Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 14:53   #2661
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo poanta svega. Nemamo o čemu toliko pričati, ali eto neki žele da ih se tjedno zabavlja. Ja naprosto nemam o čemu pričati sa bilo kime na tjednoj bazi jer mi se naprosto ne događa toliko stvari. Ako je nekome frka ili je neki jako eventful period tu sam na raspolaganju, i obrnuto. Ne vidim kako pričanje o vremenu ili o tome kako me kolega s posla iživcirao sa nekom minornom stvari doprinosi čvršćem prijateljstvu. Jasno mi je da ovdje svi pristupamo temi sa nekim svojim predrasudama, pa se tako i meni čini da ovi koji idu na tjedne kave misle da vode zanimljivije i dramatičnije živote nego što zapravo vode, najčešće se ne znaju nositi i sa tim svojim ne predramatičnim životima i zapravo im je u konačnici bitno da se nekako ispušu.
Ja govorim o potrebi za socijalizacijom, ne o potrebi da me cirkuski majmun zabavlja. Znači li boldano da se ljudi žele družiti i nalaziti jedni s drugima tek kad im se dogodi nešto vrijedno spomena? Imala bi ja o čemu pričati na tjednoj bazi da imam vremena, a nekad i kad imam vremena, toliko budem premorena da nemam energije.
Volim prokomentirati dnevna događanja u gradu, svijetu, nove filmove, knjige, ideje za ručak...itd. A najviše to volim s ljudima koji su mi bliski i zanimljivi i za koje znam da ih zanimaju slične stvari kao i mene. Kakve drame i dramice...zaboli me neka stvar jesam li nekome dramatična, zanimljiva ili površna...
I bilo mi je lijepo dok sam to imala na tjednoj bazi, ali naravno da se vremena mijenjaju...
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:54   #2662
meni se razgovori sa partnerom i sa frendicama razlikuju

nije da imamo tabu tema, ali frendici recimo necu pricati sto mi se događa na poslu, mislim da joj to ne bi bilo zanimljivo. mogu reci nesto opcenito, ali u detalje sigurno necu. partneru recimo hocu, on to mora slusati jer zivimo zajedno i nekad jednostavno dođem nadrkana

također, neke stvari koje se događaju u obitelji neću dijeliti sa nikim osim partnerom. on je tu uključen jer je i sam dio toga.

ma ima toga...

Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Pa ja vjerujem i da sa partnerom pričam manje nego mnogi ljudi. Može se kvalitetno provoditi vrijeme i bez puno priče. Muž i ja znamo kad si treba dati prostora i slični smo po tom pitanju, hvala bogu. A upravo sa partnerom pretresem neke sitnice od toga dana, i sad zamisli da to još idem ponavljati i frendici na kavi?Pa i sa frendovima s kojima se vidim na gotovo tjednoj bazi (da, i ja imam takve ) uglavnom sudjelujem u nekoj zajedničkoj aktivnosti, ne visimo na kavama.
ovo također! jebiga, nekad mi se ne da pricati ni sa njim. po tome smo slični
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:20   #2663
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ja govorim o potrebi za socijalizacijom, ne o potrebi da me cirkuski majmun zabavlja. Znači li boldano da se ljudi žele družiti i nalaziti jedni s drugima tek kad im se dogodi nešto vrijedno spomena? Imala bi ja o čemu pričati na tjednoj bazi da imam vremena, a nekad i kad imam vremena, toliko budem premorena da nemam energije.
Volim prokomentirati dnevna događanja u gradu, svijetu, nove filmove, knjige, ideje za ručak...itd. A najviše to volim s ljudima koji su mi bliski i zanimljivi i za koje znam da ih zanimaju slične stvari kao i mene. Kakve drame i dramice...zaboli me neka stvar jesam li nekome dramatična, zanimljiva ili površna...
I bilo mi je lijepo dok sam to imala na tjednoj bazi, ali naravno da se vremena mijenjaju...
A šta ja znam, volim itekako pričati o filmovima, knjigama, dnevnim novostima... Ali da ću za to posebno stvarati vrijeme na tjednoj bazi i da ću po tome potom mjeriti čvrstinu prijateljstva... I ne baš. I ne očekujem da ljudi to rade. Kraće komentiranje obavljam i preko društvenih mreža, onako spontano "Ej jesi vidio ovo?". Pa se nasmijemo ili raspizdimo oko nečega. Ne moram nužno na kavu radi toga. A bogami imam i kolega ili drugih ljudi u okolini s kojima obožavam pričati o tim stvarima a ne smatram ih frendovima jer to i ne ide u toliko osobnu dubinu. Nisu mi nužno te stvari povezane. Prijatelji su mi oni koji me baš kuže u dušu i tjedan ili mjesec dana neviđanja to ne mogu promijeniti.

