Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 21:55   #1
MPO u KBC Rijeka

Kakva su vam iskustva s medicinski potpomognutom oplodnjom u KBC Rijeka?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:12   #2
Ja jos nemam nekog iskustva. Trenutno cekam konzultacije kod dr. Vlasica. Izabrala sam tog doktora jer su ga cure dosta hvalile, jedino mi se cini da se kod njega dosta ceka. Nadam se da ce se javiti cure koje su trenutno u postupcima tamo, kako bi si mogle međusobno pomoci.. A također i one koje su ostvarile trudnocu tamo, kako bi nam dale nadu!
Kod svog socijalnog gin. dobijete uputnicu za humanu i onda s tom uputnicom idete u zgradu rodilišta pa jedan kat dolje. Mozete se naruciti i teleonski. Narucuje se od 12-14h. Tamo se narucite za konzultacije kod doktora kojeg izaberete, ili ako ne znate kod koga zelite, sestra vas dodjeli jednom od slobodnih doktora. Narucuje se na pocetku mjeseca za isti taj mjesec (jer oni imaju raspored samo za tekuci mjesec). Kod iste sestre mozete naruciti supruga za spermiogram, samo morate imati njegovu uputnicu - koju daje njegov doktor opce prakse.
Toliko od mene za sad..
Butterfly:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:15   #3
Evo, mi smo obavili 2. konzultacije.
Slijedeći mjesec obavljamo HSG.
Preporuka nakon toga AIH.
Dijagnoza: muška neplodnost - asthenozoospermija.
Još ne mogu reći jesam li zadovoljna ili nisam, za koji mjesec ću imati više informacija, ali svaki savjet i preporuka su dobrodošli.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 09:04   #4
Evo i mene!
Trenutno sam u drugom stimuliranom, kratkom IVF/ICSI postupku. Danas mi je 6. dan ciklusa, 6. dan supresije i 4. dan stimulacije (1 x decapeptyl i 2 x menopur). Sutra je prva folikulometrija. Zadovoljna sam vise manje sa nasom humanom reprodukcijom, odnosom prema pacijentima. Ono sto me strasno smeta je velika neorganiziranost, ponekad i kaos u prvom dijelu dana kad su folikulometrije, punkcije i transferi. Ne znam kako je u drugim drzavnim klinikama ali vjerujem da bi se na tome moglo poraditi da to ide brze/organiziranije. No sto je tu je, s obzirom da je to jedino sto si mogu priustiti ne mogu se previse zaliti.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 09:54   #5
Mozes li molim te reci na kakav kaos mislis?
Ja sam procitala da su folikulometrije od 7-9, sta to nije tocno? Kakav je uopce raspored tamo?! Ako mozes malo pojasniti, da znam sta me ceka..
Butterfly:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:09   #6
Quote:
Butterfly:) kaže: Pogledaj post
Mozes li molim te reci na kakav kaos mislis?
Ja sam procitala da su folikulometrije od 7-9, sta to nije tocno? Kakav je uopce raspored tamo?! Ako mozes malo pojasniti, da znam sta me ceka..
Prijem pacijenata je od 7:30, tako pise na vratima od sestre. Na folikulometrije narucuju u 8h. Ja bih obicno dosla oko 7:15-7:20 kako bih bila medju prvima na redu. U cekaonici u to vrijeme sam prva ili druga. Sestre prije 7:45 ili cak i kasnije ne pocinju s radom. Niti jednom nisam dozivjela da je u 8 poceo s radom netko od doktora. Najranije oko 8:20 - 8:30. Buduci da dodjem prva ili druga za ocekivati je da budem tako i na redu. Tu pocinje ta neorganiziranost o kojoj pisem. Ili jednostavno nikoga ne prozivaju dugo vremena ili prozivaju neke pacijente koji su dosli puuuuno poslije nas prvih, bez nekog reda. Ne znam tko ima prednost od pacijenata, ponekad mi se cini da pacijentice profesorice imaju prednost i one brzo budu rjesene, bez obzira kada su dosle. Dakle prije 10:30 nisam na poslu, sto jasno nadoknadjujem duljim ostajanjem. Cula sam da dok je na humanoj radio dr. Vlastelic folikulometrije su znale biti gotove puno ranije jer je i on ranije poceo s radom.
U prvo vrijeme sam bila ljuta i neugodno iznenadjena tim preskakanjem reda i tim prazninama od kojih pola sata i vise u kojima se na prvi pogled u cekaonici nista ne desava a svi cekamo, sada mi je to na zalost postalo normalno.
Jedino sto je sada dobro je da su pomakli primanje terapije (za one koji su na terapiji) u 17h pa nema kasnjenja sa dobivanjem terapije. U mom prvom postupku terapiju sam si davala u 8:30 ujutro a kad bih isla na folikulometriju terapija bi kasnila i po 3 sata, jer se naravno odredjivala nakon pregleda!
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:13   #7


