Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 23:45   #381
@realist hvala na brzom odgovoru! Btw zaboravih napomenuti da mu je u tom posljednjem upozorenju i nekakva stavka koja kaže da ukoliko ne plati tih 170 e, doći će još nešto poštom, nakon čega ima rok od 8 dana da na hrvatskom jeziku uloži žalbu. Kolike su šanse da se izvuče i treba li se uopće upuštati u takve stvari? Koje su posljedice na kraju krajeva?
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:50   #382
Quote:
Niara kaže: Pogledaj post
@realist hvala na brzom odgovoru! Btw zaboravih napomenuti da mu je u tom posljednjem upozorenju i nekakva stavka koja kaže da ukoliko ne plati tih 170 e, doći će još nešto poštom, nakon čega ima rok od 8 dana da na hrvatskom jeziku uloži žalbu. Kolike su šanse da se izvuče i treba li se uopće upuštati u takve stvari? Koje su posljedice na kraju krajeva?
Gle ja nebi jer ako postoje slike vozila,a mislim da moraju postojati,
evidencija kada je uhvaćen putem sustava TEŠKO.
Danas to ide ho-ruk preko odvjetničkih firmi i u roku keks te ovrše...

Bojim se da će samo još platiti trostruko....
Šta će napisati u žalbi?
Nisam bio?

Kužiš me....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:10   #383
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Gle ja nebi jer ako postoje slike vozila,a mislim da moraju postojati,
evidencija kada je uhvaćen putem sustava TEŠKO.
Danas to ide ho-ruk preko odvjetničkih firmi i u roku keks te ovrše...

Bojim se da će samo još platiti trostruko....
Šta će napisati u žalbi?
Nisam bio?

Kužiš me....
sve jasno. hvala
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 03:59   #384
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Gle ja nebi jer ako postoje slike vozila,a mislim da moraju postojati,
evidencija kada je uhvaćen putem sustava TEŠKO.
Danas to ide ho-ruk preko odvjetničkih firmi i u roku keks te ovrše...

Bojim se da će samo još platiti trostruko....
Šta će napisati u žalbi?
Nisam bio?

Kužiš me....
Bas i nije sasvim tako.
Postoje granice (novcane).
Ne znam koliko je sad, ali je prije par godina granica bila nekih 60-70 €.
Ako je kazna bila ispod te cifre, nije se pokretao postupak.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:44   #385
Zagreb, Krešimirov trg.
Policija mi je ostavila ispod brisača obavijest o počinjenom prekršaju - vozilo parkirano na nogostupu - članak 82., stavka 1. točka 10.
Quote:
Članak 82.
(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
10) na nogostupu i pješačkoj zoni
No, u istom članku imamo i stavku 2.
Quote:
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, na mjestima iz točke 10. ovoga članka, zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika. Pod istim uvjetima može se i parkirati ako je to dopušteno prometnim znakom.
Za pješake je ostavljeno 1,6 m širine koji nisu uz rub kolnika. Evo i fotografija - prva, druga.

Jesam li u prekršaju?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:28   #386
Pozdrav.

Frend iz njemačke je dobio kaznu za parkiranje za svoj autom sa stranim tablicama na hrvatskom parkiralištu.
Karta je vrijedila do 9:38, a uočen je bio u 9:49.

Prekršaj je od 4.4.2013 godine!

Iznos je 65€

Molim za savjet dal mora platiti tu kaznu na račun te firme u Njemačkoj (Euro Parking Collection), ili se možda može pisati žalba pa da ide u zastaru, ili neki drugi savjet???
franjo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 12:18   #387
Komunalni redari - kazna

Pozdrav, tražio sam na forumu i po netu ali nisam našao odgovor.

Da li se vrijeme kazne za parking obračunava od 00:00-24:00
Ili se vrijeme broji od kada je napisana kazna pa 24:00h od data?
Naime dobio sam kaznu od prometnog redara i kad sam zvao za info rečeno mi je da sam dobio jednu i večer prije na istom mjestu.
Znači jednu u 18:30 i drugu dan poslje u 08:00
Vazno je napomenuti da uplatnice za prvu kaznu na autu nisam pronašao uplatnicu ( jer bi inače preparkirao vozilo!) a za drugu jesam.
Znam da kad Zagreb parking stavi kaznu ona pokriva slijedeća 24h, vrijedi li to i za redarstvo?
Moraju li dokazati da su mi ostavili na brisaču kaznu? Ja je nisam dobio 10000000%
Da nisam zvao vezano za ovu drugu nebi znao da sam je dobio i samim time bi mi naplatiti više
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:46   #388
Haha upravo dobio kaznu od ovih Inkasso mafijasa iz londona. Pa ova hrvatska je mafijaska drzava od a do z.
Parkiram Auto, idem pitam dal se placa kaze mi onaj u kucici NE, odem do automata da ipak ubacim => neradi.
Sutradan opet parkiram u isto vrijeme i vratim se kad ono kazna na svim mom autu, a na autima pokre iako bez parking ticketa
nista. Sad mi salju iz Engleske haha pa ovo je ludnica za nepovjeroivat
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 10:46   #389
Ako malo progooglaš možeš naći da se ove engleze (EPC) može ignorirati..
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 14:49   #390
Dobio sam kaznu za prakiranje u ulici F. Andrašeca južno od ulice Grada Vukovara. Parkirao sam 30ak metara prije znaka zabrane parkiranja i zaustavljanja.

