Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 22:15   #21
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
You don't say

Baš sam nedavno pričala sa jednim veganom koji psa hrani zadnjih 5 godina svime, samo ne mesom. Kao, nehumano je hraniti ga drugim životinjama jer one zato moraju patiti.



Mislim da od tolike etike ne vide očito, ili ne žele dati si truda i naučiti nešto o životinjama, kako domaćim, tako i divljim. Neke stvari se moraju poštivati, pogotovo kad prdiš naveliko da živiš u skladu sa prirodom.
jel taj pas hranjen 5 godina zdrav? nekak mislim da ako mu eksplodiraju crijeva od veganske prehrane, da bi krepao u tih 5 godina
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:07   #22
aj da vidimo kako to rade veggie-profesionalci:
mislite da budisti svoje ljubimce hrane tofuom?
how-yes-no
(to mogu zabrijat samo ovi nasi lokalni brijaci)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tiger_Temple

http://www.tigertemple.co.uk/photos.htm

Cisto da ne pomislite da reklamiram neke dobrotvorne ustanove: linkovi su posluzili da karikiram da i budisti
hrane svoje zivinke mesom. doduse dobro ispranim od krvi (kao simbola zivota i duse) i debelo prokuhanim da ih ne cini krvolocnima.
ali ipak - mesom

a ovi domacji vedjiji koji muce zivotinje svojim fiksnim idejama, totalno negirajuci nature of the race:
to sve bolestina, budalestina i trknuto
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:19   #23
Ne uspoređuj psa i tigra.....moja pasica je dugo godina bila na veganskoj prehrani i niš' joj nije falilo....
Kod mačaka je već problem....
Razmisli malo, što je stvarno prirodna hrana tih životinja?

BTW veganska/vegetierijanska prehrana kućnih ljubimaca je raširenija na zapadu, tako da u tom slučaju lokalno znači globalno.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:21   #24
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
ovako , na pamet mi je palo pitanje!! nisam još uspjela dobiti odgovor pa evo me i na ovom podforumu pitanje glasi: dali vegetarijanci imaju kućne ljubimce? tipa pas, mačka i ostali svejedi?? ako imaju , zar se to ne kosi s njihovim uvjerenjima?? ili hrane ljubimce izrazito vege hranom?? što u tom slučaju valjda treba prijaviti zaštiti životinja eto, molim vas da mi pomognete u razriješavanju dileme...
to bi bilo totalno mučenje životinja, ko hoče hranit kučnog lubimca vegetarijanski, nek si kupi hrčka a ne psa ili mačku.

ja osobno imam frenda koji je vegan, on hrani svoje mačke mesom.to se možda kosi s njegovim uvjerenjem, ali ne i sa mačkinim. , to se da lako provjerit šta mačke žele, na jednu stranu staviš list kupusa a na drugu komad mesa
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:23   #25
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ne uspoređuj psa i tigra.....moja pasica je dugo godina bila na veganskoj prehrani i niš' joj nije falilo....
Kod mačaka je već problem....
Razmisli malo, što je stvarno prirodna hrana tih životinja?

BTW veganska/vegetierijanska prehrana kućnih ljubimaca je raširenija na zapadu, tako da u tom slučaju lokalno znači globalno.
ne uopće, kad je tebe gledala pred očima joj je bila hodajuča šunka

da fakat, što je prirodna hrana vukova od kojih su nastali psi...hmmm baš ne vjerujem da po šumi beru maline
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:28   #26
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
ne uopće, kad je tebe gledala pred očima joj je bila hodajuča šunka
Izgleda ne poznaješ pse...pa samim time rasprava je besmislena.
Ne znam jel' ti poznato da psi mogu imati alergiju na mesne proteine?

Edit: evo ti malo za razmišljanje http://www.jutarnji.hr/moze-li-pas-b...janac-/267638/

Zadnje uređivanje Graham : 17.12.2010. at 01:34.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 04:42   #27
jel hrana za pse i mačke ista? jel posotji nekakva razlika? (mislim na one konzerve - chapy, whiskas...)
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 07:00   #28
Ja ovo ne virujen Zivotinjama uskracivati meso???

Inace sam jako otvoren za sve ideje i zivotna uvjerenja ali zlostavljati zivotinje na nacin da mu uskracujete meso definitivno nije u redu. Pa postoji neka granica, ne mozes mi rotvajlera hraniti jabukama i bananama, te mu davati vitamine

Nemam nista protiv vegetarijanaca, cura mi je vegetarijanka ali kad bi izasla sa takvom idejom posumnjao bih u njen zdrav razum. Srecom je pametna, nemamo neku vecu zivinu trenutno, ona ima 2 kornjace i koristi svaku priliku narezati im komad piletine ili teletine, cak lovimo skakavce po vrtu kad je toplo jer njima to treba.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:02   #29
Ahem, ahem,

budući da je tema doplivala sa BR na SoN i budući da ne podržavam politiku retroaktivnog kartoniranja ovakvih uvreda


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Vidim da nemaš previše iskustva s militantnim vegetarijancima, veganima, frutarijancima i inim kretenima.
ovaj će post proći bez tehničkog warninga ili infrakcije. No, poslužit će svima kao jedan warning načina izražavanja kakav neće biti toleriran, u skladu sa zero-tolerance vrijeđanje politikom SoNa, vrijeđao svejed ili veg.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 09:04   #30
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel hrana za pse i mačke ista? jel posotji nekakva razlika? (mislim na one konzerve - chapy, whiskas...)
Mačja hrana mora imati višestruko više proteina od pseće.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:16   #31
Vegeterijanci koje ja poznajem uredno daju svojim ljubimcima meso. Doduše, jedna ga mora skrivati od muža, al' ipak..
Su.incotenible. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:24   #32
Bila bas jucer neka emisija na drugom programu o tome, mladi vegani i vegetarijanci. Uglavnom, jedna ima ljubimce, pse, i hrani ga vege hranom. Pas jadan jede, sto ce, ocito mora, sumnjam da mu ista fali ili da nije zdrav, ali kladio bi se da bi s gustom smazao komad mesa kad bi mu ga netko dao.

