Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 09:25   #1
Nepoštivanje privatnosti

(10) Privatnost je osobni i obiteljski život. Pravo na poštivanje privatnosti razumijeva, prije svega, pravo na život po vlastitom izboru i opredjeljenju. Odnosi se na privatni, obiteljski i kućni život, fizički i moralni integritet, čast i ugled, na neobjavljivanje nepotrebnih i neugodnih podataka i neovlašteno objavljivanje privatnih fotografija, na zaštitu od špijunaže i neopravdanih ili neprihvatljivih indiskrecija, na zaštitu od zlonamjernoga korištenja privatnih razgovora, na zaštitu od širenja informacija priopćenih ili primljenih od pojedinca u povjerenju.

koje su kazne za kršenje ove odredbe i kakva je praksa tj. jeli bilo osuđenih u ovom slučaju?
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 10:40   #2
čl.131,200 i 201 KZ RH
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 05:49   #3
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
čl.131,200 i 201 KZ RH
Jako si opširan...

ČL 131. Neovlašteno snimanje i prisluškivanje
ČL 200. Kleveta
ČL 201. Iznošenje osobnih ili obiteljskih prilika
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:30   #4
Pitanje je golobalno bez ikakvih činjenica a počinitelj bi mogao napravit kd iz navedenih članaka.A ovisno o situaciji možda i ne bi napravio nikakvo kd.Za taj slučaj je potrebna kristalna kugla.
A da možda ti odgovoriš na pitanje?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:42   #5
Drugim riječima, privatnost je ono što se događa unutar nečija 4 zida i prestaje kad iskorači na cestu...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:49   #6
I moje dvorište je privatno.I moja zabava je privatnamMislio si na javno mjesto.Javno mjesto je mjesto dostupno neograničenom broju osoba.Na zabavu u hotelu ili svatove ne mogu doći svi nego samo pozvani.I na tim mjestima imam pravo na privatnost.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 16:14   #7
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I moje dvorište je privatno.I moja zabava je privatnamMislio si na javno mjesto.Javno mjesto je mjesto dostupno neograničenom broju osoba.Na zabavu u hotelu ili svatove ne mogu doći svi nego samo pozvani.I na tim mjestima imam pravo na privatnost.
Gdje sam tvrdio suprotno?

No kako god okreneš privatnost je zapravo jedna velika siva zona u kojoj svaka budala vuče granice kak joj u datom momentu pašu....
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.