češnjovka, takvom kaosu sam se i ja čudila u početku ali su mi onda druge cure objasnile da je to tako i da nekad nema veze kad dođeš jer prvo idu punkcije i transferi a onda f-metrije i konzultacije. Znači, nema veze ako si ti došla prije neke cure kojoj je za taj dan zakazana punkcija ili transfer jer će ona imat prednost. Dok je jedan dr. u sali i radi punkcije/transfere, drugi dr. obavlja svoje f-metrije i konz. I tako se izmjenjuju. Barem je tako bilo kad sam ja bila lani. A i dobro je butterfly rekla ovo o početku rada sestara i općenito odjela - rijetko prije pola 9.

Inače, mi smo lani bili u postupcima, kod dr. Vlašića- jedan prirodnjak kad je folikul prsnuo prije punkcije i jedan postupak sa klomifenima i par menopura. "Rezultat" tog drugog upravo vozam u kolicima da malo zaspi - tako mali a već meteoropat

Taj dobitni postupak je ovako izgledao :
3.-7.dc klomifen
7.dc - folikulometrija
8.dc - 1 menopur
9.dc - folikulometrija + 1 menopur
10.dc - folikulometrija + 2 menopura
11.dc - folikulometrija + 2 menopura ; navečer štoprica Brevactid
13.dc - punkcija ; 4 folikula i 4 js.
15.dc - zovem lab : imamo 3 embrija i nadamo se blastcistama, transfer se predviđa za 5. dan nakon punkcije
18.dc - transfer 1 blastociste (po riječima embriologa, ostale dvije su prestale sa razvojem a ova je od početka bila najjača).

Beta je bila predviđena za 16.dpt (1750), ali naravno da su znatiželja i iščekivanje bili preveliki pa sam morala pišnut nekoliko testova prije

Inače, naš problem je bio mužev loš spermiogram - teška oligoasthenozoospermia , koja se na dan punkcije naglo "unormalila" i bila normozoospermia sa više nego duplo boljim svim parametrima. To mi je još i dan danas enigma

To je naša priča, hvala Bogu da nismo dugo bili u tome pa mi nije ostalo u traumatičnom sjećanju...
Riječanke, sretno!! )
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:17   #8
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Prijem pacijenata je od 7:30, tako pise na vratima od sestre. Na folikulometrije narucuju u 8h. Ja bih obicno dosla oko 7:15-7:20 kako bih bila medju prvima na redu. U cekaonici u to vrijeme sam prva ili druga. Sestre prije 7:45 ili cak i kasnije ne pocinju s radom. Niti jednom nisam dozivjela da je u 8 poceo s radom netko od doktora. Najranije oko 8:20 - 8:30. Buduci da dodjem prva ili druga za ocekivati je da budem tako i na redu. Tu pocinje ta neorganiziranost o kojoj pisem. Ili jednostavno nikoga ne prozivaju dugo vremena ili prozivaju neke pacijente koji su dosli puuuuno poslije nas prvih, bez nekog reda. Ne znam tko ima prednost od pacijenata, ponekad mi se cini da pacijentice profesorice imaju prednost i one brzo budu rjesene, bez obzira kada su dosle. Dakle prije 10:30 nisam na poslu, sto jasno nadoknadjujem duljim ostajanjem. Cula sam da dok je na humanoj radio dr. Vlastelic folikulometrije su znale biti gotove puno ranije jer je i on ranije poceo s radom.
U prvo vrijeme sam bila ljuta i neugodno iznenadjena tim preskakanjem reda i tim prazninama od kojih pola sata i vise u kojima se na prvi pogled u cekaonici nista ne desava a svi cekamo, sada mi je to na zalost postalo normalno.
Jedino sto je sada dobro je da su pomakli primanje terapije (za one koji su na terapiji) u 17h pa nema kasnjenja sa dobivanjem terapije. U mom prvom postupku terapiju sam si davala u 8:30 ujutro a kad bih isla na folikulometriju terapija bi kasnila i po 3 sata, jer se naravno odredjivala nakon pregleda!
Uf, ne sviđa mi se to.. Pojma nemam kako cu to izvest na poslu.. S obzirom da tamo ima vise doktora, da li tamo ima vise prostorija, ili prvo idu pacijentice jednog doktora, pa drugog itd.?
Da li se folikulometrije rade i oko podne, ili su one samo ujutro?

