Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2012., 11:25   #141
Hm.. i u mojoj zgradi je susjeda na zadnjem katu gdje i ja, ima čopor pasa i ne smije ih izvesti kada je netko u ulazu jer napadnu čovjeka. Jednom sam se tako penjala sa malom i kako je on krenuo da ga izvede pas mi se zaletio na dijete, užas.. Još je ta vlasnica dovukla nekog kriminalca iz Italije, valjda ga krije tu kod sebe, da ne govorim kako smrdi ulaz, zgrada, pogotovo kada pase ostave i po 3-4 dana same, valjda gladni, pa cvile po cijele dane i noći, ili ako joj neki krepa, od smrada se ne može kročiti u zgradu.
Sasha-Fierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 11:55   #142
...žao mi je životinja, nisu one krive!
ali kad imaš susjede koji ne kuže "Hrvatski" ili govor razumnog čovjeka ,onda je to strašno
u ovoj državi imaju svi veća prava u odnosu na nas male ljude
kad sam pitao komunalca kaj da napravim, znate koji je bio odgovor
mi smo nemocni, sve dok pas nekog ne ugrize
mislim, to je odgovor!
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 12:10   #143
Quote:
Sasha-Fierce kaže: Pogledaj post
Hm.. i u mojoj zgradi je susjeda na zadnjem katu gdje i ja, ima čopor pasa i ne smije ih izvesti kada je netko u ulazu jer napadnu čovjeka. Jednom sam se tako penjala sa malom i kako je on krenuo da ga izvede pas mi se zaletio na dijete, užas.. Još je ta vlasnica dovukla nekog kriminalca iz Italije, valjda ga krije tu kod sebe, da ne govorim kako smrdi ulaz, zgrada, pogotovo kada pase ostave i po 3-4 dana same, valjda gladni, pa cvile po cijele dane i noći, ili ako joj neki krepa, od smrada se ne može kročiti u zgradu.
eto primjera ,di su svi bolje zaštićeni od nas malih
a kad se pozalis i velis susedu da neš ne valja
ovaj bi ti oči iskopal, da kak se usudujes reći tak nekaj
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 12:11   #144
stvarno ne kuzim...ja psa pustim na praznu livadu, nigdje ljudi na kilometar i dobijem kaznu za vodenje psa bez lanca na javnoj povrsini, a ovi psi slobodno hopsaju okolo i nikom nista. Za ne placanje kazni postoje sankcije u ovoj drzavi, a to da nema novaca pali kao argument mi stvarno ne ide u glavu.
Probajte jos jednom s komunalcima, ako to ne pali zovite veterinarsku inspekciju i optuzite je za zanemarivanje zivotinja, jer zanemarivanje pasa je ako im nije pruzena adekvatna veterinarska skrb (cijepljenja, cipiranja i te stvari, koliko znam to je isto zakonom kaznjivo ako se ne napravi), a i ako ima kuje koje nisu sterilizirane a imaju legla svako tjeranje, takoder sigurno su peseki puni buha i krpelja, moguce da neki imaju i upale uha, u svakom slucaju netko bi mogao izac na teren da to pogleda.
tipitap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 12:14   #145
Quote:
Sasha-Fierce kaže: Pogledaj post
Hm.. i u mojoj zgradi je susjeda na zadnjem katu gdje i ja, ima čopor pasa i ne smije ih izvesti kada je netko u ulazu jer napadnu čovjeka. Jednom sam se tako penjala sa malom i kako je on krenuo da ga izvede pas mi se zaletio na dijete, užas.. Još je ta vlasnica dovukla nekog kriminalca iz Italije, valjda ga krije tu kod sebe, da ne govorim kako smrdi ulaz, zgrada, pogotovo kada pase ostave i po 3-4 dana same, valjda gladni, pa cvile po cijele dane i noći, ili ako joj neki krepa, od smrada se ne može kročiti u zgradu.
stvarno ima svakakvih ljudi.
tu su u opasnosti i ljudi (susjedi) a i zivotinje i nitko nista ne poduzima. posizim na ovakve stvari u nasoj drzavi
tipitap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 12:54   #146
Quote:
tipitap kaže: Pogledaj post
stvarno ne kuzim...ja psa pustim na praznu livadu, nigdje ljudi na kilometar i dobijem kaznu za vodenje psa bez lanca na javnoj povrsini, a ovi psi slobodno hopsaju okolo i nikom nista. Za ne placanje kazni postoje sankcije u ovoj drzavi, a to da nema novaca pali kao argument mi stvarno ne ide u glavu.
Probajte jos jednom s komunalcima, ako to ne pali zovite veterinarsku inspekciju i optuzite je za zanemarivanje zivotinja, jer zanemarivanje pasa je ako im nije pruzena adekvatna veterinarska skrb (cijepljenja, cipiranja i te stvari, koliko znam to je isto zakonom kaznjivo ako se ne napravi), a i ako ima kuje koje nisu sterilizirane a imaju legla svako tjeranje, takoder sigurno su peseki puni buha i krpelja, moguce da neki imaju i upale uha, u svakom slucaju netko bi mogao izac na teren da to pogleda.
mislim da si u pravu.
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 12:57   #147
Quote:
tipitap kaže: Pogledaj post