Ovo o čemu ti pričaš, da imaš potrebu za socijalizacijom, mogu razumijeti, iako nisam takva. Meni je socijalizacije i ovako puno na dnevnoj bazi sa partnerom i kolegama. Ono što ne mogu razumjeti je da netko mjeri bliskost po tim tjednim kavama. Kužiš? Jer onda je jedini razlog što mi pada napamet zašto su te kave toliko bitne to što ćeš na tim kavama pričati o sebi i povjeravati se. I frendovi koji su na takvom vidu prijateljevanja inzistirali uglavnom i jesu bili takvi, njima se UVIJEK nešto događalo u životu. Mene to iscrpljuje, ne znam kako drugačije objasniti.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:30   #2664
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Evo, to je ono što tvrdim. Ženska su prijateljstva poput ljubavnih veza inače dramčina. Tenks but no tenks. Prijateljica mi NIJE muž, isuse Skarlet.
Pa nije. S njom možeš razgovarati o mužu.

Ali ozbiljno, ja ne znam zašto se s prijateljima ne može razgovarati o istim stvarima kao i s partnerima? Zašto bi prijateljima bilo dosadno slušati o poslu? Mislim, ako je vrijedno spomena, jel. Npr. kako te netko naživcirao.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:33   #2665
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
A šta ja znam, volim itekako pričati o filmovima, knjigama, dnevnim novostima... Ali da ću za to posebno stvarati vrijeme na tjednoj bazi i da ću po tome potom mjeriti čvrstinu prijateljstva... I ne baš. I ne očekujem da ljudi to rade. Kraće komentiranje obavljam i preko društvenih mreža, onako spontano "Ej jesi vidio ovo?". Pa se nasmijemo ili raspizdimo oko nečega. Ne moram nužno na kavu radi toga. A bogami imam i kolega ili drugih ljudi u okolini s kojima obožavam pričati o tim stvarima a ne smatram ih frendovima jer to i ne ide u toliko osobnu dubinu. Nisu mi nužno te stvari povezane. Prijatelji su mi oni koji me baš kuže u dušu i tjedan ili mjesec dana neviđanja to ne mogu promijeniti.

Ovo o čemu ti pričaš, da imaš potrebu za socijalizacijom, mogu razumijeti, iako nisam takva. Meni je socijalizacije i ovako puno na dnevnoj bazi sa partnerom i kolegama. Ono što ne mogu razumjeti je da netko mjeri bliskost po tim tjednim kavama. Kužiš? Jer onda je jedini razlog što mi pada napamet zašto su te kave toliko bitne to što ćeš na tim kavama pričati o sebi i povjeravati se. I frendovi koji su na takvom vidu prijateljevanja inzistirali uglavnom i jesu bili takvi, njima se UVIJEK nešto događalo u životu. Mene to iscrpljuje, ne znam kako drugačije objasniti.
Što se tiče te potrebe sa socijalizacijom, daleko od toga da sam ja neki veliki društvenjak, ali dok nisam imala svoju obitelj čisto sam bila zadovoljna s druženjima na tjednoj bazi. Ok,imam dnevnu komunikaciju s partnerom, ali s kolegama se uglavnom razilazim u komentiranju bilo čega, pa samo prešutno zaključim kakvi su moroni Kod svojih prijatelja volim i smisao za humor, zezanje, ne može se to nadomjestiti društvenim mrežama u punom smislu...