Tartaruga, baš lijepo sto si se javila i pogotovo sa takvom lijepom informacijom.

Zadnje uređivanje Butterfly:) : 07.02.2012. at 13:23.
Butterfly:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:25   #9
Rekla mi je cura koja je još u postupcima da sad rade u 2 ambulante ali da nije baš neka sreća jer ako si naručen kod svog dr. koji tada ima npr. 5 transfera ili punkcija a ti samo f-metriju, opet čekaš...
A mislim da se obavljaju f-metrije i u podne, ali kao što si i sama rekla, nema tu baš nekog prevelikog reda pogotovo ako je puna čekaona. Nekad sam znala doći i izaći za pol sata a nekad čekač i čekaš...
Možda da nazoveš dan prije sestru (pred kraj radnog vremena kad imaju rezmiran taj dan i kad nisu u strci i nabrušene ), pa pitaj kakav je raspored za taj dan kad imaš zakazanu f-metriju, čisto da si otprilike isplaniraš obaveze
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:37   #10
Quote:
Butterfly:) kaže: Pogledaj post
S obzirom da tamo ima vise doktora, da li tamo ima vise prostorija, ili prvo idu pacijentice jednog doktora, pa drugog itd.?
Da li se folikulometrije rade i oko podne, ili su one samo ujutro?
Ja sam prilicno nova u svemu tome, tek mi je treci postupak (dva stimulirana i 1 sekundarni) i puna godina dana kako sam u mpo tako da nisam previse upoznata sa obicajima u cekaonici i terminima postupaka. Do sada sam uspjela pohvatati da su folikulometrije od jedno 8-10 pa onda idu punkcije oko 10 i onda idu transferi nakon punkcija. Naravno, svi se ti okvirni termini poremete redovno ovisno o guzvi i van odjelnim aktivnostima doktora. Nisam cula da je netko narucen za folikulometriju u podne iz razloga sto u podne pocinju konzultacije. Ali mozda postoji mogucnost nekog dogovora s doktorima, nemam pojma, nisam nikada pitala mogu li doci kasnije na folikulometriju.
Dakle buduci da su na odjelu 3 doktora, netko od njih pocinje prvi. Cini mi se da nema nekog reda tko pocinje prvi od njih 3. Uvijek imam osjecaj da dok jedan obavlja fm ujutro oni drugi cekaju negdje po nekim drugim sobama Onda taj dr koji je poceo prvi ode na svoje punkcije a umjesto njega u istoj sobi nastavi drugi dr sa svojim pacijenticama. Postoje dvije ordinacije za preglede ali cini mi se da je jedna glavna u kojoj se rade fm (ova velika novo osposobljena) a ona mala je za neke hitnoce i/ili dogovore za transfere.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:59   #11
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Prijem pacijenata je od 7:30, tako pise na vratima od sestre. Na folikulometrije narucuju u 8h. Ja bih obicno dosla oko 7:15-7:20 kako bih bila medju prvima na redu. U cekaonici u to vrijeme sam prva ili druga. Sestre prije 7:45 ili cak i kasnije ne pocinju s radom. Niti jednom nisam dozivjela da je u 8 poceo s radom netko od doktora. Najranije oko 8:20 - 8:30. Buduci da dodjem prva ili druga za ocekivati je da budem tako i na redu. Tu pocinje ta neorganiziranost o kojoj pisem. Ili jednostavno nikoga ne prozivaju dugo vremena ili prozivaju neke pacijente koji su dosli puuuuno poslije nas prvih, bez nekog reda. Ne znam tko ima prednost od pacijenata, ponekad mi se cini da pacijentice profesorice imaju prednost i one brzo budu rjesene, bez obzira kada su dosle. Dakle prije 10:30 nisam na poslu, sto jasno nadoknadjujem duljim ostajanjem. Cula sam da dok je na humanoj radio dr. Vlastelic folikulometrije su znale biti gotove puno ranije jer je i on ranije poceo s radom.
U prvo vrijeme sam bila ljuta i neugodno iznenadjena tim preskakanjem reda i tim prazninama od kojih pola sata i vise u kojima se na prvi pogled u cekaonici nista ne desava a svi cekamo, sada mi je to na zalost postalo normalno.
Jedino sto je sada dobro je da su pomakli primanje terapije (za one koji su na terapiji) u 17h pa nema kasnjenja sa dobivanjem terapije. U mom prvom postupku terapiju sam si davala u 8:30 ujutro a kad bih isla na folikulometriju terapija bi kasnila i po 3 sata, jer se naravno odredjivala nakon pregleda!
iskreno ću reći da mislim da nije korektno prozivati niti doktore niti sestre jer se uistinu jako trude i svaka pacijentica na kraju ipak dobije svoje vrijeme, što je u konačnici jedino važno.
mislim da svi koji kreću u državnu kliniku moraju znati što ih čeka, pripremiti se na najgore, a očekivati najbolje. ja sam na humanoj provela intenzivno "samo" 6 mjeseci. dakle od ljeta do Nove godine, međutim nije mi žao niti radi jedne minute koje sam tamo bila.
mislim da sam vrlo brzo polovila konce i shvatila kako sistem funkcionira, ja bih nažalost rekla da moj doktor ne stigne niti na marendu, po svemu što sam tamo vidjela i koliko nas je bilo.