stvarno ne kuzim...ja psa pustim na praznu livadu, nigdje ljudi na kilometar i dobijem kaznu za vodenje psa bez lanca na javnoj povrsini, a ovi psi slobodno hopsaju okolo i nikom nista. Za ne placanje kazni postoje sankcije u ovoj drzavi, a to da nema novaca pali kao argument mi stvarno ne ide u glavu.
Probajte jos jednom s komunalcima, ako to ne pali zovite veterinarsku inspekciju i optuzite je za zanemarivanje zivotinja, jer zanemarivanje pasa je ako im nije pruzena adekvatna veterinarska skrb (cijepljenja, cipiranja i te stvari, koliko znam to je isto zakonom kaznjivo ako se ne napravi), a i ako ima kuje koje nisu sterilizirane a imaju legla svako tjeranje, takoder sigurno su peseki puni buha i krpelja, moguce da neki imaju i upale uha, u svakom slucaju netko bi mogao izac na teren da to pogleda.
Ma, ova moja ti se place kod ovih koje kakvih udruga
pa joj one navodno i pomazu (samo da ne dopelje zivotinje k njima)
a to kaj nas zhebava to nikome nista
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 13:05   #148
Quote:
LION33 kaže: Pogledaj post
eto primjera ,di su svi bolje zaštićeni od nas malih
a kad se pozalis i velis susedu da neš ne valja
ovaj bi ti oči iskopal, da kak se usudujes reći tak nekaj
Moraš danas paziti i kome se žališ.. Oboje su luđaci, nikoga i ne pozdravljaju, kriju se, i samo po noći izlaze, kao da nešto kriju, mislim krije njega, on uvijek nosi kape i skriva glavu da ga ne vidimo, kriminalac. Mislim briga mene, ali ti pasi su mi prestrašni, neznam kako i mogu biti normalni, kada vlasnici nisu. Kada postanu baš nepodnošljivi ja joj pokucam i zamolim je da ih nahrani
Meni je najgore zbog tih napada, nikada ti ne znaš kada ti se dijete može naći tu. To ti je naša moderna država, policija samo upozorava, ništa ne poduzima.
Mislim i da neće ništa poduzeti dok netko ne bude ozbiljnije napadnut.
Sasha-Fierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:18   #149
Quote:
LION33 kaže: Pogledaj post
Ma, ova moja ti se place kod ovih koje kakvih udruga
pa joj one navodno i pomazu (samo da ne dopelje zivotinje k njima)
a to kaj nas zhebava to nikome nista
ma nis ne fnkcionira kako spada
...gle probajte, mozda uspije. koliko ja znam veterinarske inspekcije nemaju veze s nekom odredenom udrugom
tu je popis: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1318
na dnu su oni koji djeluju na podrucju zagreba
...jeste mozda pokusali zvat policiju? ako nista drugo da prijavite komunalce koji ne zele odradit svoj posao, jer oni trebaju naplatit kaznu, ocito se zena izuce na lijepe oci
tipitap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 20:09   #150
Svaki put kad su psi na ulici, zovite policiju, komunalno redarstvo i veterinarsku inspekciju. Ako ovima zadnjima nije radno vrijeme i nitko se ne javlja, pošaljite im mail, uz to da kopije pošaljete i na gradsko poglavarstvo. Policija izlazi na takve dojave, a podnosi prijave samo ako su psi na javnoj površini, ali kazna je mizerna - oko 200 kuna. DObra strana je to što svaki put i policija šalje dopise komunalnom redarstvu i veterinarskoj inspekciji. ODgovori i rješavanje će potrajati, ali će se na kraju riješiti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 21:47   #151
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Svaki put kad su psi na ulici, zovite policiju, komunalno redarstvo i veterinarsku inspekciju. Ako ovima zadnjima nije radno vrijeme i nitko se ne javlja, pošaljite im mail, uz to da kopije pošaljete i na gradsko poglavarstvo. Policija izlazi na takve dojave, a podnosi prijave samo ako su psi na javnoj površini, ali kazna je mizerna - oko 200 kuna. DObra strana je to što svaki put i policija šalje dopise komunalnom redarstvu i veterinarskoj inspekciji. ODgovori i rješavanje će potrajati, ali će se na kraju riješiti.
to cu i napravit
pa nek si misli!
jel se moze anonimno dojavit policiji, da bas nezna da sam ju ja zvao?
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 21:53   #152
Može.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 22:45   #153
Neki su izbrisani, a neki i sankcionirani, a molim da se nadalje držite pravne i legalne strane ovog problema. Hvala na razumijevanju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 03:54   #154
...Veterinarska inspekcija ministarstva poljoprivrede odnosno ured (veterinarske inspekcije grada Zagreba )
Utinjska 40
prima pritužbe građana, ali samo na način da joj se pošalje dopis
i uz njega prilozi 20 kn biljega
mislim!!
da u današnje doba nemaju e-mail adresu na koju bi se mogla poslat prituzba