Piše da sam počinio prekršaj čl. 80. st. 1 koji glasi:
"Vozač koji zaustavlja ili parkira vozilo na cesti dužan je zaustaviti ga, odnosno parkirati neposredno uz desni rub kolnika, a na cesti na kojoj se promet odvija samo u jednom smjeru može ga zaustaviti ili parkirati uz desni ili lijevi rub kolnika."

Parkirani auto mi je bio okrenut u smjeru juga, što znači da sam bio parkiran uz lijevi rub kolnika. Ne mogu vjerovati da je kazna zbog toga. Inače godinama se već parkiram tamo i nikad nisam dobio nikakvu kaznu.
inkossec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 13:54   #391
Dobila sam kaznu za parkiranje, ali je napisana kriva registracija vozila, umjesto početnog broja 9 stavili su 2. Napisali su doduše i tip vozila i boju, ali to nije moja registracija. Preporuke, platiti ili ne? Ne znam da li policajci slikaju krivo parkiran auto? Hvala na svim odgovorima!
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 13:56   #392
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Dobila sam kaznu za parkiranje, ali je napisana kriva registracija vozila, umjesto početnog broja 9 stavili su 2. Napisali su doduše i tip vozila i boju, ali to nije moja registracija. Preporuke, platiti ili ne? Ne znam da li policajci slikaju krivo parkiran auto? Hvala na svim odgovorima!
Ne,možda je vlasnik tog auta samo prebacio uplatnicu na tvoj auto.
pilif12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 14:04   #393
Quote:
pilif12 kaže: Pogledaj post
Ne,možda je vlasnik tog auta samo prebacio uplatnicu na tvoj auto.
Ma dali su oni meni u ruke uplatnicu, jer sam taman došla prije no što su uspjeli zataknuti za brisač. Ali realno, ako nisu slikali, to nije moja registracija koja piše na kazni.
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 14:13   #394
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Ma dali su oni meni u ruke uplatnicu, jer sam taman došla prije no što su uspjeli zataknuti za brisač. Ali realno, ako nisu slikali, to nije moja registracija koja piše na kazni.
Recimo da je zagubiš,što imaš pravo.Drugu ti ne mogu poslati,kad nemaju tvoju registraciju
pilif12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 15:59   #395
Quote:
pilif12 kaže: Pogledaj post
Recimo da je zagubiš,što imaš pravo.Drugu ti ne mogu poslati,kad nemaju tvoju registraciju
Ako si kriva bolje plati,postoji poslovica na mostu dobiješ na ćupriji izgubiš
pilif12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2020., 21:24   #396
Dobio sam kaznu od 300 kn za parkiranje po Čl. 78. st 1.:

"Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo sigurnost drugih sudionika u prometu ili predstavljalo smetnju za normalan tok prometa ili kretanje pješaka"

Vozilo sam parkirao uz rub ceste na dijelu na kojem nema zabrane parkiranja (Prilaz Kraljičinom zdencu kod Šestinskog trga). Ispred i iza mene bilo je parkirano cijelo čudo drugih automobila. Tek 10 metara niže od mog auta bio je znak za zabranu parkiranja i zaustavljanja (ne odnosi se na dio ulice u kojem sam parkirao). Cesta je inače dvosmjerna i prema mojoj procjeni uz naša vozila još je uvijek bilo dovoljno mjesta za mimoilaženje dva auta.

Mogu li slati žalu mailom i na koju adresu? Što se događa ako mi odbiju žalbu? Jel onda više nema mogućnosti za plaćanje 50% cijene kazne?
kengy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2020., 06:49   #397
Prema mom osobnom iskustvu, nema koristi ni od žalbe ni od prigovora.
Čak ni ne odgovaraju na isti.
To te je netko prijavio pa si zato dobio kaznu. Tako su barem meni objasnili.
Plati i moli da drugi put budeš bolje sreće... jer koji put zaista nemaš izbora za parkiranje.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2020., 07:14   #398
Quote:
kengy kaže: Pogledaj post

Mogu li slati žalu mailom i na koju adresu? Što se događa ako mi odbiju žalbu? Jel onda više nema mogućnosti za plaćanje 50% cijene kazne?
Očito je ostavljena obavijest o izvršenom prekršaju a na nju nema žalbe.Ili platit pola ili ne platit pa čekat prekršajni nalog i tek se na njega žalit.Ako sudac odluči da je prekršaj počinjen plaća se 2/3 od dosuđene kazne i sudski troškovi i izdavanje PN-a.Samo sada je data mogućnost plaćanja 50% kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 01:55   #399
Pozdrav,

pitanje, malo sam u šoku, došla neka kazna iz 17.06.2014. na moju njemačku adresu, tada sam imao njemačku registraciju i parkirao očito u ZG, Zagrebački holding, kazna 60 kn (dnevna karta) i onda očito s tim nekakvim kamatama i slanjem pisma i odvjetnika došlo na 162,34 EUR oko 1221,60 kn... Platiti treba na Shain Lou Pacheco-Vinković... nije mi se nitko javio toliko godina, pa tek sada? A naravno da se i ne sjećam više jesam li platio ili nisam... tko zna što je to bilo, uglavnom ima fotografije moje auto kako je parkirano, pa valjda je onda istina... Pa kada to ide u zastaru? Navodno do oko 5 godina ili?:

https://www.poslovni.hr/hrvatska/dob...eksaja-4282986

Može pomoć?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 10:59   #400
Jel živiš u Njemačkoj ili u Hrvatskoj? imaju li se od čega naplatiti ovdje?
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.