ne znam da li znaš da doktor vrlo često nakon dežurstva ujutro još pričeka cure koje taj dan imaju punkciju i transfer, pa to odradi i tek onda ode doma ....da ne kažem da puno puta to bude i nedjelja.
istina je da pacijentice doktorice često budu prve na redu, zato što ih je jako malo....ako si primjetila.

nadam se isto tako da znaš da doktori ujutro ne spavaju pa ne stignu na posao, nego imaju najprije vizite....nažalost, nije bila rijetkost niti da se na doktora čeka 2-3 sata, ali samo zato što je bio na hitnoj operaciji.

bila sam puno puta u prilici čuti cure kako se žale na preskakanje reda i sl. mislim da to stvarno nije istina, vrlo dobro se zna kako stvari funkcioniraju....ako je neka cura u prirodnjaku, najprije zovu nju na folikulometriju pa makar došla zadnja da vidi da li je uopće folikul još na mjestu ili je prsnuo pa da ne čeka 5 sati u čekaoni punkciju koje neće niti biti.
isto tako se znaju zakomplicirati stvari i kod punkcije i kod transfera....

ja bih svakome u postupku preporučila samo neizmjernu dozu strpljenja.
naravno, da vam uvijek ostaje opcija privatnih klinika i privatnih doktora, tamo nema osobitog čekanja.