I da - meso nije ubojstvo
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:31   #33
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Izgleda ne poznaješ pse...]
Želiš reći da psi s gnušanjem odbijaju jesti meso ?

Ili to da si svog psa navukla na vege prehranu pa jadnik mora jesti ono što mu se ponudi da ne krepa od gladi

Inače, psi spadaju u red zvijeri, to valjda zna svako ko je završio osnovnu školu. A ovaj argument sa alergijom je ajme majko. Pa ima ljudi koji su alergični na jaja. Zar to čini jaja ljudima "neprirodnom" prehranom?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:52   #34
vegetarijanka sam
da imam psa ili mačku hranila bih ih vege hranom
ako ću imati ljubimca udomit ću ga ili s ceste ili iz azila
u svakom slučaju bolje će mu biti jesti vege prehranu nego kopati po smeću i gladovati
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:00   #35
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
ovako , na pamet mi je palo pitanje!! nisam još uspjela dobiti odgovor pa evo me i na ovom podforumu pitanje glasi: dali vegetarijanci imaju kućne ljubimce? tipa pas, mačka i ostali svejedi?? ako imaju , zar se to ne kosi s njihovim uvjerenjima?? ili hrane ljubimce izrazito vege hranom?? što u tom slučaju valjda treba prijaviti zaštiti životinja eto, molim vas da mi pomognete u razriješavanju dileme...
Ja dok sam bila vegatarijanka uredno sam imala zivotinje koje jedu meso i hranila ih mesom.

Ljude koji svoje (SVOJE!) prehrambene odabire namecu drugima, bilo drugim ljudima, bilo zivotinjama za koje su se odlucili brinuti i imati ih za kucne ljubimce mislim da s njima generalno, nest ne stima.

Nikad nisam osjetila potrebu u dociranju ikome o tome sta bi on trebao jesti.
Okej, ja ne jedem prasetinu.
Ti jedes.
Tvoja stvar kao sto i je i moja da ju ne jedem.
Nema tu puno filozofije.

A osobito mi nije jasno - kako mozes biti tako slobodan da recimo psa, koji je mesojed, hranis tofuom?
Koji ti je?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:04   #36
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
vegetarijanka sam
da imam psa ili mačku hranila bih ih vege hranom
ako ću imati ljubimca udomit ću ga ili s ceste ili iz azila
u svakom slučaju bolje će mu biti jesti vege prehranu nego kopati po smeću i gladovati
Ajde radije nabavi kravu, ovcu ili nesto slicno, nemoj mesozdere muciti sa hranom na kakvu nisu navikli, nemaju ni zeludac ni crijeva za to.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:04   #37
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Mačja hrana mora imati višestruko više proteina od pseće.
I ne samo proteina nego i neke aminokiseline koju psi mogu sintetizirati sami, a mačke ne mogu. Ubij me, ali sad se ne sjećam o kojoj je riječ.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:20   #38
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ajde radije nabavi kravu, ovcu ili nesto slicno, nemoj mesozdere muciti sa hranom na kakvu nisu navikli, nemaju ni zeludac ni crijeva za to.
e baš neću
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:24   #39
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Evo sa stranica prijatelja životinja
http://prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=840
Vaša će kućna životinja napredovati i ako je hranite vegetarijanskom hranom. Istraživanja su pokazala da se bolesti uzrokovane mesnom hranom od kojih obolijevaju ljudi mogu pojaviti i kod kućnih životinja. Uz nerijetko pesticide, hormone i antibiotike, hrana za kućne životinje često sadrži životinje koje nisu zadovoljile standard ljudske hrane. Kod većine pasa i mačaka zdravstveno stanje se čak i poboljša konzumiranjem vegetarijanske hrane, ipak treba biti pažljiv i informiran. Lako su dostupni i vitaminsko-mineralni dodaci za pse i mačke koje veterinari preporučuju bez obzira na način prehrane, a tu su naravno i kompletne gotove bezmesne hrane za pse i mačke. Za razliku od psa ako želite vašu mačku podvrgnuti vegetarijanskoj dijeti koja ne sadrži jaja i mliječne proizvode, zbog specifične prehrambene potrebe morate dodavati enzimsko-vitaminske dodatke ili hraniti vašu mačku gotovom kompletiranom vegetarijanskom hranom za mačke. Saznajte više o tome kao i razlozima bezmesne prehrane kućnih životinja u rubrici Kućne životinje.

Inače vani ima za kupiti vege hrane za pse i mačke ne znam ima li kod nas.
Kud ide ovaj svijet... imao sam psa koji je jeo od prilike 50% "dehidrirane hrane" a 50% onoga što smo jeli i mi ... zamislite doživo je 16 godiina

SAd imam psa koji se od prilike jednako hrani, ima 7 godina (OK, to nije puno) a zdrav je, sretan i veseo... pogotovo kad mu dam neku koščobu ... da vidite te sreće
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:32   #40
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
e baš neću
Onda bar onog malog psica na baterije, nemoj sad uzeti Dogo Argentino jer bi te mogao rucati kad ogladni.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.