Zadnje uređivanje LION33 : 04.09.2012. at 04:12.
LION33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:44   #155
"Krađa" psa

Jednom poznaniku nedavno je na fin način oduzet pas od strane njegovog prijatelja.

Činjenica je da je pas star nekoliko godina. Nije čipiran na vrijeme. Poznanik je psa privremeno dao prijatelju dok je bio na putu.

Taj prijatelj je psa čipirao na svoje ime i sad ga ne želi vratiti? Koje su opcije dostupne? Hvala.
RealGreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:58   #156
Quote:
RealGreen kaže: Pogledaj post
Jednom poznaniku nedavno je na fin način oduzet pas od strane njegovog prijatelja.

Činjenica je da je pas star nekoliko godina. Nije čipiran na vrijeme. Poznanik je psa privremeno dao prijatelju dok je bio na putu.

Taj prijatelj je psa čipirao na svoje ime i sad ga ne želi vratiti? Koje su opcije dostupne? Hvala.
Obzirom na situaciju sa čipom, mogućnosti su vrlo uske.

Skupiti nekoliko svjedoka i podići tužbu za otuđivanje privatne imovine (pas se računa kao takav, i da, pas uzet bez pristanka vlasnika je ukraden, bez navodnika). Kažem, problem će biti čip; odnosno činjenica da je tvoj poznanik, neodgovorni vlasnik, propustio obaviti zakonsku obvezu čipiranja psa.

