što bi (pogotovo) sa pravom ali i ekonomijom mogao raditi vani? (osim konobariti i to samo ako dobro znaš njemački)
Native speaker sam. Zivio sam u njemackoj 5 godina - isao u osnovnu , ali nisam upoznat sa poslovima toliko. Diploma je priznata(dobio sam odgovor od nadleznog tijela), a za pocetak bi isao na Trainee Programm.
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:24   #4
Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
Native speaker sam. Zivio sam u njemackoj 5 godina - isao u osnovnu , ali nisam upoznat sa poslovima toliko. Diploma je priznata(dobio sam odgovor od nadleznog tijela), a za pocetak bi isao na Trainee Programm.
Diploma arhikteture iz Slovenije (EU) se mora nostrificirati kod nas tako da (oprosti) ne vjerujem u priznavanje naših diploma tek tako vani.
vrmenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:35   #5
Austrija...bolji radni uvjeti i prava radnika.Cak i Njemci dolaze radit u Austriju.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:38   #6
Quote:
vrmenta kaže: Pogledaj post
Diploma arhikteture iz Slovenije (EU) se mora nostrificirati kod nas tako da (oprosti) ne vjerujem u priznavanje naših diploma tek tako vani.
Ne morate vi vjerovat. To je neupitno. A to sto kod nas taze nostrifikaciju je problem nase vlasti-koja je odraz svega samo ne pametnoga. Imam osobu kojoj je priznata diploma a i veci dip pravosudnog ispita. Polagala je neku razliku samo. Pravni sustav Hrvatske se temelji na austrijskom/njemackom pravu. Zanijma me iskljucivo zaposlenje, pretpostavke za rad u inozemstvu su mi poznate.
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:49   #7
Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
Ne morate vi vjerovat. To je neupitno. A to sto kod nas taze nostrifikaciju je problem nase vlasti-koja je odraz svega samo ne pametnoga. Imam osobu kojoj je priznata diploma a i veci dip pravosudnog ispita. Polagala je neku razliku samo. Pravni sustav Hrvatske se temelji na austrijskom/njemackom pravu. Zanijma me iskljucivo zaposlenje, pretpostavke za rad u inozemstvu su mi poznate.
Pravni sustav se temelji na rimskom pravu
vrmenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:58   #8
Quote:
vrmenta kaže: Pogledaj post
Pravni sustav se temelji na rimskom pravu
:klap: samo sto trebate znat da se i njemacki isto tako temelji na rimskom pa nije potrebno to spominjat. anglosaksonski sustav je prisutan pretežno u zemljama Commonwealtha
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 21:13   #9
Wink

Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
:klap: samo sto trebate znat da se i njemacki isto tako temelji na rimskom pa nije potrebno to spominjat. anglosaksonski sustav je prisutan pretežno u zemljama Commonwealtha
Znam ja jako dobro na kojem se pravu temelji i njemački i austrijski i hrvatski pravni sustav i to treba spominjati, ato je rimsko pravo (boginja prava)
vrmenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:26   #10
Svatko ima pravo na onoliko na koliko se usudi.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:48   #11
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Austrija...bolji radni uvjeti i prava radnika.Cak i Njemci dolaze radit u Austriju.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Uh, ovo je jaaaako velika laž.

Austrijanci su često veliki nacionalisti i kao stranac ne možeš profesionalno napredovati ni u kojem smislu. Plaće su u odnosu na DE vrlo niske.
Govorim za ljude sa PhD, savršenim Njemačkim u govoru i pismu.
schellna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:56   #12
Quote:
schellna kaže: Pogledaj post
Uh, ovo je jaaaako velika laž.

Austrijanci su često veliki nacionalisti i kao stranac ne možeš profesionalno napredovati ni u kojem smislu. Plaće su u odnosu na DE vrlo niske.
Govorim za ljude sa PhD, savršenim Njemačkim u govoru i pismu.
To da su nacionalisti i ja potvrđujem.
Najbolja usporedba je ova: Hrvati imaju Hercegovce a Njemci imaju Austrijance
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 23:01   #13
A kaj bi onda rekli za Švicarce?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:00   #14
Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nakon faxa mislim ic radit van- VSS(Pravo/Ekonomija). Jel bolja opcija Njemacka ili Austrija? Planiram Austriju kao start, ali me zanima s godinama odlazak u Njemacku .
Ako je do love bolji je Dubai A ako je samo da vidiš svijeta onda možeš bilo kuda, i u Burkinu Faso.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:03   #15
Quote:
schellna kaže: Pogledaj post
Uh, ovo je jaaaako velika laž.

Austrijanci su često veliki nacionalisti i kao stranac ne možeš profesionalno napredovati ni u kojem smislu. Plaće su u odnosu na DE vrlo niske.
Govorim za ljude sa PhD, savršenim Njemačkim u govoru i pismu.
Ja nisam čuo čovjeka koji je imao posla sa njima i rekao da su OK. Oni su Nijemci sa greškom (a ni Nijemci nisu naročiti). Osim toga jahali su nam dugo na grbači, radili nam sr*nja i ubijali političare te razvijali se dok smo im mi teškom mukom zaustavljali Otomane. Ni trunke zahvalnosti i poštenja.

Slovence na dnevnom radu tamo npr otvoreno rasistički vrijeđaju javnim plakatima da im otimaju posao i zagađuju tradiciju i kulturu. Jedna od najgorih nacija u EU. Nakon rata 1990 njihove banke su bili pioniri pljačke Hrvatske i otimanja firmi i zemlje za 1/10 cijene.

Što bi Srbi rekli daleko im kuća
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:26   #16
ti moraš dolazit izbacivat svoje frustracije na svaki topic? nevjerojatno ...ne budi ljubomoran na ljude koji uspiju u zivotu
što je najjače,ni ti više ne vjeruješ u te gluposti koje pišeš
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:49   #17
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
ti moraš dolazit izbacivat svoje frustracije na svaki topic? nevjerojatno ...ne budi ljubomoran na ljude koji uspiju u zivotu
što je najjače,ni ti više ne vjeruješ u te gluposti koje pišeš
Ajde idi radi svoj poslić i ne smetaj ljude u ozbiljnoj raspravi. To što ti imaš potrebu lizat pozadinu novostečenom austrijskom gospodaru samo zato jer ti daje kruha ne znači da svi imamo. Ja volim reći kako jest pa šta bude. Ako misliš da nije kako sam rekao onda reci šta od toga nije istina.

I nauči se malo te zapadne kulture koju obožavaš. Dozvoli različita mišljenja. Pazi ljubomoran na ljude koji uspiju hebote, pa jesi ti Bil Gates možda
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:04   #18
sigurno ima razlog zasto ti se smije cijeli forum
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:13   #19
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
sigurno ima razlog zasto ti se smije cijeli forum
Ja ne vidim nikog. A i neka se smiju, bolje da su dobro raspoloženi nego da im je hobi pratiti upise drugih forumaša i komentirati ih. Get a life
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:47   #20
Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nakon faxa mislim ic radit van- VSS(Pravo/Ekonomija). Jel bolja opcija Njemacka ili Austrija? Planiram Austriju kao start, ali me zanima s godinama odlazak u Njemacku .
Radim za njemacku firmu, pa sam mozda malo pristran, ali tamo mi se cini mnogo otvorenije prema dosljacima.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.