super da si uspjela organizirati posao i postupke....ja sam nakon 14 godina staža dobila otkaz kada sam donijela doznaku na kojoj je pisala šifra bolovanja....srećom....jer sam već slijedeći mjesec potpuno neopterećeno ušla u postupak i dobila pozitivnu betu.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:43   #12
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Prijem pacijenata je od 7:30, tako pise na vratima od sestre. Na folikulometrije narucuju u 8h. Ja bih obicno dosla oko 7:15-7:20 kako bih bila medju prvima na redu. U cekaonici u to vrijeme sam prva ili druga. Sestre prije 7:45 ili cak i kasnije ne pocinju s radom. Niti jednom nisam dozivjela da je u 8 poceo s radom netko od doktora. Najranije oko 8:20 - 8:30. Buduci da dodjem prva ili druga za ocekivati je da budem tako i na redu. Tu pocinje ta neorganiziranost o kojoj pisem. Ili jednostavno nikoga ne prozivaju dugo vremena ili prozivaju neke pacijente koji su dosli puuuuno poslije nas prvih, bez nekog reda. Ne znam tko ima prednost od pacijenata, ponekad mi se cini da pacijentice profesorice imaju prednost i one brzo budu rjesene, bez obzira kada su dosle. Dakle prije 10:30 nisam na poslu, sto jasno nadoknadjujem duljim ostajanjem. Cula sam da dok je na humanoj radio dr. Vlastelic folikulometrije su znale biti gotove puno ranije jer je i on ranije poceo s radom.
U prvo vrijeme sam bila ljuta i neugodno iznenadjena tim preskakanjem reda i tim prazninama od kojih pola sata i vise u kojima se na prvi pogled u cekaonici nista ne desava a svi cekamo, sada mi je to na zalost postalo normalno.
Jedino sto je sada dobro je da su pomakli primanje terapije (za one koji su na terapiji) u 17h pa nema kasnjenja sa dobivanjem terapije. U mom prvom postupku terapiju sam si davala u 8:30 ujutro a kad bih isla na folikulometriju terapija bi kasnila i po 3 sata, jer se naravno odredjivala nakon pregleda!
joj to je poznato da se kod njih ceka toliko,naruce te i jos obavezno koji sat cekas,ko na traci rade,ulazis jedna iza druge u onu briznu kabinu pol metra sa po metra,uzas
jel jos radi sestra Mira tamo ili je isla u penziju i ona?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:48   #13
evo i ja sam u kbc-u Rijeka...sad sam trenutno samo na folikulometrijama+ ciljani odnosi bez stimulacije,nisam nazalost još kandidat za postupak jer moja dr kaže da s obzirom na moje i dg mog muza moram proci još bar dva ili tri ciljana sa folikulometrijama(ovo mi je drugi ciljani u prir.ciklusu) nakon toga ce biti na redu ciljani sa klomifenima pa tek nakon niza ciljanih neuspjelih cu mozda biti kandidat za inseminaciju i to mi je smetalo sto se nemoze malo to ubrzati ali evo pomirila sam se stime pa idem korak po korak..(inace pokusavamo vec 2ipogod)
inace uglavnom dođem na folikulometrije svaki put oko 08 h i budem među prvima ali ipak cekam na red oko sat i pol ili cak 2 sata...još sad kad je hladno smeta mi što u cekaonici nema grijanja a tako dugo se ceka na red..ali eto..strpljen spašen..valjda to sve tako ide u drzavnim bolnicama

još sam tila reci stvarno ima puno žena u cekaonici svaki put a koliko znam samo jedna ambulanta pa i nije ni cudo da se toliko dugo ceka..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:49   #14
thinkpink, slažem se... strpljen-spašen. Svi znamo kakvi su uvjeti rada u državnim bolnicama, ali eto, mogu biti zahvalna što smo i u takvom metežu uspjeli doći do cilja.
Meni isto nije problem čekanje, sigurno zato jer sam nezaposlena pa nisam morala smišljati isprike za izostanak s posla. Nekad sam znala uzet knjigu da si skratim vrijeme ali mi je više bio gušt slušat i zjakat okolo

OOOOOO, mislim da je s. Mira od lani u penziji
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:54   #15
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
thinkpink, slažem se... strpljen-spašen. Svi znamo kakvi su uvjeti rada u državnim bolnicama, ali eto, mogu biti zahvalna što smo i u takvom metežu uspjeli doći do cilja.
Meni isto nije problem čekanje, sigurno zato jer sam nezaposlena pa nisam morala smišljati isprike za izostanak s posla. Nekad sam znala uzet knjigu da si skratim vrijeme ali mi je više bio gušt slušat i zjakat okolo