Jedna okolnost koju možete koristiti ako ovaj na sudu kaže da je psa "pronašao" jest da je pronalazač dužan psa odmah po pronalasku prijaviti veterinaru odnosno koncesionaru Skloništa za životinje na svom području. Po prijavi, pas smije ostati i kod njega doma, ali formalno 15 dana se pas pri Skloništu vodi kao pronađen; te, ako se nakon 15 dana ne javi vlasnik, pas prelazi u vlasništvo Skloništa i može biti udomljen. Odnosno, bez ovog formalnog postupka nitko nema pravo pronađenog psa čipirati na svoje ime. Ako je prijatelj to propustio učiniti s pronađenim psom, tu ga se može kačiti.
Dakako, ako pokuša nešto tipa "on mi je dao psa, nije ga niti bio čipirao i sad me zajebava da bi ga nazad", ovo nećete moći upotrijebiti.

Žao mi je, ali nadam se da je sada psu bolje nego s tipom koji nije htio izdvojiti pišljivih 90 kn za čip.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 00:08   #157
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Dakako, ako pokuša nešto tipa "on mi je dao psa, nije ga niti bio čipirao i sad me zajebava da bi ga nazad", ovo nećete moći upotrijebiti.
Neće to pokušati zato što postoje svjedoci situacije. Pas nije poklonjen, već dan na čuvanje.

Dakle, nakon tužbe koju dobiva mora platiti kaznu za nečipiranje i troškove održavanja psa u tom vremenu? Ili nemora platiti troškove? Ili plaća samo troškove čuvanja do opoziva, a nakon što je prijatelj psa zadržao pretpostavljam da troškove nastale nakon zadržavanja nemora platiti?
RealGreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 08:07   #158
Nekako mi se ne cini da ce baja koji psa niti cijepio protiv bjesnoce nije (jer cijepljenje ne ide bez cipa) biti spreman podnijeti troskove sudovanja...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 21:34   #159
Imali smo psa kojeg smo prije pola godine dali na poklon jednom poznaniku na selu jer nazalost nismo vise mogli brinuti o njemu. Pas je bio uredno cipiran i cijepljen. Kad smo ga poklonili gospodin ga je cipirao na svoje ime. U vrijeme kad sam poklonila psa jasno sam gospodinu dala do znanja da je pas godinu dana zivio u stanu te da nikako nije pas za lanac nego obiteljski pas. Gospodin je rekao da nema problema te da psa mozemo doci vidjeti kad zelimo.
Tako smo danas prosetali do gospodinove kuce i naravno... Gospodin se nije drzao prvog dogovora. Pas je bio na lancu i to pred kucom koja se tek gradi i gdje nitko ne zivi. Katastrofa. Ali to je situacija za sebe koja cu rijesiti tamo gdje pripada.

Drugi je, dakle, dogovor bio da psa mozemo posjetiti kad zelimo. Cak i kad gospodin nije prisutan. Dakle, bez najave.

Kako smo otisli do psa proveli smo neko vrijeme s njim. Krenuli smo natrag doma i kad smo bili vec u blizini nase kuce vidjeli smo da je pas iza nas odnosno otrgnuo se s tog debelog lanca nekako i dosao do nas.

nazvali smo gospodina da mu objasnimo situaciju te da ga upozorimo ukoliko je u medjuvremenu otisao do svoje kuce da zna da je pas kod nas na sigurnom i da cemo ga vratiti.

Gospodin osim sto nas je abnormalno izvrijedao je ujedno rekao da ce pozvati policiju i optuziti nas za kradju psa.

Dodje li mi policija na vrata... Zanima me na temelju kojeg clanka mi mogu napraviti ista i cime se mogu braniti?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 12:35   #160
Da, može te prijaviti, ali ako je stvarno bilo ovako, ne bi smjelo biti problema. Reći ćeš što je bilo i to je to.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.