A što se tiče čvrstine prijateljstva, naravno da se ono ne mjeri na tjednim kavama. A te dramatičare na tjednoj bazi nikad nisam imala blizu sebe, tako da sam srećom ostala pošteđena takvih pijavica.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:46   #2666
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Koliko viđanja i javljanja bi tebe zadovoljilo? Na primjer, da imam orijentir.
Naime, da mi je netko ne znam koliko drag, ja nisam dužna zabavljati tu osobu svaki puta kada joj se zdupi da bi na kavu ili kad ne zna kaj bi sa sobom, a računam da se ekstrovertima jako često pije kava u društvu. Meni ne. Druga je stvar ako treba neku pomoć ili je u krizi.
Problem je u tome što ja otvoreno odmah u početku kažem kako stoje stvari, ali ljudi znaju bolje jel. E onda krenu durenja i zamjerke.
evo konkretan primjer... zadnja 2 mjeseca prolazim kroz nešto poprilično teško u životu, ako me " prijatelj" niti jednom nije pitao tih 60 dana kako sam ( ni jedna poruka) , jebi ga, ja debelo križam tu osobu kao PRIJATELJA
inače ne očekujem ispijanje kave svako malo niti da me netko stalno zivka, ne radim ni ja to..
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:47   #2667
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Pa nije. S njom možeš razgovarati o mužu.

Ali ozbiljno, ja ne znam zašto se s prijateljima ne može razgovarati o istim stvarima kao i s partnerima? Zašto bi prijateljima bilo dosadno slušati o poslu? Mislim, ako je vrijedno spomena, jel. Npr. kako te netko naživcirao.
Da
Ma ne, ne radi se o tome. Izabereš si muža/partnera koji ti je sličan. Tako ja nisam izabrala mlin koji se ne gasi jer bi netko od nas dvoje završio mrtav.
I ovo kaj lyrabelacqua kaže. Nije da laprdamo čitav dan samo zato jer zajedno živimo.
Ponekada mi je previše interakcije na poslu, pa mi se doma samo čita, nemam potrebu prepričati naglas bez uzimanja zraka čitav svoj dan, bio to partner ili frendica. A postoje ljudi koji imaju baš tu potrebu, ali mi onda nismo kompatibilni. Ne znam zakaj se neki ovdje vrijeđaju na te razlike u karakterima koje evidentno postoje.

Quote:
marantika kaže: Pogledaj post
evo konkretan primjer... zadnja 2 mjeseca prolazim kroz nešto poprilično teško u životu, ako me " prijatelj" niti jednom nije pitao tih 60 dana kako sam ( ni jedna poruka) , jebi ga, ja debelo križam tu osobu kao PRIJATELJA
inače ne očekujem ispijanje kave svako malo niti da me netko stalno zivka, ne radim ni ja to..
Ok, ovo je sasvim druga stvar, to ti nije prijatelj.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:49   #2668
Ne vrijeđam se, samo pitam jer mi nije bilo jasno.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:50   #2669
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ne vrijeđam se, samo pitam jer mi nije bilo jasno.
Ma nisam mislila na tebe.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:53   #2670
Ok, ovo je sasvim druga stvar, to ti nije prijatelj.[/QUOTE]