OOOOOO, mislim da je s. Mira od lani u penziji
nije draga samo zato što si nezaposlena, sve mi koje smo došle tamo moramo jako dobro znati zašto smo tamo....ja sam karijeru gradila do 35-te i onda sam morala odlučiti i svjesno sam ušla u to da ću možda radi postupaka žrtvovati radno mjesto. s druge strane da nisam radila na tako stresnom radnom mjestu, možda bih već davnih dana imala dijete iz kućne radinosti.
ja sam u čekaoni upoznala krasne cure i nadam se da će naša druženja potrajati.

sestra Mira je na moju veliku sreću u penziji....ona je uistinu imala svakakvih dana !
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:57   #16
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
joj to je poznato da se kod njih ceka toliko,naruce te i jos obavezno koji sat cekas,ko na traci rade,ulazis jedna iza druge u onu briznu kabinu pol metra sa po metra,uzas
jel jos radi sestra Mira tamo ili je isla u penziju i ona?
očito nisi imala prilike boraviti u drugim bolnicama lijepe naše ako ti je naša Ri humana takav užas.
žao mi je cura koje će ovakve postove čitati, pa eventualno radi njih odustati od naše bolnice bez da pokušaju.
u krajnjem slučaju, najveći uspjeh je valjda u timu koji vam pomaže da dođete do bebe, a ne u namještaju ili interijeru bolnice.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 15:07   #17
i na mojuustvari,hvala bogu vise nisam u tim vodama,ali je bila nepristupacna ,rijetko kad joj je sunce sijalo,a i samira je nekad znala biti nadrndana,jedino sestra marija mi je bas ok,uviejk ljubazna,bila smenom i na hsg i i iza transfera,super zena.,jel ona jos tamo?

hej,nisam mislila nista tako lose
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 15:24   #18
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
i na mojuustvari,hvala bogu vise nisam u tim vodama,ali je bila nepristupacna ,rijetko kad joj je sunce sijalo,a i samira je nekad znala biti nadrndana,jedino sestra marija mi je bas ok,uviejk ljubazna,bila smenom i na hsg i i iza transfera,super zena.,jel ona jos tamo?

hej,nisam mislila nista tako lose
mene je sestra Mira osobno jako ružno povrijedila i to pred cijelom čekaonom. zamjerila sam joj, srećom to nam je bio prvi i zadnji susret.

sestra S je na prvu na mene ostavila loš dojam....na drugu smo si već bile super.....kada sam došla s nalazom bete tako me izgrlila i izljubila kako nije nitko još čestitao, od srca, toplo i iskreno....

sestra M je tamo.

ne brini nećeš dobiti ječmenac
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 16:42   #19
meni su ove sadasnje sestre koje su sad tamo bas super i ful ljubazne...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:07   #20
Ja zaista nisam dovoljno dugo u tome pa ne mogu suditi, ali mi se dogodilo da su mi na telefon 2 različite sestre rekle 2 različite stvari i to kad smo se naručivali za spermiogram.
Dakle najprije mi je rečeno da nije potrebno naručivati se "za dan" već da faxiram uputnicu, nazovem ih potom, kažem kada je bio zadnji odnos, pa da će nas onda naručiti u naredna 2-3 dana.
Pitam ja ponovno, sigurno se nije potrebno naručivati tjedan dana unaprijed ili nešto, odgovor je bio - sigurno.
Kako nismo imali uputnicu kod sebe već za par dana od toga poziva, faxiram ja nju i nazovem ih kad meni druga sestra na telefon da tek možemo doći za tjedan dana i da to ne ide baš tako ( nisam sigurna ali mi se čak čini da je bio mlađi glas u pitanju, rekla bih Samira, a odgovor je bio na granici arogancije ).

Nadam se da nema previše ovakvih situacija.

I što se tiče toga čekanja za folikulometrije, razumijem ja da ne može biti odmah, ali čekanje 2 - 3 sata
Ipak mislim da bi se boljom organizacijom to dalo riješiti.
I meni će isto biti nezgodno s poslom, ok, moraš biti spreman žrtvovati puno toga i sve to stoji, ali ja zaista nisam u situaciji u sadađnjoj situaciji ostati bez posla.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.