Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2004., 13:44   #21
meni i dalje nije jasna jedna stvar..

koliko znam THC se zadrzava i nekoliko tjedana u znoju. i sad, po kojem principu taj test radi?
ako sam zdimila joint prije 6 tj. i testiraju me sutra, da li ce nalaz biti pozitivan(iako ja nisam konzumirala nista tog dana)?

ili postoji neka fora s gradacijama?
mozda bi trebalo otvoriti topic na prirodnim znanostima..

i da, mala digresija_ ne znam nikoga tko je skrivio prometnu nesrecu pod jointom. ali znam ih nekoliko koji su to ucinili pod alkoholom.
po meni, alkohol je puno vece zlo i to jos drustveno prihvatljivo, a cinjenica je da kompanije koje proizvode alkohol, financiraju kampanje protiv droge

no to je sad vec tema za neki drugi topic..
Miriam is offline  
Old 27.06.2004., 17:10   #22
Kažu da će test biti pozitivan na sve unazad 24 sata.
Brazil is offline  
Old 30.06.2004., 15:34   #23
po meni to nije moguce izvesti, trava se zadrzava u organizmu minimalno par dana nakon konzumiranja, i sad me zaustavi murija i kaze pozitivni ste na THC i podnesu prijavu, onda u krajnjem slucaju odem na sud i kazem da sam se bas dan prije tog "nemilog dogadjaja" vratio iz amsterdama i da sam tamo bio napusen konstantno.
bilde is offline  
Old 30.06.2004., 15:39   #24
Quote:
bilde kaže:
po meni to nije moguce izvesti, trava se zadrzava u organizmu minimalno par dana nakon konzumiranja, i sad me zaustavi murija i kaze pozitivni ste na THC i podnesu prijavu, onda u krajnjem slucaju odem na sud i kazem da sam se bas dan prije tog "nemilog dogadjaja" vratio iz amsterdama i da sam tamo bio napusen konstantno.
Dok imaš tvari u krvi - nemaš što vozit jer si pod utjecajem opojnih droga. Vrlo jednostavno.
Vojky is offline  
Old 01.07.2004., 12:30   #25
cek, ako netko konstantno pusi 6 mjeseci pa dok ti to sve izadje iz organizma treba barem 1-2 mjesec. znaci popusio si zadnji joint prije 2 mjeseca i jos uvijek imas THC u sebi ali nisi pod utjecajem i to sto imas THC-a ne utječe nikako na tebe, pa tako niti na tvoje vozačke sposobnosti .
bilde is offline  
Old 01.07.2004., 13:44   #26
Quote:
Vojky kaže:
Dok imaš tvari u krvi - nemaš što vozit jer si pod utjecajem opojnih droga. Vrlo jednostavno.
Ali nije jednostavno...uopće...utjecaj THC-a traje maksimalno 4-5 sati..."tvar" ostaje u krvi puno duže...biti napušen i imati tvar u krvi su nebo i zemlja...svaki čovjek koji ima samo mrvicu iskustva u sporednome može to potvrditi...dok ljudi koji su se toga dosjetili nemaju apsolutno nikakvoga...( dok se za njihove sineke, kćeri i slično baš i ne bi moglo reći, khm, hm, khm...no, to je već druga pričičica... )

mislim da bi se testiranja trebala isključivo okrenuti težim drogama...ovo s THC-om nema smisla, odnosno nastradat će hrpa "nedužnih" ljudi...
uostalom, naspram alkohola u vožnji, marihuana je totalno benigna supstanca...

idemo u Europu, jel...ajmo se i ponašat tako...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Old 03.07.2004., 08:49   #27
Quote:
bilde kaže:
cek, ako netko konstantno pusi 6 mjeseci pa dok ti to sve izadje iz organizma treba barem 1-2 mjesec. znaci popusio si zadnji joint prije 2 mjeseca i jos uvijek imas THC u sebi ali nisi pod utjecajem i to sto imas THC-a ne utječe nikako na tebe, pa tako niti na tvoje vozačke sposobnosti .


Sve je to tocno ,ali ces svejedno ostati bez vozacke..
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.