ja sam mislila da je,nije to bilo dugogodišnje prijateljstvo,onda se dogode tako neke stvari pa se čovjek razočara..
i onda mi se ta osoba javi sa nekim idiotskim porukama i šta onda?
ja ignoriram
ako je pametna, shvatit će
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:00   #2671
Quote:
marantika kaže: Pogledaj post
ja sam mislila da je,nije to bilo dugogodišnje prijateljstvo,onda se dogode tako neke stvari pa se čovjek razočara..
i onda mi se ta osoba javi sa nekim idiotskim porukama i šta onda?
ja ignoriram
ako je pametna, shvatit će
Jesi li sigurna da je ta osoba znala da prolaziš teško razdoblje? Ljudi su nekad malo autistični, a bez zle namjere.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:01   #2672
Quote:
marantika kaže: Pogledaj post
evo konkretan primjer... zadnja 2 mjeseca prolazim kroz nešto poprilično teško u životu, ako me " prijatelj" niti jednom nije pitao tih 60 dana kako sam ( ni jedna poruka) , jebi ga, ja debelo križam tu osobu kao PRIJATELJA
inače ne očekujem ispijanje kave svako malo niti da me netko stalno zivka, ne radim ni ja to..
kod mene, razlika je u tome zna li da ta osoba da prolazis tesko razdbolje u zivotu ili ne. ono, ako smo se kod zadnjeg druzenja pozdravile i nije bilo tog problema, ja cu pretpostaviti da je i dalje sve u redu. ispitivati i zivkati kako bi samo provjerila da li je sve u redu necu ako iskrsne neki problem i prijatelj zeli razgovarati o tome, moze se slobodno javiti, ja cu biti tu za njega odmah taj dan.

ako ti se netko ne javlja, a ZNA da imas taj problem, to je onda druga stvar i shvacam ako zelis tu osobu iskljuciti iz zivota.
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:11   #2673
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Jesi li sigurna da je ta osoba znala da prolaziš teško razdoblje? Ljudi su nekad malo autistični, a bez zle namjere.

Naravno da je..kad se sve počelo događati ja joj javila
Nakon tjedan dana od toga ja poslala par poruka što se dalje događa i evo kraljice zove nakon koji mjesec
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:51   #2674
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
A šta ja znam, volim itekako pričati o filmovima, knjigama, dnevnim novostima... Ali da ću za to posebno stvarati vrijeme na tjednoj bazi i da ću po tome potom mjeriti čvrstinu prijateljstva... I ne baš. I ne očekujem da ljudi to rade. Kraće komentiranje obavljam i preko društvenih mreža, onako spontano "Ej jesi vidio ovo?". Pa se nasmijemo ili raspizdimo oko nečega. Ne moram nužno na kavu radi toga. A bogami imam i kolega ili drugih ljudi u okolini s kojima obožavam pričati o tim stvarima a ne smatram ih frendovima jer to i ne ide u toliko osobnu dubinu. Nisu mi nužno te stvari povezane. Prijatelji su mi oni koji me baš kuže u dušu i tjedan ili mjesec dana neviđanja to ne mogu promijeniti.

Ovo o čemu ti pričaš, da imaš potrebu za socijalizacijom, mogu razumijeti, iako nisam takva. Meni je socijalizacije i ovako puno na dnevnoj bazi sa partnerom i kolegama. Ono što ne mogu razumjeti je da netko mjeri bliskost po tim tjednim kavama. Kužiš? Jer onda je jedini razlog što mi pada napamet zašto su te kave toliko bitne to što ćeš na tim kavama pričati o sebi i povjeravati se. I frendovi koji su na takvom vidu prijateljevanja inzistirali uglavnom i jesu bili takvi, njima se UVIJEK nešto događalo u životu. Mene to iscrpljuje, ne znam kako drugačije objasniti.
Slicno

Doduse s doticnom iz moje price par strana ranije stvar je bila bas zajednickog hobija pa tu nije bilo nuzno voditi puno nekakvih superzanimljivih i novih ozbiljnih razgovora.

Dakle preko tjedna poruke i planovi uglavnom oko toga di i kam bumo za vikend u svrhu upraznjavanja doticne aktivnosti, kog bumo jos zvali, kakvo bu vrijeme, kolko benzina itd.

