Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2011., 08:49   #1
Meteo fenomeni

Naletih na ovaj zanimljiv fotometeor pa da upitam štovano pučanstvo koje bi bilo prihvatljivo znanstveno objašnjenje s obzirom da autor videa ni sam ne zna objasniti (recimo da nije fejk):

http://www.youtube.com/watch?v=wEi6v...666C9C8F506464

Plinovi? Kemijska maglica?


Htjedoh otvoriti temu samo za ovaj video, pa se predomislih da je nazovem FOTOMETEORI, al možda je najbolje imati temu koja bi pratila sve zanimljive fenomene u atmosferi. Inače sam ljubitelj atmosferskih pojava (malo tko ima toliko fotografija raznih oblaka ), stalno zagledan u nebo, ali ovakav oblak nikada nisam vidio (možda i jesam ali je bio predaleko da bih razlikovao nijanse golim očima).

Dakle ako je netko vidio zaniljiv fotometeor, litometeor, elektrometeor, ili bilo koju drugu zanimljivu atmosfersku pojavu, neka podijeli sa nama bilo riječima, bilo fotografijama i video uratcima.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 08:51   #2
Upravo skužih da mi je nick Halo Effect

(čista slučajnost...)
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 12:08   #3
Što se duga tiče, pod rijetke fenomene spadaju crvena(ako se dogodi u zalazak sunca) i bijela(posebni uvjeti, kada se svjetlost na česticama ogiba kao na optičkoj rešetki, pa dolaze do izražaja kvantnomehanički efekti tj. interferencija). Moguća je i mjesečeva.

http://www.youtube.com/watch?v=FJVvtOy-ukE <- objašnjenje "obične" i ukratko bijele duge
nikolica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 12:24   #4
Meni se čini da je za efekt duge tu dosta odgovorna i leća kamere.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 11:16   #5
Najvjerojatnije iridescent cloud.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.