Usput, imali smo jos tema iz raznih sfera, koje su iznicale usput pa se uvijek moglo o necemu, a pri henganju je uglavnom to bilo zajebavanje i glupiranje Jbg, pasala mi je zenska skroz, isti glupi smisao za zajebanciju i tak

Dok ona eto nije odlucila, u novopecenom odsutstvu mene kao osobe za aktivnosti SVAKI vikend, da valjda i ostatak mog zivota nema vise nista s njezinim

Jbg, malo je opesisivna oko toga sto ju zanima, nisam to ni mogla ni htjela pratiti tempom koji je njoj potreban. I sve ok, ne bih imala nista protiv da je nasla novo drustvo za to, ali imala sam protiv deletanja jer je ispalo kao 'tvoj zivot me ne zanima uopce, ukoliko meni ne sluzis svaki vikend kao drustvo u mom', jbg.

Mislim, da ja idem cistiti Instagram po zanimljivosti i tematskim interesima, vecina dragih drugova letjela bi mi s liste, ali to nije cilj, barem meni. Jbg, zanima me sta se dogadja, di su i jesu li dobro, bez obzira sto im je pola objava tematski dosadno ko proljev

Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
U mom slučaju je bilo površno i malo jer se blisko prijateljstvo svelo na par viđanja u par godina i povremenih kontaktiranja koja sam većinom ja inicirala dok se ona javljala najčešće za neke prigode(to i dalje radi: rolleyes. Tako da je to odavno prestalo biti prijateljstvo, ja sam mu jedino udarila zadnji čavao u lijes tako da sam blokirala i izbrisala dotičnu s društvenih mreža. Dobro, mislim da je kod mene ovo ipak bio drastičniji primjer nego vaši ovdje, sad tek shvaćam koja sam budala bila.: flop:
Hm, ovo je drugo, jer mi se cini da se u vasem slucaju ona odlucila ohladiti od svega bez da si ti imala ikakvog pojma kaj se dogadja.
Uz pretpostavku da je druzenje isprve bilo intenzivno a potom nagla promjena.... nije bas ista situacija kao kad od pocetka postavis stvari na nacin da ti cesca henganja ne pasu.

Ja sam isto u zivotu nastojala druziti se cesce kao mladja, jer je to pasalo drugima, pa je bilo problema kada bi pozeljela prostora naknadno
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:04   #2675
Inače ja nemam niš protiv ne tako čestih viđanja, ali kad 2-3 puta godišnje imam neke važnije projekte ili zbuvanja očekujem da se pojave tamo ili da barem pitaju kak je bilo / zašele sreću.. strašno me razočarala ako to izostane..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:25   #2676
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
s obzirom na realnost boldanih pogleda , brijem da bi bila super mama
Nećemo nikad saznati.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:21   #2677
Mislim da ja živciram svoje frendice. I to najviše kad su tema muškarci, ljubav, veze.
One: on se boji da će se zaljubiti
Ja: ima drugu / peder je / ne sviđaš mu se
One: lud je za mnom
Ja: aha. Kao i svaki stari prdonja za svakom 20 godina mlađom curom
One: razvest će se
Ja: neće.
Ne znam ni zašto mi se i dalje povjeravaju.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:29   #2678
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Mislim da ja živciram svoje frendice. I to najviše kad su tema muškarci, ljubav, veze.
One: on se boji da će se zaljubiti
Ja: ima drugu / peder je / ne sviđaš mu se
One: lud je za mnom
Ja: aha. Kao i svaki stari prdonja za svakom 20 godina mlađom curom
One: razvest će se
Ja: neće.
Ne znam ni zašto mi se i dalje povjeravaju.
Nda, partibrejkerica si kao i ja.

Frendica (na druženju kod nje, i njen muž je prisutan): On je meni ovo, on ono, blabla.
Ja: nisi u pravu.
Ona:
Muž: Može još jedno pivo, Vajli?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:59   #2679
Ja sam alergična na te što u društvu treće osobe staju na stranu tih osoba samo da bi ispale pametne, umjesto da podrže frendicu/curu/dečka..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:02   #2680
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ja sam alergična na te što u društvu treće osobe staju na stranu tih osoba samo da bi ispale pametne, umjesto da podrže frendicu/curu/dečka..
Wat?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.